• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Çukurca'da Hain Saldırı 24 Şehit 18 Yaralı..!

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Çukurca'da Hain Saldırı 24 Şehit 18 Yaralı..!

Çukurca'da çatışma: 24 ŞEHİT VAR

Çukurca'yı gece saat 01:00'de baskın düzenleyen PKK'lı teröristler uzun namlulu tüfek ve roketatarlarla saldırdı. Sabahın ilk ışıkları ile yüreğimizi yakan tablo ortaya çıktı: 24 şehit var 18 asker de yaralı.
    Genelkurmay Başkanı bölgeye hareket etti. Çevrede hava harekatı başlatıldı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde, terör örgütü mensupları emniyet ve jandarma binalarına ateş açtı.

PKK'lıların askeri birliğe roketatarlı silahlarla saldırdığı belirtiliyor.

EŞZAMANLI SALDIRDILAR

HAKKARİ'nin Çukurca İlçesi'nde bir grup PKK'lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.

PKK'lı terörist grubu saat 01.00 sıralarında Çukurca'da güvenlik güçlerinin bulunduğu binaları uzun namlulu silahlarla yoğun ateş altına tuttu. Teröristlere polis ve askerler de anında karşılık verdi.

Ağır silahların kullanıldığı ilçe merkezindeki çatışma 30 dakikayı aşkın süredir aralıksız devam ederken, ölü ve yarala konusunda henüz bilgi alınamadı. İlçenin her kesiminden duyulan yoğun silah sesleri halk arasında büyük endişeye neden oldu.

Bu arada, Hakkari'deki polis telsizlerinden tüm polislerin çelik yelek giymeleri ve tam tecizatlı olmaları talimatı verilirken, Çukurca'daki çatışmaya destek için de hazır durumda beklenmeleri istendi.

Allah'tan ölen şehitlerimize Rahmet,yakınlarına başsağlığı, yaralı Mehmetçiklerimize de acil şifalar diliyorum.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Uyan türkiye uyan bu gün yine ağlıyoruz şehidimize ne zaman uyanacaksın ey TÜRKİYE
    yine gözü yaşlı analar babalar ağızlarındaki söz hep aynı vatan sağ olsun
    Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
    --------------------------------------------------------------
    Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
    Next YE-18500 HD+Plus
    90cm ofset çanak (türksat) sabit,
    90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
    90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
    110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
    500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

exper43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      uyan türkiye uyan bu gün yine ağlıyoruz şehidimize ne zaman uyanacaksın ey türkiye
      yine gözü yaşlı analar babalar ağızlarındaki söz hep aynı vatan sağ olsun
      türkiye uyandığı zaman çok geç olacak

Yorum yap

Sehitlereimize Allah dan Rahmet Kederli Aillerine Bassagli.

Yorum yap

Şehitlerin isimleri belli oldu

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde güvenlik güçleri ve sınırdaki askeri birliğe PKK’lı teröristler tarafından ağır silahlarla eş zamanlı düzenlenen saldırıda 24 asker şehit düştü. Şehitlerinin isimleri ve memleketleri belli oldu.

70 milyonun içi yandı, 22 ilde 24 ocağa taeş düştü. İşte şehitlerimizin isimleri:

Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer - Konya (Akşehir)
          Jandarma Üsteğmen Murat Bek (Yozgat)
          Jandarma Er Koray Özel - Adana (Feke)
          Uzman Çavuş Mustafa Aslan - Çorum
          Jandarma Komando Onbaşı Yavuz Çoban - Aksaray
          Er Eyüp Çolakoğlu - İstanbul
          Piyade Astsubay Bilal Özcan - İstanbul
          Jandarma Çavuş Birol Elmas - Sakarya
          Piyade Er Ufuk Bozkurt - Kırklareli (Vize)
          Jandarma Komando Er Süleyman Kalkan - Isparta (Yalvaç)
          Jandarma Komando Er Mehmet Çetin - Aydın (Nazilli)
          Jandarma Er Mesut Cengiz - Hatay (İskenderun)
          Er Mehmet Ağgedik - Elazığ
          Er Reşit Ercan - Elazığ
          Uzman Çavuş Halil Özdoğru - Sinop
          Piyade er Fikret Özel - Samsun
          Jandarma Er Fevzi Kazak - Gaziantep
          Er Yunus Yılmaz - Ankara
          Piyade Çavuş İdris Çam - Kahramanmaraş
          Er Hüseyin Güldal - Kocaeli
          Jandarma Piyade Onbaşı Soner Ateşsaçan - Artvin (Yusufeli)
          Onbaşı Mesut Kazanç - Erzurum
          Er Ramazan Akın - Ağrı (Hamur)
          Piyade Er Ahmet Tuncel - Bitlis (Mutki)

