• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikey WeTek Play 2 - LibreELEC 8.0 by Kszaq v8.0.2e

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Jaildam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/d...tek_play_2.dtb
    Bu dosya .img dosyası olarak verilmemiş ondan olabilirmi? Selamlar..:help:
    "gxbb_p200_2G_wetek_play_2.dtb" bu dosyanın adını "dtb.img" olarak değiştir.SD kart içindeki "dtb.img" dosyasını sil ve adını değiştirdiğin "dtb.img" dosyasını SD kart içine at ve wp2 ye tak çalışması lazım.@ozkaradag üstat çalıştığını yazmış.Sorun olmaması lazım.
    BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı
      İyi tatiller baba.

İmaj sorunsuz çalışıyor.

Sevgiler...
      Teşekkür edrim dostum.Test cevabın içinde ayrıca teşekkür ediyorum.İnşallah salı günü anca test edebilirim.
      BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

Jalidam; ne yaptın?

Olmazsa bir rehber hazırlayabilirim.

Sevgiler...

Yorum yap

arkadaşlar bu imajın raybuntu imajlarına göre ne gibi artıları veya eksileri var?kurmak lazım mıdır?

Yorum yap

Bu imaj nougat tabanlı test imajdır.Test amaçlı olduğu için istkrarlı çalışmayabilir.

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Jalidam; ne yaptın?

Sevgiler...
              Aynen @ crazyturk üstad'ın söyledigi gibi yapıyorum.. Selamlar..

Yorum yap

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Jalidam; ne yaptın?

Sevgiler...
                Rehbere gerek yok hocam,işlem basit...Teşekkürler.

Yorum yap

Yazılanlara göre imaj iyi çalışıyormuş. Bu arada bir teşekkürde @codesnake'ye gitsin.

Yorum yap

http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/test/wp2/ Bu nedir acaba wp2 diyor da denemedim.

http://kszaq.libreelec.tv/s905/8.2/ şurada da 8.1.2 sürümü var. Bir kaç gün önce yüklenmiş. Açıklama libreelec forumunda mı yapılıyor acaba?

Yorum yap

Birincisinde: Kszaq ikinci konuda verdiği imaj WP2 boot olmadığı için Codesnake'in yeniden derlediği Nugat kermeli ile yeni bir test verdi https://forum.libreelec.tv/thread/93...7546#post57546 .

İkincisi bu: https://forum.libreelec.tv/thread/93...905x/?pageNo=1 .

Sevgiler...

Yorum yap

Bu imajın DVB performansı konusunda deneyimi olan arkadaşlar Raybuntu ile kszaq derlemelerini mukayese edebilir mi?

Ben 8.0.2 olanını diğer SD karta yüklemiştim ama galiba sd kart bozulmuş ki sürekli donuyordu kodi 8.0.2 kszaq sürümü.

Müsait bir zamanda bu son verilen sürümleri test edeceğim inşaallah.

Yorum yap

Bunun için Johngalt'un DVB Sürücüsünün uyarlanması bekleniyor.

Yani DVB konusu hazır olmayabilir şu an için.

Diyeceksiniz ki ne zaman kararlı bir imaj çıkacak diye.
                          Misal; Raybuntu 8.0 serisi oldukça kararlı, Kszaq'ın 8.0.2e sürümü de epey kararlı yani stabil.

Aslında E2 ya da Droid'te bu test işleri belli bir zümrenin elinde olduğu için biz ulaşamıyorduk. JeOS'da herkese açık olduğu için sorunlar (buglar) daha çabuk bulunup çözülüyor ve imajlar stabil hale geliyor.

Test manyağım diyorsanız devam ama mongolum, zamanım yok diyorsanız test etmek zorunda değilsiniz.

Sevgiler...

Yorum yap

Mongol değilim de yazın üşengeçliği var.

Yorum yap

Aslında #41 nolu mesajı attıktan sonra sabaha karşı sağlam tek sd kartıma LibreELEC-S905.arm-8.2-devel-20170728215214-r26002-g9ddfaa1 imajı yazdırdım. Uykulu uykulu fazla test edememiştim.

Bugün biraz baktım kısa izlenimlerimi yazayım.

Artıları:

- 60 Hz yenileme hızında hiç bir sıkıntı yok. Kullandığım tüm Libreelec imajlar 60 Hz yenileme hızındayken örneğin haber kanallarının altyazı bandı takılarak geçiyordu bu imajda bu sıkıntı yok.
                              - Kullandığım tüm Libreelec imajlarda Beyaz TV HD takılıyordu bu imajda takılmıyor.
                              - Görüntü daha net gibi geldi.

Eksileri:

- Kumandanın CH + - tuşunun yanı sıra bazı tuşlar tanımlanmamış işlevsiz.
                              - 4K yayınlar takılıyor
                              - TV kanallarını ilk açışta kanal açılmadan önce ekran bi anlığına kararıyor görüntü öyle geliyor. HDMI temassızlık yapmış hissi veriyor.

Bir de Libreelec genel sorunları var rahatsız ediyor.

Misal arkada video açıkken OSD'yi açınca videoda takılmalar oluyor. Yani diyelim kanal listesini açtım aşağı doğru gidiyorum aşağı tuşa bastıkça görüntü takılıyor.

Cihazın donanımı yetersiz ondan böyle oluyor diyeceğim ama bu Android tarafındaki Kodi'de olmuyor.

Kumandanın tuşları bir miktar geç işliyor. Bunu da web arayüzünden ya da androide yüklediğim Kore uygulaması ile test ettim. Arayüzde her hangi bir gecikme olmazken kumandadan 500-700 ms gibi bir gecikme olduğunu görüyorum. Tabi bu sıkıntı değil de gözüme çaptığı için yazıyorum.

Yorum yap

- Kumandanın CH + - tuşunun yanı sıra bazı tuşlar tanımlanmamış işlevsiz.
                                Bu yeni LIRC konusuyla alakalı olabilir, bunun için türlü türlü remote.conf dosyası deneyerek çözebilirsin diye düşünüyorum.

- 4K yayınlar takılıyor
                                Hz'yi videoya uyumla seçeneğine bak derim.

- TV kanallarını ilk açışta kanal açılmadan önce ekran bi anlığına kararıyor görüntü öyle geliyor. HDMI temassızlık yapmış hissi veriyor.
                                Bir üstte yazdığım seçenekle ilgili olabilir.

Bir de Libreelec genel sorunları var rahatsız ediyor.

Misal arkada video açıkken OSD'yi açınca videoda takılmalar oluyor. Yani diyelim kanal listesini açtım aşağı doğru gidiyorum aşağı tuşa bastıkça görüntü takılıyor.
                                Evet, PIG'de video sorunu var, bunu iletmiştim Codesnake'e, o da bakacağım demişti.

Ama genel anlamda başarılı bir imaj.

Sevgiler...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X