• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

NEXT YE 9000 CI Kanal Yuklenemiyor!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• NEXT YE 9000 CI Kanal Yuklenemiyor!

Merhaba Arkadaslar;

NEXT YE 9000 CI uydu alıcıma com port uzerinden "DownloadE_2LL" programı ile 02.2010 tarihine ait .nle dosyasını yukledim...

Cıhazı tv ye takıp versiyonu yukleyıp yuklemedıgını kontrol ettım ve hıcbır sorun yok...

Ardından cıhazı tv ye baglı iken fabrika ayarlarına don diyerek tum kanallari sildim ve tekrar pc ye taktım...

STBEditor_NEXT_Ver2.0 programı ile cihaza en guncel sıralı kanalları yuklemek istiyorum ama olmuyor! :skt:

Cildiracagim...

Arastırdım cihaz kapalı iken program baglanamıyor!
    Cihazı acıyorum Baglanmıyor...
    cihaz fise takılı ve onunde power ısıgı yanıyor iken baglanıyor...

kanal listesini programdan open diyerek goruyorum...

download diyorum inanmicaksiniz belki ama tum gun bilgisayarı acık bıraktım ama alttaki speed kademesi 0.76900 lere geldi ama yukleme alanı 1 basamak bile ilerlemedi...

Bu konuda bana yardım edebilecek birisi var mı???????:toplu:

Cihaz stand-bye konumundayken, "Check STB" yazan yere tıkla ve cihaz ile PC bağlantı kursun, daha sonra yüklemek istediğin dosyayı göster. "Download (PC->STB)" yazan düğmeye tıkla, yükleme başlamazsa cihazı arka anahtardan kapat aç.

Yorum yap

Defalarca yaptım olmuyor...
      acaba yukledıgım guncel nle dosyası ile ilgili olabilir mi???

Yorum yap

somurtgan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Defalarca yaptım olmuyor...
        acaba yukledıgım guncel nle dosyası ile ilgili olabilir mi???
        Tabiki olabilir. Bir kaç yazılım önce böyle bir sorun nedeniyle Kêy ve Kanal Bilgisi yüklenemiyordu, sanırım o yazılımı attınız.

Yorum yap

benimde cihazım next 9000 cı, istediğim yazılımı yükleyebiliyorum fakat kanal arama yaptığım zaman sadece Nickeledeon diye bir kanal buluyor. Yeni Tps ekleme yi manuel girince de sinyal ve kalite aynı anda yanıyor, kalite ardından kayboluyor ve cihaza hiç kanal yükleyemiyorum yani tv izleyemiyorum, acil yardıma ihtiyacım var lütfen.
          Ne yapmam gerektiğini sıra ile anlatırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Yorum yap

skaer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            benimde cihazım next 9000 cı, istediğim yazılımı yükleyebiliyorum fakat kanal arama yaptığım zaman sadece Nickeledeon diye bir kanal buluyor. Yeni Tps ekleme yi manuel girince de sinyal ve kalite aynı anda yanıyor, kalite ardından kayboluyor ve cihaza hiç kanal yükleyemiyorum yani tv izleyemiyorum, acil yardıma ihtiyacım var lütfen.
            Ne yapmam gerektiğini sıra ile anlatırsanız memnun olurum. Şimdiden teşekkürler
            Diseqc anahtar kullanıyorsanız, önce bunun ayarını yapmanız gerekli, değilse LNB ayarlarını kontrol edin.

Low: 9750
            High: 10600

Şeklinde olacak.

Yorum yap

Teşekkürler

LNB ayarlarını belirttiğiniz gibi yaptım kanalları buldu fakat görüntü donma yapıyor. (Hatta bazı kanalları bulmasına rağmen hiç sinyal alamıyor.)bağlantıları tamamen kontrol ettim, çanaklar ayarlı. 10.2.2010 yazılımı yüklü, bu sorunu nasıl çözebilirim. sağolun

Yorum yap

LNB ayarlarını belirttiğiniz gibi yaptım kanalları buldu fakat görüntü donma yapıyor. (Hatta bazı kanalları bulmasına rağmen hiç sinyal alamıyor.)bağlantıları tamamen kontrol ettim, çanaklar ayarlı. 10.2.2010 yazılımı yüklü, bu sorunu nasıl çözebilirim. sağolun
                Çanaklarınız ayarlı ise donma yapmaması gerekir. Bence siz tekrar çanak ayarlarını kontrol edin.
                Eğer varsa cihazın yanındaki diğer elektronik aletleri de kaldırmayı deneyin. Örneğin: Telsiz Telefon, Cep Telefonu vs.

Yorum yap

Yorum yap

lnb ayarını standard iniversal yapacan cıhaza reset at düzelir

Yorum yap

valla arkadaşlar ben bu next 9000 ci kullanıyorum ama inanın canımdan bezdim bu uydudan

evimde 2 tane var ve satacağım ben her gün program atma ve *** güncellemekten bıktım
                      gidip dreambox alıcam netten ne yaparsa kendi yapsın yeter yaw

Yorum yap

Herşeyi kendi yaptıgını mı zannediyorsunuz..
                        Computer High Engineer
                        Next YE-2000 Dobratech / D-SMART HD / Next 2000 HD / Dreambox DM 500 - 800 HD / 2000 X CI PLUS / Next 2000 Super DPCIS - 2.20mt Hareketli - 1.70mt Hareketli - 5 Ayrı 90-120 Lik / 2 X Wave Frontier T90 / Dragon 3.02 / Dragon 4.01 / Joker /Zeta/Xcam Angel ve Orion/ Matrix / Magic ve diğer Kart ve Moduller
                        Türk insanı para gibidir . İçine ışık tut , Atatürk yoksa sahtedir.
                        Bilinçsizce söz söylemektense otur , oku, düşün, anla, kavra öyle gel..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                        X