• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Ye-2000 Super X Plus Fta Çanak Anten Ayarlama Problemi

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Next Ye-2000 Super X Plus Fta Çanak Anten Ayarlama Problemi

selamlar..
    Next Ye-2000 Super X Plus Fta uydu alıcım var, az evvel yeni yazılım attım menü çok değişmiş..

ÇANAK AYARI BÖLÜMÜ,
    Uydu.............................................. ..66.Turksat1C2A(ku)
    Transponder......................................1 .10968/4557/V
    LNB Tipi.............................................D ual/Universal
    LNB High/Low....................................10600/9750
    UNICABLE.........................................N one
    DiSEqC............................................ Yok
    Polorite Kontrol..................................14/18V
    0/12V Switch....................................0V
    0/22KHz Switch.................................AUTO

Not:
    1-UNICABLE ye bastığımda......CH1 (65535) den başlayıp CH8(65535) e kadar giden menü açılıyor.
    2-DiSEqC kumandadan Ok bastığımda ise DiSEqC1.0 A dan başlayıp DiSEqC1.0 D ye varan dört seçenek,
    altında devam eden DiSEqC1.1 1den başlayıp DiSEqC1.1 16 ya varan bir seçenek ve DiSEqC1.1 INP1 le başlayıp DiSEqC1.1 INP8 biten bir menü daha ekli durumda...

Ben bu yeni yazılımı atmazdan önce uydu alıcım çalışıyordu..Yazılım problemli olsa makina yeni yazılımı almazdı zaten diye düşünüyorum, sorun bende ayarlayamıyorum..

Dört adet çanak antenim var sırasıyla; Türksat,Hotbird,Eutelsat3 ve Sirus Antenin yanında olan switch çıkış ayarları 1-2-3-4 şeklinde..
    Ben buradan şimdi hangi ayarı seçeceğim.?

geralgin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selamlar..
    Next Ye-2000 Super X Plus Fta uydu alıcım var, az evvel yeni yazılım attım menü çok değişmiş..

ÇANAK AYARI BÖLÜMÜ,
    Uydu.............................................. ..66.Turksat1C2A(ku)
    Transponder......................................1 .10968/4557/V
    LNB Tipi.............................................D ual/Universal
    LNB High/Low....................................10600/9750
    UNICABLE.........................................N one
    DiSEqC............................................ Yok
    Polorite Kontrol..................................14/18V
    0/12V Switch....................................0V
    0/22KHz Switch.................................AUTO

Not:
    1-UNICABLE ye bastığımda......CH1 (65535) den başlayıp CH8(65535) e kadar giden menü açılıyor.
    2-DiSEqC kumandadan Ok bastığımda ise DiSEqC1.0 A dan başlayıp DiSEqC1.0 D ye varan dört seçenek,
    altında devam eden DiSEqC1.1 1den başlayıp DiSEqC1.1 16 ya varan bir seçenek ve DiSEqC1.1 INP1 le başlayıp DiSEqC1.1 INP8 biten bir menü daha ekli durumda...

Ben bu yeni yazılımı atmazdan önce uydu alıcım çalışıyordu..Yazılım problemli olsa makina yeni yazılımı almazdı zaten diye düşünüyorum, sorun bende ayarlayamıyorum..

Dört adet çanak antenim var sırasıyla; Türksat,Hotbird,Eutelsat3 ve Sirus Antenin yanında olan switch çıkış ayarları 1-2-3-4 şeklinde..
    Ben buradan şimdi hangi ayarı seçeceğim.?
    1.Unikable yazan yer NONE olacak.
    2.Dayzek ayarı TÜRKSAT için 1.0 A
    3.HOTBİRD İÇİN 1.0 B olacaktır.
    4.EUTELSAT için 1.0 C
    5.SİRİUS için ise 1.0 D olabilir artık w3 ve siriüs açılmassa o zaman yerlerini değiştirirsin.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

teşekkür ederim ilginize..
      diğer secenekler;
      Unicable,DiSEqC1.1 1 ve DiSEqC1.1 INP1 ne işe yarıyor acaba?

Yorum yap

onlarınn anlamı ise 8 li DAYZEK DESTEĞİ ile ilgilidir.
        diğer unicable yazan yer ise yeni gelişen ve yarının teknolojisi ile ilgili bir durumdur.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

Hazırlanıyor...
        X