• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Sinyal sorunu teknik arızamı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

hüseyin.akpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu cihazın içinde bir pil şeklinde kondansötör var sinyal onunla ilgili şişhanede servisi var hallediyorlar
    hangi cihaz icin söylüyorsun.servis ne yapıyor pilimi değiştiriyor.biraz daha bilgi verirmisin.
    İPHONE 4S 16 GB BEYAZ
    VU+ SOLO 2
    Popcorn Hour A-210
    TV:PIONEER PDP-428XD+CRT:SONY 55 EKRAN
    UYDU ALICILARI:NEXT 2000 HDTV+NEXT 2000 Cıs Super Plus USB
    DVD PLAYER:TOSHIBA HD-EP30 HD DVD
    NMT VE MKV PLAYER:EGREAT M33A
    DİJİTAL FOT.MAK:KODAK DX6490
    NOTEBOOK:LG/

Yorum yap

bende emuları usb ile attıktan sonra turksat sinyal kalitesi gelmiyor
      hotbird kanalları yükledim,dseg-lnb ayarlarını kontrol ettim ama turksat sinyali yok neden olabilir acaba arkadaşlar ltf yardım

Yorum yap

Arkadaşım bu hangi kondansötörse hakkında biraz bilgi verebilirmisiniz.Yakın bir tamirciye değiştirttirelim.Ancak onu geğiştirince sorun bitiyormu?

hüseyin.akpinar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Bu cihazın içinde bir pil şeklinde kondansötör var sinyal onunla ilgili şişhanede servisi var hallediyorlar
        ¤¤ 42 LM 760S-K2 PRO ANDROİD-KORAX İPBOX HD-HOMOTECH 1200SE-TÜRKSAT-ASTRA 19-HOTBİRD-EUTELSAT 7 ¤¤
        ¤¤ -NEXT DİSEQ MOTOR- 110 CM ÇANAK- ¤¤

Yorum yap

aynı sorun bendede var atv avrupa yok veye gelip gidiyor
          emaktar cihazımı takıyorum (gm 11400 cım ) hiçbir sorun kalmıyor
          lütfen ustalar bu konu hakkında yardımcı olurlarmı
          çünkü belliki genel bi sorun var yazılanlara bakılırsa

Yorum yap

türksat'taki sinyal kırılmalarını ben de çözemedim. kabloyu değiştirdim. bir türlü çözemedim. bir tek dıseqc deiğiştirmedim. onu da değiştireceğim. bakalım çözülecekmi, sinir olmaya başladım artak.

Yorum yap

nedense kimse açıklama yapmıyor sanki burda terk edilmiş havası var...........

Yorum yap

aynı sorunu bende yaşadım tek sorun lbn kolay gelsin

Yorum yap

ekmekci5867 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  aynı sorunu bende yaşadım tek sorun lbn kolay gelsin
                  lbn değişimi yaptım sorun yine aynı vede başka cihazda neden sorun yok aynı lbn ile 3 cihazda denedim fartlı fartlı hepsinde normal lbn mi seçiyor yoksa bu cihaz öylese çok saçma açıkçası lbn sorunu oldunu sanmıyorum saygılar..........

Yorum yap

ankadaşlar ben soronu çözdüm gibi ama tekrar yapmazsa, dasecq 2.0 aldım ve bağladım. şimdilik sorun çözüldü gibi ama tekrar yaparmı bilemem.

Yorum yap

arkadaşlar bendede aynı sorunu yaşamaya başladım demekki donanımla ilgili olmayan bir arıza şikayet eden arkadaşların hepsinin donanımımı bozuk bence yazılımla ilgili bir sorun var diyorum yazılımlar belirli bir süre sonra sorunmu cıkarıyor merak ediyorum daha önce lbn sorunu cözmüştü yada ben öyle sandım ama şimdi yeniden aynı sinyal yok sorunu alıyorum recaiverin kablosunu cıkarıp taktıgımda yada cihazı acıp kapadıgımda sinyal normale dönüyor şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim

Yorum yap

bence cihazlarda genel bir sorun var yetkililerin sesi çıkmıyor büyük bir ihtimalle bunun üzerinde çalışıyorlar gibime geliyor bakalım zaman ne göstercek.....

