• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Vu+Duo CCcam.Cfg dosyası konusunda

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Vu+Duo CCcam.Cfg dosyası konusunda

Selamlar..

Vu+Duo CCcam.Cfg server dosyamı yüklemek istiyorum DCC_E2 den bağlantı kurdum herşey çok güzel ((FTC connecdet Telnet connecdet ))etc nin içerisine cccamcfg server bilgilerimi göndericem yanlız FTP seçeneğine girince cihazımın içerisini göremiyorum sanırım tekrar telnet seçeneğine girip komut vermem gerek klavye işlemiyor yazılırmış ama gözükmezmiş araştırdım ne hangi komut yazmam gerek vu daki kullanıcı adı şifre denemediğim yol kalmadı önerisi olan varmı

Yoksa dost forumda dream için verilen Windows xp nin kendi telnetinden kullanıcı adı şifremi yenilemem gerekiyor http://www.turkeyforum.com/satforum/...d.php?t=248505

Yorum yap

aynı problem dm500 de de benim başıma geldi cihaz bağlanıyor ama DCC ile bi türlü cihaz ile pc ye bağlanmıyordu çünkü DCC' de yazan kullanıcı kodu ve şifre farklı imiş bende cihazı aldığım yer ile görüştüm ve bana farklı bir kullanıcı adı ve şifre verdiler DCC nin içirdeki kullanıcı kodu ve şifre kısmına verilenleri girdikten sonra FTP seçeneğine girdiğim zaman bağlantı kurulduğunu gördüm sizinkide aynı olabilir yani kullunıcı kodu ve şirfe olayınını bir araştırın
      Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
      --------------------------------------------------------------
      Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
      Next YE-18500 HD+Plus
      90cm ofset çanak (türksat) sabit,
      90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
      90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
      110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
      500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

Selamlar @memorist ;

Server bilgilerini cihaza yüklemek için öyle fazla bir teferruata gerek yok

Cihazın aldığı IP nosuna menü - kurulum - sistem - ağ - ağ ayarları bölümünden bakıp,

Ftp programlarından herhangi birisi ile ( Filezilla olabilir ücretsizdir ):

Host : Cihazın aldığı IP nosunu

Username :root

Password : vudou

yazman yeterli (Password kısmı her imajda farklı olabilir hangi imageyi kullanıyorsan yada backup kullanıyorsan bu backup'ı hazırlayanlar genelde kullanıcı adı ve şifreyi belirtir,sonradan güvenlik için kendi şifrenizi belirleyip onla giriş yaparsınız.)

Cihaza bağlandıktan sonra etc içine hazırlamış olduğun içinde server bilgilerinin yazılı olduğu CCcam.cfg dosyanı göndermen yeterli,

Not : CCcam image de kurulu olması gerekli.( Blackhole imagelerde CCcam kurulu değildir. bunu kurmak için bu linkteki dosyayı indirip http://www.mach1digital.com/mach1for...07&postcount=2 olduğu gibi dosyayı bozmadan yine ftp programı ile cihaza bağlanıp TMP klasörüne gönderip, cihazın kumandasından yeşil tuş ve sarı tuşa üst üste basıp addons install panelinden manuel olarak kurulup yapıp cihazı tekrar başlatıp, kumandadan mavi tuş ile CCcam aktif edilebilir.)
        [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
        www.next.com.tr

Yorum yap

Tşk ederim arkadaşlar Flahxp ile bağlandım Filezilla dan biraz daha hızlı geldi bana sonunda Cfg dosyasını göndermeyi başardım biraz beklemek gerekiyormuş ilk errör de verse sonuçta bağlanıyor

Yorum yap

Karbon kardeş verdiğin link mahkeme kararı ile kapatılmıştır diyor. Yeni link varmı acaba?

Yorum yap

Adalimm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Karbon kardeş verdiğin link mahkeme kararı ile kapatılmıştır diyor. Yeni link varmı acaba?
              Dns ayarlarınızla sorunu çözebilirsiniz,ayrıca alternatif linkler ekledim.

Kolay gelsin.
              www.next.com.tr

Yorum yap

Teşekkürler. Karbon kardeş. Alternatiflerden sorunu çözdüm ...

Yorum yap

Karbon usta ben iki gündür kardes forum turkeyforum.com
                  a giremiyorum yoksa kapandimi

saygilar

Yorum yap

kona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saygilar
                    konu yeri burasi degil.
                    turkeyforum giris de bi sorun yok

Yorum yap

kona Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

saygilar
                      Sn @Bulent Tekcan'ın açıklamaları bu şekilde ;

Bulent Tekcan Nickli Üyeden Alıntı
                      Merhaba,

Bu gece 04:00 civarından beri yarım saat öncesine kadar erişilemiyordu forum.Hala devam eden yaklaşık 80MBit kapasitede (bu çok büyük bir seviye) bir saldırı altındayız.Güvenlik duvarlarımız şu an etkin,ancak genede direk web portu olan 80 no 'lu porta geldiğinden saniyelikte olsa kesintiler olabilir.

Bu durum için elimizde olmasada özür dileriz.

Not: Bu bilgilendirme konusu durum normale döndüğünde kapatılacaktır !
                      Ara ara kesintiler devam ediyor,şu an sorun yok gibi.
                      www.next.com.tr

Yorum yap

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Sn @Bulent Tekcan'ın açıklamaları bu şekilde ;

Ara ara kesintiler devam ediyor,şu an sorun yok gibi.
                        Tesekkürler su,an acik
                        Ayrica mirac kandiliniz mübarek olsun

Yorum yap

karbon hocam cc cam dosyami ki zip 'den cikartigim da 2 dosyadir , next 2000 dobratech'e nasil yuklicem? yardim edermisiniz lutfen? yukarida verdiginiz ,mesaj 4' resim gorunmuyor.
                          yani aslinda resimli anlata biliyorsan eger, benim gibi acemiler de yararlanir.
                          cok tsk

Yorum yap

Akinci1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            karbon hocam cc cam dosyami ki zip 'den cikartigim da 2 dosyadir , next 2000 dobratech'e nasil yuklicem? yardim edermisiniz lutfen? yukarida verdiginiz ,mesaj 4' resim gorunmuyor.
                            yani aslinda resimli anlata biliyorsan eger, benim gibi acemiler de yararlanir.
                            cok tsk
                            Dobratech cihazlarda linux işletim sistemi bildiğimiz anlamda çalışmıyor yani diğer linux cihazlar gibi değildir sınırlı bağlantı var.

CCcam bilgilerinizi buradaki linkten bakıp girebilirsiniz.
                            http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=53518

Yada burada gösterildiği gibi Usb bellek ile yükleyebilirsiniz.

http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=53513

Kolay gelsin.
                            www.next.com.tr

Yorum yap

vu+duo ile 3g üzerinden internete bağlanıyorum vu+duo ya cccam cfg dosyası göndermem için nasıl bağlantı kurmam lazım diğer bilgileri adsl modem ile bağlanıp girmiştim

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X