• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

XorVod Android app

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• önemli olan tv box adroid tv box larda izlenebilir şekilde apk ile kurulması bu şekilde olursa iyi olur yoksa diğer türlü bize bir faydası yok malesef...

Yorum yap

• digitalworld Nickli Üyeden Alıntı
      önemli olan tv box adroid tv box larda izlenebilir şekilde apk ile kurulması bu şekilde olursa iyi olur yoksa diğer türlü bize bir faydası yok malesef...
      Elbette zaten öyle olacak. Ben sadece ilk önce LG webos için bitsin diye uğraşıyorum ardından android tarafına geçeceğim ve hybrid uygulama pek istemiyorum. Yani webosa yaptığım uygulamayı uyarlamayı düşünmüyorum..

Yorum yap

• günaydın ustam,

dün biraz kurcaladım yeni neler değişmiş, diye

sağ tarafta artık yazılar resimlerin üzerinde çıkmıyor.yazıların arkasındaki siyah fon okumayı kolaylaştırmış ancak yazı puntoları bence küçük.bir de konu uzunsa tamamı okunamıyor.yine info ile ayrı bir percerede resim ve konu açılacak önerimi sunuyorum

list de sağ sol tuşları olmuş ama tam olmamış

16. sırada iken sağ tuşa bastığımda 26. sıraya gelsin.21. sıraya yani listenin başına atmasın.

filter de otomatik klavyenin çıkmaması iyi olmuş.ama bu seferde filter de ok ye basıp back tuşu ile çıktığında yukarı aşağı yön tuşları çalışmıyor.imlec filterin içinde kalıyor. ikinci kez back tuşuna basmak gerekiyor.Taktım ben bu filter e :kiskis:

mümkün olduğunca az tuşa basarak sörf yapalım

Yorum yap

• ismailglr Nickli Üyeden Alıntı
          günaydın ustam,

dün biraz kurcaladım yeni neler değişmiş, diye

sağ tarafta artık yazılar resimlerin üzerinde çıkmıyor.yazıların arkasındaki siyah fon okumayı kolaylaştırmış ancak yazı puntoları bence küçük.bir de konu uzunsa tamamı okunamıyor.yine info ile ayrı bir percerede resim ve konu açılacak önerimi sunuyorum

list de sağ sol tuşları olmuş ama tam olmamış

16. sırada iken sağ tuşa bastığımda 26. sıraya gelsin.21. sıraya yani listenin başına atmasın.

filter de otomatik klavyenin çıkmaması iyi olmuş.ama bu seferde filter de ok ye basıp back tuşu ile çıktığında yukarı aşağı yön tuşları çalışmıyor.imlec filterin içinde kalıyor. ikinci kez back tuşuna basmak gerekiyor.Taktım ben bu filter e

mümkün olduğunca az tuşa basarak sörf yapalım
          Sağ taraf yani afis ve açıklamalrı düzelteceğim sadece resim bırakcam ve info tuşuna atama yapacağım ve info tuşu eğer açıklama varsa aktif olacak.

Listedeki fontu da biraz daha büyüteceğim.

Filtere belki renk tuşu atarım o şekilde girilir.

Listede sağ solla sayfa geçişinde aynı sayfa indexine focuslanmasınıa bakarım onu nasıl yapacağım bir fikrim yok sanki beni zorlayacak gibi

Dün gece Onur'a da kurduk belki o da düşüncelerini yazar bir ara

Yorum yap

• Onur'a da kurulduğuna çok sevindim.parserler konusunda çok hakim.ondan da çok güzel eleştiriler gelecektir.

birde modül ve portallarda bence resimleri açmada sıkıntılar var.Turkvod da resimlerin var olduğunu bildiğim bölümlerde resim çıkmıyor.

user portal a benim korea portalı ekledim deneme amaçlı resimler çıkmıyor.

turkvod -diğer portallar-korea portal- gerilim filmlere baktığımda orada resimler çıkıyor.

