• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Machina 3D için Uydulardan kolay Uydu bulma Frekansları

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Teşekkürler eline sağlık

Yorum yap

Next Destek'ten alındı TV Kanal Geçişleri, İleri Bir Tarihe Ertelendi ( Turksat.com.tr)

Yayıncı Kuruluşlardan ve Ramazan ayı nedeni ile izleyicilerimizden gelen yoğun talepler dikkate alınarak, 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece yarısı, uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında yapılacak frekans değişiklikleri ileri bir tarihe ertelenmiştir. Frekans değişikliğinin tarihi ile ilgili önümüzdeki günlerde bilgi verilecektir.

Yorum yap

berduş Nickli Üyeden Alıntı
        merhaba bu astra 19,2 konusunda bir çok arkadaş (türkiye forumda) bagzı açıklamalar yapmış lar bir bakarmısınız, galiba siz bu konuda yanılıyorsunuz..
        Berduş arkadaşım şunu çok iyi bil ve şu yanılıyorsun kelimesinide söylemeden önce çok iyi düşün kafana koy ben hayatta emin olmadığım bilmediğim her hangi birşeyi paylaşmam kesinlikle mümkün deyil diyosunki astra 19,2 konusunda bir çok arkadaş bazı açıklamalar yapmış lar siz o açıklamaların hangi tarihlerde yapıldığına baktınızmı ben konuyu bir kez daha sana tekrar anlatayım anlayabilirsen aydınla konya arası 5-6 saatlik bir mesafede
        ben 2M çanakla %100'ün altında bir sinyal bulamıyorum hatta anlamanız için şöylede diyebilirim Sinyaller astra 19,2'de %120 eyer halen sağda solda o modeli geçmiş yorumlara
        bakarak bana yanılıyorsun diyorsanız artık benim size yardımcı olabileceğim herhangi bir şey olamaz yanılmayan birinden yardım alın hayırlı ramazanlar.
        Not: Bu konuda benim onun bunun yorumlarına açıklamalarına bakmamı gerektirecek bir sorunum yok.

Yorum yap

eger bu forumda bulunuyorsanız herkesin bilgi edinmesi , yorumlaıı okuması için, var oldugunu
          biliyorum,siz de açıklamanızda (BU KONUDA BENİM ONUN BUNUN YORUMLARINA, AÇIKLAMALRINA BAKMAMI GEREKTİRECEK BİR SORUNUM YOK)diye yazıyorsanız sizin bilgilerinizi neden burada yazıyorsunuz o zaman kendinize saklayın ..

Yorum yap

berduş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            eger bu forumda bulunuyorsanız herkesin bilgi edinmesi , yorumlaıı okuması için, var oldugunu
            biliyorum,siz de açıklamanızda (BU KONUDA BENİM ONUN BUNUN YORUMLARINA, AÇIKLAMALRINA BAKMAMI GEREKTİRECEK BİR SORUNUM YOK)diye yazıyorsanız sizin bilgilerinizi neden burada yazıyorsunuz o zaman kendinize saklayın ..
            Berduş arkadaş ben anlatmaya çalışıyorum sen anlamadan dinlemeden alın teri
            dökmeden köşe dönmeye çalışıyorsun BU KONUDA BENİM ONUN BUNUN YORUMLARINA, AÇIKLAMALRINA BAKMAMI GEREKTİRECEK BİR SORUNUM YOK
            dememdeki maksadımı anlamamışsın bu gidişle anlayamazsında ben sana bu
            yorumların yapıldığı tarihlere bak demiştim bakmadan kestirmeden gidiyorsun
            Astra 19 için o şöyle dedi bu böyle dedikleri yorumların miyadı bir buçuk yıl
            önce bitti Astra 19 artık o eski astra deyil lyngsat'a girin Astra'ya bakın orda
            olan TP'lerin tümü sinyaller %100 dür siz Astra 19 için 2012'den önceki yorumlara
            kulak verirseniz sınıfta kalırsınız benden söylemesi birde lütfen emin olmadığın
            lüzumsuz şeyleride yazma biribirimizi kırmayalım lütfen hesabına gelmiyorsa hiç
            bir şey yazmazsın olur biter görüş ve düşüncelerinden hayır gör ve bu tutumla
            devam edersen artık birbirimize yardımcı olamayız son...

Yorum yap

Yeni Çanak kurulumu yapmak isteyen Machine 3D ve HD uydu alıcısı sahibi arkadaşlar genelde en çok
              tercih ettiğimiz uydular (Hot Bird 13 E ile Astra 19 E dir) Bu uyduları çakışmasız gönül rahatlığı
              ile bulabilmeniz için hiç bir uyduda olmayan TP'ler ekliyorum bunlardan sinyal aldınızmı uydudyu
              garanti buldunuz demektir altta ekliyorum.

1-Hot Bird 13 E Frekans 10971-H-29700-2/3. Sinyal full HD isfiçre kanalları Şifreli Viacces
              2-Astra 19 E Frekans 11494-H-22000-2/3. Sinyal full Das Erste HD Arte HD SWR BW HD SWR RP HD
              Alman kanalları Açık Herşey gönlünüzce olsun sevgili arkadaşlar.

Yorum yap

emeğine sağlık üstat teşekürler

Yorum yap

Yamal 300K at 90.0°E güncel TP 11685,H,02020,3/4 Sinyal-%100 Dozhd TV.