YOZGAT'TA ŞEHİT ÜSTEĞMEN MURAT BEK'İN AİLESİ YIKILDI

Hakkari’nin Çukurca İlçesi'nde askeri birliğe teröristlerin ağır silahlarla saldırısı sonucu çıkan çatışmada şehit düşen Üsteğmen Murat Bek ile ilgili acı haber, ailesine oturdukları Yozgat’ın Söğütlüyayla Köyü’nde verildi.

Yozgat Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar, beraberinde İl Müftüsü Nuh Korkmaz ve sağlık ekibiyle birlikte bugün saat 09.15’de gittikleri Söğütlüyayla Köyü’nde oturan aileye acı haberi verdi. Jandarma ekiplerinin evin önünde durduğunu gören anne Elmas Bek, oğlunun şehit olduğunu anlayarak sinir krizleri geçirdi. Acılı anne, haberi almadan evden çıkıp koşarak, Jandarma Binbaşı Süleyman Gürz’e sarılıp yere yığıldı. Jandarmaları gören baba Abdullah Bek ise evin merdivenlerine düşüp sinir krizi geçirdi.

Kendini yere bırakan acılı anne Elmas Bek’i sağlık ekibi güçlükle sakinleştirdi. Oğlunun şehit olduğu haberiyle yıkılan acılı anne Elmas Bek oğlunun ardından ağıt yakarak gözyaşı döktü. Şehit Üsteğmen Murat Bek’in nişanlı olduğu ve evlilik hazırlığı yaptığı belirtildi.

ŞEHİT İBRAHİM GEÇER'İN ANNESİ: KURBANIMIZI BAYRAMDAN ÖNCE KESTİK

Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in acı haberini Konya'nın Akşehir İlçesi'ne bağlı Yazla Beldesi’nde oturan 60 yaşındaki annesi Fatma Geçer’e, Akşehir Garnizon Komutanlığı’nda görevli subaylar ile Yazla Belde Belediye Başkanı Ömer Pınar verdi. Acı haberi alan Fatma Geçer, sinir krizi geçirdi. Fatma Geçer, yakınları tarafından sakinleştirilirken 65 yaşındaki eşi Mehmet Geçer’in ise 1.5 yıl önce karaciğer kanserinden yaşamını yitirdiği belirtildi. Şehidin baba evine Türk bayrakları asıldı.

EŞİNDEN YENİ BOŞANMIŞ
          3 kardeş olan şehit Geçer’in, İstanbul’da oturan eniştesi Bekir Ceylan, ''İbrahim Geçer, 16 yıllık evliydi. Eşi Ayşe Geçer, ABD'de yaşıyor. İbrahim de yaklaşık 3 yıl ABD'de kaldı. Yaklaşık 3.5 ay önce astsubaylığa geri döndü ve Hakkari Çukurca’da göreve başladı. 6 Ekim tarihinde de eşi Ayşe Geçer’den şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşandı. 14 yaşındaki oğlu Mehmet Batuhan ile 16 yaşındaki Murat Geçer, annesiyle birlikte kalıyor'' dedi.
          Şehit Astsubay İbrahim Geçer’in yaklaşık 10 gün önce Yazla Beldesi’ne geldiğini söyleyen Bekir Ceylan, ''Yaklaşık 10 gün önce annesinin yanındaydı. Hatta kurbanlık almışlar. Sonra da görev yerine döndü” dedi. Şehidin annesi Fatma Geçer, “Biz kurbanımızı Kurban Bayramı'ndan önce kestik'' diyerek gözyaşı döktü.

ŞEHİT ASTSUBAYIN SON FOTOĞRAFI
          Hakkari'nin Çukurca ilçesinde düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybeden Şehit Astsubay Kıdemli Başçavuş İbrahim Geçer’in Facebook sayfasında son paylaştığı fotoğraflar arasında görev yaptığı yerin önünde çekilmiş bir kare de yer aldı.

Facebook sayfasında iş bilgileri kısmında "Jandarma Astsubay-Hakkari, Dağlıca" yazan Geçer, bu kareyi 5 Ağustos'ta arkadaşlarıyla paylaştı.

Altına, Geçer için "daha da gençleşmişsin" gibi yorumlar yapıldı.

