• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sahada Kardeşi Tarafından Bıçaklanan Teknik Direktöre Namus Suçlaması.

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Sahada Kardeşi Tarafından Bıçaklanan Teknik Direktöre Namus Suçlaması.

Samsunspor-Mersin İdman Yurdu Karşılaşmasında Teknik Direktör Yüksel Yeşilova'yı Vip Tribününden Atlayarak Yedek Kulübesinde Bıçaklayan Ağabeyi 56 Yaşındaki Murat Yeşilova Emniyetteki İfadesinde, Bunun Bir Namus Meselesi Olduğunu İleri Sürerek, "Almanya'da Oğlumun Karısına Tecavüze Yeltendi. Ben Rezil Oldum. Onun da Rezil Olmasını İstedim. Bu Olayın Samsunsporla Bir Alakası Yok. Namus Meselesidir" İddiasında Bulundu. Bu Arada 6 Bıçak Darbesi Alan Teknik Direktör Yüksel Yeşilova'nın Sağlık Durumunun İyi Olduğu ve En Az Perşembe Gününe Kadar Hastanede Müşahade Altında Tutulacağı Belirtildi.

Bank Asya 1'nci Lig'de dün oynanan Samsunspor-Mersin İdman Yurdu maçının 42'nci dakikasında VİP tribününden sahaya atlayarak yedek kulübesinden saha içindeki takımına taktik veren Teknik Direktör Yüksel Yeşilova'yı bıçaklayan ağabeyi Murat Yeşilova'nın emniyetteki sorgusu devam ediyor.

Olayın ardından gözaltına alınan zanlı Yeşilova, ifadesinde bunun bir namus meselesi olduğunu ileri sürdü. Maçtan bir gün önce otobüsle Alanya'dan Samsun'a geldiğini söyleyen zanlı, "50 TL verip bilet aldım ve VİP tribününe girdim. Sonra da sahaya girip bu olayı yaptım. Almanya'da oğlumun karısına tecavüze yeltendi. Onunla ilgili davamız Almanya'da devam ediyor. Türkiye'nin çeşitli yerlerinde de devam eden davalarımız var. Yaptığım işin Samsunsporla bir alakası yok. Tamamen namus meselesidir. Ben rezim oldum. Onun da rezil olmasını istedim" iddiasında bulundu.

YÜKSEL YEŞİLOVA : İDDİALAR DOĞRU DEĞİL

Samsun Medical Park Hastanesi'nde tedavisi devam eden Mersin İdman Yurdu Teknik Direktörü Yüksel Yeşilova'nın sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Polis tarafından hastanede ifadesi alınan Yeşilova, zanlının yıllarca tacizine uğradığını söyleyerek, "Bu kişi benim hakkımda değişik suçlardan 613 kez şikayette bulundu. Aklınıza ne gelirse. Benden hariç babam ve annem hakkında da şikayetleri var. Davalarımız sürüyor. Bu kişinin akli dengesinin yerinde olmadığı bildirdik. Bana attığı iftiralardan 3 ay hapis cezası yedi. Gerekli yerlere şikayette bulunduk. Önlem alınması için böyle bir şey mi olması gerekiyor. Tamamen planlanmış şov amaçlı bir şey yaptı. Beni stattan başka bir yerde göremezmiydi. Hayatı bizlere zehir etti. Maalesef istemediğimiz bir olay oldu. Yaşadığımız olaydan sonra anlatılanlar daha üzücü. İnsanlar yaptığı suçu halkı göstermek için değişik yorumlar yapıyor. Çok başka yerlere çekiyor. Ama böyle bir şey yok. Yapılan adice, planlı bir saldırı. Adli makamlarda hesabını soracağız. İnsanı öldürüyorsun, vuruyorsun sonra namus meselesi diyorsun. Kesinlikle öyle birşey yok. İddialar doğru değil" dedi.

BAŞHEKİM : SAĞLIK DURUMU İYİ

Medikal Park Hastanesi Başhekimi Opr.Dr.Hakan Özcan, Yüksel Yeşilova'nın hayati tehkilekisinin bulunmadığı söyleyerek tedavisinin sürdüğünü söyledi. Doktoru Mahmut Gürsel ise, Yeşilova'nın 6 bıçak yarası olduğunu belirterek, "Bunlardan 4'ü sağ kalçasından, bir sol kalçasından biri de karnından. Sağ kalçasında yer alan iki bıçak darbesi derin. 13-14 santim derinliğinde. Şuan hayati tehlikesi yok. En iyi ihtimalle Perşembe günü taburcu olur" diye konuştu.

Bu arada maçı izleyen ve olayın Samsunspor'a mal edilmemesi gerektiğini söyleyen AK Parti Samsun milletvekili Fatih Öztürk, "Talihsiz bir olay yaşandı. Bu sezon iyi bir takım kurduk. Şampiyonluk planladık. Zor şartlarda kurduğumuz bu takımın böyle bir olay sonrası mağdur olmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bİr güvenlik zaafiyetimiz var. Bunu kabul ediyoruz. Ancak daha önce herhangi bir örneğinin olmaması nedeniyle federasyonun vereceği cezayı da merakla bekliyoruz. Umarım bu olayın faturası Samsunspor'a pahalı mal olmaz. Olmaması için mücadele vereceğiz" dedi.

ZANLI ÖĞLEDEN SONRA ADLİYEYE SEVK EDİLECEK

Öte yanda Yüksel Yeşilova'nın 1992-1993 yıllarından Samsunspor Teknik Direktörü olan Gigi Multescu'nun yardımcılığı görevinde de bulunduğu belirtildi. Zanlı Murat Yeşilova'nın emniyetteki sorgusunun sürdüğü ve bugün öğleden sonra adliyeye sevk edileceği öğrenildi
Hazırlanıyor...
X