• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

[Dikey WeTek LE] - TVHeadend'te Picon Nasıl Ekleriz, Nasıl Düzeltiriz

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

adela Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sistem aynı gibide biz biryerlerde yanlış yapıyoruz.
    2 gündür yapamadım bende.
    kralex arkadaşın mesajndaki 1. resimde görünen

Prefer picons over channel name:
    karşısındaki çentiği kaldırıp işlemleri sırayla yapmayı denediniz mi?

birde aktif olarak kullandığınız kanal piconlarını silip işlemleri öyle yapın, yoksa kullanılan piconların olduğu kanalları değiştirmiyor

Yorum yap

memfe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      kralex arkadaşın mesajndaki 1. resimde görünen

karşısındaki çentiği kaldırıp işlemleri sırayla yapmayı denediniz mi?

birde aktif olarak kullandığınız kanal piconlarını silip işlemleri öyle yapın, yoksa kullanılan piconların olduğu kanalları değiştirmiyor
      bilgiler için teş. ama olmadı.

karşısındaki çentiği kaldırıp işlemleri
      P9PLUS

Yorum yap

file:///storage/picons/tvh/%c.png şunu atlamayın varsayılanı büyük C harfi. Küçük olması lazım.

Yorum yap

kralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          file:///storage/picons/tvh/%c.png şunu atlamayın varsayılanı büyük C harfi. Küçük olması lazım.
          selam..
          dediğinizi dikkate alarak yaptım..ama yine olmadı..
          son yapılan kutucuğu tıklayıp save dedikten sonra
          ne bekleyeceğiz..
          nerden bileceğiz yüklendiğini,işlemin bittiğini..
          P9PLUS

Yorum yap

Şunu yapıp dosyaların isimlerini dediğim gibi atvhd.png, trt1hd,png şeklinde değiştirdikten sonra /storage/picons/tvh klasörüne attıysanız olması lazım.

EPG sekmesinden bir programın bilgisine bakarak anlayabilirsiniz işlemin tamam olup olmadığını.

Yorum yap

kralex Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Şunu yapıp dosyaların isimlerini dediğim gibi atvhd.png, trt1hd,png şeklinde değiştirdikten sonra /storage/picons/tvh klasörüne attıysanız olması lazım.

EPG sekmesinden bir programın bilgisine bakarak anlayabilirsiniz işlemin tamam olup olmadığını.

listedeki gibi tüm kanalları atvhd.png, trt1hd,png şeklinde biz kendimizmi yapacağız?
              P9PLUS

Yorum yap

eğer bu işlemi isim değişikliğini kendimiz yapacaksak sorun burası çünkü anlatımda sanki işlem otomatik oluyor gibi anlatılmış

Yorum yap

ben anlayamadım..vazgeçtim şimdilik.
                  P9PLUS

Yorum yap

tostos59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    eğer bu işlemi isim değişikliğini kendimiz yapacaksak sorun burası çünkü anlatımda sanki işlem otomatik oluyor gibi anlatılmış
                    kanal için tanımlanan picon dosya konumu ve adı /storage/picons/tvh/ içine ftpden attığımız picon dosya adlarıyla aynı olmazsa olmaz.

elinizdeki picon dosyalarınızıı nasıl otomatik olarak kanal adına çevireceksiniz? tabiki tek tek elle yapacaksınız.

ben size yöntem gösteriyorum herhangi bir picon dosya paketi vermiyorum ki, piconlar cihaza yüklensin.

dosya isimlerini tek tek kendimiz değiştireceğiz.

otomatik tanımlama dediğim kısımda şurdan bahsediyorum.

bunu yapınca da dosya yollarını otomatik olarak tvheadend'e göstereceğiz.

bizim elle yapacağımız tek işlem piconların isimlerini değiştirmek.

Yorum yap

burda kızmanıza gerek yok anlatım şekli sanki otomatik gibi olmuş öyle anlayan sadece ben değilim eminim her kes öyle anladı. emekleriniz için büyük saygım var yanlış anlaşılmasın bu arda

Yorum yap

tostos59 Nickli Üyeden Alıntı
                        burda kızmanıza gerek yok anlatım şekli sanki otomatik gibi olmuş öyle anlayan sadece ben değilim eminim her kes öyle anladı. emekleriniz için büyük saygım var yanlış anlaşılmasın bu arda
                        hayır kızmıyorum. aksine anlaşılmadığı için açıklık getirmeye çalışıyorum zaten.

Yorum yap

ben kendim adına ...
                          1300 yakın picon olan picon dosyasını. cihaza atıp buradaki anlatılan gibi otomatik yapacak sanıp öyle uğraşıyordum..

kullanacağımız piconların adını atvhd.png, trt1hd,png böyle hazırlayıp öyle cihaza atıp öyle bu işlemi yapacağız böylemidir?
                          P9PLUS

Yorum yap

ben kendim adına ...
                            1300 yakın picon olan picon dosyasını. cihaza atıp buradaki anlatılan gibi otomatik yapacak sanıp öyle uğraşıyordum..

kullanacağımız piconların adını atvhd.png, trt1hd,png böyle hazırlayıp öyle cihaza atıp öyle bu işlemi yapacağız böylemidir?
                            evet.

benim anlattığım yöntemle yapmak zorunda değilsiniz. şöyle de olur diye yazdım. demekki kafa karıştırdık. ilk mesajda ozkaradag'ın anlattığı yöntem enigma2 tarzı. Örneğin picon dosyalarının isimleri : 1_0_1_2AF8_A1B9_42E_1A40000_0_0_0.png şeklinde olur.

eğer uyuşuyorsa dosya adları ile tanımlanan ayarlar sorun olmaz.

Yorum yap

peki kanal isimleri png şeklinde liste bulabilirmiyiz.
                              bende 1300 kanallılık lste var..az önce ayrıştırıp yazayım diye.. kanaların birçoğunu bulamadım ve tek tek hadi yazalım diyelim. hata yaparız..
                              anca kopyala yapıştır olursa öyle..
                              P9PLUS

Yorum yap

peki kanal isimleri png şeklinde liste bulabilirmiyiz.
                                bende 1300 kanallılık lste var..az önce ayrıştırıp yazayım diye.. kanaların birçoğunu bulamadım ve tek tek hadi yazalım diyelim. hata yaparız..
                                anca kopyala yapıştır olursa öyle..
                                bilmiyorum ama ozkadarag'ın anlattığı şekilde yaparsanız picon paketleri vardır.

benim izlediğim 48 kanal var sadece onları listeme ekledim ve sadece 48 kanal için picon dosyası attım ftpye.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X