• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Next Super Plus Yazılım Haberleri

Gizle
Bu konu kapalıdır.
X
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• sayın ustalar,
    uydu konusunda yeniyim.cis super plus a son yazılımı attım.tps ve absat ok.bu durumda softcam atmalımıyım.? Atarsam ilave seyredebileceğim kanlallar hangisidir?Aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler

Yorum yap

• hotbırd de bir çok tp bulmuyor özellikle 12000 den sonrasın yeni yazılım attım cıhaz next ye-2000 cx super puls usb li

Yorum yap

• doganradyo66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        hotbırd de bir çok tp bulmuyor özellikle 12000 den sonrasın yeni yazılım attım cıhaz next ye-2000 cx super puls usb li
        arkadaşım NETWORK TARAMAYI ON konumunda yaptınmı? Eğer yaptıysan
        BLİND SEARCH özelliğinide bir dene.
        MACHİNA - 3-D
        8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
        PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
        TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

• kutolo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          sayın ustalar,
          uydu konusunda yeniyim.cis super plus a son yazılımı attım.tps ve absat ok.bu durumda softcam atmalımıyım.? Atarsam ilave seyredebileceğim kanlallar hangisidir?Aydınlatırsanız sevinirim.Teşekkürler
          h.bird uydusu için diğer bazı paketlerin keylerinde (srg,slovak v.s.) değişiklik olursa softcam atarsınız,onun dışında atmanızı gerektirecek bir durum yok...
          Forum Kuralları

Yorum yap

• satel90 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            Umarım bir sonraki yazılımda her taramada kanal isimlerinin güncellenerek çıkması da olur. Bir de bazı yeni çıkan kanalların isimleri taramada daha önceden hafızaya alınmış olarak görülüyor listede olmamasına rağmen. Özellikle feed yayınlarda Turksat'ta. Hotbird'de de örneğin bir tp'de 32 kanal var o tp'ye 2 yeni kanal eklenmiş ve o yeni kanalları bulmuyor. Diyebilirsiniz ki tp'yi silip yeniden kaydedip tarama yapınca yeni kanalları bulabilirsiniz. Fakat bu durumda 34 kanal bulması gerekir normalde. Lakin yine 32 kanal buluyor. Yeni eklenen 2 kanalı buluyor bulmasına ama daha önceden bulduğu 2 kanalı silmiş oluyor. Diyorsunuz ki 2 kanalın ismi değişmiş olmalı. Kanallara bakıyorum yeni gelen kanallar sadece ismen değil cismen de ayrı. Sanırım kanal isimlerinin güncellenmesi bu karışıklığı çözer.
            kanal ismi degisecek bir yazilim cihazi mukkemel ustu yapar...
            guzel olur..
            Mach hoca boyle yazilim cikarsa...

Yorum yap

• Bence kanal isimleriyle ilgili şuanki durum çok iyi, uyduyu her taramada yeniden kanal ismi vermek zor geliyor bana.

Yorum yap

• tasarım Nickli Üyeden Alıntı
                Bence kanal isimleriyle ilgili şuanki durum çok iyi, uyduyu her taramada yeniden kanal ismi vermek zor geliyor bana.
                neyin ismini değiştiriyorsunuz hocam zaten türksatta 2 tane isimsiz kanal var (özlem ve meltem tv)şu an,onlarıda manuel değişiveririz...
                ama isimler otomatik değişmediği için yabancı uydularda örneğin hotbırd uydusundaki değişimler yüzünden güncel kalmak için her gün tüm kanalları silip yeniden aratma yapmak durumunda kalıyoruz,lütfen bu durumuda göz önünde bulundurun...

Yorum yap

• Bende de takıntı olan bir durumu anlatayım. Listeyi açtığım an hepsinin inci gibi yazılı olmasını seviyorum. Bazı kanal isimleri büyük, bazıları küçük harfle yazıyorlar bende illet oluyorum bu duruma ve listeye giriyorum tümünü yazım düzeni olarak baş harfini büyük diğer harflerini küçük olarak kendim yazıyorum ve cihaza reset yapmadığım sürece böyle kalıyor arama yapsam dahi. Ve bu özellikte benim hoşuma gidiyor.

Yorum yap

• pes doğrusu bu kadar uğraşılır mı be ya şu düzelttiğin kanal listeni foruma atsana bizde bakalım:mzk:

Yorum yap

• tasarım Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Bende de takıntı olan bir durumu anlatayım. Listeyi açtığım an hepsinin inci gibi yazılı olmasını seviyorum. Bazı kanal isimleri büyük, bazıları küçük harfle yazıyorlar bende illet oluyorum bu duruma ve listeye giriyorum tümünü yazım düzeni olarak baş harfini büyük diğer harflerini küçük olarak kendim yazıyorum ve cihaza reset yapmadığım sürece böyle kalıyor arama yapsam dahi. Ve bu özellikte benim hoşuma gidiyor.
                      o zaman,sende haklısın hocam...

Yorum yap

• uzm@n Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                        pes doğrusu bu kadar uğraşılır mı be ya şu düzelttiğin kanal listeni foruma atsana bizde bakalım:mzk:
                        Sadece turksat yaww. 6000 kanal ile uğraşılırmı?

Yorum yap

• next 2000 cıs süper plus'ın yeni yazılımda blind search ve memory backup gibi yabancı kelimeler türkçeleştirebilirmi benim ki sadece öneri ustalara saygılar

Yorum yap

• entropi13 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            Kanal geçişlerini yazılımla daha hızlı yapmak mümkünmü yoksa en hızlısı bumudur.Teşekkürler.
                            bence zaten turbo bundan daha hızlsı kanal açılmadan izlemek olur herhalde

Yorum yap

• bigbird Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                              next 2000 cıs süper plus'ın yeni yazılımda blind search ve memory backup gibi yabancı kelimeler türkçeleştirebilirmi benim ki sadece öneri ustalara saygılar

tabiki değiştirilebilir zor değil ama makine dili ingilizceyi seviyor; tanıyor uyuşmazlık olabilir.

next değilde başka bir marka receiverda ingilizce alfebesinde olmayan türkçe karakterler ( ç-ş-ğ ) vs. yazılımda hataya sebebiyet verdiğini tecrübelerimden biliyorum

Yorum yap

• blind search next 2000 cxsüper plus usb'sizlere (nrec) koymak mumkunmu?

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X