Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Teknik HTC Ürünlerindeki Hakkında Her Şey!


Mehmetkarahanlı
14-08-2016, 21:46
iPhone 7'nin Teknik Çizimleri Piyasada!
Eylül ayı itibariyle Apple tarafından piyasaya sunulacak olan yeni telefon modeli iPhone 7 için teknik çizimlerin olduğu görüntüler sızdırıldı.

Uzun zamandan beri piyasada iPhone 7 modeli ile gündemden düşmeyen Apple son olarak telefonun teknik çizimleri ile yeniden gündeme geldi. Telefonun teknik çizimlerini sızdırılması ile birlikte iPhone 7 tasarımı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak mümkün olurken yapılan sızdırmalarda kaynakların güvenilir olduğu da belirtildi. Bu bakımdan önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen iPhone 7 tanıtım öncesinde ilk defa bu kadar detaylı bir şekilde görüntülenmiş oldu.

İlk Değil

Bugüne kadar pek çok farklı özelliği basına sızdırılan iPhone 7’de tasarımın son halinin verildiği telefon modelinin görüntüleri daha önce paylaşılmıştı. Yaşanan bu durum tanıtım öncesinde telefon ile ilgili pek çok bilginin elde edilmesinde sağlarken Apple tarafından yapılan teknik çizimlerin de sızdırılması markanın bu anlamda ciddi bir zafiyeti bulunduğunu da gösterdi. Zira özelliklerden ziyade teknik çizimlerin paylaşılması marka içinden sızdırma yapıldığının bir göstergesi olarak görülüyor.

Teknik çizimlerden elde edilen bilgiler doğrultusunda telefonda kulaklık girişinin bulunmaması kesinlik kazanmış durumda. Aynı zamanda kamera lensinin de fark edilir derecede büyümesi kullanıcıların daha iyi kameraya sahip olacağını da bir göstergesi olarak görülüyor.

Mehmetkarahanlı
15-08-2016, 20:40
HTC Nexus'un Görüntüleri Sızdırıldı

HTC tarafından geliştirilen Nexus cihazından yeni bilgiler gelirken son olarak telefonun görüntüleri paylaşıldı.

Google tarafından piyasaya sunulan Nexus modellerinde özel telefon üreticileri ile işbirliği yapılırken bu konuda 2016 versiyonlarının HTC tarafından piyasaya sunulacağı belirtilmişti. Yapılan açıklama sonrasında ile birlikte uzun dönemden beri gündemde yeni Nexus modeliyle yer alan HTC, yeni modelin sızdırılmasını önleyemedi. Önümüzdeki günlerde tanıtılması beklenen telefon modeli ile ilgili yeni görüntüler paylaşılırken tanıtım öncesinde yapılan bu sızdırmalar sayesinde kullanıcılar şimdiden yeni telefon modellerini görme fırsatı elde etti.

Görüntülerden elde edilen bilgilerde özellikle telefonun arka kısmında cam malzeme kullanılacağı görüntülenirken diğer bölümlerde metal bir tasarım tercih edilmiş durumda. Önceki versiyonlara göre oldukça farklı bir tasarımın tercih edildiği Nexus modeli bu açıdan oldukça farklı bir kullanım sunuyor.

Özellikleri Neler?

Görüntüleri sızdırılan yeni telefon modelinde aynı zamanda yer alacak özellikler de bugüne kadar sızdırılan bilgilerden öğrenilmiş durumda. Yapılan son açıklamalara göre telefonda olması beklenen özellikler şöyle;

5 inç Full HD ekran

4 GB RAM

Snapdragon 820 işlemci

32 GB depolama alanı

Yeni telefon modelinde özelliklerin yüksek tutulması iyi bir telefon modelinin piyasaya sunulacağını gösterirken aynı zamanda Android 7.0 işletim sisteminin kullanılmasına da kesin gözüyle bakılıyor. Bu bakımdan yeni Nexus modeli piyasaya oldukça farklı bir şekilde sunulacak ve şimdiden pek çok kullanıcının ilgisini çekecek durumda. Sızdırılan görüntü ise şöyle;

Mehmetkarahanlı
22-08-2016, 22:33
HTC, amiral gemi telefonu HTC 10 için yeni bir güncelleme yayınladı. Yeni güncelleme beraberinde önemli geliştirme ve iyileştirmeler getiriyor. İşte HTC 10 güncellemesinin detayları!
HTC, 2016 yılı tepe modeli HTC 10 için kapsamlı bir güncelleme daha yayınlandı. 192.709.1 yapı numarasına sahip güncelleme güvenlik ve pil kullanımı noktasında önemli geliştirmeler içeriyor.Yeni güncelleme neler getiriyor?

525.5 MB büyüklüğünde olan yazılım paketinde Google’ın Android işletim sistemine dahil ettiği en son güvenlik geliştirmeleri yer alıyor.
Yeni güvenlik güncellemelerinde, kısa süre önce ortaya çıkan ve Qualcommişlemcilere sahip akıllı telefonları tehdit eden QuadRooter güvenlik açığına karşı tedbirlerin de yer alması bekleniyor.


HTC’den Pokemon GO güncellemesi

Yeni güncellemede Pokemon GO cephesinden gelişmelerin de yer aldığını görüyoruz. HTC oyun esnasında yaşanan ısınma ve aşırı pil tüketimi sorunlarına kayıtsız kalmayarak, bu noktada HTC 10 kullanıcıları için iyileştirmeler sunuyor.
Kamera tarafında gelişmelerin yer aldığı yeni güncelleme, giderilen hatalarla birlikte sistemde kapsamlı bir performans artışı sağlıyor.
HTC 10 için Tayvan’da başlayan güncellemenin kısa süre içerisinde kademeli olarak diğer ülkelerde yayına alınacağını söyleyebiliriz.

Mehmetkarahanlı
18-10-2016, 15:40
İşte çift kavisli ekranı ile HTC 11!

HTC'nin sıradaki amiral gemisi akıllı telefonu HTC 11 nasıl olacak? İşte ilk HTC 11 konseptiHTC’nin son amiral gemisi HTC 10 tanıtılalı altı ay oldu ve muhtemelen şirket, sıradaki modeli için çalışmalara başladı. Şimdiye kadar sıradaki HTC amiral gemisi için bir bilgi gelmedi ancak, söylenti ve sızıntılar yakın zamanda gelmeye başlayacaktır.
HTC 11 adı ile beklenen HTC’nin yeni akıllı telefonuna ait bilgiler olmasa da, konsept tasarımlar yapılmaya başlandı. Tech Configurations tarafından yayınlanan HTC 11 konsept tasarım, oldukça ilginç görünüyor

Konsept tasarımda HTC 11, Galaxy S7 Edge gibi çift tarafı kavisli ekrana sahip. HTC’nin yeni bir ekran teknolojisi üzerinde çalıştığı ve akıllı telefonlarından fiziksel Ana Sayfa düğmesini kaldıracağı söyleniyordu. Şirketin bu teknolojiyi HTC 10 üzerinde kullanması bekleniyor. Konsept tasarımda bu söylentiye dayalı olarak hazırlanmış

Konsept HTC 11 suya ve toza dayanıklı olarak tasarlanmış. Şirketin büyük rakipleri Samsung ve Apple gibi büyük rakipleri bu özelliği amiral gemisi akıllı telefonlarında sunmaya başladılar. Ayrıca konsept telefonda çift kamera kurulumu

Mehmetkarahanlı
23-10-2016, 12:27
HTC Bolt, HTC 10 Evo Oluyor!

Uzun zamandan beri piyasaya HTC Bolt sürüleceği konuşulsa da cihazın isminde değişikliğe gidildiği öğrenildi.

HTC, yeni bir model ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanırken, piyasaya sunulacak modelin adının HTC Bolt olacağı belirtiliyordu. Cihazın özelliklerine kadar tüm sızdırmalar yapılırken gelen son bilgiler oldukça sürpriz oldu. Öyle ki HTC Bolt yerine HTC 10 Evo adı ile piyasaya giriş yapmak kararı alan HTC, böylece tanıtım öncesinde sürpriz bir değişiklik gerçekleştirdi.

Evan Blass Açıkladı

Daha önce yapılan sızdırmalarda özellikler hayal kırıklığı olarak değerlendirilirken, yapılan son paylaşım Evan Blass tarafından yayınlandı. Açıklamada HTC Bolt yerine HTC 10 Evo adının tercih edildiği ve bu isim ile piyasaya giriş yapılacağı belirtildi.

HTC 10 Evo modeli ile piyasaya giriş yapmaya hazırlanan HTC’nin başarıya ulaşması zor olarak değerlendiriliyor. Bundaki en etkili neden ise Snapdragon 810. İşlemci pek çok modelde ısınma sorununa yol açarken, HTC 10 Evo ile birlikte SD 810 kullanılacak olması da telefon için büyük bir handikap yaratacak. Telefonda yer alması beklenen diğer özellikler arasında 5.5 inç ekran, 3 GB RAM ve 64 GB depolama alanı yer alıyor. Ayrıca 18 / 8 MP’lik kamera seçenekleri ile birlikte HTC 10 Evo Android 7.0 ile gelecek.

Mehmetkarahanlı
06-11-2016, 16:56
HTC 11'de Kavisli Ekran Olabilir

Piyasada bugüne kadar istediği sonuçları elde edemeyen HTC farklı yenilikler ile kullanıcıların karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

HTC tarafından bugüne kadar piyasaya sunulan pek çok telefon modeli yüksek donanımlar ve özellikler ile piyasaya giriş yapsa da kullanıcılar tarafından çok fazla tercih edilmedi. Yaşanan bu durum HTC’nin mobil sektörde istediği duruma gelmesini önlerken özellikle önümüzdeki yıl piyasaya sunulacak yeni telefon modellerinde çok farklı özelliklerin kullanılabileceği belirtildi.

HTC 11 Geliyor

Konuyla ilgili yapılan paylaşımlarda gelecek yıl piyasaya HTC 11 adı verilen yeni telefon modelinin sunulacağı açıklandı. Yeni telefon modelinin özellikleri ile ilgili pek çok bilgi dahi şimdiden paylaşırken telefonda özellikle kavisli bir ekranın kullanılabileceği ifade edildi. Telefonun ekranında yapılacak bu değişiklikle birlikte çok daha farklı ve tasarım açısından kullanıcıları cezbedecek bir telefon üretilebilir. Bu açıdan HTC 11 modeli ile birlikte piyasaya iddialı bir giriş yapma hazırlığında bulunan marka ekran teknolojisinde ve donanımlarda yapacağı geliştirmelerle daha yüksek satış rakamlarına ulaşmayı hedefliyor.

HTC 11’de Neler Olacak?

Gelecek yıl piyasada olacak yeni amiral gemisinde kavisli ekranın yanı sıra yer alacak diğer özellikler de şöyle;

5.5 inç'lik AMOLED ekran

Snapdragon 830 yongaseti

Adreno 6 serisi grafik birimi

6 GB RAM

12 MP arka kamera

8 MP ön kamera

4000mAh kapasiteli batarya

Mehmetkarahanlı
12-11-2016, 12:18
HTC Bolt Resmen Satışta! İşte Detaylar
Uzun zamandan beri gündemde yer alan HTC Bolt için resmi olarak tanıtımlar gerçekleştirildi. İşte yeni telefon modelinin özellikleri ve fiyatı.
HTC Bolt Resmen Satışta! İşte Detaylar

Uzun zamandan beri sektörde yeni modeli ile yer alacağı şeklinde beklentiler yaratan HTC, nihayet beklenen tanıtımı gerçekleşti. Yapılan tanıtımlarda telefonun farklı özellikleri paylaşırken aynı zamanda etiket fiyatı da açıklandı.Yapılan son tanıtımlara göre telefonda yer alacak en önemli özelliklerden bir tanesi iPhone 7 ile birlikte görmeye alıştığımız USB-Type C bağlantısı noktasının kullanılacak olması ve telefonda kulaklık girişinin olmaması.

Telefonda 5.5 inç bir ekranın kullanılmasının yanı sıra Corning Gorilla Glass 5 teknolojisi ile dayanıklılık arttırılmıştır. Ayrıca su ve toza karşı dayanıklı olması sayesinde telefondaki yaşanacak handikapları büyük bir bölümü ortadan kaldırılırken Snapdragon 810 yongaseti, Micro SD kart desteği, 3200 Mah batarya kapasitesi, 16 megapiksel arka kamera ve 32GB depolama alanı bulunuyor. Ön kamerası ise 8 MP.

HTC Bolt Kaç Para?

Oldukça yüksek özelliklerin belirlendiği yeni telefon modelinin etiket fiyatı ise 599 dolar. Cihazın Türkiye’deki satış fiyatı ile ilgili herhangi bir detay paylaşılmadı. Önümüzdeki günlerde cihazın diğer ülkelerdeki satış planlamalarının ve etiket fiyatlarının da paylaşılması bekleniyor. HTC yeni model ile daha iddialı bir şekilde piyasaya giriş yaparken bu modelin ne kadar satacağı ve piyasadan ne kadar pay alabileceği önümüzdeki günlerde görülecek.

Mehmetkarahanlı
15-11-2016, 18:10
HTC 10 Modeli Ne Zaman Gelecek?

Son dönemlerin en önemli markalarından birisi olan HTC için en çok merak edilen detay HTC 10 modellerine Android Nougat işletim sisteminin ne zaman geleceği. İşte yapılan resmi açıklama.

HTC piyasaya sunduğu HTC 10 modeli ile yüksek satış rakamlarına ulaşmayı başırırken HTC 10 için yapılacak güncellemenin tarihi de belli oldu. Twitter üzerinden yapılan sızdırmalarda HTC 10 modelinin Android 7.0 işletim sistemi güncellemesini Aralık ayına kadar alacağı belirtildi. Bu bakımdan yaklaşık 1 ay gibi süre içerisinde yeni bir işletim sistemi ile güncellenecek olan HTC 10 modelleri kullanıcılara farklı bir deneyim sunacak.

