• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Amatör Uydu Bulucu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Amatör Uydu Bulucu

Konuya girdim gitti, 2 uydum var biri türksat biri hotbird lnb'lerini değiştirdim
    türksat'daki kanalların seviyeleri daha iyi oldu ancak ntv paketi (NTV,NTV Spor CNBC-e,E2) gümledi sinyal 80 kalite 10'da Hotbirde ise tüm kanalların sinyal seviyeleri 80 kalite 10'da ince ayar gerekiyor sanırım. teknik servis olayını hiç sevmem kendim amatör uydu yön bulucusu alsam ince ayar çekerim gibi geliyor bana Amatör olarak Atlanta ATL-2030'mı yoksa Class Acr-105'mı alayım, fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.

brodigue Nickli Üyeden Alıntı
    Konuya girdim gitti, 2 uydum var biri türksat biri hotbird lnb'lerini değiştirdim
    türksat'daki kanalların seviyeleri daha iyi oldu ancak ntv paketi (NTV,NTV Spor CNBC-e,E2) gümledi sinyal 80 kalite 10'da Hotbirde ise tüm kanalların sinyal seviyeleri 80 kalite 10'da ince ayar gerekiyor sanırım. teknik servis olayını hiç sevmem kendim amatör uydu yön bulucusu alsam ince ayar çekerim gibi geliyor bana Amatör olarak Atlanta ATL-2030'mı yoksa Class Acr-105'mı alayım, fikirleriniz için şimdiden teşekkürler.
    türk satta SKY TÜRK frekansına gel ve LNB den birayar yap en yüksek kalıtede bırak. göreceksin bütün sorunlu kanalların çıkacaktır.

Yorum yap

sıkıntı orda zaten bi ince ayar yapabilsem, zaten çanağı hiç ellemedim, lnb pozisyonuna göre 0 dereceden +20 ile -20 derece arası ntv paketi hariç bütün kanallar çıkıyor, bu lnb'nin pozisyonu nasıl olması gerekiyor.

Yorum yap

brodigue Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        sıkıntı orda zaten bi ince ayar yapabilsem, zaten çanağı hiç ellemedim, lnb pozisyonuna göre 0 dereceden +20 ile -20 derece arası ntv paketi hariç bütün kanallar çıkıyor, bu lnb'nin pozisyonu nasıl olması gerekiyor.
        http://www.mach1digital.com/mach1for...66&postcount=1
        [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
        www.next.com.tr

Yorum yap

uydu bulucuya gerek yok bu eller ile en ince ayar bile yapılır, berduş ve karbon ikinizede teşekkürler

Yorum yap

he he erken konuşmamakta yarar var türksat'daki sorun çözüldüde hotbird devam ediyor, Atlanta dijital uydu bulucu aldım taktım hotbird'e receiver'da seviye 92'lere çıktı ama kalite 10 lnb'yi milim milim 180 derece döndürdüm yok diseqc'ide türksat'a A-1 hotbird'e B-2 yaptım yok acaba fabrika ayarlarına alsam hotbird için bişey farkedermi çanağın yönünü hiç değiştirmedim sadece lnb'yi değiştirdim ondan sonrası malum mortingen strasse

Yorum yap

Şimdi baştan başlayalım ;

*Bu şekilde çanakları bağladınız.

*Türksat çanağının olduğu kabloyu Disecq switch te Lnb1 (A) konumuna takınız.
              *Hotbird çağının olduğu kabloyu Lnb2 ( B ) olan bölüme takınız.

Daha sonra uydu alıcıya gidecek kabloyu monte edip uydu alıcınıza takınız.

Cihazınızdan menüden çanak ayarları kısmına gelip Gerekli Disecq ayarlarınızı yapınız.

*Resimde görüldüğü gibi Türksat için Disecq yazan bölümde A seçecek ve kaydedeceksiniz.
              Diğer ayarlarda bu resimdeki gibi olsun.

*Hotbird uydusu içinde aynı şekilde Disecq yazan yere gelip bu sefer B olanı seçip kaydediniz.
              Sinyallerin geldiğini göreceksiniz (Tabi ki Disecq switch te bir arıza yoksa)

Bu şekilde sonuç alamaz iseniz ve fabrika ayarlarına dönmek isterseniz aşağıdaki link te gibi ayar yapabilirsiniz.
              http://www.mach1digital.com/mach1for...96&postcount=1
              www.next.com.tr

Yorum yap

aynı dediğin gibi ama Hotbird de hareket yok sinyal seviyesi çok iyi ama kalite 10, şöyle bir soru sorayım çanak direk hotbird'e bakıyor ama lnb'nin durması gereken pozisyon farklı farz edelim saat yönüne doğru 14 derecede durması gerekiyor o 14 derece dışında hiç bir pozisyonda görüntür vermezmi yoksa o pozisyonuna yaklaşınca mozaiklenmede olsa bi hareket olurmu ?

Yorum yap

aynı dediğin gibi ama Hotbird de hareket yok sinyal seviyesi çok iyi ama kalite 10, şöyle bir soru sorayım çanak direk hotbird'e bakıyor ama lnb'nin durması gereken pozisyon farklı farz edelim saat yönüne doğru 14 derecede durması gerekiyor o 14 derece dışında hiç bir pozisyonda görüntür vermezmi yoksa o pozisyonuna yaklaşınca mozaiklenmede olsa bi hareket olurmu ?
                  Güçlü frekanslarda pek sıkıntı olmaz ama düşük frekanslardan sinyal alamazsınız, Disecq switch ile ilgili bir sıkıntı olabilir başka bölümlerine takıp deneyebilirsiniz yada lnbden switch e takmadan direk receivere bağlantı yapıp sinyal alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz, lnb ile ilgili sıkıntınız da olabilir F konnektörün düzgün takılıp takılmadığını kontrol edebilirsiniz.
                  www.next.com.tr

Yorum yap

şimdi baktım sadece 2 tp'de hareket var 12226-16300 V Kalite 43'de 11919-27500 kalite 33'e çıkıp çıkıp iniyor

Yorum yap

şimdi baktım sadece 2 tp'de hareket var 12226-16300 V Kalite 43'de 11919-27500 kalite 33'e çıkıp çıkıp iniyor
                      Çanağınızın Lnb yönünü düzeltip, verdiğim linkteki düşük frekanlardan sinyal alana kadar çanağınıza ince ayar yapmanız gerekecek.
                      http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=53689

Kolay gelsin.
                      www.next.com.tr

Yorum yap

IBB VOA güzel çıkıyo diğer tp'lerde hareket yok sinyal seviyesi 99 çıkan tp bile var ama kalite sadce VOA kanalında yüksek, ibb voa hotbird'den balka bir uyduda varmı yani başka bir uyduya döndürmüş olabilirmiyim ?

Yorum yap

IBB VOA güzel çıkıyo diğer tp'lerde hareket yok sinyal seviyesi 99 çıkan tp bile var ama kalite sadce VOA kanalında yüksek, ibb voa hotbird'den balka bir uyduda varmı yani başka bir uyduya döndürmüş olabilirmiyim ?
                          10719 v 27500 ota tarat
                          next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

yenisayfa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            10719 v 27500 ota tarat
                            yaw zaten kalite yok olsa problem kalmıyacak

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X