• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Usb Qnec Serisi 2.12.2007 Yazılımları İle İlgili Görüşleriniz

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sagol temesan

temasan53 Nickli Üyeden Alıntı
    USBden yazılım yüklerken cihaz tamamiyle TV'ye gönderdiği sinyalleri kapatıyor bu arada beklemek zorundasınız...Son yazılım yükleme şekli öncekilerden farklıdır.....
    temasan kardeş son iki yazılım atma şeklının digerlerınden farklı oldugunu bılmıyordum desene 24 kasım yazılımını atarken kendı elımızle cıhaza zarar verdık ama forumda kımse son iki yazılımın atma şeklının dıger yazılımlara göre farklı oldugunu söylemedı şimdiye kadar bılgı için sagol
    next 2000 cıs sp

Yorum yap

• alperen544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      hocam senin bahsettiğin konu kemalyalcinkaya hocamın sordugu soruydu.umarım okur.böyle bir özellik vardı da neden haberimiz yoktu

Mach1 Ustada daha sonraki PVR yazılım için bir önerim olacak. Daha önce benzer bir öneri sunuldumu bilmiyorum fakat fikir ve ihtiyaç olarak söylemek istiyorum. Kayıt esnasında kayıt duraklatma düğmesi olsa, kaydı istediğimiz zaman duraklatıp istediğimiz zaman tekrar kaldığı yerden devam ettirsek. Örneğin; Bir film kayıt ederken kanal reklama girdiği zaman kumanda üzerinde bir tuşa basarak kaydı duraklatabilsek ve reklam bitip film yeniden başladığında aynı tuşla kayda aynı yerden devam edebilsek çok güzel olurdu. Böyle bir şey sizce mümkünmüdür. Bilginize...
      Tasarım hocam siz hala beni anlamadınız. Mavi tuşa basınca canlı yayını durdurup istediğimiz zaman tekrar basıp devam etmesi için tasarlanmış. Ben ise farklı bir soru sordum. TV de izlediğimiz bir programı kayıt yaparken kaydı durdurmak değil duraklatmaktan bahsediyorum. Kayıt esnasında mavi tuşa basınca geçen zaman ve boyut (Mb.) bilgisi veriyor. Eskiden beta ve VHS videolar bunu yapabiliyorlardı. Bundan hatırlardınız umarım.
      BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR.

Yorum yap

• emeklerineze sağlık

tv ekran boyutu degişmiyor Dikdörtgen,Merkez,Birleşik hangisi şeçilirse şeçilsin işlem yapmıyor.
        clour tuş u eski görevinde çok iyi oldu teletex tuşuda kırmızı tuş gibi yapılabilirmi şimdiden teşekkürler
        Mach1 Team™

Yorum yap

• uykurdu Nickli Üyeden Alıntı
          emeklerineze sağlık

tv ekran boyutu degişmiyor Dikdörtgen,Merkez,Birleşik hangisi şeçilirse şeçilsin işlem yapmıyor.
          clour tuş u eski görevinde çok iyi oldu teletex tuşuda kırmızı tuş gibi yapılabilirmi şimdiden teşekkürler
          Senin uyarın üzerine bende deneme için Auto - 4.3 ve 16.9 ayarını denedim ama çok güzel çalışıyor....Selamlar....

Yorum yap

• kemalyalcinkaya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Tasarım hocam siz hala beni anlamadınız. Mavi tuşa basınca canlı yayını durdurup istediğimiz zaman tekrar basıp devam etmesi için tasarlanmış. Ben ise farklı bir soru sordum. TV de izlediğimiz bir programı kayıt yaparken kaydı durdurmak değil duraklatmaktan bahsediyorum. Kayıt esnasında mavi tuşa basınca geçen zaman ve boyut (Mb.) bilgisi veriyor. Eskiden beta ve VHS videolar bunu yapabiliyorlardı. Bundan hatırlardınız umarım.
            Evet diğer bilgiler yanlıştı. Bugün kendim test ettim. Kayıt esnasında hiçbir işlem yapamıyorsunuz.

Yorum yap

• yılmaz47 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              mach1 hoca yeni yazılım icin ellerine saglık yeni yazılım attım günlük softkeyi attım emuyu da aktif yaptım kayıt ederken dosya yok ve usb disk yok diye hata veriyor kayıttan cıkarken şifreli yayınları acmıyor cihazı arkadan kapatıp acıyorum normale dönüyor tekrar kayıt yaparken aynı hata veriyor usb de dosya ve mp3 ler gözukmuyor 16.11.2007 yazılımını atım hiç bir problem yok şu an eski yazılımı attım bilginize saygılar
              aynen katılıyorum benimkide böyle bende 16.11 yazılımına döndüm.

Yorum yap

• Uydu konusunda çok yeniyim, doğru yerimi emin değilim ama yardımınız gerekiyor. Next 2000 CIS superplus aldım, yeni yazılım nasıl atabilirim ve en son yazılımı nereden bulabilirim. Çok fazla teknik bilgim yok, teşekkürler.

Yorum yap

• aksoy- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  temasan kardeş son iki yazılım atma şeklının digerlerınden farklı oldugunu bılmıyordum desene 24 kasım yazılımını atarken kendı elımızle cıhaza zarar verdık ama forumda kımse son iki yazılımın atma şeklının dıger yazılımlara göre farklı oldugunu söylemedı şimdiye kadar bılgı için sagol
                  Usb ile yazılım atmada bir farklılık yok yine eskisi gibi ancak; son iki yazılımdır cihazın yazılım alma şekli değişti. Usb menüden yazılımın üzerine okayledikten sonra cihaz size kapanıp, açılacağını belirtiyor, siz ok bastıktan sonra dosya doğrulama başlıyor eğer dosya doğruysa yükleme devam ediyor.