HTC 10 Güncellenecek

Konuyla ilgili yapılan sızdırmalar her ne kadar HTC tarafından onaylanmamış olsa da önümüzdeki günlerde güncelleme ile ilgili resmi bir açıklamanın yapılması bekleniyor. Özellikle son dönemlerde kullanıcıların büyük bir bölümü işletim sistemi güncellemelerinin geç gelmesi nedeniyle şikayette bulunurken Google tarafından yapılan açıklamalarda da güncellemeleri geç sunan firmalara ceza kesilebileceği belirtilmişti. Sektörde yaşanan bu durum firmaların güncellemeleri daha hızlı bir şekilde sunmasını da zorunlu hale getirdiğinden dolayı HTC 10 için 2017 yılına girmeden evvel yeni güncellemelerin gelebilmesi oldukça mümkün görünüyor. Yapılan sızdırmalarda güncelleme hakkında detaylar paylaşılmazken belirtilen bir aylık süre içerisinde güncellemenin geleceği kesin gibi. Şu anda piyasada Android 7.0 işletim sistemini kullanan çok az bir telefon bulunurken HTC tarafından yapılacak güncelleme bu açıdan büyük bir önem taşıyor.

Mehmetkarahanlı
20-11-2016, 12:18
HTC 10 EVO Piyasaya Ne Zaman Çıkacak?

HTC tarafından piyasaya sunulacak yeni telefon modeli HTC 10 EVO adını alırken markanın yeni telefonunun ne zaman piyasaya çıkaracağı belli oldu.

Son dönemlerde farklı versiyonlar ile piyasaya giriş yapan HTC, özellikle HTC 10 EVO adı verilen yeni telefon modeli ile oldukça ilgi çekiyor. Pek çok farklı bilginin sızdırıldığı yeni telefon modeli için son gelen bilgilerde piyasaya çıkış tarihinin kesinleştiği belirtildi.

Tanıtım Tayvan’da Olacak

Paylaşılan bilgilerde yeni telefon modelinin Tayvan'da düzenlenecek bir tanıtım etkinliği ile tanıtılacak ve ardından aynı anda ilk olarak Tayvan’da satışa çıkacağı belirtildi. Yapılan paylaşımlarda tanıtım tarihi ise 22 Kasım olarak açıklandı.

Tayvan'da yapılacak tanıtım sonrasında HTC’nin çok kısa bir süre içerisinde telefonu farklı pazarlarda sunması da beklenirken yapılacak satışlar ile birlikte HTC piyasadaki durumunu çok daha iyi bir hale getirecek. Özellikle telefonda yüksek özelliklerin tercih edilmesi daha fazla kişinin telefonu satın almasını sağlarken şimdiden yeni telefon için beklentiler oluşmuş durumda.

HTC 10 EVO Özellikleri Neler Olacak?

Paylaşılan son bilgilerde HTC 10 EVO modelinde Snapdragon 810 yonga setinin, 3 GB RAM gibi teknik özelliklerin olacağı belirtildi. Üstelik telefonda kulaklık girişine de yer verilmeyecek olması farklı bir kullanım sağlayacak. Telefonun satış fiyatı ile ilgili detaylar ise henüz paylaşılmadı.

Mehmetkarahanlı
21-11-2016, 11:23
Akıllı telefon satışları noktasında daima rakiplerinin gerisinde kalan HTC, akıllı telefon pazarından çekiliyor olabilir.
Kullanıcılarını oldukça memnun etmesine rağmen akıllı telefon pazarında bir türlü büyük pay sahibi olamayan HTC, Samsung ve Apple’a boyun eğerek pazardan çekilebilir.

Özellikle HTC 10 ile sağlam bir telefon üretmesine rağmen Google’a ürettiği Pixel ve Pixel XL’ın kısa sürede HTC 10’dan daha fazla satış yakalaması, Samsung ve Apple’ın azalmayan yüksek pazar payı ve Xiaomi, Huawei, Meizu gibi Çinli firmaların da yükselişe geçmesiyle akıllı telefon piyasasında sürekli kan kaybeden HTC, görünüşe göre akıllı telefon pazarına “Hadi bize müsaade” diyerek çekilecek.

HTC kanadından resmi bir açıklama olmasa da dillendirilen bu durum sonrasında 2017 yılında HTC 11 ya da benzeri bir cihaz yerine HTC Vive ile sanal gerçekliğe sağlam giriş yapan firmanın Vive üzerine yoğunlaşması muhtemel görünüyor. Bakalım bu karar resmen açıklanacak mı, açıklanırsa nasıl bir sonuç doğuracak hep beraber göreceğiz.

Mehmetkarahanlı
22-11-2016, 18:59
HTC 10 Evo Modeli Resmen Tanıtıldı! İşte Yeni Model

HTC 10 Evo için HTC tarafından yapılan resmi tanıtım ile birlikte telefon hakkındaki tüm soru işaretleri giderildi. İşte tüm detayları ile HTC 10 Evo

HTC uzun zamandan beri HTC 10 Evo üzerinde çalışmalarını sürdürürken, HTC 10 Evo modeli resmen duyuruldu. Yapılan özel tanıtım ile birilikte yeni telefon modeli için bilgi elde etmek mümkün olurken HTC 10 Evo modelinin HTC Bolt olarak adlandırılan yeni modelin global versiyonu olacağı belirtildi. Bu bakımdan geliştirilmiş pek çok özellik ile birlikte HTC 10 Evo modeli HTC Bolt’un daha iyi bir versiyonu olarak sunulacak.

HTC 10 Evo Teknik Özellikleri Neler?

HTC 10 Evo modeli için özel bir hazırlık yapan HTC, üstelik Apple tarafından başlatılan modaya da uymuş durumda. 3,5mm kulaklık girişinin olmadığı HTC 10 Evo bu bakımdan farklı bir kullanım sunacak. USB Type-C bağlantısı üzerinden sağlanacak olan destek ile birlikte HTC 10 Evo modelinde kişiler kolay bir şekilde destek sağlayabilecek.

Tasarımda da çok fazla fark barındırmayan HTC 10 Evo, 5.5 inç Quad HD ile gelecek. Üstelik Corning Gorilla Glass 5 ile donatılan telefon, güvenlik ve korunma noktasında da üst seviyelerde. Telefonun diğer özellikleri ise Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 GB depolama alanı, microSD desteği, 3200mAh batarya. Arka kamera 16 MP ön kamera ise 8 MP.

Mehmetkarahanlı
23-11-2016, 14:52
HTC 10 Evo Suya Dayanıklı Mı?

HTC tarafından tanıtımı gerçekleştirilen HTC 10 Evo modelinin özellikle suya dayanıklı olması dikkat çekti. İşte yeni telefon modeli ile ilgili detaylar.

HTC her ne kadar gündemde mobil sektörden çıkacağı yönündeki haberler ile yer alsa da yapılan açıklamalar ile herhangi bir plan değişikliği olmadığı ve HTC’nin piyasada yer almaya devam edeceği duyuruldu. Üstelik HTC EVO adı verilen yeni bir model ile piyasaya giriş yapan marka oldukça ilgi çekmeyi de başardı.

Suya Dayanıklı Model Geldi

HTC ile ilgili yapılan tanıtımlarda en çok dikkat çeken özelliklerden bir tanesi de telefonun suya karşı dayanıklı olması oldu. Yapılan açıklamalarda özel sertifikalara sahip olduğu belirtilen telefon modelinin su altında 30 dakika boyunca çalışabildiği ifade edildi. Bu açıdan suyun temas etmesi değil su altında dahi telefonun sorunsuz bir şekilde kullanılabilir durumda olması kişilerin suya karşı herhangi bir handikap yaşamasını önlüyor.

Evo ile birlikte kulaklık girişinin kaldırılması dikkat çeken diğer bir modelin HTC 10 Evo olmasını sağladı. Kulaklık girişinin kaldırılmasıyla birlikte özel aparatlarıyla kullanılacak olan telefon bu bakımdan farklı özellikleri ile HTC’nin de sınıf atladığını gösteriyor. Üstelik telefonda Android 7.0 Nougat işletim sisteminin kullanılması da dikkat çeken diğer bir detay.

Mehmetkarahanlı
25-11-2016, 19:01
HTC Desire 650 Tanıtıldı

HTC tarafından geliştirilen yeni telefon modelin duyurusu gerçekleştirildi. İşte HTC Desire 650 adı verilen yeni telefon modeli ile ilgili detaylar.


HTC yıl içerisinde sunduğu telefon modelleri ile oldukça ilgi çekerken giriş seviyesinden üst seviyeye kadar pek çok farklı alanda yaptığı hamleler telefon sektöründe durumu daha da iyileştirdi. Özellikle HTC 10 için geliştirilen yeni versiyonlar piyasada oldukça dikkat çekerken yeni bir modelin daha tanıtımı yapıldı.

HTC Desire 650 Sahnede

HTC Desire 650 adı verilen yeni telefon modeli Qualcomm Snapdragon işlemci ile sunulurken kullanıcıların üstün performans elde edebilmesi adına önemli seçimler yapılmış. 5 inç büyüklüğünde bir ekranın kullanıldığı telefonun 720p çözünürlük destekleyeceği belirtilirken 2 GB RAM ve 16 GB depolama alanı ile gelen telefon böylece kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacak. Yeni telefon modeli üstelik 2 TB’e kadar arttırılabilir Micro SD kart desteği sunacak. Böylece depolama konusunda kullanıcıların yeni telefonda sorun yaşaması da önlenmiş olacak.

Telefonda 13 MP arka çözünürlüğün yer alacağı belirtilirken 5 MP ön kamerayla kişilerin kamera konusundaki ihtiyaçlarını karşılayacak. Yeni telefon modeli sunduğu bu özellikleriyle dikkat çektiği gibi 2200mAh bataryası, Android 6.0 Marshmallow işletim sistemi ile kullanıcılara sunulacak. Telefonun Tayvan'da satışa çıkacak belirtilse de şu an için diğer satış noktaları hakkında detaylar paylaşılmamış durumda. Telefonun satış fiyatı ve satış tarihi de bilinmiyor.

Mehmetkarahanlı
26-11-2016, 17:04
HTC 10 Nougat'a Güncelleniyor

HTC’nin bugüne kadar sunduğu en iyi telefon modeli olan HTC 10 Android Nougat’a güncelleniyor.

25 Kasım tarihinde yapılan resmi açıklamalarda HTC yeni model için Android 7.0 Nougat güncellemesi sunacağını söyledi. Yapılan bu açıklama ile birlikte kullanıcıların telefonlarını yeni bir versiyona güncellemesi mümkün olacak.

Güçlenecek!

Yapılan resmi açıklamalar ile birlikte Android Nougat güncellemesinin tüm telefonlara kademeli bir şekilde sunulacağı belirtilirken resmi açıklama Twitter hesabı üzerinden gerçekleştirildi. Yapılan paylaşımlarda HTC 10 için güncellemenin yapıldığı ve kullanıcılarının telefon güncellemesini kontrol etmesi gerektiği belirtilirken bölge bölge dağıtılacak olan güncelleme ile birlikte kısa süre içerisinde tüm bölgelerde telefona yeni versiyona geçiş yapılabilecek.

Güncellemeler sonrasında telefonda yer alan özellikler Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile birlikte desteklenmiş olacak. Bugüne kadar piyasaya sunulan en iyi işletim sistemi olarak ifade edilen Android 7.0 Nougat işletim sistemi kuşkusuz telefonda pek çok farklı özelliği eklenmesini sağlayacak. Bu açıdan telefon kullanıcılarının şimdiden oldukça farklı bir deneyim elde edeceğini söylemek mümkün. Üstelik Android 7.0 Nougat sistemi üzerine HTC tarafından yapılacak güncellemeler, eklemeler ve yeni düzenlemeler sayesinde telefon HTC’ye özel olarak güncellenmiş olacak ve böylece çok daha iyi bir kullanım deneyiminin elde edilmesi sağlanacak.

Mehmetkarahanlı
30-11-2016, 11:38
HTC Bolt'un Hızlı Olsa Da HTC'yi Kurtaramayacak!

Analistler tarafından yapılan değerlendirmelerde HTC Bolt'un hızlı olduğu açık bir şekilde belirtilse de HTC'nin düşmekte olan pazar payı hala inişini sürdürüyor.

Sprint'in LTE Plus ağı sayesinde HTC Bolt ile birlikte ciddi bir hız sunuluyor. İndirme hızları saniyede 450 milyon bit hıza kadar çıkarken bu telefonu eşsiz kılıyor. HTC'den Forbes dergisine yapılan bir açıklamada bir telefonun, video ve müzik yayını, web üzerinden ses kaydı ve medya paylaşımı gibi bazı özelliklerini kullanması sırasında telefonun ne kadar hızlı olacağının ağ hızına bağlı olduğu belirtilirken HTC’nin bu konuda önemli bir geliştirme yaptığı da vurgulandı. Peki bunlar yeterli mi?

HTC Bolt Özellikleri Neler?

HTC, Snapdragon 810 yonga seti, 1440 x 2560 çözünürlüklü, 5.5 inçlik Super LCD-3 ekran, parmak izi tarayıcısı, IP57 sertifika, 16MP arka kamera, (OIS, PDAF ve f / 2.0 diyaframlı) 8MP ön kamera, 3200mAh'lık pil ve Android 7.0.

Telefonda Snapdragon 810 yonga seti dışında tüm özellikler telefonun tam bir amiral gemisi modeli olduğunu gösteriyor. HTC Bolt satışlarına zarar verebilecek olan tek şey Snapdragon 810 donanımın aşırı ısınma eğilimi. Analist Linda Sui gibi önemli isimler HTC Bolt'un ciddi bir arıza vereceğini söylüyor. Üstelik Sui, Bolt'un HTC'yi önemli derecede yükseltebileceğini düşünmediklerini tam aksine HTC’nin düşüşünün hızlı bir şekilde devam ettiğini de söyledi.

Mehmetkarahanlı
07-12-2016, 15:34
Dün HTC 10 modeli için sunulan Android Nougat güncellemesi, şimdi de şirketin bir önceki yılın amiral gemisi olan HTC One M9 için sunuldu. Operatör cihazları ise biraz daha bekleyecek.


