• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Eutelsat W4/W7 (36.0E) Uydusundaki Güncel Kanal ve Frekans Değişiklikleri.

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

byagli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 36B de şu an dışarıda şiddetli yağmur olmasına rağmen kırılma bile olmuyor. Ama 36A da sadece dvb-s TP leri dışında ( onlarda sizdekinin tam tersi akşamları geliyor) gelmiyor.
    Yer İzmir. Çanak 170 cm mega parabol.
    İnce ayar bana şöyle lazım. inverto circular takılı. black ultra kart takılmış halinde sanki gündüz kırılma olayı biraz daha azdı 36A da. Bu nedenle.
    36A ise Volk99 da çok iyi geliyor. Kırşehirde yaşıyor. 36b den ise 150 lik parabol ile sinyal alamıyor. 36C inşallah hepimizi sevindirir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Mega135 ofset ile 36A hariç hepsini stabil alabiliyorum. Kuvvetli yağmurda NTV+ paketindeki 3D kanalının olduğu tp gidiyor.
    Antenin konumu için 36C ve havaların durulmasını bekliyorum 36C bizi kapsamaz ve elimizdekileri alırsa 28E'ye geçeceğim tekrar.

Yorum yap

Bende 36B de şu an dışarıda şiddetli yağmur olmasına rağmen kırılma bile olmuyor. Ama 36A da sadece dvb-s TP leri dışında ( onlarda sizdekinin tam tersi akşamları geliyor) gelmiyor.
      Yer İzmir. Çanak 170 cm mega parabol.
      İnce ayar bana şöyle lazım. inverto circular takılı. black ultra kart takılmış halinde sanki gündüz kırılma olayı biraz daha azdı 36A da. Bu nedenle.
      36A ise Volk99 da çok iyi geliyor. Kırşehirde yaşıyor. 36b den ise 150 lik parabol ile sinyal alamıyor. 36C inşallah hepimizi sevindirir.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
      bende aynı lnb yı kullanıyorum. "ultra kart takılı" dıyorsunuz? bu nunaçarmısınız?

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        bende aynı lnb yı kullanıyorum. "ultra kart takılı" dıyorsunuz? bu nunaçarmısınız?
        Hocam,

İnverto black ultra lnb nin içine kart takarak kullanmak demek istedim. 36A yı alabilmek için çok lnb denedim. En iyi performansı Inverto LNB ler verdi. Deneyecek arkadaşlara orijinal inverto circular tavsiye ederim , boşuna benim gibi diğer lnb lere para vermesinler. İçine kart koymada ise koyduğunuz kart kalınlığı , kartın yapıldığı plastik malzeme , kartın lnb içine girdiği mesafe , bile çok farkediyor. Her yerde tavsiye edilen kredi kartından yapma plastik yerine 2,5*3 mm kalınlığında beyaz plastikten yapılma bir kart kullanılmasını tavsiye ederim.

Saygılar,

Yorum yap

Hocam,

İnverto black ultra lnb nin içine kart takarak kullanmak demek istedim. 36A yı alabilmek için çok lnb denedim. En iyi performansı Inverto LNB ler verdi. Deneyecek arkadaşlara orijinal inverto circular tavsiye ederim , boşuna benim gibi diğer lnb lere para vermesinler. İçine kart koymada ise koyduğunuz kart kalınlığı , kartın yapıldığı plastik malzeme , kartın lnb içine girdiği mesafe , bile çok farkediyor. Her yerde tavsiye edilen kredi kartından yapma plastik yerine 2,5*3 mm kalınlığında beyaz plastikten yapılma bir kart kullanılmasını tavsiye ederim.

Saygılar,
          çok teşekkür ediyorum bilgi için.
          ben dörtgen şeklinde,yaklaşık sizin tavsiye ettiğiniz kalınlıkta (iki kat kredi kartını yapışkan ile yapıştırıp kalınlaştırarak) orijinal inverto kadar olmadı. inverto circular lnb nın kapağını çıkarınca,üç-dört rakam artış oldu.şuan kapaksız kullanıyoru. kapak derken,sadece öndeki şefaf plastik parçayı kırıp çıkardım.

Yorum yap

Merhaba,

Bu uyduyu 150 cm lik çanakla almaktayım. Cihazım Next 2000 HD. Bu cihazda Tricolor paketini açan EMU var mı acaba?

