• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kodi Repo [XorioN] - Wetek

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• bir uzmanlık sorusu daha

http://www.filmi-izle.com/google/play/Ku6gK5VxGndOMkf/

bu film nereye upload edilmiş

Yorum yap

• ismailglr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      http://www.filmi-izle.com/google/play/Ku6gK5VxGndOMkf/

yukardaki direkt stream url de nasıl çalışırki mkvod tarafında sitenin parseri vardır değil mi?

yoksa sitelerin direkt linkleri de stream url ye yazılsın,ne kolay olurdu

http://embed.dizigod.com/getembed/c8...d1e6a3dd5c2606

o zaman dizigod u yukardaki gibi ekleyince de çalışması lazım

ben bi de böyle deneyim.

Diğer soruna da bakacağım sonra..

Yorum yap

• Dur dur, asıl benim kafam karıştı sanırım.. filmi-izle için tabii bir parser olması lazım ve onur da onu kullanıyordur..

Yorum yap

• Parser ikullanan Onur değil, MKvod un client uygulamasıdır. Yani onur film-izle linkini girer ve mkvod da kendi parseriyle onun linklerini alıyordur. Doğrusu bu.. Daha önce yazdıklarımı unut.. Son sorduğun sorudak ise google linki işte, oraya upload edilmiş olmuyor mu?

Yorum yap

• aboov ben yokken neler dönmüş serhat Google video konusu tamda ilgimi çeken ve beni ziyadesiyle sinir eden bir konu.okuduğum diğer mesajlarada bildiğim kadarıyla yanıt vermeye çalışim.

öncelikle bu ****izle sitesinden aldığım linkler parser ile açılıyor.başında da zaten mkvod diye ekleme yaptım bu yüzden. kısacası sadece kaynaktaki linki eklemek yetiyor mkvod usta parserden çözüyor tıpkı ok.ru v.s. gibi.ve sadece bu siteye özel senin istediğin site için mkvod ustaya bilgi vermelisin usta.fakat şunu unutma sadece mkvodda çalışır bu şekilde.denemediğimiz için bilemeyeceğiz ama muhtemelen direk link üzerinden açıldığı için xorion ustanın uygulamasında da açılması lazım.

altyazı konusu ise evet mkvod ustanın yapmış olduğu uygulamada arama tagı eklenerek harici altyazı eklenip izlenebiliyor.fakat ben hiç denemedim çünkü bu sistem sadece mkvodun lg tv sürümlerinde çalışıyor.örneği zaten xorion usta önceki mesajlarda vermiş.

gelelim google linklerine, googleusercontent linkler xorion ustanın dediği gibi ana linklere benziyor yani google docs veya plus gibi bu linkleri ekleyince mp4 olarak her cihaz ve sistemde açılıyor.fakat benimde tam olarak çözemediğim bu linklerin süresi,link silinmediği sürece sabit kalıyormu yoksa belli bir süre sonra link değişiyor mu?bununla ilgili net bir bilgim yok.birkaç dizi hariç çok fazla yüklemediğim için tam olarak durum nedir bilmiyorum. en son 1 ay önce yüklediğim bir linkin dün itibariyle hala çalıştığına şahit oldum. deneyip görmek lazım kolay kolay silinmeyen bir dizi linkini eklersen 3-4 ay sonra çalışıp çalışmadığına bakarız

redirector ile başlayanlar ise sitenin sizin ip nize göre ürettiği geçici linkler bu linklere f-12 yapıp ağ kısmından kolaylıkla ulaşabiliyorsunuz eklenincede çok hızlı bir şekilde link açılıyor ve izleyebiliyorsunuz her sistemde.kısacası eklediklerinizi kendiniz seyrediyorsanız ve seyrettikten sonra bir daha bakmam diyorsanız oldukça kullanışlı.tabi bizim işimize yaramıyor.

