• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Türksatta TP'lerin silinmesi,

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Türksatta TP'lerin silinmesi,

İyi günler. Türksatta bulunan daha önceki uyduya ait olan ve seviyesi sıfır olan yani çalışmayan TP'leri nasıl silebiliriz. Otomatik tarama yaptığımızda 360 kusur TP çıkıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
    :tr:....::::Güneşin En Güzel Doğduğu ve En Güzel Battığı Yer::::....:tr:

Usb bellek cihazda takılı iken, kumandadan FAV tuşuna basın ve kanal listenizin yedeği Usb belleğe alınsın. Bu kanal listesini STBLink 2.01 editör ile Bilgisiyar ortamında yeniden düzenleyin ve usb bellek ile tekrar cihaza gönderebilirsiniz.

Yorum yap

ilave olarak şunu ekleyeyim profilindeki gibi cihazın super plus ise taramayı ''Kanal ekleme'' menüsünde 12731 frekansı üzerinden nit açık yapıp sıfırdan taratırsan şu an 70 tane tp ekleyecektir ve tüm kanalları bulacaktır böylece gereksiz sinyali olmayan tp leri eklememiş olursun..

Yorum yap

Tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Usb bellek cihazda takılı iken, kumandadan FAV tuşuna basın ve kanal listenizin yedeği Ubl belleğe alınsın. Bu kanal listesini STBLink 2.01 editör ile Bilgisiyar ortamında yeniden düzenleyin ve usb bellek ile tekrar cihaza gönderebilirsiniz.
        biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz. Kanal listesi USB de kayıtlı STBLink 2.01 editörde var. Bilgisayar ortamında nasıl düzenleyebilirim
        :tr:....::::Güneşin En Güzel Doğduğu ve En Güzel Battığı Yer::::....:tr:

Yorum yap

0206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          İyi günler. Türksatta bulunan daha önceki uyduya ait olan ve seviyesi sıfır olan yani çalışmayan TP'leri nasıl silebiliriz. Otomatik tarama yaptığımızda 360 kusur TP çıkıyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim.
          cihazında tp silme özelliği varsa tek tek sileceksin bundan bende dahil tüm kullanıcılar şikayetçi ben 40 tene uydu taratıyorum bizim uydudan başka bir tek uyduda bile böyle gereksiz frekans doldurma yok bu kabahat bizim uydunun teknik adamlarında.
          BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
          ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

biraz önce conax diye bir markaya baktım 360 tp var yani aynı next.cihazda kore malı altta yazıyor.kanallarıda tek tek taşıyorsun tam bir çin işkencesi.
            İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
            VU+ SOLO 2
            Popcorn Hour A-210
            TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
            UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
            DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
            NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
            DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
            NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

0206 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              biraz daha ayrıntılı yazabilir misiniz. Kanal listesi USB de kayıtlı STBLink 2.01 editörde var. Bilgisayar ortamında nasıl düzenleyebilirim

Kalın çizgili bölüm Transponder Listesi bu bölümde sağ tık yaparsanız TP silebilirsiniz.

Yorum yap

Bu şekilde kanallar silinmeyecek mi?

Yorum yap

pes

pavurya Nickli Üyeden Alıntı
                  Bu şekilde kanallar silinmeyecek mi?
                  zaten sileceğin TP sinyal olmayan kanal değilmi?
                  olmayan kanalın TP' sini silersen sadece onlar silinir.
                  Sağlam kanallarına birşey olma ihtimali varmı sence???

Yorum yap

Haddim olmayarak bu konuya yorum yapayım üstadlar yanlışım varsa düzeltin sevgili arkadaşım menu de kanal tarama ya geldiğinde TP ekle TP silseçenekleri olması lazım alttaki renk tuşlarının gösterildiği yerde TPsiliseçince tümTPler siliniyor tek seferde yanlış hatırlamıyorsam kolay gelsin.

Next Ye-2000 CX Super Plus USB li PVR ( 90 cm. Turksat [Ofset] + 90 cm. Hotbird + 90 cm. Astra )
                    Koto 9600 DCI Plus ( 90 cm. Turksat )
                    YU-MA-TU MX ( 90 cm. Turksat )
                    XS Extra Smart 320 GB Taşınabilir HDD (MOBİSU) 32 GB' ı FAT32 kalanı NTFS

Yorum yap

ebakir_54 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Haddim olmayarak bu konuya yorum yapayım üstadlar yanlışım varsa düzeltin sevgili arkadaşım menu de kanal tarama ya geldiğinde TP ekle TP silseçenekleri olması lazım alttaki renk tuşlarının gösterildiği yerde TPsiliseçince tümTPler siliniyor tek seferde yanlış hatırlamıyorsam kolay gelsin.
                      yok arkadasım toplu tp silme özelliği henüz super plus serisi cihazlarda mevcut değil..
                      söylediğiniz sekilde TP sil dediğinizde o esnada hangi TP üzerinde iseniz sadece o TP silinecektir diğerleri silinmez ..

Yorum yap

next cihazlarının 8000 ve 2000 serileri çoğunda bu sorun mevcuttur fabrika çıkıçından kaynaklanıyor daha bu sorunu çözemediler bu bir eksikliktir tabi...
                        "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE"

Yorum yap

kuduban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          next cihazlarının 8000 ve 2000 serileri çoğunda bu sorun mevcuttur fabrika çıkıçından kaynaklanıyor daha bu sorunu çözemediler bu bir eksikliktir tabi...
                          bu bir sorun değil istenirse yazılımla eklenebilir ama yazılımcı ustalar uygun bulmuyor bir gün uygun bulunca eklenir.tabiki 2000 usb lilere eklenir 8000 lilere yazılım artık çıkmıyacak.
                          İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
                          VU+ SOLO 2
                          Popcorn Hour A-210
                          TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
                          UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
                          DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
                          NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
                          DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
                          NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

arif0571 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            bu bir sorun değil istenirse yazılımla eklenebilir ama yazılımcı ustalar uygun bulmuyor bir gün uygun bulunca eklenir.tabiki 2000 usb lilere eklenir 8000 lilere yazılım artık çıkmıyacak.
                            dostum ubim dostumuzun 8000 binler için çalışmaları var sanırım
                            next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

G-Force Nickli Üyeden Alıntı
                              yok arkadasım toplu tp silme özelliği henüz super plus serisi cihazlarda mevcut değil..
                              söylediğiniz sekilde TP sil dediğinizde o esnada hangi TP üzerinde iseniz sadece o TP silinecektir diğerleri silinmez ..
                              next 2000 super plus'ta bir tp'den sinyal gelmiyorsa nerden anlayacağız ?
                              seviye , kalite hangisi ?
                              birde @tasarım hocamın verdiği editörden ayarlama yapmak dahamı kolay acaba ?
                              benim cihazdada çok fazla tp var ve bazı kanallar çıkmıyor bile
                              örnek KANALTÜRK kanalını ben seyredemiyorum

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X