Yorum yap

Onur'a da kurulduğuna çok sevidim.parserler konusunda çok hakim.ondan da çok güzel eleştiriler gelecektir.

birde modül ve portallarda bence resimleri açmada sıkıntılar var.Turkvod da resimlerin var olduğunu bildiğim bölümlerde resim çıkmıyor.

user portal a benim korea portalı ekledim deneme amaçlı resimler çıkmıyor.

turkvod -diğer portallar-korea portal- gerilim filmlere baktığımda orada resmiler çıkıyor.
              Çıkmayan resimlere bakarım, merak ettim şimdi

Onurun bazı düşüncelerini biliyorum ama burda paylaşması önemli tabii

Yorum yap

• xorion Nickli Üyeden Alıntı
                Çıkmayan resimlere bakarım, merak ettim şimdi

Onurun bazı düşüncelerini biliyorum ama burda paylaşması önemli tabii
                Önce emeğine sağlık usta gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş.search, filtreleme, history, sayfa atlama işlemi gerçekten çok güzel olmuş.sihirli kumanda ile bunları kullanmak oldukça kolay ismail ustanın yukarıda yazdıkları ve benim birazdan yazacağım 1-2 şey bence klasik kumandayla yukarıdaki history, search, filtreleme bölümlerine gidilmesini istemenden dolayı kaynaklanıyor.yani dün gece konuştuğumuz gibi yukarıdaki bölümleri renkli tuşlara atarsan sağ, sol, yukarı, aşşağı tuşları sadece listede gezinmek için kullanılsa birçok sorun çözülür gibi geliyor bana.info ve yazı büyüklüğü hakkında görüşlerimiz ismail ustayla aynı zaten dün gece konuştuk bunları.ayrıca yukarıda ismail ustanın dediği gibi sayfa atladığımızda öteki sayfanın en başına atıyor.listeler 10 sütun olsa da yine de sıkıntılı bir durum hatta daha önemlisi listede 2.sayfa 1. Sıraya gelip arkadaki sayfadaki son sütuna gitmek istesek yukarı tuşuyla dönülmüyor.sol tuşa basıp arka sayfaya geçip aşşağı tuşla 10.sıraya gelmemiz gerekiyor ki bu da sıkıntı.
                Gelelim bir diğer fark ettiğim soruna search de arama yapıyoruz liste geliyor, istediğimizi izleyip geri tuşuyla yeniden arama sonuçlarını görebiliyoruz fakat ikinci kez geri yaptığımızda search ana menüye dönmüyor.
                Birde sanırım kolay çözeceğin bir sorun daha var çünkü kodiden biliyorsun uygulamada bilmediği farklı dillerde tuhaf şekiller oluşuyor.örneğin Rusça yazılar da bu şekiller oluşuyor.örnek verecek olursam benim portaldaki nostalji müzik içerisinde bulunan planete müzik bölümüne bakabilirsin.
                Resim/Afiş konusuna gelince sanırım bir şey uyguluyorsun, afişlerin boyutları uygulamada hep aynı çıkıyor.bu iyi bir şey fakat çözünürlükleri oldukça bozuluyor.bu da estetik olarak göze güzel gözükmüyor.ama boyut ve uygulamadaki yeri güzel.

Genel anlamda çok beğendim uygulamayı özellikle sihirli kumandanız varsa yukarıda yazdıklarım sorun dahi değil ama herkesde sihirli kumanda olacak diye bir şey yok.
                Parser konusuna gelecek olursak peşinen söyliyim xorvod uygulaması baya şaşırttı beni openload, vk linklerini direk oynatması Google drive linklerini çözünürlükleriyle ve ileri geri sarılbilmesiyle gönlümü aldı tabi ki eksik parserler var ama bu iş bence yapılacak en son iş öncelik uygulamayı rahatça kullanılabilinir hale getirmek olmalı.kolay gelsin usta gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş tekrar emeğine sağlık.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum yap

