• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Yenmek kadar yenilmenin de...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Yenmek kadar yenilmenin de...

Trabzonspor Kulübü, Spor Toto Süper Lig'de 3-0 mağlup oldukları Çaykur Rizespor maçına ilişkin, açıklamada bulundu.

Bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamada, maçta alınan sonucun camiayı derinden üzdüğü ifade edilerek, sporcuların ve teknik heyetin gösterdikleri gayret ve istekli oyun anlayışının gelecek adına umut verdiği belirtildi.

Açıklamada, sporda her ihtimalin olduğuna işaret edilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu maç aynı zamanda eksiklerimizi görme açısından da bize önemli ipuçları vermiştir. Sporda her ihtimalin olduğu, yenmek kadar yenilmenin de erdemle karşılanması gerektiğine inanıyoruz. Dün akşam maç içerisinde gerek verilen gerekse verilmeyen penaltılar konusu sadece Trabzonsporlular olarak bizleri değil tüm spor kamuoyunu mutsuz etmiş, adil vicdanlarda ciddi eleştiriler almıştır. Özellikle uluslararası düzeyde değerlendirilen bir hakemin böyle hatalar içinde olması dikkat çekicidir. Rastlantısal hatalar futbolun kaçınılmaz gerçeğidir, tehlikeli olan bunların tekrar eden şekilde sistematik hal almasıdır."

Trabzonspor Kulübü Yönetim Kurulu'nun bu konuda üzerine düşen her türlü göreve hazır olduğu vurgulanan açıklamada, "Yeni yönetim kurulu olarak Trabzonsporumuzun gelecek planlamasını yaparken bugününü gözardı etmemiz mümkün değildir. Türkiye Futbol Federasyonu'nun ve ilgili kurullarının dün akşamki maçtaki yönetim hatalarını gözden geçireceğine ve gerekli önlemleri alacağına inanıyoruz. Hakemlerimizin daha öz güvenli ve adil maç yönetmeleri önündeki kültürel, sosyal ve bilgi engellerinin bilimsel olarak gözden geçirilmesi ve ilgili gelişim programlarının hayata geçirilmesi sporumuzun gelişimi ve keyfi açısından çok önemli bir gereksinim olarak görünmektedir" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, Çaykur Rizespor'a, gösterdiği misafirperverlik ve sportmence davranışlar için teşekkür edildi.

fotomac.com.tr

TÜM KONULARIM ALINTIDIR YALNIZCA TANITIM VE BİLGİ AMAÇLIDIR...
    ----------------------------------

Redline Ts-7500 HD / Next 2000 HD Minix Internet Machina
Hazırlanıyor...
X