Yorum yap

irc-police Nickli Üyeden Alıntı
                          bence cihazlarda genel bir sorun var yetkililerin sesi çıkmıyor büyük bir ihtimalle bunun üzerinde çalışıyorlar gibime geliyor bakalım zaman ne göstercek.....
                          .......................cıhazımdaki sorun şimdi bir başka lbn takınca sona erdi sorun cıkarmı diye çok karıştırdım ama sorun yok demekki cihazla ilgili bir sorun degilmiş

Yorum yap

Arkadaşlar bende Next 2000 CIS Super Plus'ın yanısıra birkaç adet daha cihaz var. Özellikle Astra uydusunda kırılmalı, sinyal gidip gelmeli aldığım yayınları diğer receiverlarda sorunsuz alıyorum. Next 2000in sinyal seviyesi diğer cihazlara göre biraz düşük. Ama kanal ve menü geçişlerindeki hız buna bedel bence...

Yorum yap

Öncelikle cihazlarda fabrikasyon arızası diye bir şey yoktur.Bu kullanım kablo bağlantıları veya diseqc anahtarlar ve son olarak cihazdan olabilmektedir.Şimdi sorunların neden oluştuğuna bakıldığında.
                              Çok sorulan soru cihazımızda her şey normal çalışıyordu 3 ,4,5….8 uydu kullanıyordum her şey normaldi ama dünden beri kullanamıyor ve cihazım diseqc anahtarlaması çalışmıyor.
                              Cevabını öncelikle kendimizde arıyalım .Evimizde bir temizlik yapılmış mı?(temizlik yapanlar cihazımızın kablolarını yanlışlıkla çıkarmış olabilirler yada farklı yerlere takmış olabilirler.)
                              Cihazımız ile bizim bilgimiz olmadan oynanmış olabilir mi?(komşu yada meraklı birileri ayarlarımızda istemeden değişiklikler yapmış olabilirler.)
                              Antenlerimizin kurulu olduğu yerlerde herhangi bir müdahale oldu mu?Fırtına yada yağmur yağdı mı? Herhangi bir kabloda yada Siwich ile oynanmış olabilir mi? (Daha önceden takılmış olan anten sistemimizde gerekli izolasyon şartlarına uymadıklarında bir müddet sonra sıvı teması yada kablo kesilmesi gibi sorunlar olabilir.Herhangi bir tamirat yada antenleri düzeltme işlemi yapılmış olabilir.Bu durumlarda yapılacak değişikliklerde mutlaka cihazınızın voltaj bağlantıları kesilmeli ve işlemler bundan sonra yapılmalıdır.Buna dikkat edilmezse daha sonra aldığım Siwich te arızalı çıktı diyecektiniz.)
                              Cihazımda şimdiye kadar izlemiş olduğum kanallar gelmiyor neden? (İklim değişiklikleri nedeni ile bu sorunu yaşayabilirsiniz.Çanak ayarları yada lnb ayarları değişebiliyor.Bunun için sistemi kuran servis elemanlarından daha ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.*kuşların veya arıların lnb uçlarını bozmaları gibi yada lnb dönmesi gibi *Bunların hiç biri olmadı diyebiliyorsanız .Bundan sonra cihazınızda sorun olduğunu düşünebilirsiniz.Bu durumda yetkili servisler size yardımcı olabilirler.
                              Umarım bu bilgiler ve açıklamalar yeterlidir.Daha ayrıntılı bilgi için 0212 237 04 99 nolu telefondan yada [email protected] yardım alabilirsiniz.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X