• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kumanda iyi çekmiyor

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

yunusdemir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    nerden aldın kardeş bu ön camı bizede söyle bizde alalım nerdeyse
    aklını kullan aklını...

Yorum yap

Merhaba,

ben de ön paneli söktüm, oldukça kolay, üst kısma ince bir bıçak ucunu soktum,
      üst kısmı kurtarınca aşagısı da çıkıyor zaten,
      alıcının arkasındaki keçe kalın oldugu için aşagı bakıyordu, keçenin yarısını kestim,
      aslında tamamen kaldırabilirsiniz de, alıcıyı düzelttim , sonuç olumlu artık daha iyi çekiyor...
      ön paneli yerine takmak da oldukça basit..

Yorum yap

sensei bende yukarıda yazan tüm arkadaşların dediğini yaptım, pil, ön taraftaki alıcı vb... sonuç: sorun reciverın ön tarafındaki camda onu söküp çıkarttığımızda cihaz heryerden kumandanın sinyalini alıyor. Umarım next yetkilileri bu yazdıklarımızı okur ve gereken yedek parçayı kullanıcılarına sağlarlar(ince camı)

Yorum yap

next uydu cihazlarının genelinde kumandada çekmemezlik var hassas değil.
          NEXT 2000DPCIS SUPER PLUS USB
          NEXT 2000CIS SUPER PLUS USB
          D-SMART NEXT 9500 X CIS
          NEXT 2000 HD e-sata

Yorum yap

evet arkadaşlar bende cihazın ön paneliyle uğraşırken kırdımdunkes:ve boşver nasılsa kırıldı diye göze gelen yeri deldim ve strech filimle kaplayıp taktım sonuç gerçekten süper. ama yinede bu işlerden anlamıyorsanız sakım sökmeye kalkmayım
            Next 2000 CIS Super Plus

Yorum yap

trust_x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
              Arkadaşlar, ben geçen günler Next'in Yüksek kaldırımdaki servisini aradım ve konuyu ilettim bana verilen cevap kumandayı tavana doğru tutmamam gerekiyormuşut: Bende daha önce kullanmış olduğum Next markalı ürünlerde ( 8000 Xcam - 8000 Xcam Plus) bu sorunu yaşamadığımdı gelen cevap: aldığınız yere kumandanızı götürüp değiştirebilirsiniz. Bu cevap sizi tatmin etti mi? Beni değil!!!! Bu markaya ne olduğunu anlamış değilim bundan 3 sene önce sorunlu olan 800 xcam model cihazımı merkezi olan perpaya götürdüğümde garantisine bile bakmadan yenisiyle değiştiriyorlardı, şimdi ise bunca insanın sorun diye bağırması rağmen işi görmezlikten geliyorlar. Marka olmak kolay değildir BMW markası araçlarında fabrika hatası olduğunda cihazları geri çağrıyor ise cep telefonu firmaları sorunlu olan parçaları müşteri talep etmeksizin değişimini yapıyorlarsa NEXT inde yapması gerekir. HAKKIMIZI arayalım burada güç biziz onlar bize bu ürünü satmaya mecburlar ama biz değiliz. Unutmadan 4077 sayılı Tüketici kanunun 4/A maddeside bizim yanımızda....
              Arkadaşım. Tepkili olmanı anlıyorum ancak next in kumanda mesafesi ile ilgili bir iddiası yok. Yani hukuki açıdan gitmeye kalkarsan sadece para ve zaman kaybedersin. Çünkü kumanda çalışıyor. Sadece hassasiyeti düşük düye kimse cihazı komle değiştirmez. Ancak şu konuda hak veriyorum , Eğer ön camda kusur varsa değiştirmeleri iyi olurdu. Birde şu açıdan bakmak lazım , bu bir kusur mu , değil mi? Dediğm gibi ön camın yapısında kullanılan malzeme kızılötesini bir miktar filitre ediyor. Tamamını değil. Yani kumanda mesafesi kısa da olsa kumanda çalışıyor.

Bunun yanı sıra firma yetkililerine buradan ben de seslenmek istiyorum. Makul bir fiyata çıkarıp satacağınız ön cama ben de talip olurum benim gibi bir çok 2000 kullanıcısı da.
              Tabii ki sahte camlar da çıkabilir piyasaya. Böyle bir risk te var.
              Benim bunu test edebilecek ekipmanım var. diğer arkadaşalara da anlattım daha önceki mesajlarımda. Night Shot özelliği olan tüm kameralarla bu camları test edebilirsiniz.
              Herkese kolay gele.

