Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : iPhone'da Birden Fazla Numara Nasıl Silinir?


Mehmetkarahanlı
15-08-2016, 20:36
iPhone'da Birden Fazla Numara Nasıl Silinir?

iPhone modellerine sahip telefon kullanıcılarının rehber üzerinden birden fazla silme işlemi yapmak istemesi halinde çoklu silme yapabilmesi mümkündür. Konu ile ilgili detaylar rehberimizde.

Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen iPhone modellerinde kullanıcıların rehber temizliği yanması sırasında rehberde birden fazla kişinin silinmek istemesi halinde kişilerin tek tek seçilerek silinmesi oldukça zahmetli olmaktadır. Bu bakımdan kişiler toplu bir şekilde rehber üzerinden seçim yaparak silme seçeneğini değerlendirebilir. Böylece daha kolay bir şekilde rehber temizliği yapılabildiği gibi kişiler kısa süre içerisinde işlemlerini tamamlayabilmektedir.

Telefon rehberinde bulunan kişilerin toplu bir şekilde seçilebilmesi adına mevcut iPhone özelliklerinin yanı sıra kişilerin özel bir uygulamayı kullanması gerekebilir. AppStore üzerinden ücretsiz bir şekilde yayınlanan bu uygulamanın cihazlara kurulmasının ardından uygulama üzerinden kolay bir şekilde rehber temizliği yapılabilmektedir. Kişilerin rehberden kişi silme işlemlerinin yapılabilmesi adına pek çok farklı seçenek olabildiği gibi uygulama üzerinden silme işlemleri hem daha kolay hem de daha kısa süre içerisinde gerçekleştirilmektedir. Bu bakımdan sizler de rehberimizdeki adımları takip ederek kolay bir şekilde rehberinizde temizlik işlemlerinizi yapabilirsiniz.

iPhone Çoklu Silme İşlemleri Nasıl Yapılır?

iPhone üzerinden çoklu silme işlemlerini yapacak kişilerin indirmesi gereken uygulamanın adı Groups’tur. Uygulama indirme sayfası şöyledir;Uygulamayı indirmek isteyen kişiler buradaki linke tıklayarak direk uygulama sayfasına erişim sağlayabilir.Uygulamanın telefona kurulma işlemlerinin tamamlanmasının ardından kişilerin telefon üzerinden uygulamayı çalıştırması gerekir. Uygulama çalıştırıldıktan sonra ise kişilerin karşısına şöyle bir ekran çıkacaktır;Resimde görüldüğü üzere kişiler rehber listesini direkt uygulama üzerinden görebilecektir. Üstelik her ismin başında yer alan ve resimde işaretli alanlarda da görüleceği üzere seçim ekranı bulunmaktadır. İşlem yapmak istediğiniz kişileri seçerek kolay bir şekilde rehberdeki kişiler silinebilir. Seçim sonrasında karşınızda şöyle bir ekran olacaktır.Kişiler seçimleri yaptıktan sonra üst menü üzerinden istediği işlemleri yapabilmektedir. Bu bakımdan uygulama ile sadece silme işlemleri değil uygulama tarafından desteklenen diğer işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Üst yararlanabileceğiniz olan menü ise şöyle görünür;