• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

KII Pro 4k Android uydu alıcı destek ve yardımlaşma bölümü...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Evet daha yüksek amperli güç adaptörü ile deniyorum,12V 3amper,benim anlamadığım usb ile yükleme yaparken usb 5volt elektrik vermiyor mu cihaza?cihazın yanında gelen adaptör 12V 1amper.

Yorum yap

• hasan_genckurt Nickli Üyeden Alıntı
      Evet daha yüksek amperli güç adaptörü ile deniyorum,12V 3amper,benim anlamadığım usb ile yükleme yaparken usb 5volt elektrik vermiyor mu cihaza?cihazın yanında gelen adaptör 12V 1amper.
      USB ile yükleme yaparken cihazınıza yazılım atabilmek için gerekli min. güç veriliyor. Yani 1 adet chip e bilgisayardan yazılım gönderiyorsunuz sadece.

Cihaz çalışırken diğer bölümler lazım. HDMI , Lan , Wİfi Hatta görüntü işlemcisi vb.. Bunlar için extra güç lazım bence.

Yorum yap

• byagli Nickli Üyeden Alıntı
        USB ile yükleme yaparken cihazınıza yazılım atabilmek için gerekli min. güç veriliyor. Yani 1 adet chip e bilgisayardan yazılım gönderiyorsunuz sadece.

Cihaz çalışırken diğer bölümler lazım. HDMI , Lan , Wİfi Hatta görüntü işlemcisi vb.. Bunlar için extra güç lazım bence.
        Wifi bende zaten ilk fabrika ayarlarına döndükten sonra gitti,asıl mesele hatayı sonunda buldum,tv kartını ana kartden ayırınca cihaz reset çekmeyi bıraktı,ve uygulama kurulumunu tamamladı,tv kartını tekrar taktığımda reset çekmeye devam ediyor,asıl mesele şimdi bunun tv kartını nasıl temin edeceğim ayrı satılır mı?satılmazsa normel cihaz gibi kullanacağım artık uydu bağlamadan.

Yorum yap

Wifi bende zaten ilk fabrika ayarlarına döndükten sonra gitti,asıl mesele hatayı sonunda buldum,tv kartını ana kartden ayırınca cihaz reset çekmeyi bıraktı,ve uygulama kurulumunu tamamladı,tv kartını tekrar taktığımda reset çekmeye devam ediyor,asıl mesele şimdi bunun tv kartını nasıl temin edeceğim ayrı satılır mı?satılmazsa normel cihaz gibi kullanacağım artık uydu bağlamadan.

Arızayı bulmana sevindim. En azından arızalı olduğunu anladık. Tuner i Turkiyede bulamazsın. Aliexpresten satıcı bulman lazim. Satıcıya sadece tuner istiyorum demen lazim. Tek sorun 30$ 40$ isterler nakliye dahil. Sıfırı 70-80 $ olan cihazın tunerine o parayı vermeye değermi karar senin.Ama yinede sor bakalım ne diyecekler.

Yorum yap

• Ben daha önceden Aliexpress de hiç bir satıcıya mesaj göndermedim,sadece ürün siparişi verdim,verdiğim siparişlerin hepside geldi şimdiye kadar,ben bunlara google çeviri ile göndersem mesajı anlarlar mı acaba,biraz araştırdım netde k1 plus rev.1.0 kullanmış ondan sonrasında hepsi Rev.1,2 board. yabancı bir forumda arkadaşın biri aynı benim gibi sadece tuneri nereden bulurum diye sormuş onada cevap veren olmamış.

