Mach1 Digital Community

Mach1 Digital Community (http://www.mach1digital.com/mach1forum/index.php)
-   Dikey WeTek-Play 2 4K (http://www.mach1digital.com/mach1forum/forumdisplay.php?f=551)
-   -   Power Key ve Sd karttan açılış yapamıyorum (http://www.mach1digital.com/mach1forum/showthread.php?t=74123)

mercury77 06-06-2017 13:38

Power Key ve Sd karttan açılış yapamıyorum

Öncelikle oldukça çok okumama rağmen rastlayamadığım için bu başlığı açmak zorunda kaldım.
Wetek 2 play aldım fakat iki konuda malesef sıkıntı yaşamaktayım bu tabikide cihaza yabancı olmamdan. birinci sorum şu
1. backup lardan birini forumdan indirdim sd karta diskmanager ile yazdım daha sonra cihazın yanında olan yuvaya kartı taktım. fişi çekip takınca bana açılışla beraber sd den boot etmek istiyorsan power key tuşuna bas dedi. ben bunun açma kapa tuşu olduğunu düşündüm ama değilmiş. bir süre bekledikten sonra malesef ene android işletim sistemiyle devam etmekte. yani openatv yada verilen backupları kartta açılış yaparak yükleyemiyorum. bu konuda sizden yardım bekliyorum.
2. evimde nas var bu nas içinden film izlemek istiyorum ve bunu weplay den göstermek istediğimde bana ağla ilgili bir yer gelmiyor.
local diye tek bir klasör geliyor buda cihazın içi androidolan klasörlerle dolu. bunun başka bir uygulama ile yapabilirmiyim.
kodi den göstermeden başka şansım yokmu.
şimdiden özellikle boot kısmı için teşekkür ederim :dyr:

Ressamm 06-06-2017 13:56

Alıntı:

mercury77 tarafından gönderildi (Mesaj 636140)
Öncelikle oldukça çok okumama rağmen rastlayamadığım için bu başlığı açmak zorunda kaldım.
Wetek 2 play aldım fakat iki konuda malesef sıkıntı yaşamaktayım bu tabikide cihaza yabancı olmamdan. birinci sorum şu
1. backup lardan birini forumdan indirdim sd karta diskmanager ile yazdım daha sonra cihazın yanında olan yuvaya kartı taktım. fişi çekip takınca bana açılışla beraber sd den boot etmek istiyorsan power key tuşuna bas dedi. ben bunun açma kapa tuşu olduğunu düşündüm ama değilmiş. bir süre bekledikten sonra malesef ene android işletim sistemiyle devam etmekte. yani openatv yada verilen backupları kartta açılış yaparak yükleyemiyorum. bu konuda sizden yardım bekliyorum.
2. evimde nas var bu nas içinden film izlemek istiyorum ve bunu weplay den göstermek istediğimde bana ağla ilgili bir yer gelmiyor.
local diye tek bir klasör geliyor buda cihazın içi androidolan klasörlerle dolu. bunun başka bir uygulama ile yapabilirmiyim.
kodi den göstermeden başka şansım yokmu.
şimdiden özellikle boot kısmı için teşekkür ederim :dyr:

Öncelikle cihazınız hayırlı olsun başlıklta belirtiğiniz konuyla ilgili bir çok açıklama var
forumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim power key yazısı çıkınca kumandanın açma
kapama tuşuna bir kaç defa basınız Yani MSD karta yüklemiş olduğunuz imajı başlatmak için
(beyaz tuş) birkaç saniye bekledikten sonra imaj başlıyacaktır diğer sorunuza gelince
Miracast gibi bir programdan bahsediyorsunuz cihazlardan görüntüyü tvye aktarmak gibi
önceki cihazda APK yazılım vardı droidde kullanılmak üzere bu cihaza neden koymadılar
onu bende bilmiyorum imajlardan veya kodi den aktarabiliyorsun eğer MİRACAST APK indirip
cihazda deneme şansınız olabilir tekrar hayırlı olsun

saygılar

mercury77 06-06-2017 14:02

Alıntı:

bülent56 tarafından gönderildi (Mesaj 636145)
Öncelikle cihazınız hayırlı olsun başlıklta belirtiğiniz konuyla ilgili bir çok açıklama var
forumu dikkatlice okumanızı tavsiye ederim power key yazısı çıkınca kumandanın açma
kapama tuşuna bir kaç defa basınız Yani MSD karta yüklemiş olduğunuz imajı başlatmak için
(beyaz tuş) birkaç saniye bekledikten sonra imaj başlıyacaktır diğer sorunuza gelince
Miracast gibi bir programdan bahsediyorsunuz cihazlardan görüntüyü tvye aktarmak gibi
önceki cihazda APK yazılım vardı droidde kullanılmak üzere bu cihaza neden koymadılar
onu bende bilmiyorum imajlardan veya kodi den aktarabiliyorsun eğer MİRACAST APK indirip
cihazda deneme şansınız olabilir tekrar hayırlı olsun

saygılar

Öncelilkle çok teşekkür ederim. dediğim gibi ben enigma cihaz kullandığım için biraz değişik kavramlar içinde buldum kendimi. openelec,nand os1.16,os1.17 alttaki iğneli yöntem gibi kavramlar arasında kayboldum. bunu deneyerek öğreneceğim ama cihazın varolan işletim sisteminin göçmesinden korkmaktaym.yani göçerse ne yüklenmeli hangi sıra ile yüklenmeli araştırıyorum ama doğrusu biraz boğuldum bunlar arasında. dediğim gibi bu power button demediği ve power key dediği için ben o beyaz tuşa uzun bastım hatta ışık yanıyor basınca ama kesinliikle boot ettiremedim.
sanırım birkaç defa basmak gerekecek anlaşılan.
deneyeceğim diğer yazılımıda nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum yani apk ları kurmayı
çok teşekkürler...