Google'ın en yeni işletim sistemi sürümü Android Nougat, şu anda Android ekosisteminde ne yazık ki sadece %0.4 gibi bir kullanım oranına sahip.
Nexus ve Android One programına dahil telefonlar haricinde yavaş yavaş diğer üreticilerin de telefonlarına sunulmaya başlanan Android Nougat, şimdi de HTC One M9 modeline geldi.
HTC One M9, Android Nougat güncellemesine sunuldu

İlk olarak operatöre bağlı olmayan cihazlar için ABD'de sunulan güncelleme, çok yakında global olarak tüm HTC One M9 modellerine sunulacak.
Twitter üzerinden yapılan duyuru ile güncellemenin sunulduğunu belirten HTC, diğer bölgeler için henüz tarih vermedi.
Resmi Twitter'da görüntüleTakip et
HTC USA
✔@HTCUSA

Android Nougat will begin rolling out to the unlocked #HTCOneM9 starting late this evening. Carrier variants to follow early next year.
01:30 - 6 Aralık 20164242Retweet

165165 beğeni
Güncelleme ile beraber çift pencere, zengin bildirim seçeneği ve gelişmiş pil yönetimi gibi birçok Android Nougat özelliği telefona gelmiş oldu.
Bakalım ülkemizdeki HTC One M9 modelleri bu güncellemeye ne zaman kavuşabilecek.

Mehmetkarahanlı
10-12-2016, 13:54
HTC 11 Dedikoduları Gelmeye Başladı!
HTC 11 henüz firma tarafından açıklanmazken yeni model hakkında bilgiler sızmaya başladı. İşte yeni telefon ile ilgili detaylar.

HTC 11 ile ilgili paylaşılan bilgilerde 1440 x 2560 çözünürlüğün desteklendiği telefonda 5,5 inçlik bir ekranın kullanılacağı belirtildi. Telefon için oktakon çekirdekli bir işlemci ve Adreno 540 GPU taşıyan ve oldukça güçlü Snapdragon 835 yonga setinin kullanılacağı ifade edildi. Tüm bu özellikler telefonun çok yüksek özelliklere sahip olacağını ve iyi bir performans sunacağını da gösterirken telefon için paylaşılan tüm teknik detaylar şimdiden telefon için önemli ipuçları sundu.

HTC 11 Teknik Özellikleri Neler?

HTC 11 ile birlikte gelebileceği belirtilen teknik detaylarda 8GB'lık RAM, 256GB depolama alanı, 12 MP çift arka kamera, 8 MP ön kamera mevcut olacak. 3700mAh kapasiteli batarya, Qualcomm Quick Charge 4.0, Sense 8 UI ara yüzü ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi.

HTC 11 Ne Zaman Piyasaya Çıkacak?

Telefonun 2017'de piyasaya sürülmesi ve İngiltere'de 691 Dolar karşılığında satışa sunulması bekleniyor.

HTC mobil sektörde işler yolunda gitmediği için daha iddialı bir şekilde hazırlıklarını sürdürürken HTC 11 için paylaşılan bu bilgiler yeni telefon modelinin çok daha iddialı olacağını gösteriyor. Bakalım yeni model ile birlikte HTC işleri ne kadar çevirebilecek.

Mehmetkarahanlı
13-12-2016, 22:05
HTC'nin Amiral Gemisi Sızdırıldı!
HTC 11 daha önce özellikleriyle konu olmuştu ancak şimdi de yeni bir görselle şekil almaya başladı.

HTC 10 bildiğiniz üzere kullanıcıları güçlü özellikleri bakımından mutlu etmeyi başarmıştı. HTC'nin son amirali HTC 10, 6 ay önce tanıtıldı. Artık yeni bir amiral telefon için kollar sıvandı. Devrini yarılayan HTC 10'dan sonra gözler HTC 11'e dikildi ancak onun da ondan aşağı kalmaması gerekiyor. HTC 11'inde en az bir önceki model kadar güçlü olması teknoloji devinin bu yönde kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmaması gerekiyor.

Mayıs ortalarında telefon piyasasına giriş yapan HTC 10'dan sonra yeni modelin de muhtemelen ilkbaharda piyasada kendine yer bulacak. Daha önce de HTC'nin yeni amiral telefonunun özellikleri hakkında haberler çıkmıştı. Sızıntılara göre HTC 11 cihazı gücünü Snapdragon 835'ten alacak olup Android 7.0 ile çalışacak. Ayrıca 8 GB RAM ve 256 GB dahili hafıza gibi güçlü özellikler bulundurması beklenen cihazın yeni iPhone modellerinde olduğu gibi arka kapağında çift kamera yer alması gerekiyor. Ön yüzünde 8 megapiksellik selfieler için daha iyi bir şekilde geliştirilmiş kamera yer alması beklenirken arka kapağında 12 megapiksellik çift kamera taşıması bekleniyor. Batarya departmanında ise 3700 mAh kapasitenin yer alması güçlü bir ihtimal.

Sızdırılan görüntülere bakılacak olursa HTC 11, 5 buçuk inç Quad HD ekrana sahip olabilir. Bakalım Tayvan'lı teknoloji devi nasıl bir şekilde karşımıza çıkacak..

Mehmetkarahanlı
20-12-2016, 20:32
Her ne kadar devamlı olarak pek de parlak olmayan finansal sonuçlarla karşımıza çıksa da akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden birisi olan HTC, bir süre önce akıllı telefon sunmaktan vazgeçmiyor. Firma yeni modeller geliştirmeye devam ederken, 2017'de de bir çok farklı cihazını dünya genelinde satışa sunacak.Gelen bilgilere göre firmanın sunacağı ilk modellerden birisi de HTC X10 olacak. Bu yeni akıllı telefonun Ocak ayı içerisinde resmi olarak duyurulması beklenirken, cihaz firmanın daha önce sunduğu HTC One X9'un halefi olarak gelecek.

Firmanın yeni orta seviye akıllısı olarak gelecek olan HTC X10'un teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, cihaz 5.5" büyüklüğünde dokunmatik ekran ile sunulacak. Bu ekranın 1920x1080 piksel Full HD çözünürlükte geleceği ifade ediliyor.

Ayrıca HTC X10, gücünü ise MediaTek tarafından geliştirilen sekiz çekirdekli işlemcili Helio P10 yonga setinden güç alacak. Bu yonga seti, 2Ghz saat hızında işlemci içerirken, ayrıca 700Mhz saat hızında çalışan ARM Mali-T860 grafik işlemci de içeriyor.

HTC'nin bu yeni akıllı telefonunun 3GB sistem belleğine sahip olacağı belirtilmekte. Cihazın arkasında LED flaş destekli 13MP kamera bulunacak ve ayrıca OiS desteği de kamera ile gelecek. HTC X10'un fiyatının ise yaklaşık 288$ civarında olacağını da son olarak gelen iddialar arasında yer aldığını belirtelim.

Mehmetkarahanlı
21-12-2016, 12:41
Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, 12 Ocak'ta gerçekleşecek bir etkinlik için bize ilginç bir davetiye gönderdi; bu etkinlik, CES 2017 (dünyadaki en büyük teknoloji fuarlarından biri) kapılarını kapatmasından birkaç gün sonraya denk geliyor.

Davetiye - yukarıdaki resimde görüldüğü üzere - oldukça sade, yalnızca HTC'nin "Sizin İçin" sloganı ile doğrudan tüketicilere yönelik bir tanıtım yapacağına işaret ediyor. HTC logosunun (sağ alttaki) 90 derecelik bir açıda döndüğünü göz önüne alırsak, bu sayede C'nin bir U harfi harfine dönüştüğünü görüyoruz. Tabi HTC, bu davetiye ile bizim düşündüğümüz gibi bir işaret gelmiyor da olabilir.

HTC'nin duyuracağı yeni bir ürüne (veya belki birden fazla ürüne) sahip olduğu açık olsa da, bu cihazların neler olabileceğini tahmin etmek çok zor.

Geçtiğimiz günlerde, HTC'nin sadece bu cihaz için büyük bir etkinlik düzenleyeceğinden emin olmadığımız bir orta seviye HTC X10 akıllı telefonu Ocak ayında sunacağının ilk haberlerini vermiştik. Belki de HTC nihayet ilk akıllı saatini gün yüzüne çıkarmak için hazırdır? Veya belki de yapılacak bu duyuru VR (sanal gerçeklik) ile ilgili olabilir.

HTC'nin 12 Ocak'ta düzenleyeceği etkinlikte görmeyi beklemediğimiz şey ise HTC 11 (bu yılki HTC 10 amiral gemisi telefonunun halefi) olacak. Zira HTC 10, Nisan 2016'da duyurulmuştu ve HTC 11'in da Nisan 2017'de önce duyurulacağını tahmin etmiyoruz. Sizce HTC'nin yapacağı duyurular hangi ürünlerle ilgili olacak.

Mehmetkarahanlı
21-12-2016, 12:43
Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin uzun süredir gündemden düşmeyen modeli Mate 9, açıkpazar platformları arasında ilk kez e-ticaret platformu n11.com’da gün yüzüne çıktı. 5.9 inç ekranı ile rekabeti farklı bir ‘boyuta’ taşıyan Mate 9, 2.829 TL fiyatıyla n11.com’da satışa sunuluyor.


Xiaomi Mi Mix, N11.com Üzerinde Satışa Sunuldu
Çin merkezli akıllı telefon üreticisi Huawei’nin en çok konuşulan telefonlarından birisi olan amiral gemisi Mate 9, n11.com’da satışa açıldı. Online alışveriş platformları arasında ilk kez n11.com’da yüzünü gösteren cihaz 2.829 TL’den satışa sunuluyor. 5.9 inç büyüklüğündeki 2.5D kavisli IPS ekranında Full HD çözünürlük sunan Mate 9, metal kasası ve Leica üretimi çift kamerasıyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Açıkpazarda ilk kez n11.com’da

7.5 mm kalınlığında ve 190 gram ağırlığında olan Huawei Mate gücünü yeni Kirin 960 işlemciden alıyor. Dört adet 2.4 GHz hızında çalışan Cortex-A73 ve dört adet 1.8 GHz hızında çalışan Cortex-A53 çekirdeklerinden oluşan Kirin 960, grafik tarafında gerekli olan gücü ARM Mali-G71 MP8 GPU'dan alıyor. 4 GB RAM'in yer aldığı telefonda, kullanıcılara 64 GB dahili depolama alanı sunuluyor. Üzerinde Leica tarafından geliştirilen 20 ve 12 megapiksel çözünürlüğünde iki adet arka kamera taşıyan cihaz, çift ton LED flaşıyla oldukça hızlı bir şekilde odaklama da yapabiliyor. 4000 mAh kapasiteli bataryadan beslenen ve çift SIM kart desteğine sahip Huawei Mate 9, 2.829 TL fiyatıyla açık pazarda ilk kez n11.com’da satışa sunuluyor.

Mehmetkarahanlı
26-12-2016, 13:40
HTC, 2016'da Hedeflerinin Gerisinde
HTC, 2016'ya yönelik sevkiyat hedefini tutturamıyor. İşte markanın 2016 yılına dair güncel durumu.

HTC 10, şimdiye kadar HTC tarafından üretilen en iyi amiral gemisi modeli olsa da 2016'da HTC’yi kurtarmaya yetmedi. Samsung Galaxy Note 7'nin piyasadan kaybolduğu bir yılda HTC gibi markalar için cazip bir seçenek yaratılmış olsa da şirket bu konuda durumu fırsata çeviremedi. Üstelik 2016'ya yönelik dahili sevkiyat hedefinin de altına inmek durumunda kalan HTC 10 piyasada Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 ve LG G5 ile rekabete içerisindeydi.

HTC’de Son Satış Rakamları Ne Kadar?

HTC, 2015 yılında 18 milyon adet satış gerçekleştirdi. Ancak ABD, Çin ve Avrupa'ya yapılacak sevkiyatlarda bu yıl rakamlar çok daha düştü. 2016 yılında marka için maksimum 12 milyon cihaz satılması bekleniyor. Yapılan son hesaplamalara göre yakalanan bu kötü grafik HTC için yüzde 44'’lük bir düşüş gösteriyor.

ABD'deki kötü performansın sebepleri arasında HTC'nin pazarlama stratejisinin eksikliği olduğu düşünülüyor. Buna ek olarak, şirket görünüşte VR ve HTC Vive VR kulaklığa odaklanmış olsa da mobil geride kaldığı gibi bu alanda da başarıya ulaşılmış değil. Vive'a odaklanmak şirket için oldukça karlı olabilir fakat amiral gemisinin cep telefonları olması ve bu alanda istenen sonuçların alınmaması yan donanımların ve cihazların da satışında ciddi bir engel.

2017’de Ne Olacak?

HTC'nin 2017'deki sevkiyatlarının, özellikle Çin'deki satışların daha da gerilmesi sonucunda düşüş eğilimini sürdürmesi bekleniyor.

Mehmetkarahanlı
30-12-2016, 13:47
HTC 2PYR1XX akıllı telefon Bluetooth SIG'de göründü

HTC 2PYR1XX adındaki bir model Bluetooth sertifikasyon sürecinde göründü.


Akıllı telefon pazarında bir türlü istediği satış rakamlarına ulaşamayan HTC, yine de mücadeleyi bırakmazken, bir süre önce yeni üst seviye bir model olarak HTC Bolt'u ABD'de resmi olarak duyurmuştu. Ayrıca bu akıllı telefon uluslararası pazarda ise HTC 10 evo adı ile yerini aldı. Firma diğer taraftan farklı cihazlar da sunmaya devam ederken, ayrıca bir süredir HTC Vive adındaki sanal gerçeklik gözlüğü ile de gündemde.


HTC, gelecek sene de yeni modeller sunmaya devam edecek ve bir süredir firmanın yeni modellerinden HTC X10 hakkında bilgiler geliyor. Bu cihaz geçtiğimiz sene sunulan HTC One X9'un halefi olarak gelecek.
HTC'nin yeni bir modeli Bluetooth Special Interest Group (SIG)'de sertifikasyon sürecinde ortaya çıktı. Bu yeni akıllı telefon 2PYR1XX model numarasına sahip ve cihazın HTC X10 olduğuna inanılıyor.
Yeni HTC X10 akıllı telefonun kesin olmayan teknik özelliklerine bakacak olursak eğer, cihaz 5.5" büyüklüğünde 1920x1080 piksel Full HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile sunulacak. HTC X10, gücünü ise MediaTek tarafından geliştirilen 2Ghz saat hızında çalışan sekiz çekirdekli işlemci ve 700Mhz saat hızında çalışan ARM Mali-T860 grafik işlemci içeren Helio P10 yonga setinden güç alacak.
HTC'nin bu yeni akıllı telefonu 3GB sistem belleğine sahip olacak ve LED flaş ve OiS destekli 13MP arka kamera akıllı telefonda bulunacak.

