• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

flash sökmeden YAZMAK İÇİN jtag ile yükleme(nasıl yapılır,nasıl yüklenir)

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Kardeslerim,
    Next-8000xcam cihazim var acilmiyor ondeki cizgili isiklar inip inip kalkiyor Butun yazilimlari atmayi denedim olmuyor. Tamirden anlayan kimsede yok lutfen bana yardim edin. simdiden herkese tesekkur ederim. Saygilarimla

Yorum yap

kurtarma yazılımını da denedin mi ?

Yorum yap

sen hapı yutmuş sun arkadaşım.cihazın flaşı gitmiş.flaş programlanması lazım

Yorum yap

All In One Jtag Cable(10, 20 Pin)

Paylaşımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Yorum yap

arkadaşlar merhaba bu devreyi bende yaptım birkaçtene vestel 840cıya dump yaptım fakat 3001 cı zap cihazını 840cıya ceviremedim... bu olayın programın eski olması ile bir ilgisi olabilirmi yada bahsedilen jkeys.def adlı dosyanın güncel olmamasıyla... eger jkeys.def güncel değilse bunu ngüncel olanını nerden bulabilirim yardımcı olursanız sevinirim

Yorum yap

arkadaşlar wındows servis pek 2 ile yüklenmiyor servis pek 1 ile yükleyebilirsiniz. bilgiiniz olsun saygılar.AY-SA ELEKTRONİK

Yorum yap

humax 5400 z modelindeki sorunum şu

humax 5400z 'ye yazılım vs.yüklüyorum geçenlerde setting yüklerken elektrik kesintisi olmadı. yüklemenin hemen başında yüklemeyi kesti biraz bekledikten sonra cihazı arkadan kapatıp açtım ne olduysa bundan sonra cihaza hiç bir şekilde yazılım setting vs.yükleme olmuyor, rs32 ölçtürdüm sağlam dediler ancak rs 232 ile flash arasında bağlantı kurulamıyor. bunu değişik bilgisayarlarda ve birden fazla aktarma kablosunda kurtarma yazılımlarını denedim fakatrs 232 den flasha iletişim olmadığından sonuçlandıramadım.

cihaz çalışıyor şifreli şifresiz kanalları seyrediyorum. bir süre sonra normal kanal değişrimelerinden sonra cihaz kbir kere kanal değiştiriyorum oda açma kapama düğmesine bastıktan sonra bir kez kanal değiştirmeye başladı.ve şu an yeni kanal ekleme ve kanal taraması yapılamıyor.

üzerinde TOH 6.5C - 01060600 - H 2.08 versiyonu mevcut derdime şu an çare bulamadım. acaba cihaza yükleme yapabilmek için ne yapmam gerekir.

bulunduğum yerde elektronikçilere gösterdim. bana dedikleri şu rs232 den flasha giden yollardan birinde iletişim yolunda bir arıza var. flasha yazılım atılmaz dedi.

Konu başlığında yazılan flash sökmeden YAZMAK İÇİN jtag ile yükleme yapılıp cihaz faaliyete geçermi

yardımlarınızı bekliyorum.selamlar

Yorum yap

paylaşım larınız için teşekkürler
                  uğur elektoronik kadirli osmaniye

Yorum yap

fujitsi işlemcili cihazlarada yükleme yapabilirmiyiz bu vermiş olduğunuz jtagla arkadaşlar.bu 74hc244 entekreyi bulamadım mazemecilerde.bunun yerine başka entekre olurmu.74ls244 falan var ama olurmu olmazmı diye danışmak istiyorum bilen arkadaşlara.birde ıbm işlemcili cihazlar hangisi oluyor acaba.işlemcinin üstünde ıbm diye yazıyormu.gözüme carpmadı şuana kadar.ama örnek verirmisiniz hangi cihazlardır bu ıbm işlemciler.saygılar.

Yorum yap

bu arada bu devre şemalarını veren arkadaşlara candan gönülden teşekkürler

Yorum yap

levent63 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        sen hapı yutmuş sun arkadaşım.cihazın flaşı gitmiş.flaş programlanması lazım
                        arkadaşım flaşla alakası yok yanlış bilgi vermeyelim cihazın işlemcisinden kaynaklanıyor işlemcinin değişmesi lazım sevgiler

Yorum yap

KAFAYI YEMEDEN BİR YARDIM LÜTFEN USTALAR.
                          next 8000 xcm cihaza yazılım atarken elektrikler gitti vebirdaha yazılım almadı ekranda sadece cizgiler oluşup kaldı . flash çoktu dediler. flash yazmadan anlıyan bir ustaya verdim cihazı flahı yazmamış elinde sağlam bi flash varmış onu takmış. cihazı aldım cihaz yarım saat gibi bir zaman çalışıyor sonra kapanıp açılıyor ve kumada işe yaramıyor ilerleme ve görüntü gidiyor.arka anahtardan açıp kapatınca geri geliyor görüntü ve kısa sonra aynı seyi tekrarlıyor. soğuk lehım oldu die flash lehimlerini yeniledik ısınınca kapatmasının sebebi olabilir die sonuç yine hüsran. giriş katında yanık kondansator vardır dendi kontrol ettik yok.20 çeşit yazılım attım orjinalı kurtarma yazılımı filan yinede bi sonuç yok. çıldıracam artık 5 ytl para kazanacaz die 50 ytl masraf ettim. hadi masrafıda geçtim sıkıntı yaptı bende bu sinir küpü oldum.
                          bi oneriniz varmıdır nedir neden olur die

ammada gevezelik yaptım gece gece kusura bakmayın

Yorum yap

bende de aynısı oldu işlemci değişti normale döndü

Yorum yap

arkadaşım bendede aynı sorun vardı işlemcinin üzerindeki sotucuyu çıkar sıcak hava üflyen havyayla bigüzel ısıt 100%70 düzelir benim ki düzeldi

Yorum yap

adsl modem flaşıda bu cihazlarla yazılabilirmi bilgi verebilirseniz sevinirim .kolay gelsin

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X