• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dikeybox Hakkında Görüşler...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Dikeybox Hakkında Görüşler...

Selam dostlar,

Beni çoğunuz Vu'dan biliyorsunuzdur, maalesef etik dışı, ticari ahlaksızlık olan bir markada duramayacağım için Duo2'yi sattım.

Ve arayışlara girdim, bir markayı yurtdışında çok beğenilince sipariş edip kullanmaya başladım.

Özellikleri:

Destek verilen İşletim Sistemleri:
    Android ve Romları
    OpenELEC (XBMC/KODI)
    Enigma2
    Ubuntu

Donanım Özellikleri:
    İşlemci (CPU): AMLogic AML8726 MX (1.5 GHz Çift Çekirdek)
    Grafik İşlemcisi GPU: Mali MP400 (Çift Çekirdek)
    RAM Bellek: 1 GB DDR III
    Flash (NAND) Bellek: 4 GB
    Değişken Tuner: Tak & Kullan tuner yapısı, DVB S2/T/C/T2/C2
    Kablosuz Ağ: 802.11 B/G/N
    Bluetooth: 4.0
    Kablolu Ağ: 10/100 Mbit
    MicroSD: 1x
    USB: 5 (3 Dışında, 2 içinde)
    SPDIF: 1x
    Serial Port: Var.
    A/V Çıkışı: 1x

Kutu içeriği:

Dikeybox by WeTek
    Güç Kaynağı
    Kumanda (Airmouse'lu)
    HDMI Kablosu
    Serial Port Kablosu

Evet, özellikleri bu, cihaz Android olarak geliyor ama dilersek OpenELEC (KODI/XBMC) ve ileride Enigma2 olarak da kullanabiliyoruz.

Cihaz ebat olarak oldukça küçük, kumandası da oldukça küçük ama çekimi oldukça iyi. Tabii bana uygun olmadığı için Logitech K400 Kablosuz klavye aldım, iyi ki de almışım çok kullanışlı oldu.

Ben 2 Uydu tunerlı istediğim için çift tunerli aldım.

Açtığımda Android ile açılıyor, Tel/Tablet'ten bildiğim için arayüzü kullanmakta hiç zorlanmadım ancak TV Konusu bir E2 uzmanı olarak bana biraz yavan ve hantal geldi.
    Fakat normal bir kullanıcıya yeterli gelecek düzeyde, zap hızı yeterli geldi bana, ama buket yapmak işkence edebilir sizi lakin bu konuda firmadan aldığım bilgi DreamSet Kanal Edit yazılımıyla bunu çözeceklerini belirttiler, eğer bu gerçekleşirse Android TV olarak devrim olacaktır.
    Diğer uygulamaları gayet yerli yerinde çalışır vaziyette, misal Skype ile (varsa) kameralı konuşabilir, Clash of Titans oyununu oynayabilir, AirMouse ile Angry Birds takılabilirsiniz. Gerçekten çok geniş bir kullanım yönü var.
    Ha unutmadan Oscam desteği de mevcuttur.

Tabii ben Droid'i pek sevmediğim için KODI (OpenELEC) tarafına geçtim, (bu arada az daha unutuyordum, Android'de de KODI eklentisi mevcut olup PVR'siz olarak gayet düzgün çalıştığını test ettim) OE'yi SDCard ile NAND belleğe atıp kurdum, kurcalıyorum. Zaten sevdiğim ve aşina olduğum için hemen yumuldum.
    Ayarlarını yapıp DVB bölümüne geçtim.
    DVB yapılandırması 2 yönden yapılıyor, biri TVHeadend Eklentisi ile harici Web Arayüzünden, diğeri ise dahili VDR Eklentisi ile oluyor.
    Ben TVH eklentisi (ki başlı başına bir konu) ile ayarlayıp tarattım, KörTarama, Network tarama gayet yeterli durumda, tabii Buket olayı E2 gibi basit değil ama OE'nin kendi kanal düzenleme bölümü anlaşılır ve kullanışlı durumda olduğu için pek dert etmedim.
    Ayrıca TVHE2 yazılımı ile E2 listelerini atabiliyoruz fakat ben atınca hiç hoş olmadı ve kendi OE listemi hazırlıyorum.

Zap hızı oldukça yavaş, ama geliştirerek 750ms kadar düşürdüm diyebilirim, ve daha da düşebilecek potansiyele sahip.