Mehmetkarahanlı
31-12-2016, 14:59
HTC Ocean Note akıllı telefonun görselleri ortaya çıktı

HTC Ocean Note adındaki yeni bir model hakkında bilgiler geldi

Akıllı telefon pazarında mücadele eden Tayvan merkezli HTC, kısa bir süre önce yeni üst seviye cihazı HTC Bolt'u Amerika Birleşik Devletleri'nde satışa sunmuştu. Bu cihaz HTC 10 Evo olarak uluslararası pazar için duyurulurken, firma yeni akıllı telefon modellerinin hazırlıkları içerisinde ve yeni modellerden birisi de HTC Ocean Note adı ile ortaya çıktı.

Hatırlanacağı üzere bir kaç hafta önce HTC'nin yeni Ocean ismine sahip bir akıllı telefon modeli hakkında ilk bilgiler gelmişti. Bu cihaz Tayvan üzerinden bir kaynak tarafından detaylandırıldı ve yeni akıllı telefonun HTC Ocean Note olarak adlandırılacağı ifade ediliyor.

HTC Ocean Note'nun ortaya çıkan görsellerine baktığımızda akıllı telefon 5.5" ve 5.7" arasında bir ekran ile pazara sunuluyor. Cihazın ön tarafında fiziksel Home butonunun ise yer almadığını söyleyebiliriz. Ayrıca değişikliklerden birisi olarak HTC bu yeni akıllı telefon modelinde 3.5mm kulaklık girişine yer vermemiş. HTC Bolt / 10 Evo'nun arkasından firmanın 3.5mm kulaklık girişi içermeyen ikinci cihazı olduğunu belirtelim.

Yeni HTC Ocean Note akıllı telefon iki öne çıkan özellik ile geliyor. Samsung'un Galaxy S7 edge modeli gibi bu yeni akıllı telefonun da iki yanı kavisli ekrana sahip olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca kamera tasarımı dikkat çekiyor.
HTC 10 DxOMark'dan 88 puan alırken, Google Pixel 89 puan ile listede en üstte yer alırken bu kaynağa göre HTC Ocean Note zirveye yerleşecek.

Mehmetkarahanlı
01-01-2017, 17:28
HTC'den Ocean Note Adlı Yeni Model!
Son dönemlerin markalarından birisi olan HTC, yaptığı açıklamada özel bir cihaz ile piyasaya çıkacağını duyurdu.

HTC Ocean Note olarak adlandırılan yeni versiyon HTC’nin en önemli kozu olacak. Özellikle 2016 yılında pek çok model ile piyasaya çıkmasına rağmen istediği sonuçları bir türlü elde edemeyen HTC, yeni bir cihaz üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. Çalışmaların tamamlanmasının ardından ise HTC Ocean Note ortaya çıktı.

Ocean Note Özellikleri Neler?

HTC Ocean Note modeli ile ilgili elde edilen bilgilerde özellikler konusunda farklı seçeneklerin sunulacağı görüldü. Siyah, beyaz ve mavi olmak üzere üç farklı renk ile sunulacak olan telefon böylece satın alma noktasında kullanıcılara seçim şansı tanıyacak. Telefonda 4G ve 3G gibi bağlantı desteklerinin olması kullanıcıların daha yüksek hızlarda internet bağlantısı elde etmesini sağlayacak.

Kulaklık Girişi Yok!

Telefon ile ilgili en önemli detaylardan bir tanesi de kulaklık girişine yer verilmemesi. Özellikle Apple ile başlayan kulaklık girişinin kaldırılması pek çok farklı marka için de yenilik getirmiş durumda ve HTC de son dönemlerin en moda değişikliği olan kulaklık girişinin kaldırılmasında önemli bir hamle yapmış durumda.

Cihaz ile ilgili bugüne kadar yapılan sızdırmalarda teknik özelliklerin yükseltildiği görülüyor. Aynı zamanda Android en son versiyonunun yeni telefonunda kullanılması bekleniyor. Bu açıdan önümüzdeki günlerde yapılacak yeni sızdırmalar üstün özelliklere sahip telefon için pek çok önemli bilgiyi sunabilir.

Mehmetkarahanlı
06-01-2017, 20:07
Yakında Çıkacak Olan Yeni HTC Telefonların Kod Adları Sızdırıldı

HTC'nin önümüzdeki aylarda akıllı telefon pazarına sunmaya hazırlandığı yeni akıllı telefonları kod adları ile internete sızdırıldı. İşte HTC'nin Üç yeni telefonuna ait kod adları.
Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, önümüzdeki üç ay boyunca üç yeni akıllı telefonu pazara sunmaya hazırlanıyor. Bu üçlünün, HTC One X10 adlı cihazın yeni bir orta seviye modeli, HTC 11 olarak adlandırılacak olan yeni bir amiral gemisi ve HTC U Ultra olarak adlandırılan ve söylentilere göre 6 inçlik bir ekrana sahip cihazdan oluşması bekleniyor. Bu cihazlardan birinin de 12 Ocak'ta düzenlenecek olan etkinlikte gün yüzüne çıkacağını tahmin ediyoruz.

Evan Blass'ın paylaştığı bir tweette ise HTC One X10'un 2017 yılı ilk çeyreğinde, HTC One 11 amiral gemisinin ise yılın ilk çeyreği sonunda gün uğruna çıkacağı iddia edilmişti.
HTC hakkında yaptığı sızıntı haberleriyle tanınan rom geliştiricisi LlabTroofer tarafından paylaşılan bir tweette ise HTC One X10'un kod adı HTC Alpine, HTC One 11 ise HTC E66 kod adına sahip. Geçtiğimiz günlerde sizlerle de paylaştığımız üzere HTC U Ultra ise HTC Ocean Note kod adı ile geliştiriliyor.

HTC U Ultra, 6 inç dev bir ekranla birlikte USB Type-C bağlantı noktasına da sahip olacak. 3.5mm kulaklık soketinin yer almayacağı HTC'nin phablet akıllı telefonu Siyah, Mavi ve Beyaz renk seçeneklerine sahip olacak. HTC One X10 modelinin 5.5 inç ekrana sahip olduğu söyleniyor. Cihaz ayrıca, 1.9GHz octa-core çekirdekli işlemci ve Mali T860 GPU'ya sahip MediaTek MT6755 yonga setinden güç alacak. Arka kamerası 16.3MP olan One X10'un ön kamerası ise 7.9MP. HTC 11 için 2017 amiral gemisi tipi özellikler bekleniyor. Bu, 1440 x 2560 çözünürlüklü 5,5 inç bir ekran anlamına geliyor. Yeni çıkan Snapdragon 835 yonga seti telefona güç sağlayacaktır.
Bu üç telefon HTC'nin pazardaki durumuna etki edebilir mi bilmiyoruz. Ancak şirketin geçen yıl HTC 10 amiral gemisi ile çok önemli bir başarı elde edemediği de ortada.

Mehmetkarahanlı
08-01-2017, 00:17
HTC’nin 2017 için hazırladığı üç yeni telefondan One X10 modelinin teknik özellikleri ve görseli sızdırıldı.

HTC, Vive sanal gerçeklik başlığı ile VR pazarında kendine iyi bir yer edinmek için çalışıyor. Şirketin Vive 2 başlığını CES fuarında göstermeyeceği de bir süre önce açıklanmıştı. Ancak şirketin akıllı telefon pazarındaki çabaları da henüz sanıldığı gibi sona ermişe benzemiyor.

HTC’nin 2017 için birden fazla yeni telefon tasarladığı iddia ediliyordu. Yeni bir sızıntıya göre 2017 içinde 3 yeni HTC telefonun çıkması söz konusu olacak. HTC E66 kod adlı HTC 11, Alpine kod adlı One X10 ve HTC Ocean Note kod adlı HTC U Ultra modelleri üzerinde çalışıldığı iddia ediliyor.

Bu cihazlardan One X10 modelinin tasarım görseli ve teknik özelliklerinin de sızdırıldığı iddia edildi. Yukarıda tasarım görseli görülen One X10 modelinin 2017 yılının ilk yarısında çıkması bekleniyor. HTC U Ultra modelinin ise 12 Ocak tarihinde tanıtılacağı düşünülüyor.

HTC One X10 modeline ait olduğu iddia edilen teknik özellikler ise şöyle listeleniyor:

5.5 inç (1920×1080) Full HD IPS ekran ve Gorilla Glass
2.2 GHz sekiz çekirdekli MediaTek Helio P10 işlemci / 550MHz Mali T860 GPU
3GB RAM, 32GB depolama, 2TB microSD desteği
Android / HTC Sense arabirim
Çift Nano SIM desteği
16.3 MP arka kamera
7.9 MP ön kamera
Parmak izi sensörü
4G LTE, WiFi 802.11 a/b/g/n (2.4GHz + 5GHz), Bluetooth 4.2, GPS

Mehmetkarahanlı
10-01-2017, 17:41
HTC'nin sanal gerçeklik gözlüğü Vive ile aynı ismi taşıyan HTC Vive logolu akıllı telefon şirketin sızdırılan reklam filminde göründü.
Akıllı telefon pazarında son günlerde pek de istediği başarıyı yakalayamayan HTC, özellikle HTC Vive isimli sanal gerçeklik kitiyle birlikte ciddi anlamda ses getirmeyi başarmıştı. HTC, Şu anda en fazla satılan sanal gerçeklik kitlerinden biri olan HTC Vive'a güvenmiş olacak ki ortaya çıkan yeni bilgilerine göre VR kitinin ismini akıllı telefonlarına da taşıyor.
HTC’den Kulaklık Girişi Olmayan ve En İyi Kamera Deneyimi Sunan Telefon Geliyor!
Teknoloji dünyasında yaptığı sızıntılarla namı yürüyen Evan Blass, son yaptığı paylaşımla birlikte HTC'nin bu yıl yeni telefonunu tanıttıktan sonra yayınlamaya hazırladığı "Neden HTC telefon almalıyız?" reklam filmini sızdırdı. Reklam fillminde ise "HTC Vive" logosunun yer aldığı, çift kameraya sahip ve diğer HTC telefonlarından bağımsız tasarımı olan bir telefon dikkat çekiyor.


Follow
Evan Blass ✔ @evleaks
HTC 2017?
7:07 AM - 8 Jan 2017
619 619 Retweets 1,339 1,339 likes
Yakın zamanda tanıtılması beklenen telefon hakkında başka bir sızıntı ise yok. Şu anda iddialar HTC'nin üst seviye, pahalı ürünlerini HTC Vive markası adı altında toplayarak HTC 11'i HTC Vive adıyla tanıtacağı, ya da HTC'nin sanal gerçeklikle uyumluluk için ayrı biraz tanıtacağı yönünde.Muhtemelen tüm bu soruların cevabını Şubat ayında düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi'nde öğreneceğiz.

Mehmetkarahanlı
11-01-2017, 14:11
HTC Alpine ve HTC Ocean Note Özellikleri Doğrulandı

Tayvan merkezli üretici HTC'nin yeni akıllı telefonları hakkında detaylar gelmeye devam ediyor. Son olarak HTC Alpine ve HTC Ocean Note'un teknik özellikleri ortaya çıktı.


Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, akıllı telefon pazarında etkin kalmak için yeni model duyurularını yapmaya hazırlanıyor. Tayvanlı şirket bu kapsamda, MWC 2017 ve CES 2017 fuarlarından arasında 12 Ocak tarihinde bir tanıtım etkinliği düzenleyeceğini resmi olarak açıklamıştı. HTC'nin yeni akıllı telefonları hakkında bazı spekülasyonlar ortada dolaşıyordu, ancak resmi tanıtım etkinliğine sadece iki gün kala bu yeni telefonlardan ikisi hakkında daha fazla detay ortaya çıktı.

12 Ocak tarihi, HTC Alpine (HTC U Play), HTC Ocean Note (HTC U Ultra) ve HTC E66 (HTC X10) akıllı telefonların duyuru tarihi olması açısından HTC için önemli bir gün.
İşte şu ana kadar bildiğimiz şeyler:
HTC U Play

HTC U Play, 5.2-inç Full HD ekran ve 3GB RAM, 32GB dahili belleğe ve Helio P10 yonga setinr sahip olan orta seviyede bir akıllı telefon özellikleri sunuyor. HTC U Play'in arka kamerası, ön kamerası gibi 16MP çözünürlük sunuyor.

HTC U Play'in bataryası 2.500 mAh kapasiteye sahip ve cihazın ön tarafında bir de parmak izi tarayıcı sensör bulunuyor.
HTC U Ultra

HTC Ocean Note kod adını duyduğumuzda güçlü bir akıllı telefonu çağrıştırmıştı. Görünüşe göre HTC'nin 12 Ocak'ta tanıtacağı amiral gemisi akıllı telefonu HTC U Ultra olabilir.
HTC U Ultra, 6 inç büyüklüğünde Quad HD ekrana ve yeni nesil 10nm Snapdragon 835 yonga setine sahip olacak. LG ve Samsung'un MSM8998 yonga setine sahip ilk cihazlaru sunması bekleniyordu ancak HTC'nin Kore şirketlerinden bir adım önde olduğu görülüyor.

HTC U Ultra, 4GB RAM, 64GB dahili depolama alanı ve 24MP + 13MP dual arka kameraya sahip olacak. Cihazın ön kamerası ise 16MP çözünürlük sunuyor. 4.000 mAh bataryaya sahip olan cihazın parmak İzi tarayıcısı ise telefonun arka kısmında yer alıyor.
Tıpkı HTC U Play gibi HTC U Ultra'da da 3,5 mm'lik bir ses çıkışı bulunmuyor.Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 800x445px.


HTC One X10

HTC U serisi cihazların aksine, HTC X10 aslında eski 3.5 mm ses çıkışı ile geliyor. 5.5 inç ekrana sahip olan HTC One X10, Mediatek'in Helio P10 yonga setinden güç alıyor.
Çok kötü bir yıl geçirdikten sonra HTC, ayakta kalabilmek için her şeyi doğru yapmak zorunda kaldı ve umarız biraz şüpheli de olsa bu zaman dilimi Tayvanlı şirket için iyi bir yılın başlangıcı olur.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 17:05
HTC U Ultra modeli resmi olarak tanıtıldı. HTC'nin 5.7 inç boyutlu yeni amiral gemisi modeli


HTC U Ultra teknik özellikleri

HTC U Ultra'nın teknik özellikleri ortaya çıktı. Snapdragon 821 işlemcisi yer alan telefonda, 4 GB RAM, 64 GB dahili hafıza ve microSD kart desteği yer alıyor.
5.7 inç boyutlu ekranın çözünürlüğü 2560 x 1440 seviyesinde iken, ön kısımda yer alan 2.05 inç boyutlu ikinci ekran ise 160 x 1040 çözünürlük sunuyor. Ekranın Gorilla Glass 5 ile korunduğunu da belirtelim.
HTC U Ultra modelinde f/1.8 diyafram açıklığı sunan 12 Megapiksel çözünürlüklü bir kamera yer alıyor. Telefonun ön kamerası ise 16 Megapiksel seviyesinde.
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, USB Type-C ve parmak izi okuyucu gibi bileşenlere sahip olan telefonda, kulaklık girişi olmayacak. Son olarak telefonun 3000 mAh batarya ile geleceğine de belirtelim.