Yorum yap

Ben daha önceden Aliexpress de hiç bir satıcıya mesaj göndermedim,sadece ürün siparişi verdim,verdiğim siparişlerin hepside geldi şimdiye kadar,ben bunlara google çeviri ile göndersem mesajı anlarlar mı acaba,biraz araştırdım netde k1 plus rev.1.0 kullanmış ondan sonrasında hepsi Rev.1,2 board. yabancı bir forumda arkadaşın biri aynı benim gibi sadece tuneri nereden bulurum diye sormuş onada cevap veren olmamış.
              Çinliler para kazanmak için hertürlü malzemeyi satarlar . Satıcıları dene .. Mutlaka 1 veya 2 tanesi cevap verecektir. Başka şansın yok zaten. Tuner sadece çinde var. Ben yıllar önce arızalanan dm800 anakartini söküp göndermiştim. Tamir edip geri göndermişlerdi.

Aklıma fikir geldi. Tanidik iyi bir elektronik tamircisi varsa oda tsmir yapabilir. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama anakart tamir edenler bile var.

Yorum yap

• byagli Nickli Üyeden Alıntı
                Çinliler para kazanmak için hertürlü malzemeyi satarlar . Satıcıları dene .. Mutlaka 1 veya 2 tanesi cevap verecektir. Başka şansın yok zaten. Tuner sadece çinde var. Ben yıllar önce arızalanan dm800 anakartini söküp göndermiştim. Tamir edip geri göndermişlerdi.

Aklıma fikir geldi. Tanidik iyi bir elektronik tamircisi varsa oda tsmir yapabilir. Nerde yaşıyorsun bilmiyorum ama anakart tamir edenler bile var.
                Yardım ve alakan için teşekkür ederim,dün bir tanıdık eletronikçiye göstermeye gitmiştim,tuner kartını,cihaz elektriğe takılı iken tuner kartını cihaza taktı,inanılmaz tuner çalıştı,ben tuner kartını elektriği kesip takıyordum düzelmiyordu,ya tesadüf oldu yada bu cihazlar böyle durumlarda tv kartlarını bu şekilde algılıyor böyle durumlardan sonra.Özetlemek gerekirse sürekli açılış menüsüne gelen cihaz siatem uygulamalarına geçmiyordu,tuner kartını anakartdan sökünce sistem uygulamalarını yükledi,cihaz elektriğe takılıyken tv tuneri cihaz algıladı,ya hepsi tesadüf oldu yada bu cihazlarda çalışma prensibi bu.

Yorum yap

• merhabalar cihazın lan girişi çalışmıyor herhangi bir ayarı vs var mı yada lan girişi değişitirilir mi?

Yorum yap

• ayrıca trt 4k yı aradım ancak bulamadım yarıdımcı olabilirseniz sevinirim

Yorum yap

• s.leyküm arkadaşlar.benim cihzım kıpro 7.1 ön mavi ışığı yanıyor.ama görüntü yok yazılım atmağa kalkıncda pc usb bağlanmıyor.cihzda hiç tepkime yok.neden yapmıştır.

Yorum yap

• yardım edecek yokmu arkadaşlar

Yorum yap

• kasap26 Nickli Üyeden Alıntı
                          yardım edecek yokmu arkadaşlar
                          Cihazinin hdmi portu arizali olabilir. Analog çıkıştan denermisin calisiyor mu? Hangi yazilimi kullaniyordun? Cihazinda sogutucu veya fan kullanıyormuydun? Mavi isik yaniyorsa cihaz calisiyordur mutlaka.

Yorum yap

• brick olmuş herhalde pc görmüyordu.şimdi görüyor ama yazılım yüklemeye başlayinca %2de klıyor ve romcode/initialize ddr/read initialize status/error böyle hata veriyor

Yorum yap

• kasap26 Nickli Üyeden Alıntı
                              brick olmuş herhalde pc görmüyordu.şimdi görüyor ama yazılım yüklemeye başlayinca %2de klıyor ve romcode/initialize ddr/read initialize status/error böyle hata veriyor
                              Hangi yazılımı yüklüyorsun? Başka bilgisayarda dene. Virüs programını kapat.

Yorum yap

• KI_PRO_AVL6862-NMF26Q-20170519.183520.V0321 internetde bunu yüklemeye deniyorum.KII PRO 20171127 bide bu var.ikisindede aynı.elinizde yazılım varmı byagli usta atarmısın bana

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X