• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

WeTeK.Play - Android CM11 - ROM - mod by thawtes

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

thawtes Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    WeTeK.Play - Android CM11 - ROM - mod by thawtes

NASIL YÜKLERİM ?

Merhaba arkadaşlar sıkıntı bir upload sürecinin ardından nihayet upload olabildi dosyalar hemen konuya geçelim

öncelikle
    Kod:
    https://mega.nz/#F!kFJDiKRK!7yoGFuDimPxzV5awTbNwuQ
    bu linkde bulunan dosyaları indiriyoruz..

ilk adım olarak cihazın nand yapısındaki olası sorunların giderilmesi için WetekOS kurmanızı tavsiye ediyorum. eğer kurulu ise tekrar temiz kurulum yapmanızda fayda var. ama yok gerek derseniz bu adımı geçebilirsiniz kurma zorunluluğunuz yok !

SDformatterV4 programı ile SD kartımızı program ayarlarından optiona tıklayarak açılan menude Format Type FULL (erase) hemen altındaki seçeneğinde ON ayarlı olacak sekilde SDcard'ımızı bi güzel formatlıyoruz. formattan sonra işimiz bitti programı kapatabilirsiniz.. daha sonra..

dosyaları indirdiğimiz klasöre geçiyoruz,

00_CWM_Recovery.zip dosyasının içindeki recovery.img dosyasını SDcard'ın içine kopyalıyoruz..

01_CM11_baserom.zip dosyasını direk SDcard'ın içine kopyalıyoruz..

02_CM11_thawtes.7z içeriğini bilgisayarımızda boş bi alana çıkartıyoruz.
    02_CM11_thawtes klasöründe bulunan clockworkmod klasörünü SDcard'ın içine kopyalıyoruz.

kopyalama işlemleri bittikten sonra sağ alt köşeden donanımı güvenle çıkart'ı kullanarak SDcard'ımızı bilgisayarımızdan çıkartıyoruz.

wetek cihazın arkasındaki güç kablosunu söküyoruz SDcard'ımızı wetek cihazımıza takıyoruz.

wetek resetleme zımbırtısı aracıyla cihazın arkasındaki mini reset deliğine yerleştiriyoruz ve basıyoruz elimiz basılı kalacak.

güç kablusunu cihaza takıyoruz elimiz hala reset yuvasında basılı şekilde duruyor bu şekilde yaklaşık 10-15 saniye bekliyoruz ve reset den elimizi çekiyoruz.

cihaz az sonra açılacak ve karşımıza Wetek CWM Recovery Kurtarma Konsolu gelecek.

şimdi burda işlemleri sırasıyla ve dikkatli bir şekilde uygulamalıyız, kumandamızın airmouse özelliğini kapalı tutalım veya açmayalım ! kumandanızda hafifden takılmalar olabilceğinden dolayı yavaş sakin bir şekilde işlemlerimizi gerçekleştirelim

Wetek CWM Recovery v6.0.5.1 Kurtarma konsolu karşımızda açık ve sırasıyla şu işlemleri yapıoruz;

1- wipe data/factory reset yazan yere geliyoruz ve OK diyoruz açılan menude Yes - Wipe all user data diyoruz ve ok diyoruz ve işlemin tamamlanmasını bekliyoruz. işlem bittikden sonra altta done diyecektir ve ana menuye dönecektir.

2- wipe cache partition yazan yere gelip OK diyoruz açılan menude Yes - Wipe Cache diyoruz ve işlemin bitmesini bekliyoruz, bittikden sonra yine done diyecek ve ana menuye dönecektir.
    ana menuye dönüş otomatik olmazsa teleşlanmayın ekrandaki seceneklerden Go Back diyerek veya kumandanızda Back tusunu kullanarak anamenuye dönüşlerinizi sağlayabilrsiniz.

3- ana menudeyiz bu sefer install zip yazan yere geliyoruz açılan menude choose zip from /external_sd yazan yere geliyoruz,

sd kart içeriği karsımıza geliyor ve buradan 01_CM11_baserom.zip secip OK diyoruz. rom yüklenmeye baslayacaktır bitene kadar bekliyoruz ve hiç bir işlem yapmıyoruz..
    işlemler bittikden sonra all update ok upgrade vs vs seklinde yani yuklemenin bittiğine dair altta mesajda belirdikden sonra ana menude,

4- backup and restore yazan yere geliyoruz açılan menuden restore from /external_sd yazan yere geliyoruz ve karsımıza..