HTC U Ultra özellikleri

Canlı olarak yayınlanan HTC U Ultra lansmanında telefonların sahip olduğu özellikler anlatıldı.
İlk olarak U Ultra modelinden bahsedildi. Bu modelin dikkat çeken iki özelliği var. Bunlardan ilki 5.7 inç boyutlu ana ekran. Ana ekran diyoruz çünkü HTC U Ultra modelinde bir de ikinci ekran var.
Telefondaki ikinci ekran temel olarak LG V20 ve V10 modellerinde olduğu gibi bir işleve sahip ancak, arayüzdeki algoritmalar ile kullanım alışkanlıklarına öğrenen bir yapıya sahip. Bu sayede ihtiyacınız olan ve sık kullandığınız uygulamalara ait bildirimler daha sık karşınıza çıkacak.

HTC U Ultra modelinde yer alan dört mikrofon Always On özelliği sayesinde telefon uyku modundayken bile dinleme yapacak ve komutları yerine getirecek. Sesli güvenlik noktasında biyometrik ses kontrol özelliği telefona dahil edildi.

HTC U Ultra U-Sonic özelliği de tanıtılan bir başka yenilik oldu. Hoparlör ve kulaklık performansı konusunda uzun süredir başarılı işler çıkartan HTC, U-Sonic Teknolojisi ile kullanıcının alışkanlıklarına ve zevklerine uygun ses profillerini otomatik olarak tanımlama ve kullanma imkanı sunuyor.

HTC U Ultra'nın kamera konusunda HTC 10'un izinden gideceği açıklandı. DxOMark skorlarından en yüksek puanı alan HTC 10'un performansı 12 Megapiksel yeni kamera ile geride kalacak. HTC U Ultra'nın HTC'nin sunduğu en iyi kamera deneyimine sahip olacağı açıklandı.

HTC U Ultra modelinin ön kamerası ise ultra geniş açılı yapısıyla tanıtıldı. Teknik detaylar ise açıklanmadı.

Ön kısımda çift kamera ve çift hoparlör olan HTC U Ultra modelinde, tasarım anlamında cam ve metalin kullanıldığı bir yapı söz konusu. Bu haliyle önceki tasarımlara oranla çok daha radikal çizgilerle karşılacağımızı söyleyebiliriz.

HTC U Ultra modeli 4 farklı renk seçeneği ile satışa sunulacak. Mavi, siyah, pembe ve beyaz olmak üzere farklı renk çeşitleri gösterildi!

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 17:06
HTC U Play'ın Özellikleri ve Fiyatı!
HTC U Play modelini tanıtmak için bu sabah bir tanıtım etkiniği düzenledi. HTC U Play ve HTC U Ultra modellerini tanıttı. Peki HTC U Play'ın özelliği ve fiyatı nedir?

HTC U oyna ve HTC U Ultra hem ikinci 5.7-inç 2560 x 1440 Süper LCD ekran ve bildirimler ve diğer bilgiler için üst kısmında ikinci bir şerit benzeri ekran ile amiral gemisi modeli olmasa bile gayet güçlü özelliklerde olan telefonunu tanıttı.

Neden U Play?
Gelişmiş bir kulaklıkla gelecek olmasıyla U Play adını alan telefon Hi-Res desteği ile kullanıcılara güzel bir ses deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Amiral gemisi seviyesinin altında konumlandırılmış olan model HTC U Play, HTC U Ultra'ya benzer bir gövde tasarımına sahip.MediaTek Helio P10, 3GB RAM, 32GB depolama + microSD
5,2 inç, 1920 x 1080 piksel, 423 ppi
2500mAh pil
Qualcomm'un MediaTek Helio P10 yonga setinden gücünü alan cihaz 3 GB RAM'e sahip olup 32 GB depolama alanının yanısıra microSD ile arttırılabiir hafızaya sahiptir.

Ön tarafında SUPER LCD 5.2 inçlik ekrana sahip telefonu 2500 MAh'lik pil kapasitesine sahip. Bu boyuttaki bir cihaz için büyük bir batarya değil ancak HTC hızlı sarj sunabilir.HTC U Play: Kameralar

16 megapiksel, PDAF, OIS, flaşlı F / 2.0 arka kamera
UltraPixel modlu 16 megapiksel, f / 2.0 ön kamera
HTC U Play'de bir çift 16 megapiksel kamera yer alıyor. Arka kısım, f / 2.0 diyafram ile optik görüntü sabitleme ve otofokus özellikleri sunmaktadır. Bu kadar iyi olmasına rağmen sadece 1080p video çekimi sunuyor.
Ön kamera, aynı zamanda 16 megapiksel çözünürlükte düşük ışıkta bile iyi çekim deneyimi sunmayı amaçllıyor. Dört pikseli bir araya getiren UltraPixel modu yer alıyor.

HTC U Play: Yazılım

HTC Sense ile Android Nuga
Google Assistant
HTC Sense Companion uygulaması
Android NOUGAT işletim sistemine yer verilen telefonda Google Assistant ve HTC Sense Companion uygulaması birleşik olarak geliyor.

HTC U Play: Yayın tarihi
12 Ocak'ta lanse edildi
Şubat ortasında piyasaya çıkacak..
HTC U Play HTC'nin 12 Ocak ilan edildi. U Play Şubat ayı ortalarında Avrupa'da satışa sunulacak.

HTC U Play Fiyatı!
Fiyatlandırma henüz teyit edilmedi. Ancak bu bilgi elimize ulaştığı zaman sizlerle buradan paylaşacağız.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 18:03
HTC U Play resmen tanıtıldı! İşte tüm özellikleri!

HTC'nin orta menzilli akıllı telefonu HTC U Play resmen tanıtıldı. İşte HTC U Play teknik özellikleri!HTC, 2017 yılına önceki yıllara nispeten daha yüksek bir not ile başladı ve yepyeni merak uyandırıcı akıllı telefonları HTC U Ultra ve HTC U Play’i resmen ilan etti.

HTC U Ultra gibi, HTC U Play’ın tasarımı da metal ve cam malzemeden oluşuyor. Cihazın ön ve arka kısmı camdan oluşturulurken, çerçevesi metalden yapılmış. HTC U Play, orta menzilli Helio P10 yonga seti, 3 GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı ile birlikte geliyor.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x737px.


2500 mAh pile sahip telefon, 16 megapiksel arka kameraya sahip telefonun ön kısmında da 16 megapiksel kamera bulunuyor.
HTC U Play genel özellikleri aşağıdaki gibi:
Ekran 1920x1080 çözünürlüklü 5.2-inç Süper LCD ekran
İşlemci Sekiz çekirdekli 64-bit MediaTek Helio P10 işlemci
Veri deposu 3/4 GB
Depolama 32/64 GB, 2 TB'a kadar microSD kart ile genişletilebilir
Kamera OIS, PDAF, f / 2.0 diyafram, çift tonlu LED flaş ile 16 MP arka kamera,
16 MP'lik ön kamera
Bağlanabilirlik Wi-Fi: 802.11 a /b/g/n/ac, Bluetooth 4.2 , NFC , GPS + GLONASS USB Type-C(USB 2.0)
Pil 2,500 mAh
Yazılım Android 7.0 Nougat
Boyutlar 145.99 x 72.9 x 3,5-7,99 mm 145 gram
Burada açıklanan özellikler U Ultra kadar yüksek değil ancak, yüksek ses kalitesi gibi küçük ekstralar ve etrafındaki sese göre kulağınız için en uygun ses koşullarını belirten USonic uyarlanabilir ses de dahil olmak üzere oldukça iyi özelliklerle geliyor.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 18:34
Safir ekranlı HTC U Ultra tanıtıldı! İşte HTC U Ultra özellikleri!

HTC'nin merakla beklenen telefonu HTC U resmen tanıtıldı. İşte HTC U özellikleri ve fiyatı.
HTC'nin uzun bir süredir beklenen HTC U Ultra telefonu bugün düzenlenen etkinlikte tanıtıldı. HTC U Ultra özellikleri ile üst segment bir telefon olduğunu ilk başta belli ediyor. Kişisel yaşam için tasarlandığının vurgusunun yapıldığı HTC U Ultra, özelliklerinin yanında tasarımı ile de dikkat çekiyor. Peki, HTC U Ultra özellikleri neler?

HTC U Ultra özellikleri

HTC U Ultra, 5.7 inç büyüklüğünde 2K çözünürlüğünde 515 PPI değerinde safir ekrana ve 2 inç büyüklüğünde ikinci üst ekrana sahip. Bu üst ekranın çözünürlüğü ise 160x1040 olarak açıklandı.
Qualcomm Snapdragon 821 yonga setine, 4 GB RAM'e, 12 Megapiksel çözünürlüğünde f/1.8 arka, 16megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya sahip. 64 GB dahili hafızaya sahip olan HTC U Ultra microSD kart desteği sayesinde 2 TB'a kadar hafıza arttırımı sunuyor.Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x1045px.


3.000 mAh kapasiteli batarya ile gelen HTC U Ultra Android 7.0 Nougat işletim sistemi ile geliyor.
Mavi, siyah, beyaz ve roze altın renk seçeneklerine sahip olan HTC U Ultra fiyatı 749 dolar olarak belirlendi.

HTC U Ultra yapay zeka ile geliyor

HTC, U Ultra ile yapay zeka deneyimi sunuyor. U Ultra'daki AI, alışkanlıklarınızı öğreniyor ve size gün içerisinde önerilerde bulunuyor. Örneğin; takvime lokasyonlu bir anımsatıcı eklediğinizde telefonu şarj edemeyeceğinizi düşündüğünden düşük güç moduna alma veya soğuk bir günde kalın kıyafet giymeniz konusunda önerilerde bulunuyor.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1572x1045px.


USB Type-C portunun yer aldığı telefonda 3.5mm kulaklık girişi bulunmuyor.

HTC U Ultra Teknik Özellikleri

Boyut: 162.41 x 79.79 x 3.6-7.99mm
Ağırlık: 170g
Ekran: 5.7 inç, Quad HD (2560x1440) Super LCD 5 ile Dual Display ve Gorilla Glass 5
İkinci ekran: 2.05 inç (160x1040)
İşletim sistemi ve arayüz: Android 7.0 ile HTC Sense
HTC Sense Companion: Seni zamanla tanıyarak öneriler sunan yapay zeka
İşlemci: Qualcomm Snapdragon 821 64-bit, 8 çekirdekli, 2.15GHz’e kadar
Toplam Bellek: 64GB
RAM: 4GB
Genişletilebilir bellek: microSD hafıza kartı ile 2TB’a kadar genişletilebilir Flex Storage
Arka kamera: 12MP HTC UltraPixel 2 ile 1.55μm pixel
BSI sensörü
Lazer Otofokus
Faz algılamalı otofokus (PDAF)
Optik İmaj Sabitleyici (OIS)
f/1.8 diyafram açıklığı
Çift tonlu LED flaş
Ağır çekim video kaydı. 720p / 120fps
4K video kaydı ile 3D ses, Hi-Res ses kaydı
Çekim modları: Oto HDR, Panorama, Pro modu ile manuel kontroller, uzun pozlama ve RAW format desteği, Hyperlapse, Zoe fotoğraf, Video Pic, yüz algılama, sürekli çekim
Ön kamera: 16MP ve UltraPixel modu
BSI sensörü
Full HD 1080p video kaydı
Çekim modları: Canlı makyaj, Oto HDR, Otomatik Selfie, Sesli Selfie, Selfie Panorama, Video Pic
Ses: HTC USonicHTC BoomSound Hi-Fi hoparlörler, 4 mikrofon ile 3D Audio ses kaydı, Hi-Res audio stereo ses kaydı, Hi-Res audio sertifikası ve Gürültü önleme.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:11
Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, Mobil Dünya Kongresi’nde çok ses getiren bir tanıtıma imza attı. Android platformu altında ürettiği One M9'u resmi olarak duyuran HTC, geçtiğimiz hafta One M9'u 2.799 Türk Lirası fiyatla Türkiye'de de satışa sundu.

Android'in en son sürümü Android 5.0 Lolipop Güncellemesi yüklü olarak satışa sunulan One M9, ayrıca HTC'nin akıllı telefonları için özel olarak geliştirdiği Sense 7 Kullanıcı arayüzü ile geliyor. Oldukça gelişmiş seçenekler, özelleştirilebilir menü ve ana sayfalar dahil olmak üzere Sense 7 Arayüzü kullanıcılara kişiselleştirme adına geniş bir alan tanıyor.

HTC One M9 ve Sense 7 Kullanıcı arayüzü ile telefonunuzu baştan yaratabileceğiniz 30 gizli ipucunu yazımızın devamında bulabilirsiniz.

1. Hızlı Ayarlar düzenini özelleştirin
HTC-sense-7-hızlı-ayarlar

Bildirim merkezi ve hızlı ayarlar panelini kendinize özel olarak uyarlamak artık çok kolay. Hızlı Ayarlar karolarını dilediğiniz gibi yeniden düzenleyebilirsiniz. Hızlı Ayarları açmak için ekranın üstünden aşağı doğru kaydırın. Daha sonra kalem ve kağıt simgesine dokunun, dilediğiniz ayarın yerini değiştirmek için sürükleyerek istediğiniz sıraya yerleştirin.
2- Ekstra Navigasyon Butonu Ekleme ve Navigasyon Barı Düzenleme
HTC-Sense-7-Navigasyon-Tuşları

Telefonunuz varsayılan olarak üç adet sanal navigasyon tuşu ile geliyor. Fakat HTC bu tuşlar için de size seçenekler sunuyor. Eğer üç navigasyon tuşu size,az geliyorsa bir dördüncü tuşu ekleyebilirsiniz. Dilerseniz nasıl yapıldığına göz atalım.