DHA'nın haberine göre, Akşehirli Geçer, 36 yaşında ve iki çocuk babasıydı.

ŞEHİT KORAY ÖZEL'İN TERHİSİNE 50 GÜN KALA ŞEHİT OLDU

Adana'nın Feke İlçesi'ne bağlı Süphandere Köyü’nde oturan ve terhisine 50 gün kaldığı öğrenilen Jandarma Er Koray Özel’in şehit olduğu haberini sabah saatlerinde alan anne 43 yaşındaki Elif Özel, sinir krizi geçirdi. 2 çocuğundan erkek olanını kaybeden Elif Özel’e eve gelen sağlık ekipleri müdahale etti. Sakinleştirici iğne yapılan Özel’i yakınları teselli etmeye çalıştı.
          Orman işçisi olan baba 47 yaşındaki İdiris Özel’in ise bölgenin ormanlık alanında çalıştığı öğrenilince, yakınları acı haberi vermek için yanına gitti. Bu arada şehidin tek katlı ahşap evinine gelen yakınları ve köylüler ise teröre tepki gösterdi.

YAVUZ ÇOBAN'IN AKSARAY’DAKİ BABA OCAĞINA ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Şehit jandarma komando onbaşı Yavuz Çoban’ın acı haberi, ailesine Aksaray İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli subaylar tarafından sağlık ekibi eşliğinde verildi. Oğlunun şehit olduğunu öğrenen 4 çocuk annesi 50 yaşındaki Dürdane Çoban, sinir krizi geçirdi. Dürdane Çoban, hazırda bulunan sağlık görevlileri tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı.
          Askerden önce şoförlük yapan ve terhisine 5 ay kalan şehit Yavuz Çoban’ın, bekar olduğu, kız kardeşinin nişanlısı er Cengiz Ertuğrul’un ise Hakkari’de vatani görevini yaptığı öğrenildi. Şehit Çoban’ın cenazesinin yarın Aksaray’da toprağa verilmesi bekleniyor.

ŞEHİT BABASI: YÜREĞİM YANIYOR
          Oğlunun şehit olduğunu kamyonuyla yük taşımak için il dışına çıkmak üzereyken öğrenen Ekrem Çoban, haberi alır almaz eve geldi. Taziyede bulunan İl Jandarma Komutanlığı’ndaki görevli subaylara terörün bitirilmesini istediğini belirten Çoban, ”Yüreğim yanıyor. Ben sensiz ne yaparım oğlum" dedi.
          Gözyaşlarına hakim olamayan ve sinir krizi geçiren Çoban, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışıldı. Çoban ailesinin yakınları taziyede bulunmak için eve adeta akın ederken şehit annesi Dürdane Çoban, ”Kuzum, bizi bırakıp nerelere gittin. Daha senin düğününü görecektik” dedi.

EYÜP ÇOLAKOĞLU, ANNESİYLE DÜN AKŞAM KONUŞMUŞTU

Hakkari Çukurca’da 24 güvenlik görevlisinin şehit olduğu, 18’inin yaralandığı terör saldırısında hayatını kaybeden 7 aylık Er Adem Çolakoğlu’nun İstanbul Avcılar’daki evine acı haber ulaştı. Saldırının ardından Çolakoğlu’nun Avcılar’daki evine gelen askeri yetkililer, şehadet haberini aileye verdi. Eyüp Çolakoğlu’nun şehit olduğu haberiyle yıkılan anneannesi balkonda gözyaşı döktü. Şehit’in evine Türk Bayrağı asıldı. Şehidin üvey babası Yaşar Ergin, "Bir hafta önce annesiyle telefonla konuştu. Annesine çok soğuk olduğunu ve üşüdüğünü söyledi. Saldırı olacağına dair duyum aldıklarını, o yüzden geceleri az uyuduklarını, sürekli tetikte beklediklerini söyledi. Annesi ona üşüdüğü için evden bol bol kazak gönderdi. En son bir gün önce telefonla konuştuk. Bayramda izin alarak eve geleceğini söylemişti. Ama nasip olmadı" dedi.

Şehit er’in oturduğu binaya Türk bayrağı asılırken, oğlunun şehit haberini aldıktan sonra fenalaşan anne Türkan Ergin için evin önünde ambulanslar bekletildi. Acı haberin eve ulaşmasından sonra şehit er Eyüp Çolakoğlu’nun annesi Türkan ve anneannesi baygınlık geçirdi.
          Şehit erden geriye, görev yaptığı birliğin üs bölgesindeki çekilmiş mevzideki fotoğrafı kaldı. Eyüp Çolakoğlu, 7 aylık askerdi.

