• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

digitürk kullananlar dikkat

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Ankaradayım tüketici hakları derneğine bir yazı yazdım..Meşrutiyet caddesinin köşesindeler.onlardan cevap bekliyorum...Daha sonrada bulunduğum ilçenin kaymakamlığına gidip tüketici hakları ile ilgili birime başvuracağım..
    :sagol::tr:

Yorum yap

daha bitmedi birde bana çıkardıkları yıllık lig tv paketini 705 liradan kazıklıyorlaar ya ..onuda kredi kartımdan çekmişler....

Yorum yap

iyi kazıklamışlar.....

Yorum yap

Tüketici Hakları Derneği

Sayın ***** ******,
          Tüketiciler ile satıcı ve sağlayıcılar arasında çıkan uyuşmazlıkları çözümlemek amacıyla veya tüketici mahkemelerinde delil olarak ileri sürülebilecek kararları almak üzere illerde Valiliklere bağlı olarak Sanayi ve ticaret ili müdürlüklerinde Tüketici Sorunları İl Hakem Heyetleri ve ilçe merkezlerinde Kaymakamlık makamına bağlı olarak çalışan Tüketici Sorunları İlçe Hakem Heyetleri kurulmuştur.İl hakem heyetleri il merkezi sınırları içinde, ilçe hakem heyetleri ilçe sınırları içinde görevli ve yetkilidir
          .Büyükşehir statüsünde bulunan illerde kurulan il hakem heyetleri, mal ve hizmet bedeli 2446,03 TLüzerindeki uyuşmazlıklara bakmakla görevli ve yetkilidir.Bu bedelin altındaki uyuşmazlıklara Büyükşehir belediyesi sınırları dahilinde kurulu ilçelerdeki İlçe hakem heyetlerince bakılır Büyükşehir statüsü dışındaki illerde doğrudan il hakem heyeti ilçelerde ise doğrudan ilçe hakem heyetleri rakamsal sınır gözetmeksizin uyuşmazlıklara bakarlar. Hakem heyetlerinin 936,97 TL nin üzerinde vereceği kararlar delil niteliğinde; 936,97 TLnin altındaki uyuşmazlıklarda verdiği kararlar ise bağlayıcı niteliktedir.
          Taraflar bu kararlara karşı 15 gün içinde tüketici mahkemesine itiraz edebilirler. İtiraz, tüketici sorunları hakem heyetinin bağlayıcı olan kararının icrasını durdurmaz. Ancak, talep edilmesi şartıyla hakim, tüketici sorunları hakem heyeti kararının icrasını tedbir yoluyla durdurabilir.
          Bağlayıcı karar rakamının (936,97 TL ) üzerindeki uyuşmazlıklarda zaman kaybının önlenmesi açısından tüketicinin ikametgah adresindeki tüketici mahkemesine eğer tüketici mahkemesi kurulmamışsa Tüketici Mahkemesi sıfatıyla Asliye Hukuk Mahkemesine de başvuru yapılabilir.
          Tüketici sorunları hakem heyeti kararlarına karşı yapılan itiraz üzerine tüketici mahkemesinin vereceği karar kesindir. Uyuşmazlıklarla ilgili başvuru, uyuşmazlık konusunu içeren dilekçenin,delil oluşturan ( fatura fiş satış sözleşmesi Kredi kartı slipi garanti belgesi ve benzeri ) belgelerle birlikte ; satıcının veya tüketicinin adresinin bulunduğu yerdeki hakem heyetlerinden birisine yapılır.Tüketici aynı uyuşmazlık konusu ile ilgili olarak birden çok hakem heyetine başvuramaz.
          Tüketici Hakları Derneği Genel Merkezi..03124251529-03124179334.......YY.......,............

Tüketici Hakları Derneği nden aldığım cevap,
          Diğer forumada yazdım arkadaşlar herkesin bilmesi gereken bir konu önemlidir..

Yorum yap

bilgilendirmeler için teşekkürler

Yorum yap

gerçekten millete ders olacak bir konu digitürk te bunu yaparsa pes doğrusu

Yorum yap

arkadaşlar abonelik tarihinizi iyi öğrenin ve her sene bu abonelik tarihinden enaz 15 gün önce aboneliğim bitiyor diye arayıp bildirin pazarlık yapın ve görüştüğünüz kişilerin isimlerini not edin yoksa onlar kafasına göre fiyat uyguluyorlar hakkınızı bu şekilde daha iyi alırsınız allah sizide kurtarsın ne diyelim............

Yorum yap

dolandırıcılar

mehmetcaner Nickli Üyeden Alıntı
                  arkadaşlar abonelik tarihinizi iyi öğrenin ve her sene bu abonelik tarihinden enaz 15 gün önce aboneliğim bitiyor diye arayıp bildirin pazarlık yapın ve görüştüğünüz kişilerin isimlerini not edin yoksa onlar kafasına göre fiyat uyguluyorlar hakkınızı bu şekilde daha iyi alırsınız allah sizide kurtarsın ne diyelim............
                  Mehmet Caner arkadaşım çok doğru söylüyor bu konulara çok dikkat edin...Laf ebeliği yapıp sizi oyalıyorlar ve bir ay sonrasının ücretinide alıyorlar....Üyeliğiniz bitse bile...

Yorum yap

telbaşına lik tv yürksat

forumaki tüm arkadaşlara selamlar .. bende lig tv üyesiyim.sizlerle (ligtv)ile bir konşmamı anlatıyorum .24.03.2009.tarihinde kıredi kartı ekstrama baktığımda ne göreyim.11.08.2008.taihinde sözleşme yaptım fiyat olarak 1yıllık tahütlü .35.90.dı dünkü kıredi kartı eksyramda .38.90.aradım dp neden bu fiyat diye .efendim lig tv müşterilerimize özel.4 kanal daha açtık bularıda seyredin diye fiyatda bunun için 3tl faklı diye .bende bu kanalları istemedim niçin bana bilgi vermeden benden 3tl fark alıyorsunuz .böyle bir talebim olmadan .haber vermeden böyle birşey yaptınız derhal iptal edin.mahkemeye başvuracağım dedim .dp de bu itirazınızı dikkate alcağız .şu an birşey yapamıyoruz deler.sizlerle paylaşmak istedim .dp kınıyorum......
                    ( acı veriyorsa geçmiş bilki geçmemiştir )

Yorum yap

bir milleti uyandırmak da hizmetdir
                      ( acı veriyorsa geçmiş bilki geçmemiştir )

Yorum yap

ergir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        iyi kazıklamışlar.....
                        aynen üstadım...

Yorum yap

dijitürk böyle yapmakla cok müşteri kaybediyor yazıklar olsun bende üye olacaktım vazgectim

Yorum yap

Bugün Digitürkplus'a üye oldum. Ve kamu personeli olduğum için %50 indirim yaptılar. Aile paketine aylık 19,45 ödeyeceğim. ve bunu değiştirmeyecekleine dair bir de ayrıca taahhütname imzalattım, aldığım yetkili bayiisine.. umarım karlı çıkmışımdır..

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                            X