Yorum yap

Burada amacım en azından üretici firmanın bizim sesimizi duymasını sağlamak, ben sen ve diğer arkadaşlar sorunlarını yazmadığı taktirde üretici firma bizim sesimizi duymaz. En azından sorunun kaynagını ve çözümünü ürettik bundan sonrası artık beklemek. Umut ediyorumki Next yetkilileri sorunumuza duyarsız kalmayıp gereken yedek parçayı kullanıcılarına temin edecektir. Bu arada herhangi bir aldığınız ürün 900 YTL altında olduğunda ve ileride bir sorunla karşılaştığınızda ilçe hakem heyetlerine başvurduğunuz taktirde haklı görülürseniz ; yeni cihaz, para iadesi vb.. durumlardan yararlanabilirsiniz hemde herhangi bir ücret ödemeden. bu olay sadece 2 ay kadar zamanınızı alır. Ben Müşteri hiz müd. olduğum için bu gibi konularla uğraşıyorum.

Yorum yap

Evet Next Yetkililerinden yedek parça desteği bekliyoruz

Yorum yap

alperen544 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                    aklını kullan aklını...
                    çok güzel açıklamışsın nerden aldığını o kadar açık ki anlayamadın nasıl olduysa Senden Aklını Kullanda nerden aldıysan yeri yaz bi :firca:

Yorum yap

trust_x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                      Burada amacım en azından üretici firmanın bizim sesimizi duymasını sağlamak, ben sen ve diğer arkadaşlar sorunlarını yazmadığı taktirde üretici firma bizim sesimizi duymaz. En azından sorunun kaynagını ve çözümünü ürettik bundan sonrası artık beklemek. Umut ediyorumki Next yetkilileri sorunumuza duyarsız kalmayıp gereken yedek parçayı kullanıcılarına temin edecektir. Bu arada herhangi bir aldığınız ürün 900 YTL altında olduğunda ve ileride bir sorunla karşılaştığınızda ilçe hakem heyetlerine başvurduğunuz taktirde haklı görülürseniz ; yeni cihaz, para iadesi vb.. durumlardan yararlanabilirsiniz hemde herhangi bir ücret ödemeden. bu olay sadece 2 ay kadar zamanınızı alır. Ben Müşteri hiz müd. olduğum için bu gibi konularla uğraşıyorum.
                      Malesef her firma bu konuda duyarlı değil. Tüketici hakem heyetleriyle de çözülemeyen sorunlar var. Örneğin kredi kartı aidatı. Benim bulunduğum ilçede kredi kartı aidatı ile ilgili mahkeme sonuçlanmadığı için ben paşaaa paşaa ödedim kart aidatımı.

İşleyiş aynen şöyle. Ayıplı mal , ayıplı hizmet .... konu ne ise hakem heyetine gidiyorsunuz. Başvuruyorsunuz. Heyet haftada 1 kez toplanıp herkesin başvurusunu değerlendiriyor. Sizinkini de tabii. Eğer sizi haklı bulursa duruma göre bunu belirten bir belgeyi size veriyor ve/veya karşı tarafa bildiriyor. Bundan sonra firma size karşı görevini yerine getirmemekte ısrar ederse mahkemeye kadar giden bir süreç sizi bekliyor ve pek te hızlı işlemiyor. Ne de olsa bürokrasi. Dolayısıyla bunu bilen hakem heyetine dahi gitmiyor. Dükkan sahipleri de olayın farkında olduğu için vatandaşa ver allah ver yapabiliyor. Malesef kanunlar raf süslemekten öteye nadiren gidiyor. Bu da az masraflı olmadığı için çoğu sineye çekiyor.

Konunun yeri burası değil ama denk geldiği için yazdım.
                      Hepinize hakları korunmuş güzel ve yaşanır bir ülke diliyorum.