ŞEHİT ER SÜLEYMAN KALKAN'IN ANNESİ: BEN BÖYLE OLACAĞINI BİLİYORDUM

Çukurca’da PKK terör örgütünün düzenlediği saldırıda şehit düşen jandarma komando er Süleyman Kalkan’ın şehit haberini Isparta'nın Yalvaç İlçesi'ne bağlı Sücüllü Beldesi’nde oturan ailesine, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Hakan Güler, Müftülük’ten bir din görevlisi ve sağlık ekipleriyle birlikte verdi. Kalkan Ailesi’nin oturduğu Harmanyeri Mahallesi’ne giden Güler ve beraberindekiler, sokakta komşularıyla birlikte oturan anne Şerif Kalkan’a şehit haberini verdi. Oğlunun şehit düştüğünü o anda öğrenen Şerif Kalkan, "Yavrum, kuşum öldü mü? Şimdi bana kim kanat gerecek? Yavrum Süleyman’ım. Ben 'Hakkari’ye gitme' dedim. Böyle olacağını biliyordum" diye feryat etti. Sinir krizi geçiren anne Kalkan’a sağlık ekipleri müdahale etti. Kendisine sakinleştirici vermek isteyen sağlık ekiplerine izin vermeyen acılı kadın, kendini yerden yere attı.

Şehit er Süleyman Kalkan’ın kardeşleri 18 yaşındaki İlknur, 15 yaşındaki Ayşe, 13 yaşındaki Burcu ve 10 yaşındaki Murat da gözyaşlarına boğuldu.
          Torunu ile aynı ismi taşıyan Süleyman Kalkan ise terörü lanetledi. Oğlu İsa Kalkan’ın 8 yıl önce vefat ettiğini belirten Süleyman Kalkan, "Sabah uyandığımda haberlerde şehitler olduğunu duydum. İçime torunumun şehit olduğu kuşkusu düşmüştü. Ben torunumu yetim büyüttüm. Böyle olsun diye mi büyüttüm?" dedi.
          Diğer yandan, şehidin evine ve beldenin birçok yerine Türk bayrakları asıldı.

NAZİLLİLİ ER MEHMET ÇETİN TERHİSİNE 3 AY KALA ŞEHİT OLDU

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde kalabalık bir terörist grubun saldırısında şehit düşen er 21 yaşındaki Mehmet Çetin’in Aydın’ın Nazilli İlçesi’ne bağlı Beğerli Köyü’ndeki ailesi yasta. Şehidin isminin belirlenmesinin ardından Nazilli Kaymakamı Mehmet Okur, Garnizon Komutanı Yarbay Ekrem Turan, İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Seydi Salman’dan oluşan heyet ile bir ambulans, Nazilli’ye 18 kilometre mesafedeki Beğerli Köyü’ne gitti. Köye ulaşmak için yaklaşık 6 kilometrelik toprak yoldan çıkan heyet, şehidin baba ocağına ulaştı. Adeta bir barakada yaşayan şehidin annesi Şerife ve babası Bekir Çetin, karşısında askerleri görünce sinir kirizi geçirdi. Olduğu yere dizlerinin üzerine çöken anne Çetin, "Kara oğlum nerede, evladım nerede?" diye feryat etti. Oğlunun şehit olduğunu anlayan baba Çetin gözyaşlarına boğuldu. Baygınlık geçiren acılı anne, yapılan müdahalenin ardından eve alındı.

TERHİSİNE 90 GÜN VARDI
          Beğerli Köyü’nün tek askeri, beş çocuklu Çetin Ailesi’nin de en küçüğü olan şehit er Çetin’in, dağıtım iznine geldikten sonra bir daha izin kullanmadığı, terhisine de 90 gün kaldığı öğrenildi.

ABLA SİNİR KRİZİ GEÇİRDİ
          Acı haberi alıp anne ve babasının yanına koşan şehidin ablası Fatma Tuzsuz, sinir krizi geçirdi. Gözyaşlarına boğulan acılı ablanın çığlıkları yürek dağladı. Şehidin yeğeni Süleyman Tuzsuz, "Dayım nerede, ona ne oldu? Ben daha askere gitmedim. Onun intikamını ben alacağım" diyerek gözyaşlarına hakim olamadı. Dayısıyla en son iki gün önce telefonla konuştuğunu, kendisine "En kısa zamanda aranızda olacağım" dediğini anlattı. Çiftçilik yapan ailenin yokluk içinde büyüttüğü şehit er Çetin’in askerden geldikten sonra babasıyla birlikte çiftçilik yapmaya devam etmek istediği belirtildi.

