• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yaşamak için yardım bekliyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yaşamak için yardım bekliyor

http://www.kenthaber.com/Arsiv/Haber...er_540101.aspx

Zonguldak'ta, bir yıl önce Ebru Gündeş'in yakalandığı "Anevrizma" hastalığına yakalanan 19 yaşındaki genç kız hayatta kalma mücadelesi veriyor. Ailesine ölmek istemediğini söyleyen genç kız, banka hesap numarasına yapılacak yardımlarla kurtulmayı bekliyor.
    Zonguldak'ta oturan Yuca Ailesi'nin üç kızından en küçüğü olan Bolu Üniversitesi Bilgisayar Bölümü 2. sınıf öğrencisi Ecem Yuca, bir yıl önce devamlı baş ağrısı şikayetiyle ailesi tarafından Zonguldak Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne kaldırıldı.
    Doktorların çabasına rağmen olumlu cevap alamayan Yuca Ailesi, hasta kızlarını İstanbul'daki Yeditepe Üniversitesi'ne yatırdı. Bu arada Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz'e Ecem'in raporlarını götüren aile, kızlarının Türkiye'de hastalığın tedavisinin mümkün olmadığını öğrendi.
    İstanbul'da Ebru Gündeş'in doktoru Prof. Dr. Cengiz Kuday tarafından tedavi edilmeye çalışılan Ecem'in tedavisi için son karar İsviçre'deki Zürih Üniversitesi oldu. Kızlarının tedavisi ve hastane masraflarını ödemek için tüm varlığını harcayan aile yetkililerden yardım istiyor. Kızlarının yaşaması için mücadele eden Yuca Ailesi, kızlarının adına açılan hesap numarasına yardımları bekliyor. İsviçre'de tedavi gören kızı Ecem'in hayatta kalmak istediğini söyleyen Anne Gülten Yuca, hükümetin önde gelen isimlerine seslendi. Anne Yuca, "Lütfen sesimizi duyun. Kızımın ölmesini istemiyorum. Tüm kazancımızı kızımız için harcadık. Komşularımızdan borç aldık. Cumhurbaşkanı'na, Başbakan'a, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı'na sesleniyorum. Kızımı bana bağışlayın" diye feryat etti.
    Üniversitede okuduğu sırada kendi adına bankaya hesap açan Ecem, şimdi o banka hesabına yapılacak yardımlarla yaşam mücadelesini kazanacak. Çaresiz anne feryadını Ziraat Bankası'nda Ecem Yuca adlı 308 733 295 002 hesap numarasına yardımları beklediklerini söyledi.
Hazırlanıyor...
X