Yorum yap

Biraz önce analog testleri yapan Ukrayna donbas bölgesinden bir Rus uyducuyla görüştüm en son yakladıgı test sinyalini paylaştı 11976 H/L.. bu tp 36/B de olan tp ..36 derecede acaba sadece 36/C mi görev yapacak ? böyle bir ihtimal olabilirmi? test sinyallerine bakacak olursak olabilir gibi

Yorum yap

djprens Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                Merhaba,

Bu uyduyu 150 cm lik çanakla almaktayım. Cihazım Next 2000 HD. Bu cihazda Tricolor paketini açan EMU var mı acaba?
                nextın freee share 36 dereceyı full açıyormuş bIlgInIz olsun.

Yorum yap

volk99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  Biraz önce analog testleri yapan Ukrayna donbas bölgesinden bir Rus uyducuyla görüştüm en son yakladıgı test sinyalini paylaştı 11976 H/L.. bu tp 36/B de olan tp ..36 derecede acaba sadece 36/C mi görev yapacak ? böyle bir ihtimal olabilirmi? test sinyallerine bakacak olursak olabilir gibi
                  bilgi için sağolun,umarım bizi kapsarda A ve B nın problemlerinden kurtuluruz?

Yorum yap

Trikolordan resmi açıklama 36/A dan 36/C ye 10.02.2016 saat 02:00 - 10:00 arası Moskova saati ile aktarımların yapılacagı duyuruldu ..bagzı kanallarda kesintiler olabilir ..saat 10:00 sonra gelmeyen kanallar için uydu alıcıdan arama yaptırınız

Yorum yap

volk99 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Trikolordan resmi açıklama 36/A dan 36/C ye 10.02.2016 saat 02:00 - 10:00 arası Moskova saati ile aktarımların yapılacagı duyuruldu ..bagzı kanallarda kesintiler olabilir ..saat 10:00 sonra gelmeyen kanallar için uydu alıcıdan arama yaptırınız
                      Haydi bakalım bizim buralar mı yoksa sizin oralar mı sevinecek. Üstadım artık sende çekmezse SAGEM i bana hediye gönderirsin. Bende çekmiyordu zaten. Tabii bütün şakası dileğim ikimizdede çekmesi. Teşekkürler..

Yorum yap

A dan C ye diyor,peki B aktarılmıyacak mı? umarım beklentilere cevap olur. astraların yaşattığı hayal kırıklılığını yaşatmaz. astra 28 eski uydularından,90 cm lık çanak ile hd lerde dahil 140 kanal alıken,yeni uyduya geçince uçup gittiler de...

Yorum yap

mamoste1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                          A dan C ye diyor,peki B aktarılmıyacak mı? umarım beklentilere cevap olur. astraların yaşattığı hayal kırıklılığını yaşatmaz. astra 28 eski uydularından,90 cm lık çanak ile hd lerde dahil 140 kanal alıken,yeni uyduya geçince uçup gittiler de...
                          B dende bir kısım TP aktarılacak görünüyor sonanda degişmezse ..bizim bölge için gene B deki gibi saçma sapan kapsam alanı olmasında ..anteni büyütmeye razıyım

Yorum yap

Benim lnb ye taktığım parça düştü sanırım sinyal gene hiç yok ..
                            Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                            http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                            www.nextyazilim.com

Yorum yap

bende de son günlerde 11881 ve 12092 frenkasları kırılmalı gelırken,bazı frenkaslarda %50 artış var?

Yorum yap

Şu kış bitsinde artık bi sabit çanak şart oldu bu 36 ya circuler lnb ile böyle motorlu normal lnb lerle olmuyor adam gibi..
                                Sorularınızı forumda ilgili cihaz ve hangi konuda ise o bölümlerde yazıp sorun arkadaşlar özel mesajlarda teknik konular sorular sormayın lütfen açık alanda sorunki herkes yanıtlayabilsin daha çok paylaşım olsun başkalarıda aynı soruyu soracak faydalanabilsin..

Tüm paylaşımlar test ve bilgi amaçlıdır herhangi bir sorumluluk kabul edilmez..

WeTekPlay1-2-Next Machina 3D-2000 HD Minix-Fta-HD Vu+ Ultimo-WeTekCore4K-Gigablue Quad Plus-Hiremco Turbo4K-S10-Next 64-Next 2071-Wifi-Hiremco Impala-Dreamstar A5-Hiremco Matrix-Hiremco GTV8plus-Next QPLAY 4K-Next Innova 4K..

CCcam Serverda 39 ile 30 batı arasındaki birçok uyduda 39d-36d-23.5d-19d-16d-13d-5d-1.9d-1batı-30 batı vs yabancı paket kanalları bulunmaktadır....

CCcam pay servera Üye olmak için sadece bana özel mesaj atıp bilgileri öğrenebilirsiniz

http://www.mach1digital.com/mach1forum/private.php?do=newpm&u=2

Depo
                                http://www.mach1digital.com/repo/

Next Yazılımları için
                                www.nextyazilim.com

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X