ŞEHİT ER BİROL ELMAS'IN TEZKERESİNE 40 GÜN VARDI

Adapazarı’nda çiftçilik yapan ve babası yıllar önce ölen biri kız 3 kardeşi olan Sakaryalı şehit Birol Elmas’ın şehit olduğu haberi, Sakarya Merkez Komutanı Albay Kutluay Önay tarafından anne Mübyen Elmas’a verildi.

112 sağlık ekipleri ile birlikte eve gelen askeri yetkililer şehit haberini verdiklerinde evin kapısında bulunan Anne Elmas, sinir krizleri geçirdi. Kendisini yerden yere atan Mübyen Elmas baygınlık geçirince, sağlık görevlileri tarafından sedyeye alınarak ambulansla hastaneye götürüldü.

Şehit haberinin verilmesi sırasında Birol Elmas’ın yeğeni olan 13 yaşındaki Melisa Elmas kalabalığı görünce koşarak eve geldi. Küçük kız acı haberini ögrenince yıkıldı. Askerler tarafından teskin edilen küçük kız dakikalarca gözyaşı döktü.

Bu arada şehit Birol Elmas için Sakaryasporlu taraftarlar da Sosyal Paylaşım sitesinde onun Sakaryaspor atkısı ile çekilen fotoğraflarını yayınladı.

ŞEHİT EVİNİN ELEKTRİĞİ BORCUNDAN KESİLMİŞ
          Karakamış Mahalle Muhtarı Adil Kaplan, şehit çavuş Birol Elmas’ın babasını yıllar önce kaybettiğini, annesi Mübyen Elmas’ın biri özürlü olan, biri kız 2’si erkek 3 çocuğuyla yaşadığını belirterek, ''Yardımlarla geçiniyorlardı. Ailenin Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.ye bin 200 lira borcu vardı. Bu borcu taksit yaptılar. Yine ödeyemediler. Sonra borç 2 bin liraya çıktı. Bunun üzerine de kestiler. Karanlıkta oturuyorlardı. Şehit haberi gelince de SEDAŞ ekibi gelerek eve elektrik verdiler" dedi.

FİKRET ÖZEL, BABASINDAN HELALLİK İSTEMİŞ

Çukurca’daki saldırıda şehit düşen piyade er Fikret Özel’in acılı haberini Samsun'da yaşayan ailesine Atakum Kaymakamı Salim Demir ve Merkez Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Şadi Çakır, sağlık ekibi eşliğinde verdi. Haberi alan aile, yasa boğuldu. Sinir krizi geçiren anne İnci Özel gözyaşlarına boğuldu.

3 çocuk sahibi baba Celal Özel, oğluyla dün konuştuklarını belirterek, "Mart ayında askere gitti. Dün öğleden sonra telefonla konuştuk. 8 günlük göreve çıkacaklarını söyleyip, 'Hakkını helal et' dedi. Bu süre içinde arayamayacağını söyledi. Ben de kendisine dikkat etmesini söyledim. Sonra bugün acı haberi geldi. Türk milletinin başı sağolsun" diye konuştu.

Şehidin evi ve bulunduğu mahalle, Türk bayraklarıyla donatıldı.