• onboboon Nickli Üyeden Alıntı
                  Önce emeğine sağlık usta gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş.search, filtreleme, history, sayfa atlama işlemi gerçekten çok güzel olmuş.sihirli kumanda ile bunları kullanmak oldukça kolay ismail ustanın yukarıda yazdıkları ve benim birazdan yazacağım 1-2 şey bence klasik kumandayla yukarıdaki history, search, filtreleme bölümlerine gidilmesini istemenden dolayı kaynaklanıyor.yani dün gece konuştuğumuz gibi yukarıdaki bölümleri renkli tuşlara atarsan sağ, sol, yukarı, aşşağı tuşları sadece listede gezinmek için kullanılsa birçok sorun çözülür gibi geliyor bana.info ve yazı büyüklüğü hakkında görüşlerimiz ismail ustayla aynı zaten dün gece konuştuk bunları.ayrıca yukarıda ismail ustanın dediği gibi sayfa atladığımızda öteki sayfanın en başına atıyor.listeler 10 sütun olsa da yine de sıkıntılı bir durum hatta daha önemlisi listede 2.sayfa 1. Sıraya gelip arkadaki sayfadaki son sütuna gitmek istesek yukarı tuşuyla dönülmüyor.sol tuşa basıp arka sayfaya geçip aşşağı tuşla 10.sıraya gelmemiz gerekiyor ki bu da sıkıntı.
                  Gelelim bir diğer fark ettiğim soruna search de arama yapıyoruz liste geliyor, istediğimizi izleyip geri tuşuyla yeniden arama sonuçlarını görebiliyoruz fakat ikinci kez geri yaptığımızda search ana menüye dönmüyor.
                  Birde sanırım kolay çözeceğin bir sorun daha var çünkü kodiden biliyorsun uygulamada bilmediği farklı dillerde tuhaf şekiller oluşuyor.örneğin Rusça yazılar da bu şekiller oluşuyor.örnek verecek olursam benim portaldaki nostalji müzik içerisinde bulunan planete müzik bölümüne bakabilirsin.
                  Resim/Afiş konusuna gelince sanırım bir şey uyguluyorsun, afişlerin boyutları uygulamada hep aynı çıkıyor.bu iyi bir şey fakat çözünürlükleri oldukça bozuluyor.bu da estetik olarak göze güzel gözükmüyor.ama boyut ve uygulamadaki yeri güzel.

Genel anlamda çok beğendim uygulamayı özellikle sihirli kumandanız varsa yukarıda yazdıklarım sorun dahi değil ama herkesde sihirli kumanda olacak diye bir şey yok.
                  Parser konusuna gelecek olursak peşinen söyliyim xorvod uygulaması baya şaşırttı beni openload, vk linklerini direk oynatması Google drive linklerini çözünürlükleriyle ve ileri geri sarılbilmesiyle gönlümü aldı tabi ki eksik parserler var ama bu iş bence yapılacak en son iş öncelik uygulamayı rahatça kullanılabilinir hale getirmek olmalı.kolay gelsin usta gerçekten çok güzel bir uygulama olmuş tekrar emeğine sağlık.

TURKCELL T60 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
                  Güzel yorumların için teşekkürler

Sihirli kumanda ile gerçekten kullanım çok kolay ama dediğin gibi herkeste yok işte İsmail gibi

Fırsat buldukça gerekli düzenlemeleri yapacağım resim, font size, listedeki focus sırası, info, renk tuşları vs. vs.

Parser konusunda ise hep dediğim gibi ben kullandığım yöntemi sağlıklı bulmuyorum her an çökebilir ama vk hariç çünkü vk dan zaten direkt alıyorum linkleri Tabii vk da buna son verirse kötü olur..

Bu düzenlemeleri yapmadan da LG ye tekrar göndermeyeceğim onlar da zaten çok geç cevap verebiliyorlar. Parser ve iptv düzenlemesini ise LG yayınlanırsa ondan sonra düzenleyeceğim. IPTV kısmı aslında şuanda da fena değil ama tamamen yapısını değiştireceğim zaten android de olması gereken şekilde devam ediyorum.

Yenilik ekleyeip eklemediğimi versiyondan anlarsınız şu an 1.0.5 kulanıyorsunuz eğer artarsa bilinki bişeyleri değiştirmişimdir. Aslında burdan da haber veririm zaten.

Bir de ilginç birşey söylüyyeim, ok.ru linklerinde benim parserle sadece Webos2 açamıyor ve bendeki tv Webos2 Birgün özellikle bunun peşine düşeceğim...

Yorum yap

• çok mu çok oluyoruz

v.1.0.6

olmuş valla

Yorum yap

çok mu çok oluyoruz

v.1.0.6

olmuş valla

Yalnız gri arkaplan mor gibi çıkmış

Film açıklamaları için info tuşnu da ayarlayacağım, bir de eski haline göre biraz kastı gibi performans düzenlemesi de yapmayı düşünüyorum ama çok fazla değişeceğini sanmıyorum.

Yorum yap

• bunlarda setting de Xtream ip tv leri eklediğimzdeki görüntü.direkt eklenen iptv nin ana menüye gelmesi güzel olmuş.

arka plan burada daha gri çıkmış

Yorum yap

• Arka plan değil de tv nin arkası gri çıkmış

Settingsten iptv yüklediğinde edit düğmesine basıp check ettin mi? Eklediğin iptv hesabıyla ilgili bilgiler gelecek. Bitiş süresi, kaç kişi kullanıyor vs..