2015-12-10.02.48.00 isimli klasör gelecek, secili şekilde ok diyoruz ve restore işleminin tamamlanmasını bekliyoruz.

işlem biras uzun surecektir sabırlı olup bekleyiniz all done all update vs vb gibi yazılar gelmediği müddetce hiç bir işlem yapmayınız sabırla backupun yüklenmesini bekleyiniz. backup yukleme de tamamlandıkdan sonra ana menuye dönüyoruz en üstte reboot system now yazan yere gelip ok diyoruz,ve boylelikle cihazımız yeniden başlatılmış olacak. cihaz açıldığında karşısınıza şanlı TÜRK Bayrağımız dalgalanmış bir şekilde gelecek

RomBackup ilk kez açıldığından dolayı beklemeniz biraz zaman alabilir yaklaşık 10dk civarı.. sürmez ama muhtemel dakika vereyim

cihazınız açıldıkdan sonra artık kullanıma gecebilirsiniz.

ilk iş olarak hemen sistem ayarlarına girip soldaki menuden HESAPLAR yazan yere gelip hemen altında bulunan +hesap ekle yazan yeri açın açılan menuden google yi seçin
    herhangi bir google hesabınız yoksa yeni hesap deyip devam edebilirsiniz veya kullanmakda olduğunuz bir google hesabınız varsa
    mevcut hesap yazan yere tıklayın ve açılan sayfada hesap bilgilerinizi girip oturum açın.

Önemli Uyarı : Tivibu uygulamasını playstoreden kesinlikle güncelleme yapmayınız, aksi taktirde çalışmayacaktır.

Backupda;

tvheadend yüklüdür, bağlı olarak oscamda yüklüdür.
    en güncel 4 uydulu kendi yapımım olan setting yüklüdür.. 42E - 9E - 13E - 19.2E
    e2 setting'in tvh versiona çevirip bana gönderdiği için @ozkaradag dostuma teşekkür ederim..

Kodi Isengard Final
    Tivibu
    DigiturkPlay
    Youtube
    netD
    IPTV Player
    Aptoide
    Amaze
    Tapatalk
    CM Browser
    MX player

Uygulamaları ön yüklü olarak gelmektedir !

Bi sonraki backupda görüşmek üzere hoşçakalın güle güle kullanın !
    mrb aynen denileni yapıyorum external sd yi secıyorum fakat cihaz açıp kapanınca android menungelmıyor direk sinyal yok uyarısı alıyorum sorun ne acaba?

Yorum yap

Neyse sanırım bu bölümü okuyan da yok katılanda

Yorum yap

şöyle yazim ozaman
        omni rom 5.02 yüklemek istiyorum herkes sanki bunun nasıl tyüklendiğini biliyor gibi ozaman soruyorum wetek depodan omni 5.0.2 ye girdiğimizde karşımıza 3 adet zipli dosya çıkıyor. bu 3 adet zipli dosyanın 1)omni dvbbox-hommade2)gapps-lp-201411093)gapps-lp-20150107-slim bu üç dosyayıda sd karta zipli şekildemi atıyoruz yada yazdırıyoruz bu kısmı anlatabilecek kimse varmıdır forumda???????

Yorum yap

kayhan01 Nickli Üyeden Alıntı
          şöyle yazim ozaman
          omni rom 5.02 yüklemek istiyorum herkes sanki bunun nasıl tyüklendiğini biliyor gibi ozaman soruyorum wetek depodan omni 5.0.2 ye girdiğimizde karşımıza 3 adet zipli dosya çıkıyor. bu 3 adet zipli dosyanın 1)omni dvbbox-hommade2)gapps-lp-201411093)gapps-lp-20150107-slim bu üç dosyayıda sd karta zipli şekildemi atıyoruz yada yazdırıyoruz bu kısmı anlatabilecek kimse varmıdır forumda???????
          Yakında birsürü yazılım verilecekti acaba bu yakında kelimesi 2019 damı????

Yorum yap

Sanirim bir daha yeni surum cikmaz cunku wetek yeni cihazlar piyasa surmeye hazirlaniyor
            sayfasinda tanimini gordun 5 tane yeni cihaz

https://business.wetek.com/set-top-boxes/overview/

Yorum yap

Droid tarafında gelirse WP2'ye güncelleme gelir.

Diğerlerine geleceğini tahmin etmiyorum.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
              X