ŞEHİT ER YUNUS YILMAZ GECE BABASINI ARAYARAK HELALLEŞTİ

Şehit er Yunus Yılmaz’ın Ankara Pursaklar İlçesi’ndeki baba evine gelen askeri yetkililer, şehit olduğu haberini aileye verdi. Şehit erin evinin evinin önünde 112 ambulans ekibi beklerken, balkonuna ve mahalledeki bazı evlere Türk bayrağı asıldı.
          Taziyeleri kabul eden şehidin babası Hasan Yılmaz, artık akan kanın durması gerektiğini belirterek, "Yeter artık, ne gerekiyorsa, ne yapılması lazımsa yapılsın. Artık yüreklere ateş düşmesin. Bu hainleri temizlesinler. Meclis'teki BDP’li milletvekillerinin aldığı maaşlar haram olsun. Meclis’te terörist istemiyoruz. Herkes aklını başına alsın, sabrımız tükendi" dedi. Baba Yılmaz, oğlunun dün gece saat 02.00 sıralarında kendisine aradığını belirterek, "Bana 'Baba operasyona çıkıyoruz' hakkını helal et. Sıkıntılı bir durum var gibi. Dua edin, operasyondan dönünce haber veririm’ dedi. Dün gece gözüme uyku girmedi. Sabahta oğlumun şehit haberiyle uyandım" diye konuştu.
          Şehidin dayısı Yusuf Karcı ise isyan ederek, "Şu hainlere söyleyin, biz bitmeyiz, biz yorulmayız, ayağı düşmeyiz. Bir ölürüz bin doğarız. Onlar bizi yok edemez" dedi.
          Şehit er Yılmaz’ın 4 kardeşten en küçüğü olduğu ve 4 ay önce askere gittiği öğrenildi. Acemi birliğini Isparta’da yapan Yılmaz’ın, bir ay önce Hakkari’ye gittiği belirtildi. Sivil hayatta bir işyerinde asgari ücret ile çalıştığı öğrenilen Yılmaz’ın, vatani görevini tamamladıktan sonra evlenmek istediği kaydedildi.

PİYADE ÇAVUŞ İDRİS ÇAM TERHİSİNE 38 GÜN KALA ŞEHİT OLDU

Kahramanmaraş merkeze bağlı Döngele Beldesi’nde oturan babası çiftçi 65 yaşındaki Ali Çam ile annesi 60 yaşındaki Ümmühan Çam, bu sabah saldırı haberini duyunca, ulaşabildikleri tüm ilgililere telefon ederek oğullarından gelecek iyi bir haberi bekledi. Ancak öğle saatlerinde evlerine gelen askerlerden acı haberi alan anne ile baba, gözyaşlarına boğuldu. Baba Ali Çam, duygularını ifade etmekte zorlanırken, "Ne yapalım, kader. Kader böyleymiş" dedi.

Şehidin ağabeyi Cuma Çam da, "Hainler en kısa zamanda yakalansın, gerekenler yapılsın. Kardeşimin terhis olmasına 38 gün kalmıştı. Kendisi ile dün akşam saat 20.00’da görüştük. '38 günüm kaldı geliyorum ağabey' dedi. Ben de kendisine iyi bakmasını söyleyince, iyi olduğu cevabını verdi. Arada sırada telefon açardı. Aramazsa ben kızardım" dedi. Ağabey Cam, televizyondan saldırı haberini duyunca ulaşabildiği her yeri aradığını ancak acı haberi eve gelen askerlerden aldıklarını söyledi.
          Haberi duyan yakınları ve komşuları da Çam Ailesi’nin evine akın ederek onları teselli etmeye çalıştı.

KOCAELİLİ ŞEHİT HÜSEYİN GÜLDAL 6 AY SONRA TERHİS OLUP EVLENECEKTİ

Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde şehit olan askerler arasında Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde oturan 24 yaşındaki Hüseyin Güldal’ın da bulunduğu bildirildi. Ailesi Karamürsel İlçesi’nin Yalakdere semtinde oturan Hüseyin Güldal’ın Kocaeli Üniversitesi mezunu olduğu ve terhisine de 6 ay kaldığı öğrenildi. Şehit erin Ebru Utaş ile nişanlı olduğu ve düğün için terhisinin beklendiği de bildirildi.

ŞEHİT ANNESİ: İNANMAK İSTEMİYORUM
          Mustafa ve Münevver Güldal’ın tek çocuğu olan Hüseyin Güldal’ın şehit haberini alan yakınları eve akın etti. Dün telefonda oğluyla son kez konuştuğunu belirten acılı anne Münevver Güldal, "Dün saat 14.00’de telefonda konuşmuştum. ’Anne bu akşam dağa gideceğiz’ dedi. Sonra babasını aramış. Son görüşmemizdi bizim. İnanmak istemiyorum ben buna. Benim bir tane oğlum vardı. Aslan gibi gönderdim ben onu vatanı görevini yapması için. Böyle mi olacaktı. Çocuğumu bayram üstü yaktılar. Allahları’ndan bulsunlar. Başka anneler yanmasın. İçimiz acıyor" dedi.
          Baba Mustafa Güldal ise, "Vatan sağolsun. Bir evladımız vardı. O da gitti" diye konuştu

ELAZIĞ 2 ŞEHİDİNE AĞLIYOR
          Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden Elazığlı olan uzman çavuş 25 yaşındaki Reşit Ercan ile er Mehmet Ağgedik’in evlerine ateş düştü.
          Çukurca’da PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan askerlerden ikisi Elazığlı çıktı. Şehit haberleri kentte büyük üzüntü yaratırken, şehitlerin baba evlerine de ateş düşürdü.

