• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

organik ve diğer arkadaşlar

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• organik ve diğer arkadaşlar

arkadaşlar admini olduğum bir forum var iki gündür tehdit alıyorduk diğer adimin arkadaşlar bu tehditi almışlar ve eğer sitenizde reklamımızı koymassanız hackleriz demişler bizimkiler inanmamış bunlara ama adama config.php dosyasını göstermişler aynısıymış ama adamalr ne ftp şifresi ne cpanel şifresi biliyorlar değiştidik şifreleride zaten biz takmadık bunları bu gece forum db hatası vermeye başaldı hata sayfasından kaynağı görünüle deyince acı gerçkele karşılaştım tüm dblerimiz silinmiş cpaneldedende baktım silinmiş adamlar bizi db kullanıcı adı şifrenizi biliyoruz diye tehdit ediyordu db kullanıcı adı şifre bilinirerek db silinebilrmi ben vbull hayatımda ilk defa böyle bişi gördüm şimdi elimizide 15 gün öncesin ait bir yedek var ya onu yüklicez yada hostçu almışsa yedek şanslıyız

yani kısacası db kull adı ve şifre bilinerek dbs silniebilrmi.????

diğer adminler kimler ? yeteri kadar tanıyormusun onları ? cpanel veya db bilgileri kolay kolay ve ayrıntılı ele geçirilemez. yada hostçunu nekadar tanıyorsun ?! kimsenin günahını almıyorum veya itham etmiyorum; sadece açık konuşuyorum yanlış anlaşılmasın. örnek vereyim; benim hosting işi yapan arkadaşlarımdan birinin root şifrelerini biliyordum; serverinde de 30-35 tane forum vardı, dolayısı ile onların da cpanellerine girme imkanım vardı. ordaki sitelerden birinin admini ile tartışmamız oldu; buna rağmen elimdeki bu imkanı kullanmadım. fakat elinde bu tür bir imkan olup ta kötüye kullanabilecek kişiler de var çevremizde. demek istediğim bu..

Yorum yap

benden başka 2 admin var onlarda çok sevdiğim kardeşlerim forumu açma fikri onlardan çıkmıştı adminlerden şüphelenmiyorum hostçuda en yakın dostum ama sponsorluğumuzu yapıyordu para vermiyorduk hosta ben ondan şüpheleniyorum ama niye yapsınki hesabı durdurur para verin der db bilgilerini ancak host güvenliği azsa ele geçirelibilir diye düşnüyorum

Yorum yap

bu arada hostu kamilden aldık almaz olaydık

Yorum yap

Elazığlı168 Nickli Üyeden Alıntı
          arkadaşlar admini olduğum bir forum var iki gündür tehdit alıyorduk diğer adimin arkadaşlar bu tehditi almışlar ve eğer sitenizde reklamımızı koymassanız hackleriz demişler bizimkiler inanmamış bunlara ama adama config.php dosyasını göstermişler aynısıymış ama adamalr ne ftp şifresi ne cpanel şifresi biliyorlar değiştidik şifreleride zaten biz takmadık bunları bu gece forum db hatası vermeye başaldı hata sayfasından kaynağı görünüle deyince acı gerçkele karşılaştım tüm dblerimiz silinmiş cpaneldedende baktım silinmiş adamlar bizi db kullanıcı adı şifrenizi biliyoruz diye tehdit ediyordu db kullanıcı adı şifre bilinirerek db silinebilrmi ben vbull hayatımda ilk defa böyle bişi gördüm şimdi elimizide 15 gün öncesin ait bir yedek var ya onu yüklicez yada hostçu almışsa yedek şanslıyız

yani kısacası db kull adı ve şifre bilinerek dbs silniebilrmi.????

arkdaşım büyük geçmiş olsun Vallah çok garip bi olay.Sen yinede istersen hostçunu bi değiştir.Derim.

Yorum yap

kamil'i az çok tanırım o tip şeyler yapmaz gerçi.. şifreler kimde varsa eğer txt gibi dosya içinde tutuluyorsa (sen, diğer adminler ve kamil de dahil) başkası bilgisayarınıza girerek bu dosyayı ele geçirmiş olabilir bir şekilde veya keylogger yediyseniz veya copy & paste yaparken de bilgiler karşıya gidebiliyor.. kendi PC'lerinizin güvenliğinin de iyi olması gerek.. aklıma gelen ihtimaller bunlar..

Yorum yap

benim pc şifre hiç tutmam ama diğer adminler için olabilir böyle bir durum tüm emekler gitti işte hiç kimseyle sorunumuz olmamamsına rağmen o kadar insanını emeği gitti tabi bu tehditleri ciddiye almayarak yedek almayan banada yazıklar olsun

Yorum yap

evet bu tür durumlara karşı dikkatli ve hazırlıklı olmak lazım.. kimseyle sorunun olmasa bile bu tip şerefsizce işleri hobi edinmiş insanlar da var.. bu forumda çok şükür bugüne kadar böyle bir durumla karşılaşmadık fakat olsa bile max 24 saatlik bilgi kaybolur; günlük db yedeği alıyoruz her ihtimale karşı..

Yorum yap

alaha şükür hostçumuz olayın olduğu gün toplu yedek almış kazasız belasız yükledim eskiye döndürdüm artık hergün yedek alıcam az daha gidiyordu herşey saol orrganik bilgilendirdiğin için

Yorum yap

Geçmiş olsun dostum, kayıpsız kurtardığına sevindim, dilerim bir daha olmaz, sevgi ve saygılar.
                    En büyük aptallık,
                    Kendini akıllı sanmaktır...

Yorum yap

saolaıs ikizbeyin yedek almanın önemi bir kez daha ortaya çıktı

Yorum yap

Büyük geçmiş olsun Elazığlı dostum

Yorum yap

sende saol dostum

Yorum yap

Elazığlı HACK i Bırakalı 2 ay Oldu. RAhatladım Ya Üstümden Yük KAlktı. Sana Şöyle Soyliyeyim SEnin db kullanıcı adı ve şifreni aliim siteinie indexi basarım nasıl biliyomusun? evde indexlenmiş bir db hazırlarım programla db ne o yedeği atarım bi girersin Forum yerine hacked indexi Ama Bunu sana yapan lamerlerde bu kadar akıl yokmuş . Buran HACK yapan her kezi Kınıyorum
                            Msn Deteği Yok Arkadaşlar. HEr İşimizi Msn Den Yapcaksak Site Niye Var ?

Vbulletin Bölümünde Konu Başlıklarına Dikkat Edelim Ki Bizde size Daha Kolay Yardımcı Olabilelim.

Yorum yap

bende katılyıorum ve kınıyorum bu şahisyetsizleri hayır yani aramızda düşmanlık olsa neyse diyecem de hiç kimseyle düşmanlığımız yok amaçları kendi istelelrini reklamnılarını koydurmak bizim siteye tehidt ediyorlardı ama bizde intikamımızı aldık toplu bir ddos saldırıyla dblerini kullaılmaz hale getidik yaklaşık 22 kişilik 8 i 2048 geri kalanı 512 ve 256 hızda olan arkadaşalrla

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X