php işine gelince şunu net söyleyebilirim usta, eğer modül yapamıyorsan hiç bulaşma derim.nedenini biraz açıklayayım.mkvod usta sağolsun yardım ediyor bizde buna güvenip linkleri ekliyoruz fakat site sistemi değiştirince hop otomatik olarak o sistem ile eklediğin bütün linkler çöp oluyor.modül yapabilirsen modül üzerinden zaten ayarlayıp düzeltebiliyorsun hepsini, fakat bizimki gibi tek tek link ekleyince inanılmaz eziyetli bir iş haline geliyor.mesela geçen eklediğim bir site sistem değiştirdi son 6 ay içerisinde yükledikleri bütün linkleri değiştirdiler, yani sadece php değiştirmeyle kurtulamıyorsun linkleride değiştirmen lazım.embed gibi sadece silinen 10-15 link olmuyor,komple gidiyor.örneğin ikimizde php si olan sitedeki ajaxlı olan sistem kalktı siteden,ben hala portala eklediklerimi değiştirmekle uğraşıyorum.zaten dikkat ederseniz ana menülerde son alternatif olarak kullanmaya çalışıyorum php linklerini.birde gereksiz strese giriyor insan, ya bu siteler sistem değiştirise onca harcadığım emek ne olacak diye aslında bu linklerin kaynağına (google docs,plus) ulaşabilecek bir sistem yapsa ustalarımız* bu dertten kurtulmuş oluruz.iyi akşamlar.

* . ustalardan birisinin baş harfi xorion

Yorum yap

• onur aslında ben fazla değişik link kullanmak istemiyorum.ok.ru su yoksa ancak alternatif link ararım.malum diziyi pazartesi bulmak için uğraşınca aklıma geldi.

xorion ustayı biraz uğraştırayım istedim

seninde dediğin gibi biz portalcılara (asla modul yapamayacağımız için) kaynak link bulma programları yapılmalı.birilerinin kulağı çınlasın

gerçi xorion usta her site için ayrı program ister o da olmaz der

Yorum yap

• en doğrusu usta hem kontrol edilebilir hem eklemesi kolay ve hemen hemen her sistemde çalıştığı için benimde ilk tercihim odn ama bazen senin de dediğin gibi mecbur başka linkler eklemek zorunda kalıyoruz.genel olarak ben alternatif linkleri bu gün ne izlesem bölümünde kullanıyorum sadece. onunda nedeni o bölümü güncellemiyor oluşum.çünkü o bölümüde güncellemek istesem başa çıkamam.daha yeni 20. xml sini açtım o bölüme ait.o yüzden bol bol alternatif ekliyorum ki bir kaç ay sonra o bölüme girip birşey izlemek isteyen en azından 1 tane çalışan linke denk gelsin...

öteki konuya gelecek olursak aslında xorion usta direk redirector linkinden ana linke bizi ulaştırabilecek bir program yapsa tadından yenmez.direk link üzerinden olduğu için her siteye özel olmasıda gerekmez diye düşünüyorum.tabi ki yapılabilirmi bu söylediğim hiçbir bilgim yok

Aslında portal işi bitti de biz kabullenemiyoruz sanırım

Yorum yap

• Modul yapan ustalar kırk nazla yaptıkları için portal hiç bitmez

Hatta herkes kendi xml sini yapmayı öğrenmeli.modüllerde kırk saat film arayacağına kendin ekle ve izle.

Ben yabancı diziyi kendi portalımdan filmleri de seninkinden izliyorum.

Mediamatik i bile zamanında hiç kullanmadım

Yorum yap

• Vaayyy itiraflar başlamış, MetiaMatik'i hiç kullanmamış!! ehehehe

Portal işinde bence ikiniz zaten en iyisisiniz. Ben Nostaljik şeyleri ve saçma sapan filmleri çok sevdiğim için Nostalji portala çok bakıyorum. Yanlış da anlaşılmasın saçma sapan dediğim filme bir örnek Nostalji portalda, Yerli Kült filmlerde "Şeytan Kızlar" isimli filmi izleyin ne demek istediğimi anlarsınız. Çok gülüyor ve çok eğleniyorum böyle filmlerde. Örneğin Türk Superman filmi hala arşivimde durmaktadır. Superman in dünyadaki Türk annesinin kripton taşını sandığında dantelli bir bezde saklaması, sonra Superman in suçluyu koşarak takip ederken kestirme yolu tercih etmesi falan harika ayrıntılar

Video linkleri tercihlerine gelirsek; ben google linklerini tercih ediyorum en hızlı ve takılmaksızın performans gösteren linkler onlar bana göre tabii kalıcılık sorunu olabilir bilemiyorum. Bu sebeple alternatifler elbette gerekli oluyor.