MEHMET AĞGEDİK'İN TERHİSİNE 5 AY VARDI

Çukurca’da PKK saldırısında şehit olan 21 yaşındaki er Mehmet Ağgedik’in Elazığ merkezde yaşayan ailesine acı haber 8’inci Kolordu Komutanlığı görevlileri tarafından, sağlık görevlileleri eşliğinde verildi. Acı haberi alan şehit babası Bekir Ağgedik, büyük üzüntü yaşadı. Baba Ağgedik, gözyaşları dökerken evine giremedi. Ağgedik, yakınları tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Baba Ağgedik, oğlu ile en son pazartesi günü görüştüğünü belirterek, "Vatan sağolsun ne yapalım başka bir şey yok. Milletimizin başı sağ olsun, ne yapalım. Yeter bu artık" dedi. 3 kardeş olduğu belirtilen Şehit Ağgedik’in askere gitmeden önce bir avukatın yanında çalıştığı ve yaz aylarında ise Ağın İlçesi’ne giderek, burada dedesine tarlada çalışarak yardım ettiği öğrenildi.
          8 aylık asker olan Mehmet Ağgedik’in yakınları evlerine Türk bayrağı astı.

UZMAN CAVUŞ REŞİT ERCAN'IN EVİNDE YAS

Çukurca’da şehit olan uzman çavuş Reşit Ercan’ın Elazığ’ın Kovancılar İlçesi Yarımca Beldesi’ndeki baba ocağına ateş düştü. 1 yıllık uzman çavuş olduğu belirtilen Ercan’ın 1 ay önce amcasının kızı Güllü Ercan ile nişanlandığı öğrenildi.

Acı haberi alan Ercan ailesinin fertleri fenalık geçirdi. 5 çocuk babası İsrafil Ercan ile kardeşleri fenalık geçirdi. Aileye eve giren sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

"BEN DAHA KIZANIMA DOYAMADIM"

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde teröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt'un Kırklareli'nin Vize ilçesine bağlı Çakıllı beldesindeki evinde hüzün yaşanıyor.

Vize Kaymakam Vekili Mevlüt Özmen, Vize Garnizon Komutanı Jandarma Albay Hasan Basri Küçük, Vize Belediye Başkanı Selçuk Yılmaz ve askeri yetkililer, sağlık görevlileri ile birlikte bugün öğleden sonra şehit Piyade Er Ufuk Bozkurt’un ailesinin bulunduğu Çavuşköy’e gitti. Ancak görevliler aileyi evde bulamadı. Ailenin ormanlık alana odun toplamaya gittiğinin öğrenilmesi üzerine güvenlik görevlileri ormanlık alanda aramaya gitti.

YEŞİL KARTLI ŞEHİT AİLESİ
          Yeşil Kartı bulunan baba Fedai Bozkurt ile üvey anne Ayşe Bozkurt sırtlarında çalılarla döndüklerinde, evin önünde bekleyen görevlileri görünce ne olduğunu sordu. Görevlilerin aileye tezkeresine 5 ay kalan tek oğulları Ufuk Bozkurt’un şehit düştüğü haberi üzerine, Fedai ve Ayşe Bozkurt çifti baygınlık geçirdi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin ardından Bozkurt cifti Vize Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Vize Devlet hastanesi’ndeki tedavinin ardından baba Fedai ile üvey anne Ayşe Bozkurt taburcu olarak köydeki evlerine döndü. Şehit erin öz annesi Naciye Kösem ise hastanede gözlem altında bulunuyor.

OĞLUM DÜN AKŞAM ARADI
          Baba Fedai Bozkurt, oğluyla en son dün akşam telefonla konuştuğunu belirterek, "Bana sabah 04.00’de operasyona gideceğim. 15 gün sizi arayamam dedi. Oğlumu vatana şehit verdik. Vatan sağolsun" dedi.
          Yetkililer acı haberi babaya verdikten sonra Çakıllı beldesindeki yaşayan annesi Naciye Kösem'i de ziyaret ettiler.