Ayarlara ve Kişiselleştirme menüsüne gidin. Burada "Navigasyon Tuşlarını Değiştir" seçeneğine tıklayın. Dördüncü Navigasyon Tuşuna tıklayın ve dilediğiniz bir özelliği bu butona atayın. Butonları sağa veya sola sürükleyerek yerlerini de kullanımınıza uygun olarak değiştirebilirsiniz.

3- Gelen Çağrıları Otomatik Cevaplama
HTC-Sense-7-Otomatik Cevaplama

HTC One M9 ile Sense 7 Kullanıcı arayüzünün sunduğu güzel bir özellik daha. Gelen Çağrıları otomatik olarak cevaplayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ise çağrı geldiğinde dilerseniz ekranda kimin aradığını baktıktan sonra telefonunuzu kulağınıza götürmenşz yeterli. Aynı şekilde aramayı kapatabilirsiniz de.

Bu özelliği açmak veya kapatmak için yapmanız gereken işlem ise oldukça basit. Ayarlara gidin, Arama menüsünü seçin ve Otomatik Cevaplama seçeneğini işaretleyin ya da özelliği kullanmak istemiyorsanız işareti kaldırın.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:14
4- Telefonu Ters Çevirip Sessize Alma
04

Birisi arıyor ve cevaplamak istemiyorsunuz. Hepimizin başına geliyor. O yüzden bu konuda HTC Sense 7 Kullanıcı arayüzünün sunduğu özelliği kullanabilirsiniz. Cevaplamak istemediğiniz çağrı geldiyse One M9 telefonunuzu ekranı alta gelecek şekilde ters çevirmeniz yeterli. Arama sesi kapatılacak ve kimse,rahatsız olmayacak. Siz de aramayı reddetmek zorunda kalmayacaksınız.

Bu özelliği açmak ya da kapatmak için yapmanız gereken işlemler ise küçük bir kaç adımdan oluşuyor: Ayarlara gidin ve Sesler ve Bildirimler menüsünü açın. "Ters Çevirerek Sessize Al" Butonuna tıklayın. Burada karşınıza çıkacak seçenekler ise telefonunuzu tek arama için ya da tüm aramalar için sessize almanızı sağlayacak.

5- Gelen Arama Ses Seviyesini Otomatik Ayarlama
05

HTC One M9 akıllı telefonunuz gelişmiş Sensörler sahip. Bu sayede bir çok işlevi önceden ayarlı olarak yerine getirebiliyor. Mesela herhangi bir arama geldiğinde Telefonunuz vçcebinizdeyken yüksek olan ses seviyesi, telefonu cebinizden çıkardığınız zaman otomatik olarak kısılıyor.

Bu özellik için Ayarlar menüsüne gidin ve Sesler ve Bildirimleri seçin. Burada "Telefonu kaldırınca sessize al" seçeneğini göreceksiniz. İşaretlemeniz yeterli.

6- Cep Modu ile Ses Seviyesi Ayarı
06 (1)

Telefonunuz çantanızda veya cebinizde çalarken otomatik olarak zil sesi yükseltebir. HTC bu özelliğe "Cep Modu" adını veriyor. Bu özelliği yönetmek için Ayarlar menüsünde Sesler ve Bildirimler seçeneği altında "Cep Modu" Butonuna dokunsanız yeterli.

7- Akıllı Klasörler Özelliği
07

Akıllı Klasörler, HTC Sense 7 arayüzünün ev ekranında dinamik olarak değişiklikler yapan Canlı Widgetlerdir. Akıllı Klasörler, içlerindeki kısayol tuşlarını son kullandığınız uygulamalara göre otomatik olarak değiştirirler. Bu özelliği istediğiniz zaman açıp kapatabilirsiniz.

Ana ekrandaki HTC Sense Home Widgetine gidin. Buradan İş, Ev ya da Dış Mekan seçeneklerinden birini seçin. Gelen ekranda "Akıllı Klasörleri göster/gizle seçeneğine tıklayın. Daha sonra gelen ekrandaki tiklere dokunun ve "Tamam"a basarak işlemi tamamlayın.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:15
8- "Motion Launch" Özelliğini Açın
08

HTC One M9'un Sense 7 Arayüzü ile kazandığı en güzel özelliklerden biri de Motion Launch özelliği. Bu özellik sayesinde telefonunuz kilit ekranındayken ya da uyku modunda kilitleyken dokunmatik jestlerle kilidi açabilir, kamerayı veya başka bir uygulamayı başlatabilirsiniz.

Motion Launch özelliğini ayarlamak için Ayarlar menüsünde "Ekran ve Jestler" seçeneği altında "Motion Launch Jestleri" ayarı ile dilediğiniz jestleri seçebilir, özelliği aktif edebilir ya da kapatabilirsiniz.

9- Kilit Ekranı Ayarlama
09 (1)

Akıllı telefonlarda birinci önceliğiniz cihaz güvenliği olmalı. İşe kilit ekranı güvenliğinden başlayabilirsiniz. Kilit ekranına, şekil, sayısal pin gibi diğer Android telefonlardan farklı olmayan güvenlik araçlarından birini seçebilirsiniz. Ayarlardan Güvenlik menüsüne gidin ve "Ekran kilidi" düğmesine dokunun. Ekran kilidi seçeneğini seçin ve dilediğiniz ekran kilidini kurun.

10- HTC Blinkfeed Bildirimlerini Kontrol Edin
10

Zaman zaman, yakındaki bir restoranda ya da önerilen haber için bir öneri olarak HTC BlinkFeed bildirimleri göreceksiniz. Ama bu işlevselliği istemiyorum derseniz, Ayarlar menüsünde BlinkFeed paneline gidin ve üç nokta menüsünü dokunun. Sonra bildirimleri seçmek için "kilitekranı üzerinde Bildirim" ayarları "Vurgulanan Konuları Seçin" ve kullanın. Ayrıca "ana ekran panelleri yönetme" seçeneği ile tamamen BlinkFeed'i kapatabilirsiniz.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:17
11-Ek Temalar İndirme
11

HTC One M9'u kişiselleştirmek için yapmak önceden yapılmış temalar indirebilirsiniz. Eğlenceye dönelim! Bildirim panelini açıp Temalar'a tıklayın. "Başlayalım"a dokunarak talimatları geçin ve hesaplarınızdan biriyle oturum açın. Ardından, "Önerilen" ekranında, kategoriler arasında gezinerek göz atmak için ekranı kaydırın. Herhangi bir içerikle ilgili ayrıntıları görmek bir öğeye dokunarak indirin ve "Uygula" butonu ile varsayılan temanız olarak ayarlayın. İndirdiğiniz temanın özel sesleri varsa, zil sesleri ve uyarı sesleri tümüyle değişecek, bu yüzden bazı ek değişikikler yapmak için hazırlıklı olun.

12- Kendi Temanızı Oluşturun
12

HTC ile hazır temaları indirebileceğiniz gibi kendi temanızı oluşturup paylaşabilirsiniz de. Bunun için Temalar'ı açıp büyük (+) butonuna tıklayın. İlk olarak karşınıza " Ev Ekranı resmini seçin" ekranı çıkacak. Galriden bir fotoğraf seçebilir ya da kamera ile yeni bir tane çekebilirsiniz. Daha sonra aşağı ya da yukarı kaydırarak temanız için önceden tanımlanmış stillerden birini seçerek temanızı kaydedebilirsiniz ya da düzenle butonuyla temanızı daha fazla özelleştirebiliriniz.

13- Zil Sesi, Bildirimler ve Alarm sesini değiştirme
13

Ayarlarda kişiselleştirme menüsüne gidin. Ses altında, zil sesi, sistem bildirim ve alarm için farklı sesler seçin.

14-Menü yazı tipini değiştirme
14

Ekran yazı tipi stilini ve boyutunu değiştirebilir hatta yeni fontlar indirebilirsiniz! Ayarlar, kişiselleştirme menüsüne gidin. "Yazı stili" dokunun ve yerleşik yazı tiplerinden birini seçin veya biraz daha fazla indirmek için "Yeni yazı tipleri indirin" dokunun. Son olarak, yazı tipi boyutunu seçmek için "Yazı boyutu" düğmesine dokunun.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:18
15- Ana ekran panelleri Düzenleme
15

Beğeninize ana ekran panelini özelleştirebilirsiniz. Bunun için ana ekranda bir boşluğa basılı tutun ve açılan menüden, ana ekran sayfaları yönet butonuna dokunun. Yeni Widget panelini eklemek için, simgesini görene kadar sola kaydırın ve sonra dokunun. Widget panelini çıkarmak için, solda veya sağda kaybolana kadar sürükleyin ya da panele geri alın.

16- HTC Blinfeed Açma ve Kapatma
16

Ana ekranda iki parmakla kaydırın ya da boş bir alana basılı tutun. Ev ekranlarını yönet butonuna dokunun. Blinkfeed'i kaydırın ya da kaldır seçeneğine dokunun.

17- Ses Butonlarını Kullanarak Fotoğraf ve Video Çekin
17

Kamera uygulamasında denklanşör ve zoom işlevlerini kontrol için ses butonlarını atayabilirsiniz. Vizöör ekranında Circles butonuna dokunun ve ardından ayarlar seçeneğine gidin. "Ses butonarı seçenekleri" menüsünden kullanmak istediniz ayarı seçin.

18- Bokeh Modu Kullanımı
18

Vizör ekranında herhangi bir nesneye odaklanmak için Bokeh modunu kullanın. Kamera uygulamasını açın circles simgesine dokunun ve Bokeh dokunun. Vizör ekranında, odaklanmak istediğiniz nesneye dokunun. Fotoğrafı çekmek için hazır olduğunuzda, alt dairesel simgesine dokunun. Galeri'de çektiğiniz fotoğrafı açın ve bokeh etkisini görmek için küçük resim üzerlerine dokunun.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:20
19- "Peyniiir" Diyerek Selfie Çekin
19

"Sesli Selfie" özelliği kolayca sesli kontrol komutları kullanarak fotoğraf veya video selfie çekmenizi sağlar. Bunu kullanmak için, önce kamera ayarlarında bu özelliği açmak gerekiyor. Selfie modunda Camera uygulamasını açın. Vizör ekranında, kamera seçenekleri göstermek için dişli simgesine dokunun. "Sesli Selfie" seçeneğini etkinleştirin ve "Cheese!" / "Capture!" diyerek fotoğraf çekebilir ya da "Action!" / "Rolling!" diyerek selfie video kaydedebilirsiniz.

20- Manuel Kamera Ayarları
20

Farklı ortamlarda veya aydınlatma koşullarında uzman kamera ayarları mı istiyorsunuz? manuel beyaz dengesi, pozlama, ISO, ve daha fazlası gibi ayar değerlerini ayarlayabilirsiniz. Kamera uygulamasını açın ve (bu modda değilseniz) Kamera moduna geçin. Ardından, Vizör ekranında kamera simgesine dokunun daha sonra M-simgesine dokunun ve kamera seçenekleri karşınıza gelir. Belirli bir ayara dokunun ve ayarlamalar yapmak için ayar kaydırıcıyı sürükleyin. Varsayılan değer ayarına geri dönmek için "A" simgesine dokunun.

21- Çekim Modu için Özel Kamera Ayarları Kaydedin


21

Kamera uygulamasını ihtiyaç duyduğunuz her zaman rahatlıkla kullanabilirsiniz, ayrıca yeni bir çekim modu gibi bir sahne ya da özel ayarlar yapmanızı da sağlar. Kamera uygulamasının Vizör ekranında, kamera seçeneklerini göstermek için üç kare simgesine dokunun. İstediğiniz gibi ayarları değiştirin ve işiniz bittiğinde, "özel kamera olarak Kaydet" düğmesine dokunun.

22- Fotoğraflarda Kırmızı Göz Düzeltme
22 22

Sense 7, fotoğraflara hızlı ve etkileyici düzenlemeler yapmanıza olanak sağlayan Photo Editor uygulamasına da sahip. Fotoğrafınızı açın ve Essentials butonuna dokunun ardından "Kırmızı göz kaldırma" butonuna dokunun. Değişiklikleri kaydetmek için, onay simgesine dokunun. Orijinal fotoğraf düzenlenmemiş kalırken düzenlenmiş fotoğraf yeni bir fotoğraf olarak kaydedilir.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 20:22
23- Animasyonlu GİF'ler Oluşturun
23

Animasyonlu GIF yapma Fotoğraf Editör'ün fonksiyonelliğini gösteren en iyi özelliklerden biri. Bir fotoğraf çekerken Kamera deklanşör düğmesini basılı tuttuğunuzda kendisini Burst çekim modunda aktif ederek çekilen fotoğraflar üzerinde çalışıyor. Fotoğraf Editörün GIF fonksiyonu GIF işlemek için kare dizisini kullanır. Eğer elinizde bir seri çekim fotoğraf dizisi varsa Photo Editor ile fotoğrafı açın ve Efektler, GIF yaratıcısına dokunun. GİF'in başlamasını ve bitmesini istediğiniz parçaları seçmek için çerçeveleri sürükleyin ve iki şık sürgülü bir animasyon göreceksiniz. Sonraki ekranlarda, dahil etmek istediğiniz çerçeveleri seçin ve animasyon hızını ayarlayın ve animasyonun oynamasını istediğiniz yönünü seçebilirsiniz.

24- Fotoğraflara Animasyonlu Simge Ekleme
24

Photo Editör, fotoğaflarınıza eğlenceli ve animasyonlu nesneler eklemenizi sağlar. Uygulamanın slide menüsünden efektlere ardından da elementlere dokunun. Ayrıca yalnızca seçili alana efekti uygulamak için bir animasyon yolunu çizim gibi ek seçeneklere erişmek için navigasyon tuşlarının üzerinde gri dikdörtgenin içinde oka dokunabilirsiniz. Ayrıca animasyon hızını ve yoğunluğunu ayarlayabilirsiniz. Son olarak iki parmak ile bir alanı basılı tutun ve animasyonu döndürmek için dairesel hareketlerle parmaklarınızı sürükleyin.

25- HTC BoomSound Toggle modları
25

HTC BoomSound Dolby Ses hoparlör veya kulaklık çıkışı için can damarı demektir. Açık veya kapalı özelliğini değiştirmek için, Ayarlar menüsüne gidin ve HTC BoomSound seçeneğine giderek Dolby Ses anahtarı Açık / Kapalı seçin.