Ressamm 06-06-2017 14:39

Alıntı:

mercury77 tarafından gönderildi (Mesaj 636149)
Öncelilkle çok teşekkür ederim. dediğim gibi ben enigma cihaz kullandığım için biraz değişik kavramlar içinde buldum kendimi. openelec,nand os1.16,os1.17 alttaki iğneli yöntem gibi kavramlar arasında kayboldum. bunu deneyerek öğreneceğim ama cihazın varolan işletim sisteminin göçmesinden korkmaktaym.yani göçerse ne yüklenmeli hangi sıra ile yüklenmeli araştırıyorum ama doğrusu biraz boğuldum bunlar arasında. dediğim gibi bu power button demediği ve power key dediği için ben o beyaz tuşa uzun bastım hatta ışık yanıyor basınca ama kesinliikle boot ettiremedim.
sanırım birkaç defa basmak gerekecek anlaşılan.
deneyeceğim diğer yazılımıda nasıl yükleyeceğimi henüz bilmiyorum yani apk ları kurmayı
çok teşekkürler...

elinizdeki cihaz WETEK PLAY2 ise sadece bu http://www.mach1digital.com/mach1for...play.php?f=551 linkten
bakacaksınız cihaz çökmez sadece yanlış yazılım sonucu çok az uğraşmanız lazım linkte bütün anlatımlar videolarıyla mevcut siz bakın
inceleyin takıldığınız yerde bizler devreye gireriz bahsettiğiniz os lar önceki cihazla ilgili
onlarla ilgilenmeyin size verdiğim linke bakın cihaza 2 yazılım geldi internetten kendisi sizin komutunuzla günceller beyaz tuşa uzun
basmayacaksınız kısa kısa olacak kolay gelsin

saygılar

durakb 06-06-2017 16:57

Enigma2 Openatv.0 imaj olsun
Libreelec imaj olsun SD carda imaj ları yazdırınİz
Hangi imajı kullanmak istiyorsanız cihaza SD cart takınız. Cihazın arkadaki adaptör fişini çıkarıp
Tekrar taktığında cihaz direk imaj la başlayacaktır.
Sevgiler....

mercury77 07-06-2017 14:24

Alıntı:

durakb tarafından gönderildi (Mesaj 636174)
Enigma2 Openatv.0 imaj olsun
Libreelec imaj olsun SD carda imaj ları yazdırınİz
Hangi imajı kullanmak istiyorsanız cihaza SD cart takınız. Cihazın arkadaki adaptör fişini çıkarıp
Tekrar taktığında cihaz direk imaj la başlayacaktır.
Sevgiler....

merhabalar dediğiniz yöntemle olmamıştı. daha öneki adaptör çekme denemelerimde açılışta bana ekranda yaklaşık 25 sn kalan sd karttan boot etmek için power key tuşuna basın diye bir yönerge çıkıyor. yani sadece adaptörle elektrik kesme ve açılışta kendinden boot etme diye birşey olmuyor.
kaldıki her elektrik kesintisinde bu böylemi olacak diyede düşünüyorum.
bu eğer böle uygulancaksa sanırım cansıkıcı.
keşke açılışta kumanda ile seçerek başlatabilen bir sistem olsa idi.

Ressamm 07-06-2017 15:04

Alıntı:

mercury77 tarafından gönderildi (Mesaj 636249)
merhabalar dediğiniz yöntemle olmamıştı. daha öneki adaptör çekme denemelerimde açılışta bana ekranda yaklaşık 25 sn kalan sd karttan boot etmek için power key tuşuna basın diye bir yönerge çıkıyor. yani sadece adaptörle elektrik kesme ve açılışta kendinden boot etme diye birşey olmuyor.

kesinlikle açılışta kumanda ile yapacaksın elektrik kesme işi bana göre sakat
birsefer yaptığın zaman her açılışta MSD kartan başlar kişiler kendine göre yöntem belirlemiş ama en doğrusu kumanda ile

saygılar

durakb 07-06-2017 15:22

Evet açılışta kumanda ile boot seçilebilir.
Doğrusu kumandadan açılış yapmak
Sevgiler....

Ressamm 07-06-2017 15:39

o durum zorda kalınırsa veya cihaz kilitlenirse yapılacak bir işlem yerine göre bizlerde yapıyoruz

saygılar

ozkaradag 07-06-2017 15:50

Alıntı:

mercury77 tarafından gönderildi (Mesaj 636249)

Hayırlı uğurlu olsun öncelikle.

Yalnız WP1'de kumandalı seçimi halâ sorunlu, onun içindir ki mecburen fiş çıkar tak yapıyoruz.

Sevgiler...

Saat 12:31.