Oğulunun şehit haberini alan anne Naciye Kösem, fenalık geçirmesi üzerine ambulansla Vize Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şehidin anneannesi Sebahat ve dedesi Halim Kösem'e sağlık ekipleri tarafından sakinleştirici iğne yapıldı. Sebahat Kösem, feryat ederek, “Zor ayrılık bu. Doymadan ellerimle büyüterek askere gönderdim. Ah ben kızanıma, yavruma doymadım. Ona kıyanların elleri kırılsın. Ben askere gönderdikten sonra 4 kez görebildim. Biri birimize hasret gittik” diye gözyaşı döktü.

Bu arada şehit yakınlarını ziyaret eden Tekirdağ'ın Saray Kaymakamı Gülihsan Yiğit de şehit dedesi Halim Kösem'e sarılarak, birlikte ağladı. Şehidin evine Çakıllı Belediyesi tarafından Türk bayrağı asıldı.

ASKERLERİ GÖRÜNCE OĞLU MESUT CENGİZ'İN ŞEHİT OLDUĞUNU ANLADI

Bekar olan 5 aylık asker Mesut Cengiz'in Hatay'ın İskenderun İlçesi'nin Denizciler Beldesi'ndeki evine gelen askerler, baba işçi emeklisi 65 yaşındaki Ahmet Cengiz'e acı haberi verdi. Bu sırada 2 katlı eve Türk Bayrağı asıldı, kapıda bir ambulans da hazır edildi. Bu sırada dışarıda olan 4 çocuk annesi 60 yaşındaki Sultan Cengiz, evinin önündeki ambulans ve askerleri görünce koşmaya başladı. Koşarken, kalabalığın kendi evinde toplandığı, evinin duvarına da Türk Bayrağı asıldığını fark eden Sultan Cengiz, oğlunun şehit olduğunu anlayıp ağlamaya başladı. Evinin kapısında yere yığılan Cengiz, komşuları tarafından koluna girilerek içeri alındı. Baygınlık geçiren anneye, sağlık ekipleri müdahale etti. Bu arada fenalaşan baba Ahmet Cengiz, ilaç verilerek uyutuldu.

İskenderun Kaymakamı Ali İhsan Su da eve gelerek amca Emin Cengiz'e başsağlığı dileğinde bulundu. Teröre tepki gösteren amca Cengiz, ''Bu çocukların ne günahı vardı'' dedi.

SONER ATEŞSAÇAN SAĞLIK MESLEK LİSESİ MEZUNUYDU

Artvin'in Yusufeli İlçesi'nin Kaymakamı Cumhur Duran ve Jandarma Alay Komutanı Albay Alper Sır ile bazı yetkililer, şehit olan jandarma piyade onbaşı Soner Ateşsaçan’ın ailesinin yaşadığı Özgüven Köyü’ne giderek acı haberi verdi. Baba Mehmet ve anne Fatma Ateşsaçan ile kardeşleri feryat etti, küçük kardeşlerini kaybetmenin acısıyla gözyaşı döktü.

6 çocuklu ailenin en küçüğü olan 20 yaşındaki Soner Ateşsaçan’ın, 6 ay önce askere gittiği ve eğitiminin ardından da Hakkari Geçitli Dağ Komando Tugayı’nda sıhhıye görevlisi olarak göreve başladığı öğrenildi. Sağlık Meslek Lisesi mezunu olduğu öğrenilen piyade onbaşı Soner’in, Facebook sayfasında da, bir kadın askerin gözyaşı görüntüsüne yer verdiği gözlendi.

AĞRI’DA ŞEHİT ACISI

Öte yandan Çukurca’da şehit olanlardan birinin de Ağrı’nın Hamur ilçesine bağlı A. Yenigün köyünden 20 yaşındaki er Ramazan Akın olduğu açıklandı. Köy Muhtarı olan baba Mehmet ile anne Sakine Akın’a ilçe yetkilileri acı haberi verdi. Ramazan Akın’ın 8 kardeşten 5’inci olduğu bildirildi.
          Bu arada, 8 aylık asker olduğu öğrenilen ve yedi çocuktan ikincisi olan Ramazan Akın'ın ağabeyi Taner Akın'ın hafta sonu nişan töreni yapacağı öğrenildi.

Yorum yap

24 şehit açılan konuya cevap yazan 24 kişi yok , bakan üye sayısı yüzün üzerinde ...duyarlılık herhalde bu olsa gerek ....
            bunda siyaset yok sanırım...........
            Next&Nextstar
            EĞİL KULAK VER CEDDİNE ..! TÜRK'e KEFEN GİYDİRMEK HANGİ İTİN HADDİNE .

Yorum yap

Hazırlanıyor...
            X