Yorum yap

osetyalı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Yamal 300K at 90.0°E güncel TP 11685,H,02020,3/4 Sinyal-%100 Dozhd TV.
                    Sn. osetyalı hocam İzmir Bucadayım ve motorlu sistem kullanıyorum. 90 cm lik çanağım var. Karşımızdaki binaya metal çatı yapıldı. 39 E Hellasat ve 45 E Intelsat bazı tplerde sinyal kırılmaları oldu. Özellikle bulsat paketinde sevdiğim müzik kanalları gitti. Dün baktım çanakta Sunny LNB var. Kaliteli bir LNB alarak bu sinyal kırılmalarını çözebilirmiyiz ? Yada başka ne yapılabilir. Bina tam çanağın tüksata baktığı yönde ve bizden 1 kat dat daha yüksek. Yorumlarınızı rica ederim.

Yorum yap

frost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Sn. osetyalı hocam İzmir Bucadayım ve motorlu sistem kullanıyorum. 90 cm lik çanağım var. Karşımızdaki binaya metal çatı yapıldı. 39 E Hellasat ve 45 E Intelsat bazı tplerde sinyal kırılmaları oldu. Özellikle bulsat paketinde sevdiğim müzik kanalları gitti. Dün baktım çanakta Sunny LNB var. Kaliteli bir LNB alarak bu sinyal kırılmalarını çözebilirmiyiz ? Yada başka ne yapılabilir. Bina tam çanağın tüksata baktığı yönde ve bizden 1 kat dat daha yüksek. Yorumlarınızı rica ederim.
                      Eğer ki binadan dolayı yayının kesildiğine yada sinyallerin düştüğüne eminseniz.Hiç bir işlem yapmanıza yada sıfırdan lnb kalitelide olsa binayı yıkmadan başka çaren yoktur yada çanağı açık bir yere kurmanız lazım boşuna para verip lnb verip almayın.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        Eğer ki binadan dolayı yayının kesildiğine yada sinyallerin düştüğüne eminseniz.Hiç bir işlem yapmanıza yada sıfırdan lnb kalitelide olsa binayı yıkmadan başka çaren yoktur yada çanağı açık bir yere kurmanız lazım boşuna para verip lnb verip almayın.
                        Sn Can 211,

Durumun binadan kaynaklandığını düşünüyorum ama uydu bulucu cihazım olsaydı tam olarak neden kaynaklandığını bulabilirdik sanırım. O TP deki sinyaller azaldı 70 seviseyinde iken 46 ya düştü ve mozaiklenme olmaya başladı kanallarda. Aynı uydularda diğer TP ler 100 ile alıyorum. Acaba kablo ile bir sorunum olabilirmi ? yada LNB değiştirerek sinyal artabilirmi. Denemek lazım hepsini tabi bu da biraz masrafa bakıyor demek

Yorum yap

Zannetmiyorum ki lnb değişme ile sinyaller yükselsin diğer kanalları % 100 ise demekki binanın az etkisi olmuş yada dediğiniz gibi sinyallerde düşme olmuştur bu uydu bende yoktur ki yardımcı olayım.Ama bide dedinizki bina yapılmadan önce %46 ile aldığınız sinyaller yüksekmiş binadan sonra düşme olmuşsa yapacak bişe yoktur.Çanak çapı yükselse belki bir ihtimal onu da denemek masraf lnb de masraf denemeden de yorum yapmak çok zor.

Yorum yap

can_211 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Zannetmiyorum ki lnb değişme ile sinyaller yükselsin diğer kanalları % 100 ise demekki binanın az etkisi olmuş yada dediğiniz gibi sinyallerde düşme olmuştur bu uydu bende yoktur ki yardımcı olayım.Ama bide dedinizki bina yapılmadan önce %46 ile aldığınız sinyaller yüksekmiş binadan sonra düşme olmuşsa yapacak bişe yoktur.Çanak çapı yükselse belki bir ihtimal onu da denemek masraf lnb de masraf denemeden de yorum yapmak çok zor.
                            Haklısınız Can bey

Yorum yap

frost35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              Sn frost35 kardeşim özellikle sana tafsiyem motorlu sistem kullanıyorum. 90 cm çanağım var diyorsun bikere bunu düzeltelim motorlu sistemin hakkı 90 cm çanak deyil yazık olur enaz 120 cm çanak tafsiyemdir sinyal olsun olmasın bunu yapman lazım LNB okadar önemli deyil senin yorumundan yola çıkarak yardımcı olmaya çalışayım anlattığın gibi %70 sinyal %45-46'lara düşmüşse bu sorunu 120 cm çanakla güzel bir kurulumla eminim halledersin çünkü %100 ve %46 sinyal alıyorsan metal çatı pek engel deyil açık kapı var demekki kırılmasız sinyal alabilirsin kolay gelsin.

Not: Şunuda belirteyim Machine 3D'de sinyal %40'ın üstünde olduğu sürece kırılma olmaz çünkü ben sürekli zor uydulara göz atıyorum %22'den %40'a kadar kırılmalar oluyor bilginize.

Yorum yap

Nihayet karar verebildiler Türksat 4A Uydusunda Geçişler 17 Eylül'ü 18 Eylül'e Bağlayan Gece Yapılacak.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X