• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

vBulletin Upgrade (Güvenli ve Profesyonel Yöntem) !!

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Database error in vBulletin 3.5.0 Beta 2:

Invalid SQL:
    CREATE TABLE paymenttransaction (
    paymenttransactionid INT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT,
    paymentinfoid INT UNSIGNED NOT NULL,
    transactionid VARCHAR(250) NOT NULL,
    state SMALLINT UNSIGNED NOT NULL,
    amount DOUBLE UNSIGNED NOT NULL,
    currency VARCHAR(5) NOT NULL,
    PRIMARY KEY (paymenttransactionid)
    );

MySQL Error : Table 'paymenttransaction' already exists
    Error Number : 1050
    Date : Thursday, December 22nd 2005 @ 10:18:50 PM
    Script : http://www...........com/forum/insta...0b4.php?step=2
    Referrer :
    IP Address : ....100.....35
    Username :
    Classname : vb_database

Yorum yap

sanırım upgrade.php çalıştırınca hata verdi ve yarı yoldan devam ettiniz.. yedek aldıysanız geri yükleyip tekrar dikkatlice yapın.. çünkü yarı aşamada düzeltmek zor..

Yorum yap

yedek almadıysan benim gibi oturup tabloları düzeltmekle uğraşırsın : )

Yorum yap

Merhaba Organik! Ben Upgrade İşlemini Başarı ile Tamamladım Ancak Şöyle Bir Durum Var.. Avatar Yuklenmek İstediği Zaman Hata Veriyor. Hata Veren Dosya Yani class_image.php Dosyasını Defalarca Default Yapmama Rağmen Sorun Düzelmedi. Yardımlarını Bekliyorum ... Şimdiden Teşekkürler!

Hata Mesajı Bu ...

[evil]
          Warning: getimagesize(): open_basedir restriction in effect. File(/var/tmp/phpIVyZCa) is not within the allowed path(s): (/usr/home/huseyin/:/usr/lib/php:/usr/local/lib/php:/tmp) in /includes/class_image.php on line 1591

Warning: getimagesize(/var/tmp/phpIVyZCa): failed to open stream: Operation not permitted in /includes/class_image.php on line 1591
          [/evil]

Yorum yap

avatarlar dizini olarak farklı bir klasörü belirt; örneğin : forum/images/avatars .... ayrıca bu klasörün CHMOD ayarı 7 7 7 olsun..

Yorum yap

organik81 Nickli Üyeden Alıntı

sanırım upgrade.php çalıştırınca hata verdi ve yarı yoldan devam ettiniz.. yedek aldıysanız geri yükleyip tekrar dikkatlice yapın.. çünkü yarı aşamada düzeltmek zor..
              Aynı şeyi defalarca tekrar etmemize rağmen sonuç aynı hatayı verdi. İlerlemiyor. Farklı bir yöntemi varmı bunun

Yorum yap

tamam sistem73 ; MSN 'den görüşürüz ayrıntılı bakarız ona.. burdan anlatmam zor olacak ok..

Yorum yap

Selam organik dostum bende alttaki hatayı alıyorum bu neden olabilir acaba?

Database error in vBulletin :

mysql_connect(): Can't connect to MySQL server on 'localhost' (10061)
                  d:\hosting\xxxxx\forum2\includes\class_core.php on line 273

MySQL Error :
                  Error Number :
                  Date : Thursday, December 29th 2005 @ 01:13:19 AM
                  Script :http://www.xxxxx.com/forum2/install/upgrade.php
                  Referrer :
                  IP Address :
                  Username :
                  Classname : vb_database
                  ------------------------------------------------------------------------------------
                  easyphp'yle Local'de kurmaya çalıştığımda ise hata
                  The database has failed to connect because you do not have permission to connect to the server. Please confirm the values entered in the 'includes/config.php' file.

Yorum yap

config.php dosya ayarların yanlış veya yapılmamış.. hangi isim ve şifre ile db açtıysan, config.php dosyasında da bu bilgileri düzgün ayarlamış olman gerekli...

Yorum yap

sayın organik .3.0.7 den direk 3.5.2 ye upragade yapma sansım var mı sadece eklentiler gidecek galiba uye kayıbı faslan olmaz demi sadece uprgade etsek yeterli mi

Yorum yap

kamilo Nickli Üyeden Alıntı
                        sayın organik .3.0.7 den direk 3.5.2 ye upragade yapma sansım var mı sadece eklentiler gidecek galiba uye kayıbı faslan olmaz demi sadece uprgade etsek yeterli mi
                        db'de sorun yoksa kayıp filan olmaz.. sağlıklı şekilde güncellenir.. diğer sorduğun yerde de nasıl yapacağın konusunda cevapladım..

Yorum yap

Yani tum eklentiler hersey gider 0 bir vb forum mu olur ?

Yorum yap

organik abi forum türkçe karakter sorunu verdi dediklerini aynen uyguladım ne yapabilirim
                            Yaşasın vbulletin kardeşliği

Yorum yap

arkadaşlar anlatımınız içn sagolun ama ben bu işte yeni olduğum için sorun çıkıyo install.php dosyası aktif olmuyo bunun sorun nedir

Yorum yap

hacker_osman32 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                arkadaşlar anlatımınız içn sagolun ama ben bu işte yeni olduğum için sorun çıkıyo install.php dosyası aktif olmuyo bunun sorun nedir
                                aktif olmuyor derken neyi kastettin biraz daha açarmısın ? tam olarak nasıl bir sorun var ?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X