Yorum yap

arkadaşlar ben araştırdım herkesin böyle bir sorunu var.
                        www.sikayetvar.com adlı sitede bu konuyla ilgili bir konu açılmış ve yetkililer müşteriyi memnun etmiş.bende next firmasını bir daha şikayet etmemek, markayı daha fazla kötülememek için yetkili servisteki arkadaşla kişisel yollarla iletişim kurarak makinanın ön camını istedim ve alıcı ödemeli kargoyla ön cam adresime teslim edildi, camın üzerinde next reklamı yazmasada kullanıyorum.bunun markası ne diye sorular geliyor ama napalım bizde ağzımızla söylüyoruz (: kumanda yönünden hiçbir sorunum kalmadı.resmede bakarsanız makinanın içi görünüyor neredeyse.forumda ki next kullanıcısı arkadaşlara yardımcı olmak açısından şikayetin adresinide veriyorum.umarım yanlış bir şey yapmıyorumdur.saygılarımla
                        http://www.sikayetvar.com/svf-sikaye...--180243-.html

Yorum yap

ortalama 150 - 200 ytl ödediğimiz bir cihazda PVR ve emu yazılımları en hızlı ve en iyi güncellenen bir markayı bu tarz küçük problemlerle yıpratmanın ve abartmanın bir anlamı yok... parası çok olan gider 500 - 600 ytl öder dreambox vs. alır.

ve çevremdeki tüm dostlara next super plus tavsiye ediyorum ve aldırıyorum.

NOT: kesinlikle next firması ile alakam yok ve kişisel fikrimdir.

Yorum yap

~~fyt~~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
                            ortalama 150 - 200 ytl ödediğimiz bir cihazda PVR ve emu yazılımları en hızlı ve en iyi güncellenen bir markayı bu tarz küçük problemlerle yıpratmanın ve abartmanın bir anlamı yok... parası çok olan gider 500 - 600 ytl öder dreambox vs. alır.

sevgili fyt
                            Dediğiniz gibi hepimiz next markasını çok seviyoruz ve herkesede tavsiye ediyoruz.(Daha dün bir arkadaşıma cis aldırdım).Aynı durumdan bende rahatsızım.Cihazı direk görmedğiniz zaman kumanda kesinlikle çalışmıyor.Önemli bir sorun mu hayır elbette değil ama sorun işte ve küçük sinek mide bulandırıyor.İşin özü konu para meselesi değil.
                            selamlar
                            :tr:

Yorum yap

~~fyt~~ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

dediğine kesinlikle katılıyorum arkadaşım bu problem çok büyük bir problem değil. hatta kadı kızında olacak cinsten ama bi şey var ki o çok canımı sıkıyor ben benim önerimle next marka cihaz alan arkadaşım bu problemin farkındayız ve yüksel elektroniğe bu konuda mesaj attık herhangi birşey çıkmadı, şikayetvar yazmak istemediğimden oraya yazmadım marka kötülenmesin diye ve başka şikayet edenlerden aldığım mail adresine mail attım ve oradanda cevap henüz gelmedi ve geleceğinide sanmıyorum .
                              imalattan biraz anladığımı sanıyorum bu tür bir plastik ön panelin maliyeti 100-150 kuruştur hadi boşverin bunu 1 ytl olsun biz bedava versinde demiyoruz satsın bu bir sorun ve biz next kullanıcısı ve next fanatiği olanlara çok mudur. bence değil bu markayı iyi yapanlar bence doktor, mach1 ve ekibi başka bi şey değil bence
                              hepinize saygılar
                              Next 2000 CIS Super Plus

Yorum yap

arkadaslar bende next ye 2000 cı plus ve goldmaster 9400 fta ıkı tane cıhazım vardı.9400 fta yı cok sukurler olsunkı bı arkadasıma sattım yerınede 2000 cx super plus aldım. bu kumanda sorununu daha anlayamadım daha dun aldım cıhazı ama su an ıcın bır sorun yok. butun ozellıkleerıyle muthıs bır cıhaz bu paraya alınabılecek. kumanda sorunu nazar boncugu olsun bence.. ılerleyen gunlerde sıkıntı yasarsam yapacagım tek iş cıhazın ustundekı alıcı gozu cıhazın ıcını acarak sensoru on cama kadar yapıstırmak olacak ıllakı faydası olur. garantı dısı kalacagını zannetmıyorum cıhazın.. bırde bu on panel delme hıkayeseı fılan sakın denemeyın durduk yere cıhazın gorsellıgı gıdıyor.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                                X