Kendi uygulamamda(XorVod - Kodi için olan değil ve henüz yayınlanmadı) ise açılmayan hiç bir link zaten yok yani ilgili video sitesinde bir link açılıyorsa bende de açılıyor tabii bu şu an webos için geçerli, android tarafında işler değişecek gibi..

Yorum yap

• aslında ustam şöyle bir modül yapacaksın.
                      modül hiçbir siteye ait olmasın.hatırlarmısın zamanında "Xorion Video LinkMatik" yapmıştın.

google gibi istediğimiz diziyi filmi bulup embed kodunu getiriyordu.

yarbay ustanın videosu

[YOUTUBE]https://www.youtube.com/watch?v=mHovuhTB6iE[/YOUTUBE]

https://www.youtube.com/watch?v=mHovuhTB6iE

bu programa benzer bir arama modülü yapsan (vk-dailymotion lar gibi) 10 farklı siteden arasa bulsa nasıl olur ya da olur mu?

bence olur

Yorum yap

• Yapayım yapmasına da kimsenin kullandığı yok ki!!

LinkMatik te aslında güzel programdı isme göre arama da yapıyordu ama boşuna uğraşmışım bence, o bile pek kullanılmadı Çünkü portal yapan kişi sayısı çok az.. Mesela vk-yt otoportal uygulamamda xml düzenleme ve oluşturma kısmı var, sorsan kimse kullanmamıştır hatta bakılmamıştır bile oysa en gelişmiş portal xml düzenleyicisi oydu. Her türlü filtreleme düzenleme var..

Bu arada aklıma son yayınladığım logomatik programım geldi.. Biliyorsun 2 mi 3 yıl mı ne sürdü bitirmem daha doğrusu üstüne düşmem. Yani en büyük kaplumbağlığı aslında o programda yaptım şimdi son yaptığım uygulama da yani xorvod diyelim ismine o da aynı şekilde ilerliyor. Şöyle diyeyim yaklaşık 2 haftadır üstüne bir nokta bile koymadım

Yorum yap

• linkmatik ben şahsen çok kulladım.taki siteler embed kodları gizlemeye başlayıncaya kadar.

güncellersen yine kullanırım

vk-yt otoportal da çok kişi tarafından yerel xml şeklinde kullanılmıştır.adult vk lar için ideal di

XorVod eğer birgün biterse hiç şüphem yok efsane olur

Yorum yap

• Vk otoportal çok kullanıldı biliyorum bir çok portal oluşturuldu ama benim dediğim o program içinde xml düzenleme bölümü vardı. O kısmı kullanılmadı, oysa tek başına o kısım bile ayrı bir program gibiydi. XorVod bitince yeni uygulamalara bakayım, Logomatik gibi olacak yoksa Logomu tospağa yapmak istemiyorum

Yorum yap

• guclu usta da 1 nisan VIP olayını ileri bir tarihe ertelemiş

ustalar çok yavaş çooook

Yorum yap

• valla ben hala link eklemek için videolinkmatik programını kullanıyorum,hoş artık matik kısmı çalışmasada Vk otoportal düzenleme kısmınıda çok kullandım hala ara ara kullanırım.xor-link kontrol yine en çok kullandığım programlardan biridir haftada en az 3-4 kere bu programı açıp portalı kontrol ederim,zaten ana menüde odn linklerini kullanmamın en büyük nedeni de bu programdır.evet bu programlar genel kitleye değil daha çok portal hazırlayanların işine yarayan programlar ama az kişinin kullanması bu programları değersiz kılmıyor.kısacası emeğine sağlık hala programları kullananlar var

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X