26- Zil sesi olarak bir şarkıyı ayarla
26

Müzik kütüphanesinden bir şarkı seçin ve zil sesi olarak ayarlayın veya favori temanız için varsayılan zil sesi olarak atayabilirsiniz. Müzik uygulamasını başlatın. Eğer çalan şarkıyı zil sesi olarak ayarlamak isterseniz üç kare menü tuşuna basaal "Zil sesi olarak ayarla" butonuna dokunun. Daha sonra "Telefon zil sesi" ya da "İletişim zil" düğmesine dokunun. Eğer "İletişim zil" seçerseniz, zil sesi ile ilişkilendirmek istediğiniz kişileri seçmek için devam edin.

Mehmetkarahanlı
12-01-2017, 22:51
HTC'nin yeni U Play / Ultra modelleri için tanıtım videoları yayınlandı

HTC, düzenlediği etkinlikle bugün duyurduğu U Play ve U Ultra modelleri için 3 yeni video yayınladı
Ocak ayı ile birlikte 2017'de bir çok yeni akıllı telefon duyurulmaya başlandı ve bunlar arasında HTC'nin iki yeni akıllı telefonu da yer alıyor. HTC bu sene farklı bir strateji ile karşımıza geldi ve bugün düzenlediği etkinlikte yeni HTC U adındaki ailesinin üyelerini gün yüzüne çıkardı. Bu yeni cihazlardan üst model olan HTC U Ultra adı ile gelirken, diğer model de orta seviye olarak HTC U Play adı ile duyuruldu.

HTC'nin yeni akıllı telefon modellerinin tasarımları benzer geliyor. Her iki cihazın da hem ön hem de arka yüzünde cam malzeme kullanılmış ve çerçeve ise metal olarak belirlenmiş. Ayrıca cihazlar Google Asistant ya da Siri gibi kişisel sesli asistan da içeriyor.
HTC, bu yeni duyurduğu akıllı telefon modelleri için ilk tanıtım videoları da yayınladı. Haberimiz içerisinde bu yeni videoları izleyebilirsiniz.

Cihazlardan HTC U Ultra, 5.7" büyüklüğünde ve 2560x1440 piksel Quad HD dokunmatik ekran ile geldi. Bu yeni akıllı telefon dört çekirdekli işlemci ve Adreno 530 grafik işlemci içeren Qualcomm Snapdragon 821 yonga setinden güç alıyor. 4GB sistem belleği ve 64GB / 128GB dahili veri kapasitesi yeni akıllı telefonda bulunurken, ayrıca akıllı telefon 12MP arka kamera ve 16MP ön kamera içeriyor. İşletim sistemi Android 7.0 Nougat olmakta.

Diğer model HTC U Play ise 5.2" büyüklüğünde 1920x1080 piksel Full HD ekran, 3GB / 4GB sistem belleği, 32GB / 64GB dahili veri kapasitesi, MediaTek Helio P10 yonga seti, 16MP arka kamera, 16MP ön kamera, Android 7.0 Nougat mobil işletim sistemi ile geldi.

Mehmetkarahanlı
13-01-2017, 13:45
HTC, U serisi telefonlarını henüz duyurmuştu ki, şirketin CEO'su HTC'nin 2017'de kaç telefon tanıtacağına dair önemli bir açıklama yaptı.
Tayvan orijinli, Çinli telefon üreticisi HTC'nin 2017'de altı veya yedi yeni model tanıtması bekleniyor.
HTC 2016'dan hiç memnun kalmadı

2016'da bir düzine yeni telefon tanıtan firma aradığı başarıyı bulamayınca 2017'de daha küçük bir portfolyoya odaklanma kararı aldı.
Firma şimdiden Android Nougat sistemli ve metal kasalı HTC U ve HTC U Ultra modellerini tanıttığı için geriye dört veya beş model kalmış bulunuyor.
Bu yeni modellerin de Şubat ayı sonunda, Barselona'daki MWC etkinliğinde kendini göstermesi büyük olasılık olarak görülüyor.
Bu arada, HTC yetkilileri büyük beğeni toplayan HTC 10'un yerine gelecek telefonun HTC 11 adını almayabileceğinin de altını çizdi. Bakalım, HTC bu yıl telefonlarını hangi isimler ve imajlar altında konumlandıracak?

Mehmetkarahanlı
13-01-2017, 14:20
HTC U Play dün HTC tarafından gerçekleştirilen lansman ile tanıtıldı. Mütevazi yapısı, yapay zekası ve tatminkar donanımları ile gelen U Play aynı zamanda artık popüler hale gelen sanal asistan desteğini de arkasına almış durumda.

HTC U Play neler sunuyor ?

Düzenlenen etkinlikte cihaz 5.2 inçlik ideal ekran boyutu ile karşımıza çıktı. Full HD çözünürlüğe sahip ekran, IPS panel ekran yapısı ile birlikte geliyor. 145 gram ağırlık, 1920 x 1080 px ekran çözünürlüğü ve 428 ppi ekran piksel yoğunluğu bulunuyor.

HTC U Play'de metal kasa tercih edilmiş. Şahsen kullanıcılar açısından metal kasanın önemi büyük. Gerek darbelere karşı, gerekse de cihazın pasif soğutma ihtiyacına destek sağlaması ön plana çıkıyor.

Gelelim cihazın performansını sağlayacak olan orta segment işlemciye. HTC U Play Helio P10 işlemcisinden gücünü alıyor. 3 GB RAM ve 32 GB'lık dahili hafızası sayesinde "orta segment" diyebileceğimiz bu cihaz, 2500 mAh bataryaya sahip.


"16 Megapiksel ön kamera mı ?"

HTC firmasından alışık olmadığımız bir hareket ön kameradan geldi diyebilirim. F/2.0 diyafram aralığına sahip 16 megapiksellik arka kameramız bulunurken, aynı şekilde 16 megapiksellik bir de ön kameramız bulunuyor. HTC U Play bu konuda diğer rakiplerinin bir tık ötesine geçebilir.

Şahsen günümüz akıllı telefon kullanıcıları artık kamera kalitesine ayrı bir önem verdiği için kullanıcıyı bu taraftan yakalayabileceğini düşünüyorum. Tabii ki cihazın içerisinde bulunan lens ve kamera performansı çok çok önemli.

Sesli asistan unutulmamış

HTC firması yeni güncellemiş olduğu Sense asistanını HTC U Play cihazında kullanmış. Henüz test etme şansımız bulunmadı ancak Google Asistan ve Siri'nin performansına yetişebilmesi için biraz daha çalışılması gerektiğini düşünüyorum.

HTC U Play'de aynı zamanda ilk kez karşılaşmış olduğumuz biyometrik bir ses kilit açma özelliği bulunuyor. "Nasıl çalışıyor ?" diyecek olursanız hemen tarif edelim; cihazın üzerinde bulunan ve sürekli aktif olan 4 adet mikrofon yer alıyor. Bu mikrofonlar sayesinde sesli asistan Sense sizin sesinizi tanıyarak telefonun kilidini açabiliyor. Üstelik ses kaydı gibi dinletmelere karşı da ayrıştıcısı unutulmamış.

Son olarak HTC U Play'in Hi-Res ses teknolojisi ile birlikte geldiğinin altını çizelim. Şuanda bu modelin yurt dışı ve yurt içi satış fiyatları henüz belli olmadı.


Teknik Detaylar


HTC U PlayÜretici Firma
HTC


Model
U Play


Çıkış Tarihi
11 Ocak 2017


Boyutlar
146 x 72.9 x 8 mm


Ağırlık
142 gram


Ekran Boyutu
5.2 inç


Ekran Çözünürlüğü
1920 x 1080 px


Ekran Piksel Yoğunluğu
428 ppi


Android Sürümü
v.6.0.1 Marshmallow


Yonga Seti
Helio P10


İşlemci
Sekiz çekirdekli Cortex-A53


Grafik İşlemci
Mali-T860MP2


RAM
3/4 GB


Depolama
32/64 GB


microSD
2 TB'a kadar


Arka Kamera
16 MP f/2.0


Ön Kamera
16 MP f/2.0


WLAN
Wi-Fi 802.11 a / b / g / n / ac


Sensörler
Parmak izi, ivmeölçer, cayro, yakınlık ve pusula


Batarya
Li-Ion 2500 mAh (Çıkartılamaz)


Yurtdışı Satış Fiyatı
Henüz Belli Değil


Türkiye Satış Fiyatı
Henüz Belli Değil

Mehmetkarahanlı
13-01-2017, 21:11
HTC’nin dün lansmanını yaptığı yeni amiral gemisi U Ultra, HTC kanadının bu seneki tek üst seviye telefonu olacak.
Bildiğiniz gibi dün HTC tarafından yapılan bir lansman ile yepyeni U serisine start veren firma U Ultra ve U Play adında iki model çıkarmış ve amiral gemi kıvamındaki U Ultra’da Qualcomm Snapdragon 835 yerine S821’i tercih etmişti. Bu durumda“Galiba 835’i HTC 11’de kullanacaklar” şeklinde düşünenler ve HTC 11’i bekleyenler için üzücü bir haberimiz var.


HTC’den gelen açıklamaya göre bu sene için HTC 11 planları olmadığı belirten HTC akıllı telefonlardan sorumlu başkanı Chialin Chang, HTC’nin 2017 yılı amiral gemisinin HTC U Ultraolacağını belirtiyor. Aynı zamanda 2017 yılında toplamda 6 ya da 7 telefon duyuracağını açıklayan HTC kanadında yıl içerisinde orta ve alt seviyede 4 ya da 5 telefon daha gelecek.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1366x967px.


5.72 inçlik 2K QHD ile 2 inçlik 160 x 1040 piksel ekranı, Qualcomm Snapdragon 821 çipseti, Adreno 530 grafik işlem birimi, 4GB RAM, 64GB depolama + MicroSD kart desteği, 12MP arka 16MP ön kamerası ve 3.000mAh bataryasıyla gelecek olan HTC U Ultra, alüminyum kasa ve arkasında ve önünde bulunan cam kaplama ile piyasaya çıkacak ve HTC’nin bu seneki amiral gemisi olacak.
Aynı zamanda 128GB depolama kapasiteli ve cam kısımlarının safir cam ile korunacağı bir varyasyonu daha olacak olan HTC U Ultra, bakalım S835li rakiplerine göre nasıl bir başarı elde edecek.

Mehmetkarahanlı
15-01-2017, 16:53
HTC U Ultra ve U Play: Resmi Görüntüler ve Renk Seçenekleri

HTC'nin duyurusunu yaptığı yeni U serisi akıllı telefonlarının tasarımları çok beğenildi. U Ultra ve U Play modelleri tanıtılan cihazların, resmi görselleri ve renk seçenekleri de beğeni kazanıyor.


Tayvan merkezli üretici HTC, yeni tasarım anlayışını yansıtan U serisi akıllı telefonlarını duyurdu. Yekpare metal gövdeli akıllı telefonları ile akıllarda yer eden şirket, yeni HTC U serisi akıllı telefonlarını cam tasarımları ile gün yüzüne çıkardı.
Metal telefonlar o kadar çok popüler oldu ki, isimsiz Çinli üreticilerin 200 doların altındaki telefonlarını fırçalanmış alüminyum gövdeler ile öne çıkardığı göz önüne alındığında, HTC'nin son birkaç yıl içinde benzer görünümlü amiral gemileri taşıyan tasarım diliyle, sektörde rekabet edebilmesi giderek zorlaşıyordu.
HTC U Ultra ve U Play, yapısal sağlamlığı korumak için metal çerçeve ile desteklenen cam hamburger tasarıma sahip. Ön ve arka camlar, kesintisiz bir tasarım çizgisi için metal yüzeyle birleştiği noktalarda simetrik kavislere sahip. Bu 3D cam tasarım, daha zarif bir Görünüş sağlarken, aynı zamanda elde tutuş için de daha konforlu bir kullanım imkanı sunuyor.
HTC U Ultra ve U Play, Galaxy Note 7'den sonra kullanılmayan Corning'in Gorilla Glass 5 camını ön ve arka yüzeyde kullanıyor. HTC'nin yaratıcı renk isimlerine gelince. Aşağıdaki fotoğraf galerisinde de göreceğiniz üzere Kozmetik Pembe renge Rose Gold demek gerçekten cesaret ister.

Mehmetkarahanlı
18-01-2017, 13:19
Son dönemde artan Android 7.0 Nougat güncelleme furyasına HTC de sonunda müdahil oluyor.
Birçok firma 2017 ile beraber Android Nougat güncellemesine başlamışken bir atak da HTC’den geliyor. Dün Amerika’da One A9 için güncellemeye start veren firma, özellikle merak edilen HTC 10 ve One M9 modellerine ise yapılan açıklamaya göre 2 hafta içinde gerekli güncellemeyi verecek.Yani 2017’nin Ocak ayı bitmeden Avrupa’daki (buna Türkiye de dahil olacaktır) HTC 10 ve HTC One M9 kullanıcıları merakla bekledikleri Android 7.0 Nougat güncellemesine kavuşmuş olacak. Bizzat HTC’nin Avrupa, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi Ürün Müdürü olan Graham Wheeler’dan gelen açıklamayla HTC kullanıcıları da görünüşe göre yeni sürüm için çok beklemeyecekler.

Mehmetkarahanlı
23-01-2017, 01:26
HTC'nin Halfbreak kod isimi akıllı saatinin görselleri geldi

HTC, akıllı saatini ilerleyen dönemde pazara sunulabilir.

Akıllı telefon pazarının önemli isimleri son dönemde giyilebilir cihaz pazarına da giriş yaptılar ve bilindiği üzere giyilebilir cihaz pazarında akıllı saatler ve sanal gerçeklik gözlükleri öne çıkıyor. Akıllı saatler, çok sayıda firma tarafından sunulurken, Apple, Samsung, LG, Sony, Huawei gibi firmalar başı çekiyor.

Giyilebilir cihaz pazarında faaliyet gösteren firmalardan birisi de HTC adındaki Tayvan merkezli teknoloji devi olmakta. Firma geçtiğimiz sene içerisinde HTC Vive adındaki sanal gerçeklik gözlüğünü satışa çıkarmıştı. Bu gözlük, akıllı telefonlarla kullanılmayıp, tüm donanım özelliklerini barındıran bir cihaz olarak geldi.
HTC, şaşırtıcı bir biçimde akıllı saat ise şu ana kadar sunmuş değil. Daha önce firmanın bir çok kez akıllı saat sunacağına dair iddialar gelmiş ve ayrıca cihazın görselleri de ortaya çıkmıştı. Şimdi de HTC Halfbreak kod ismine sahip bu yeni cihaz için bazı yeni görseller geldi.

