• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

TVHeadend kurulumu için yardım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Aynen, dediğin gibi yapınca radyo kanalları geldi.

Tekrar teşekkürler.

Sevgiler...

Yorum yap

• tarayacıya 192.168.1.27:9981 yazdım şifre ve kullanıcı adı soruyor.saygılar

Yorum yap

• saygi56 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        tarayacıya 192.168.1:9981 yazdım şifre ve kullanıcı adı soruyor.saygılar
        Ip noda sayısal değer eksik o yüzden sormuştur tarayıcıda http://192.168.1.x:9981/extjs.html# böyle çıkması lazım x olan yerde cihazınız ne kullanıyorsa o olması lazım bu modeminize bağlı ev ağında hangi değere tekabül ediyorsa onun çıkması lazım örnek modem 1 i kullanıyorsa evdeki cihazlara bağlı olarak cihaz 7 kullanıyordur yani x in yerindeki rakam bu olması gerekir sizinki kaçsa çift rakamlıda olabilir

saygılar
        Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.
        Bütün dosya eklenti ve sunumlar test amaçlıdır.

Yorum yap

• selam dostlar elimde bulunan k2 androidboxa libreelec yazılımı yükledim herşeyi yaptım fakat 2 gündür TVHeadend de takılıp kaldım konuyu ve videoları başından sonua okudum ayarları doğru yaptığımı düşünüyorum ama hiç bir kanal bulamıyorum.hafıza kartını çıkarıp nomal androidde açtığımda cihazı kanalları normal olarak izleyebiliyorum.kullandığım sistem atlanta 8li diseg ve 6 uydudan oluşuyor.aşşağıdaki resimlerde nasıl bir hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.yada bu tvheadend dışında kanal ekleyebileceğimiz başka bir sistem ar mı? teşekkürler.

diseg e göre uydular
          lnb1:turksat
          lnb2 :Hotbird
          lnb3:Thor
          lnb4:Astra
          lnb5 :16 derece
          lnb8:23.5 derece

Yorum yap

• pek umursayan çıkmamış ama yinede bir umut belki fikir veren çıkar diye libreelec addonsdan indirdiğim TVH Server ve İstemci ayarları resimlerinide paylaşim burada.iyi akşamlar.

NOT :Bu arada cihazda kurulu olan libreelec sürümü budur. LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.2

istemci ayarları

Yorum yap

• onboboon Nickli Üyeden Alıntı
              selam dostlar elimde bulunan k2 androidboxa libreelec yazılımı yükledim herşeyi yaptım fakat 2 gündür TVHeadend de takılıp kaldım konuyu ve videoları başından sonua okudum ayarları doğru yaptığımı düşünüyorum ama hiç bir kanal bulamıyorum.hafıza kartını çıkarıp nomal androidde açtığımda cihazı kanalları normal olarak izleyebiliyorum.kullandığım sistem atlanta 8li diseg ve 6 uydudan oluşuyor.aşşağıdaki resimlerde nasıl bir hata yapıyorum yardımcı olursanız sevinirim.yada bu tvheadend dışında kanal ekleyebileceğimiz başka bir sistem ar mı? teşekkürler.

diseg e göre uydular
              lnb1:turksat
              lnb2 :Hotbird
              lnb3:Thor
              lnb4:Astra
              lnb5 :16 derece
              lnb8:23.5 derece
              Aşağıda verdiğim resimlerdeki ayarlarla izliyorum. Kendi ayarlarını kontrol et. Birde TP leri elle girmek her zaman tvh için daha iyi.

Yorum yap

• @onboboon pek umursayan çıkmamış ama yinede bir umut belki fikir veren çıkar diye libreelec addonsdan indirdiğim TVH Server ve İstemci ayarları resimlerinide paylaşim burada.iyi akşamlar.

NOT :Bu arada cihazda kurulu olan libreelec sürümü budur. LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.2

Selamlar
                WeTek Play 2 - LibreELEC TVHeadend videolu Genel Bilgi & Rehber her türlü kurulum anlatım bu https://www.youtube.com/playlist?lis...7-jnW5-BKe2axN linkte mevcut

LibreELEC-S905.arm-8.2-8.2.1.2 yazılımınızı güncellemeniz lazım oda bu
                http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=74476
                kolay gelsin

saygılar
                Cihazınızda meydana gelebilecek herhangi bir hasar veya veri kaybından sorumlu değilim.

Yorum yap

• öncelikle cevaplar için teşekkürler.
                  sayın byagli inanın birazcık anlayabilsem en basitinden olayın mantığını çözebilsem tp ayarınada zamanla girerim.ama inanın 15 yıldır çeşitli cihazlar kullandım ama bunun kadar karışık bir sistem görmedim.okumadığım mesaj izlemediğim dikey wetek videosu kalmadı 3 gündür ama yok daha hiç birşey anlamadım desem yeridir.en basitinden yaptığım ayarların doğru olup olmadığını en azından bir uyarı veya sinyal göstergesi olmadan nasıl anlayabiliriz ?

sayın bülent56 bendeki cihaz wetek değil kii android uydu alıcısı ve bu cihazlara libreelec yazılımı yüklenirken ayrı olarak kii için dtb.img dosyası yükleniyor.şimdi sizin verdiğiniz videodaki gibi güncelleme yapacak olursam sıkıntı olur mu?

dediğim gibi dostlar libreelece çok uzağım TVHeadend ile ise aynı galakside bile değilim aslında amacım çok basit elimdeki kii uydu alıcısı ile stabil olarak elimdeki serveri çalıştıracak ve powervu kanallarını açabilecek bir sistem ve kodi üzerinden xorvod seyredebilsem benim için yeterli.tekrar teşekkür ederim cevaplar için.malum bu saatler hanımların elinde televizyon ama 1-2 saat sonra ikinizin de önerilerini deneyeceğim.iyi akşamlar.saygılar..