Yorum yap

• xorion Nickli Üyeden Alıntı
                            Arka plan değil de tv nin arkası gri çıkmış

Settingsten iptv yüklediğinde edit düğmesine basıp check ettin mi? Eklediğin iptv hesabıyla ilgili bilgiler gelecek. Bitiş süresi, kaç kişi kullanıyor vs..
                            o kadarını biliyoruz ustam

gelelim v1.0.6 daki eksiklere ve yeniliklere

renk atama çok iyi olmuş.şimdi history yi daha çok kullanmaya başladım.

solda satırlar arasında boşluk olması güzel olmuş.ama çerçevedeki çizgi bir tık daha kalın olabilir.

listede 10. sıradan 11. sıraya aşağı yön tuşu ile geçilemiyor.çünkü aşağıdaki sayfa numaralarına geçiyor. veya 1. sıradan dan yukarı yön tuşu ile listenin sonuna ulaşılamıyor.

listede solda kaçıncı sırada olduğumuz görebilsek.1-2-3-4-5-6-7-8-9-11-12....büyük listelerde atıyorum 312. sıradaki filmi izle mutlaka diyebilsek

onur dostumuzun nostalji portal daki bugün ne izlesem bölümündeki film resimleri neden bulanık.onur mu çözünürlüğü düşük resim ekliyor.yoksa eklenti resimi büyütmeye çalıştığı için mi flulaşıyor. movie trailer bölümündeki resimler çok güzel görünüyor.

Yorum yap

o kadarını biliyoruz ustam

gelelim v1.0.6 daki eksiklere ve yeniliklere

renk atama çok iyi olmuş.şimdi history yi daha çok kullanmaya başladım.

solda satırlar arasında boşluk olması güzel olmuş.ama çerçevedeki çizgi bir tık daha kalın olabilir.

listede 10. sıradan 11. sıraya aşağı yön tuşu ile geçilemiyor.çünkü aşağıdaki sayfa numaralarına geçiyor. veya 1. sıradan dan yukarı yön tuşu ile listenin sonuna ulaşılamıyor.

listede solda kaçıkcı sırada olduğumuz görebilsek.1-2-3-4-5-6-7-8-9-11-12....büyük listelerde atıyorum 312. sıradaki filmi izle mutlaka diyebilsek

onur dostumuzun nostalji portal daki bugün ne izlesem bölümündeki film resimleri neden bulanık.onur mu çözünürlüğü düşük resim ekliyor.yoksa eklenti resimi büyütmeye çalıştığı için mi flulaşıyor. movie trailer bölümündeki resimler çok güzel görünüyor.
                              Listede en alt satırdayken aşağı tuşla elbette sayfalamaya geçer bu olmasaydı dediğin gibi diğer sayfaya geçerdi ama mevcut durumda olmaz-olamaz Sayfalamayı iptal etmem gerekir. Sağ sol tuşla zaten sayfaları değiştirebiliyorsun liste üzerinde ve sayfalama ile de istediğin sayfaya anında gidebiliyorsun. Kısaca üzgünüm ama bu konuda yapacak bişey yok, aslında alışırsan sana hiç zor gelmeyecek sadece sağ tuşa bas diğer sayfadasın üstelik senin istediğin listedeki sıraya göre focuslamayı da yapmıştım, görmüşsündür..

Listedeki satırlara satır numarası eklerim, iyi fikir..

Satır çizgilerine de düzenleme yaparım..

Onurun portaldaki resimlerin çözünürlüğü kötüdür aslında düşük çözünürlükte olunca uygulama daha hızlı çalışıyor

Eksiklik bulmazsan şaşardım zaten Yalnız sayenizde uygulamada çok feci eksiklikleri görmemi sağlıyorsunuz, çok teşekkürler..

Yorum yap

• bu haliyle bile süper ustam LG store ye gönder sen herkes faydalansın bir an önce.

resimleri çekmeme olayına baktım mı?

turkvod a girince ana listedeki hiçbir resmin görünmemesi mümkün mü?

istersen @berkenkey ustaya sorayım

demo stream çökmüş bu arada Aleyna Tilki Dipsiz Kuyum u koysana ailecek şu ara arabada hep unu dinliyoruz

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X