• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

4 metre canak

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• 4 metre canak

[/IMG]elimde 4 metrelik pollaster canak var ama cubuklarıyok yardımcı olur sanız sevinirim

elimde böyle bir hesaplama yöntemi var @profsulo,bir dene istersen...

Çanak ile LNB arasındaki ideal mesafeyi hesaplama (Focal Point)

F = r2 / 4c (formul )
    F-Odak mesafesi
    r-Yarı çap
    r2-Yarı çapın karesi
    c-Derinlik
    4C-4xDerinlik

Örnek:200cm çaplı ve 30cm derinliği olan bir çanak için.

200cm yarı çapı 100.Bunun karesi 100x100=10000

Derinlik :30x4=120
    10000/120=83,3
    Bu çanağın ideal focal point mesafesi 83,3cm dir.

Not:Bu yöntem parabaol çanaklar için geçerlidir
    Forum Kuralları

Yorum yap

teşekürler arkadaşım bilgilerinicin degerlendircem

Yorum yap

Serkan 45 Armagan

BENİMDE ELİMDE 4M CANAKVAR POLYESTER LNB PLASTİGİ İLE CANAK ARASI 110 CM 3ADET ALIMINYUM CUBUK BENİMDE ELİMDE YOKTU BENDE SENİN GİBİ COK ARADIM TORNACI ARKADAŞIM YARDIMCI OLDU TAM 2 GÜNLÜK BİR HESAP VE DENEMELERLE BU DEGERE ULAŞTIK SEN HİC YORULMA DEDİGİM ÖLCÜLERDE CUBUGU TAK CALIŞTIR

:zzz: :mzk: :zzz:

Yorum yap

teşekür arkadaşım aliminyum mu olacak cubuklar burada bulmazı zor olacak ama bulmaya calışırız yardımın icin teşekür

Yorum yap

çatıyı uçurmasın mazallah:ehehe: :ehehe: :ehehe: hangi uydu için kullanacaksınız arkadaşlar

Yorum yap

fatih58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              çatıyı uçurmasın mazallah:ehehe: :ehehe: :ehehe: hangi uydu için kullanacaksınız arkadaşlar
              Burada bir arkadaşın sorunu var ve çözüm aranıyor. Neden gereksiz mesaj yazarak, durumu muhabbete çeviriyorsunuz ki! Konuyla ilgili bilginiz varsa yazın, bilginiz yoksa lütfen gereksiz mesaj yazmayın! :no: :no:

Yorum yap

tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Burada bir arkadaşın sorunu var ve çözüm aranıyor. Neden gereksiz mesaj yazarak, durumu muhabbete çeviriyorsunuz ki! Konuyla ilgili bilginiz varsa yazın, bilginiz yoksa lütfen gereksiz mesaj yazmayın! :no: :no:
                ok usta

Yorum yap

asra + 6 tane uydu almak istiyorum asrada 150 canakla kırılmalar oluyor yer sorunum yok burda alan geniş catıya takmayacagım

Yorum yap

arkadaşlar cubuk larını bulamadım alimuyum cubuk bulmam lasım yakınında satılanyer varsa bana bidirir se sevinirim almak istiyorum malüm burası kücük yer aradıgımı bulamıyorum hepinize teşekürler 1.50 3 tane cubuk

Yorum yap

arkadaş aliminyum veya demir farketmez önemli olan merkezini ayarla.saplama cıvataları vardır bunlar 100 cm dir.yeteri kadar al kaynacıya götürüp eklettir sonra işine bak bulabilirsen galvaniz kullan iç olmazsa küflenmez.

Yorum yap

Aluminyum olması şart değil. Önemli olan LNB' nin o uzaklıkta durması.

Yorum yap

burada var ama nasıl gödereceğiz o sorun
                          NEXT 2500 DPCIS KIYATO 8550 DAPCI DREAMBOX 500S
                          DREAMBOX 800 HD+PVR NEXT 2010 TİGER NEXT 19500 SÜPERIOR
                          1 ADET 150 CM MOTORLU CANAK 2 ADET NEXT DAYZEK MOTOR 4 ADET SABİT ÇANAK
                          :iyyy::iyyy::iyyy::iyyy:

Yorum yap

sagol arkadaşım ben şuanda celik cubuk buldum 1.30 ayarlaması iyi olacak deneyim olmazsa alimuyum cubuk olur korgoyla getirecem ilgilendiginiz icin tşk

Yorum yap

@profsulo alaminyum çobuk var bende
                              5 .5 mt anten için yaptım onları sana vereyim fitörn ü ne yapacalsın ?
                              nasıl ayarını tutturacaksın ......
                              VU+DUO GİGABLUE 800 UE PLUS GİBERTİNİ 135 CM MOTORLU
                              125 OFFSET MOTORİZE LG SMART TV FULL PROGRAMLI İPTV Lİ TV

AZBOX PREMUM HD 42,19,23,5,07,01,UYDULAR
                              GigaBlue quad Xtreand et 9000

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X