Resim Kalitesi oldukça iyi, Duo2 ile ya aynı ya da bir gömlek daha iyi gibi.

Isınması yok ancak fiş sıcak.

Medya olarak ve IP-Akış olarak oldukça başarılı, yani Duo2 bunun yanında adeta nal topluyor.

Güzel bir kutu ama eksikleri de var.
    İçine disk takamıyorsun.
    Modül yuvası yok, olsa ya da USB'den çözülse süper olur.
    Bekleme modu yok, bu bence bir an önce çözülmeli.
    PIP yok.

Bunlara rağmen ben oldukça efektif buldum, tabii E2'den sonra zorlanacağım ama cihazın elinden tutulursa önü çok açık.

Kurcaladıkça yazacağım.

Sevgiler...

Sayın Üstat
    Bu cihaz nerede satılmaktadır
    Saygılar

Yorum yap

Yeni cihaz, tüm uydu alemine hayırlı olsun diyelim şimdiden

Ayrıca mach1 foruma da hoş geldiniz.:byeeee:
      [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
      www.next.com.tr

Yorum yap

alp_21 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Sayın Üstat
        Bu cihaz nerede satılmaktadır
        Saygılar
        Bu cihazın henüz Distribütörü yok.

Karbon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Yeni cihaz, tüm uydu alemine hayırlı olsun diyelim şimdiden

Ayrıca mach1 foruma da hoş geldiniz.:byeeee:
        Çok teşekkür ederim dostum, inşallah hayırlara vesile oluruz.

Sevgilerimle...

Yorum yap

ozkaradag usta foruma hoş geldiniz.Sizin için hayırlısı olur inş.

Yorum yap

Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun. (Yeni oyuncağınızda hayırlı olsun )

ozkaradag Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Bu cihazın henüz Distribütörü yok.
            Cihazı araştırdığınıza göre Distribütör'lük ile ilgili bir bilginiz oldumu? Bu konu hakkında ileriki günlerde konu hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz.
            Dostluğun en iyi yanı, sırlarınızı açabileceğiniz birisi olmasıdır.
            --------------------------------------------------------------
            Starcom SR X1005HD PVR, Next 2000 FTA usb,
            Next YE-18500 HD+Plus
            90cm ofset çanak (türksat) sabit,
            90cm ofset çanak hotbirt sabit. multifeed (sirus),
            90cm ofset çanak (multifeed +astra - w3),
            110cm Ofset Çanak Goldmaster Diseq Motor,
            500 GB CASPER (2.5) HD.

Yorum yap

Üstat cihaz hayırlı olsun.
              MACHİNA - 3-D
              8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
              PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
              TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

exper43 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Hoşgeldiniz. Hayırlı olsun. (Yeni oyuncağınızda hayırlı olsun )

Cihazı araştırdığınıza göre Distribütör'lük ile ilgili bir bilginiz oldumu? Bu konu hakkında ileriki günlerde konu hakkında bilgilendirme yapabilirmisiniz.
                Tabii ki, netleşince bilgilendirme mutlaka yapacağım.

Herkese bu arada teşekkürler, tepeden indiğim için de ayrıca özür diliyorum.

Sevgiler...

Yorum yap

@ozkaradag

Üstat hoşgeldin.
                  VESTEL UD9200 4K LED TV
                  ARÇELİK 32" LED TV
                  2X Next 2053 HD (HEVC H.265)

Yorum yap

Üstad hoş geldiniz,yeni oyuncağınız hayırlı olsun..
                    İmza yok yorum yok hakkınızı helâl edin

Yorum yap

Hayırlı uğurlu olsun.

Tunerli 370TL.

Tunersiz 330TL.

Bazıları sadece konuşur.

Dikey E. GG Dükkanı.

Sevgiler...

Yorum yap

Hayırlı olsun...
                        Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                        http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                        www.nextyazilim.com

Yorum yap

Bizde de olsa kurcalasak
                          [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
                          www.next.com.tr

Yorum yap

http://urun.gittigidiyor.com/ses-gor...play-158162236
                            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

Depo

Next Yazılımları için
                            www.nextyazilim.com

Yorum yap

http://urun.gittigidiyor.com/ses-gor...rsiz-169554374

Depo

Next Yazılımları için
                              www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X