Yorum yap

• @onboboon sayın bülent56 bendeki cihaz wetek değil kii android uydu alıcısı ve bu cihazlara libreelec yazılımı yüklenirken ayrı olarak kii için dtb.img dosyası yükleniyor.şimdi sizin verdiğiniz videodaki gibi güncelleme yapacak olursam sıkıntı olur mu?

cihazı tanımadığım için bir şey diyemiyeceğim ama yazılımınızı https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/ bu linkten bir bakın derim

saygılar

Yorum yap

• bülent56 Nickli Üyeden Alıntı
                      @onboboon sayın bülent56 bendeki cihaz wetek değil kii android uydu alıcısı ve bu cihazlara libreelec yazılımı yüklenirken ayrı olarak kii için dtb.img dosyası yükleniyor.şimdi sizin verdiğiniz videodaki gibi güncelleme yapacak olursam sıkıntı olur mu?

cihazı tanımadığım için bir şey diyemiyeceğim ama yazılımınızı https://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/ bu linkten bir bakın derim

saygılar
                      şimdi verdiğiniz bölümden son imaj dosyasını önceki yüklediğim dtb dosyasıyla yazdırdım sd karta birazdan bakıcam olup olmadığına.eğer açılırsa bu sefer tvh diseg ayarlarını sayın bygali ini resimlerindeki gibi yapıp denicem.kısacası her öneriye açığım.hepsini deniyeceğimoda olmazsa forumdan 2 uydulu bir kanal settingi indirdim onu filezilla ile gönderip bakıcam kısacsı bu gece azmettim mutlaka libreelecten 1 tane bile olsa kanal izleyicem

Yorum yap

• onboboon Nickli Üyeden Alıntı
                        öncelikle cevaplar için teşekkürler.
                        sayın byagli inanın birazcık anlayabilsem en basitinden olayın mantığını çözebilsem tp ayarınada zamanla girerim.ama inanın 15 yıldır çeşitli cihazlar kullandım ama bunun kadar karışık bir sistem görmedim.okumadığım mesaj izlemediğim dikey wetek videosu kalmadı 3 gündür ama yok daha hiç birşey anlamadım desem yeridir.en basitinden yaptığım ayarların doğru olup olmadığını en azından bir uyarı veya sinyal göstergesi olmadan nasıl anlayabiliriz ?

sayın bülent56 bendeki cihaz wetek değil kii android uydu alıcısı ve bu cihazlara libreelec yazılımı yüklenirken ayrı olarak kii için dtb.img dosyası yükleniyor.şimdi sizin verdiğiniz videodaki gibi güncelleme yapacak olursam sıkıntı olur mu?

dediğim gibi dostlar libreelece çok uzağım TVHeadend ile ise aynı galakside bile değilim aslında amacım çok basit elimdeki kii uydu alıcısı ile stabil olarak elimdeki serveri çalıştıracak ve powervu kanallarını açabilecek bir sistem ve kodi üzerinden xorvod seyredebilsem benim için yeterli.tekrar teşekkür ederim cevaplar için.malum bu saatler hanımların elinde televizyon ama 1-2 saat sonra ikinizin de önerilerini deneyeceğim.iyi akşamlar.saygılar..
                        Tvh ile kanal ayarladıktan sonra ,uydu cihazları ile kanal ayarlamak hiç istemiyorum inanın. Çok gelişmiş ama kullanıcı dostu olmayan bir sistem buda çok doğru.

İstediğiniz imajı kurduktan sonra @ozkaradag üstadın backup dosyasını SFTP ile backup klasörüne atın.

https://drive.google.com/file/d/0B9x...RUQ0VXaGM/view

ve yedeği geri yükle ile backup u yükleyin. Sonrasında cihazınızın sadece tuner ayarlarını ayarlarını yaparak izleyebilirsiniz.

Biraz zor ama uğraşıp öğrendikten sonra hastası olacağınız bir sistem. 7 yaşındaki kızım istediği filmii açıp izliyor nas üzerinden. Sadece sabır yani.
                        Unutmamak gereken bizim cihazlar media player. Uydu alıcı özelliği sonradan eklendiği için kanal geçişleri yavaş ve eklentileri uğraştırıcı.

Yorum yap

• Hazır Kanal listesi de yükleseniz.
                          Yine tvheadent kısmından uydu ve lnb
                          Ayarlarını yapmanız gerekir.
                          Özkaradağ hocanın son imajını yükleyip
                          Denemenizde fayda var.
                          Sevgiler....

Yorum yap

• teşekkürler herkese özkaradağ ustanın backup ını yükledim ve ilk defa televizyon açıldı şimdide byagli nin tvh ayarlarıyla diseq ayarlamaya çalışıcam.çok şükür bir görüntü alabildik sonunda bu arada kii uydu alıcısı aldığımdan beri en iyi tv görüntüsünü libreelecde
                            aldım sanırım.yada psikolojik tekrar teşekkür ederim yardımcı olan bütün dostlara.

Yorum yap

• Faydalı olduys ne mutlu bana.

Sevgiler...

Yorum yap

• sağolasın emeğine sağlık ustam en azından türksatı gördük sayende diğer uydularsa malesef olmuyor.saygılar.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X