• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Dreambox'ta film,muzik,resim ve diger multimedyaları izlemek

Gizle
Bu konu sabit bir konudur.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

Arkadaşlar dm500 de gemini 4.60 yüklü bilgisayarımdaki film ve mp3 leri dm500 de oynatabiliyorum ama jpeq resimleri açmıyor. Herhangi bir ayarı varmıdır? yardımlarınızı bekliyorum.

Yorum yap

mehmetkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Arkadaşlar dm500 de gemini 4.60 yüklü bilgisayarımdaki film ve mp3 leri dm500 de oynatabiliyorum ama jpeq resimleri açmıyor. Herhangi bir ayarı varmıdır? yardımlarınızı bekliyorum.
      genelde okuması gereklıdır

selamlar

Yorum yap

sevmek dostum cevabın için teşekkür ederim. Okumamasının nedeni ne olabilir acaba?

Yorum yap

Arkadaşlar herşeyi doğru yapmama rağmen moun unmount olmuyor.Bir el atsanız.Cihazım skybox...

Yorum yap

Arkadaşlar herşeyi doğru yapmama rağmen moun unmount olmuyor.Bir el atsanız.Cihazım skybox...
            işletim sistemi VİSTA.....

Yorum yap

mehmetkilic Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              sevmek dostum cevabın için teşekkür ederim. Okumamasının nedeni ne olabilir acaba?
              gemini 4.60 ı kendım ıncelemedım ama normalde okuması gereklı

ama ozellıklerı degıstırmısler gıbı fakat gormeden kesın bırse dıyemem emın olmak gereklı

Yorum yap

hurc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                güvenlık duvarı ayarlarını kontrol edınız:deh:

Yorum yap

canturk16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                  işletim sistemi VİSTA.....
                  sizde güvenlık duvarı ayarlarını kontrol edınız

Yorum yap

SEVMEK46 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    sizde güvenlık duvarı ayarlarını kontrol edınız
                    güvenlik ayarlarını devre dışı bırakmama rağmen olmadı...
                    acaba eksik yda atladığımız bir nokta mı var?

Yorum yap

canturk16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      güvenlik ayarlarını devre dışı bırakmama rağmen olmadı...
                      acaba eksik yda atladığımız bir nokta mı var?
                      ben bu ve buna benzer konuları bırcok Türk forumunda actım bırcok kısı ılk zamanlar vıstada sorun yasadılar ama sonraları eksıklıklerı gozden kacırdıklarını gorduler

yanı adım adım takıp edınız ıslemlerı selamlar

Yorum yap

vista ayar

[IMG][/IMG]
                        ben bu ve buna benzer konuları bırcok Türk forumunda actım bırcok kısı ılk zamanlar vıstada sorun yasadılar ama sonraları eksıklıklerı gozden kacırdıklarını gorduler

tekrar tekrar kontrol ettim.
                        benim ip adresim ekran görüntüsü gibi..
                        192.168.1.1
                        burdamı yanlışlık var dicem ama....

J:\Ekran resimleri\Enigma Web Interface - Dreambox5.mht

Yorum yap

defalarca uğraştım,uygulamalar birebir aynı ve sistemin güvenlik ayarlarını kaldırdım,mount-unmount ayarı ok.lenmiyor.
                          cihazdan ayar kısmını elle yaptım,yine düzelme olmadı.
                          yardımcı olursanız sevinirim.
                          teşekkürler..........

Yorum yap

Arkadaşlar Mount sorununu halletmeme rağmen çoğu dosyayı çalıştıramadım.Sadece .mpg ve .mpeg uzantılı dosyaları çalıştırıyo.Gemini 4,60 image kllanıyorum.Sizce neyden kaynaklı bir sorun bu?

@canturk16
                            Arkadaşım ben problemi şu şekilde çözüm.Güvenlik duvarı tamamen kapat.Ağ bağlantısı kurulu değilde denetim masasından ağ bağlantısı kur.sonradan yapman gerek steam ayarlarını yap.Sonrada dreambox klasörünü aç işte istediğin yere onuda paylaşıma aç.Son olarak İnternetExplorer kullanar birdaha dene bakalım mount'u.Ben bu şekilde hallettim sorunu...

Yorum yap

@canturk16
                              Arkadaşım ben problemi şu şekilde çözüm.Güvenlik duvarı tamamen kapat.Ağ bağlantısı kurulu değilde denetim masasından ağ bağlantısı kur.sonradan yapman gerek steam ayarlarını yap.Sonrada dreambox klasörünü aç işte istediğin yere onuda paylaşıma aç.Son olarak İnternetExplorer kullanar birdaha dene bakalım mount'u.Ben bu şekilde hallettim sorunu...

ne yaptımsa olmadı...
                              windows (32 bit)vista,gemini 4.50.....
                              ne yaptımsa mount-unmount ayarı tutmadı...
                              başka forumlarda daha değişik ayarlarda var,onlarıda denedim,olmuyor.
                              daha önce xp de yarlamıştım ama vista olmuyor ve kafama takıldı bir kere...
                              çözümü tam olarak anlatabilirmisiniz?
                              teşekkürler...

Yorum yap

Kusura bakma şimdi farkettim klavyeden olsa gerek bazı harfler çıkmamış.Öncelikle şunu belirteyim,işletim sistemim Xp.Vistada farklılıklar oluşurmu bilemicem.
                                Başlıyalım...
                                Öncelikle güvenlik duvarını kapat.Ağ bağlantısı kurulu değilse kur.Yanlız dikkat et internet değil ağ bağlantısı olucak.Sonra mount işleminden sonra yapman gereken steam ayarlarını şimdi yap.Sonra diyelim dream klasörünü D:'ye açıcaksın,onu aç.Paylaşımınıda tam ver.Cihazdanda lan ayarlarında dhcp işaretli olsun.Son olarak Firefox vs değilde İnternetExplorer kullanar mount işlemini tekrar yapınız.Ben Xp'de bu şekilde sorunsuz kurdum.Vista için bilemiycem tabi ama aynıysa bu işlemleri uygulayınız.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X