Yorum yap

• merakles Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    Uydu konusunda çok yeniyim, doğru yerimi emin değilim ama yardımınız gerekiyor. Next 2000 CIS superplus aldım, yeni yazılım nasıl atabilirim ve en son yazılımı nereden bulabilirim. Çok fazla teknik bilgim yok, teşekkürler.
                    NEXT YE-2000 CIS SUPER PLUS_QNEC115.80_120207_TK2C1N0_pz.zip Öncelikle foruma hoşgeldiniz. Yeni cihazınız da hayırlı olsun doğru karar vermişsiniz. Yukarıdaki linke tıklayarak cihazınıza ait en son yazılımı indirin. Aşağıdaki linklerde yazılımın nasıl atılacağına dair resimli açıklamalar mevcut. Buraları takip ederek, cihazınızı verimli bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yazılım, Softcam, Arkaplan resmi atmak için gerekli editörün linki.
                    STBLink 01.06 Editör

Yazılım Nasıl Atılır Resimli Anlatım:

Yazılımı attıktan sonra cihazın ilk kurulumu ile ilgili link.
                    İlk Kurulum Ayarları

Softcam Yükleme Resimli Anlatım

Buraları inceleyin. Daha sonra problem olursa tekrar yardımcı olmaya çalışırız.

Yorum yap

• temasan53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Senin uyarın üzerine bende deneme için Auto - 4.3 ve 16.9 ayarını denedim ama çok güzel çalışıyor....Selamlar....

benim dedgim o degil 4.3 ve 16.9 oran ayarı çalışıyor.

Dikdörtgen,Merkez,Birleşik hangisi şeçilirse şeçilsin işlem yapmıyor
                      Mach1 Team™

Yorum yap

• yılmaz47 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        mach1 hoca yeni yazılım icin ellerine saglık yeni yazılım attım günlük softkeyi attım emuyu da aktif yaptım kayıt ederken dosya yok ve usb disk yok diye hata veriyor kayıttan cıkarken şifreli yayınları acmıyor cihazı arkadan kapatıp acıyorum normale dönüyor tekrar kayıt yaparken aynı hata veriyor usb de dosya ve mp3 ler gözukmuyor 16.11.2007 yazılımını atım hiç bir problem yok şu an eski yazılımı attım bilginize saygılar
                        arkadaşım aynı hata bendede verdi 2 kere fabrika ayarlarına dönüp aynı yazılımı attım sonuc aynı oldu FAKAT bu hataları yanlızca Türksat,ta yaptı hotbirt ve hisbasatta ise cok güzel ve net kayıt yaptı ve bu hataların hiç birini vermedi herhalde yazılımda degilde bizim flaş disklerde bir sorun var.bendeki flaş disk 1Gb tivinmos.

Yorum yap

• aksoy- Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

evet haklısın arkadaşım son iki yazılımın farklı olduğu söylenmedi bende sorun bende sanmıştım

önceden yazılımı atınca usb çıkarınca ekran görünürlüğe devam ediyordu

şimdi mesela yazılımı atınca usb yi çıkarınca ekran mavi kalıyor ve cihazı arka düğmeden kapatıp açınca sorun düzeliyor

fakat kafama takılan FTA olan cihazda bunu yapmıyor

yada yukarda muco2000 arkadaşın dediği gibi yeni yazılıma dıch uyumu zayıf kalıyor forumda bazı arkadaşlar şeffak 4 gb disch den bahsetmiş ondan alacağız
                          kolay gelsin

Yorum yap

• aslında geçmiş sayfalarda söylenmiş ama sanki yalnış anlaşılmış.
                            Diyelim ki bir filmi kayıt yapmaya başladık.Araya reklam girdiği anda kumandadan bir tuşla kaydı manuel olarak pause etmek ve reklam bitip te film başladığında aynı tuşla kaydı kaldığı yerden devam ettirmek.Şu anda bunun ne kadarını yapabiliyoruz?Reklam girdiğinde kaydı durduruyoruz,reklam bittiğinde tekrar kayda başlıyoruz ama bu sefer 1 film için 5-6 tane ts dosyası oluşuyor.Birleştirmek gerekiyor.

Bu arada bizleri PVR cihaz sahibi yapan mach1 kardeşime çok çok teşekkürler.Yaptığı olay müthiş.Benim Next'in PVR özelliklerini anlattığımda gören arkadaşlar şaşırıp kalıyor.

Yorum yap

• arkadaşlar aynı sorunu bende yaşadım ama kimseden her hangi bir açıklama gelmedi son iki yazılımdır cihaza usb den yazılım atıyorum ama cihaz kitlenir gibi oluyor..bundan bir önceki verilen fuar zamanında ustalar yokken verilen yazılımı atmıştım cihazım göçmüştü sonra stb editörle yazılım atıp zar zor cihazı kurtardım.şimdide son yazılımı attığımda usb den booot box..bir yazı çıktı ve rutinin dışında yazılımı gördü .acaba bu konu hakkında ustaların bir bilgisi varmı.yoksa bundan sonraki yazılımları stb editör ile normal moddamı atalım.saygılar..

Yorum yap

• uykurdu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                                benim dedgim o degil 4.3 ve 16.9 oran ayarı çalışıyor.

Dikdörtgen,Merkez,Birleşik hangisi şeçilirse şeçilsin işlem yapmıyor
                                evet bende denedim işlem yapmıyor...

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X