Görüldüğü kadarı ile HTC ve Under Armour adındaki ABD merkezli spor giyim firması ile işbirliği ile pazara sunulacak. Yeni akıllı saatin yuvarlak tasarıma sahip 360x360 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran içereceği belirtiliyor.
HTC Halfbreak akıllı saatin MWC 2017'de ya da daha sonra resmi olarak duyurulması bekleniyor ve bu da büyük ihtimalle cihazın Android Wear 2.0 ile sunulabileceği anlamına geliyor. Cihazın arkasında sensörler göze çarpıyor ve büyük ihtimalle de özellikle de sağlık ve fitness tutkunlarına yönelik uygulamalar içerecek.

Mehmetkarahanlı
23-01-2017, 11:47
HTC'nin Halfbreak kod isimi akıllı saatinin görselleri geldi

HTC, akıllı saatini ilerleyen dönemde pazara sunulabilir.

Akıllı telefon pazarının önemli isimleri son dönemde giyilebilir cihaz pazarına da giriş yaptılar ve bilindiği üzere giyilebilir cihaz pazarında akıllı saatler ve sanal gerçeklik gözlükleri öne çıkıyor. Akıllı saatler, çok sayıda firma tarafından sunulurken, Apple, Samsung, LG, Sony, Huawei gibi firmalar başı çekiyor.

Giyilebilir cihaz pazarında faaliyet gösteren firmalardan birisi de HTC adındaki Tayvan merkezli teknoloji devi olmakta. Firma geçtiğimiz sene içerisinde HTC Vive adındaki sanal gerçeklik gözlüğünü satışa çıkarmıştı. Bu gözlük, akıllı telefonlarla kullanılmayıp, tüm donanım özelliklerini barındıran bir cihaz olarak geldi.
HTC, şaşırtıcı bir biçimde akıllı saat ise şu ana kadar sunmuş değil. Daha önce firmanın bir çok kez akıllı saat sunacağına dair iddialar gelmiş ve ayrıca cihazın görselleri de ortaya çıkmıştı. Şimdi de HTC Halfbreak kod ismine sahip bu yeni cihaz için bazı yeni görseller geldi.

Görüldüğü kadarı ile HTC ve Under Armour adındaki ABD merkezli spor giyim firması ile işbirliği ile pazara sunulacak. Yeni akıllı saatin yuvarlak tasarıma sahip 360x360 piksel çözünürlüğünde dokunmatik ekran içereceği belirtiliyor.
HTC Halfbreak akıllı saatin MWC 2017'de ya da daha sonra resmi olarak duyurulması bekleniyor ve bu da büyük ihtimalle cihazın Android Wear 2.0 ile sunulabileceği anlamına geliyor. Cihazın arkasında sensörler göze çarpıyor ve büyük ihtimalle de özellikle de sağlık ve fitness tutkunlarına yönelik uygulamalar içerecek.

Mehmetkarahanlı
23-01-2017, 20:32
Safir ekranlı HTC U Ultra, gelecek ay satışa sunulacak

HTC U Ultra safir ekran ve 128GB ROM ile gelecek ay Tayvan'da satışa sunulacak.

Tayvan merkezli teknoloji devlerinden birisi HTC olurken, firma geçtiğimiz sene HTC 10 başta olmak üzere sunduğu modellerle adından söz ettirmişti. Bu seneye de hızlı giren firma, geçtiğimiz günlerde iki yeni akıllı telefon modelini gün yüzüne çıkardı.

Firmanın bu yeni cihazlarından birisi HTC U Play olurken, diğer model de HTC U Ultra adı ile geldi. Play orta seviye versiyon olurken, Ultra ise üst düzey donanım özellikleri ile geldi.
Henüz her iki cihaz da satışa sunulmuş değil, ancak gelen bilgilere göre gelecek ay yani Şubat ayı ortalarında HTC, üst seviye modeli U Ultra'nın safir ekrana sahip olan ve 128GB dahili veri kapasitesi ile gelen Sapphire Edition versiyonu anavatanı Tayvan'da satışa çıkarmayı amaçlıyor.
Standart model hali hazırda Tayvan'da ön siparişe sunulmuş durumda. Bu versiyonun 64GB versiyonu TWD 23,900 ($760) ve 128GB versiyonu da TWD 28,900 ($920) fiyat etiketine sahip.
HTC U Ultra akıllı telefon 5.7" büyüklüğünde ve 2560x1440 piksel Quad HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran içeriyor. Cihazda sistem belleği 4GB olarak bulunurken, dahili veri kapasitesi ise 64GB ve 128GB olarak iki farklı versiyonda gelmekte.
Yeni akıllı telefonun yonga seti ise dört çekirdekli işlemci ve Adreno 530 grafik işlemcili Qualcomm Snapdragon 821 bulunurken, HTC U Ulta'nın arkasında OiS destekli 12MP kameraya yer verilmiş. Ayrıca ön tarafta Selfie kamerası da 16MP olarak yer alıyor. İşletim sistemi ise Google Android 7.0 Nougat olarak belirlenmiş.

Mehmetkarahanlı
24-01-2017, 20:49
htc android wearHTC Android Wear işletim sistemli akıllı saati üzerinde bir süredir çalışıyor. Halfbeak kod adını taşıdığı belirtilen akıllı saate ait olduğu söylenen bazı fotoğraflar daha önce internete sızmıştı. Çin’in popüler sosyal paylaşım sitesi Weibo’da yayınlanan yeni fotoğraflar, HTC’nin akıllı saatini daha net biçimde görmeyi sağlıyor.

HTC’nin Under Armour ile birlikte geliştirdiği Halfbeak’in fitness odaklı bir saat olduğu söyleniyor. Akıllı saatin ekranının arkasında Under Armour logosunun yer alması da bu iddiayı kuvvetlendiriyor.Logonun dışına kalp atış hızı sensörü ve şarj iğneleri de ekranın arkasında dikkat çeken noktalar arasında yer alıyor. Akıllı saatin 360 x 360 piksel çözünürlüğe sahip olacağı söyleniyor. Bu da ekran çözünürlüğünün ikinci nesil Moto 360’dan daha yüksek, Huawei Watch’tan ise daha düşük olduğu anlamına geliyor.

HTC Android Wear1 of 10


HTC Android Wear saatini MWC 2017’de tanıtabilir

Yeni fotoğrafların bazılarında saatin kullanıcı arayüzünü görmek de mümkün oluyor. Bu sayede telefonun Android Wear işletim sistemini taşıyacağı da doğrulanıyor. Android Wear 2.0’ın 9 Şubatta yayınlanması bekleniyor. Dolayısıyla ekran görüntülerinde Android Wear 1.3’ün görülmesi biraz kafa karışıklığına neden oluyor. Ancak bunun sadece test amaçlı olması muhtemel görünüyor. HTC’nin yeni akıllı saatini 2017 Mobil Dünya Kongresi’nde tanıtması bekleniyor. Dolayısıyla HTC ve Under Armour ortak yapımı akıllı saatin Android Wear 2.0 işletim sistemini taşıması şaşırtıcı olmayacaktır.

Mehmetkarahanlı
25-01-2017, 14:27
HP, 100.000'den Fazla Bataryayı Aşırı Isınma Riski Yüzünden Geri Çağırdı!
HP’nin 100.000’den fazla dizüstü bilgisayar bataryasını aşırı ısınma tehlikesi yüzünden geri çağırdığı ABD’deki Tüketim Ürünü Güvenliği Komisyonu tarafından duyuruldu.
Samsung’un yaşadığı Galaxy Note 7’nin patlamasına neden olan batarya sorunundan sonra şimdi de HP’nin benzer bir sorunla başı dertte. ABD’deki Tüketim Ürünü Güvenliği Komisyonu tarafından dün yapılan duyuruya göre HP, dizüstü bilgisayarlarında kullanılan 100.000’den fazla lityum-iyon bataryayı aşırı ısınma tehlikesi nedeniyle geri çağırdı. HP, geçtiğimiz haziran ayında da aldığı bazı aşırı ısınma, erime ve kömürleşme ihbarlarından sonra dizüstü bilgisayarlarında kullandığı 41.000 bataryayı geri çağırmıştı. Bu yeni geri çağırma da onun devamı niteliğinde.

Bu geri çağırma, Mart 2013 ve Ekim 2016 tarihleri arasında satın alınan HP, Compaq, HP Probook, HP ENVY, Compaq Presario ve HP Pavilion dizüstü bilgisayarları kapsıyor. Tüketim Ürünü Güvenliği Komisyonu tarafından geri çağırma ile ilgili olarak yapılan duyuruda, “Tüketiciler, geri çağrılan bataryaları kullanmayı acilen bırakmalı, onları dizüstü bilgisayarlarından çıkarmalı ve ücretsiz batarya değişimi için HP ile geçmeli.” denildi. Ayrıca kullanıcıların yeni bir batarya edinene kadar, dizüstü bilgisayarlarını prize takılı bir şekilde kullanmaları gerektiği ifade edildi.

Mehmetkarahanlı
25-01-2017, 17:48
HTC 10 Nougat güncellemesi Avrupa'da tekrar sunulmaya başlandı

HTC, kısa süre önce amiral gemisi için durdurduğu Android Nougat güncellemesini tekrar sundu.

Akıllı telefon pazarında yeni duyurduğu modellerle bir süredir gündemde olan HTC, ayrıca kısa bir süre önce geçtiğimiz sene sunduğu amiral gemisi HTC One için Android 7.0 Nougat güncellemesini sunmuş,ancak kısa bir süre içerisinde de güncellemeyi durdurma kararı almıştı. Gelen bilgilere göre bir kaç hafta sonra güncelleme Avrupa'da tekrar HTC 10 için sunulmaya başlandı.

Android Nougat güncellemesini sunan Samsung ve Sony gibi firmaların da önemli modelleri için sundukları güncellemeyi kısa süreli olarak durdurma kararı almalarına bağlı olarak genel bir Android Nougat hatasının olduğunu söyleyebiliriz. HTC de söz konusu sorunu gidererek tekrar yayınlamaya başladı.
Yayınlanan güncellemenin yazılım versiyonu 2.41.401.3 olup, dosya büyüklüğü ise 1.17GB olmakta. Android 7.0 Nougat güncellemesinin yanında ayrıca son Android güvenlik güncellemesi de bu büyük güncellemenin içinde yer alıyor.
HTC 10 akıllı telefonun teknik özelliklerini hatırlayacak olursak eğer, cihaz 5.2" büyüklüğünde ve 2560x1440 piksel Quad HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran ile gelmişti. Akıllı telefon 4GB sistem belleği ve 32GB / 64GB dahili veri kapasitesi ile sunulurken, yonga seti ise dört çekirdekli işlemci ve Adreno 530 grafik işlemci içeren Qualcomm Snapdragon 820 olmakta.
12MP arka kamera ve 5MP ön kamera içeren akıllı telefonun bataryası ise 3.000mAh olarak belirlenmiş.

Mehmetkarahanlı
05-02-2017, 20:47
HTC 10 Problemleri Ve Çözümleri

HTC 10, piyasaya çıkmadan hakkında en çok konuşulan akıllı telefonlardan birisi olmayı başardı. Bunda HTC 10‘un özellikle geçtiğimiz yıla damgasını vuran harika özellikleri neden oldu. HTC 10, “#powerof10″ kampanyası ile lanse edildi ve kısa zamanda pek çok akıllı telefon kullanıcısının beğenisini kazandı. Aslında HTC 10 olarak lanse edilen HTC M 10’un eski modelleri HTC M8, HTC M9 da kullanıcıların memnuniyetini kazanan modeller arasında. HTC’nin şu anda piyasada baskın olan yüksek fiyatlı Android Telefonlardan eksiği yok, fazlası var. Eğer siz de HTC 10 ile ilgili sorun yaşıyorsanız çözüm burada: HTC 10 problemleri ve çözümleri:
HTC 10 Ekran Renkleri Sorunu

HTC 10‘un 5.2 inçlik 1440×2560 piksel Quad – HD bir ekranı bulunuyor. Super – LCD 5 ekran teknolojisini kullanan telefonun piksel yoğunluğu ise 564 ppi. HTC 10’da karşımıza çıkan ekran renkleri sorununa değinmeden önce dilerseniz Super – LCD 5 ekran teknolojisinden biraz söz edelim. Yeni nesil akıllı telefonların AMOLED ekran teknolojisi kullanması sonucunda üretim kapasitesinin çok üzerinde bir talep doğdu. Bunun üzerine HTC, yeni HTC 10‘u Super – LCD Teknolojisi ile kullanmayı daha uygun gördü. Super LCD 5’in daha önceki versiyonları SLCD 2 ve SLCD 3, daha önce HTC Desire 820, HTC Desire Eye, HTC M9, HTC M9 Plus gibi modellerde kullanıldı.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1024x576px.


Başta HTC Desire 820, HTC Desire Eye gibi modeller SPLCD (super – lcd) teknolojisinin üçüncü versiyonu Super LCD 3 Teknolojisini kullanıyor. Kullanıcıların ekranı kendilerini ekrana daha yakın hissetmelerini sağlayan Super LCD Teknolojisinin son versiyonu SPLCD 5 ise HTC 10’da kullanılıyor.
Gelelim HTC 10‘daki ekran renkleri sorununa. “Disclorositation” olarak adlandırılan bu sorun, HTC 10’un ekranında beliren kırmızıların pembe ve diğer renklerin ise sarıya çalan bir şekilde görünmesine yol açıyor. Bu sorunu çözmek için yapmanız gerekenler arasında HTC için özel olan uygulamayı indirmek de var. Ancak başka çözümler de mevcut. HTC 10’da meydana gelen bu renk sorunu için Ana Menü > Ayarlar > Ekran > Düğmeler Ve Hareketler kısmından üç konta imleci üzerinde ekran ayarlarınızı dilediğiniz gibi değiştirmeniz mümkün. HTC 10 ile ilgili bu sorun gerçekten sizi sıkıyorsa, telefonun ekran parlaklığını arttırdıktan sonra bir süre güneş altında tutmanız yeterli olacaktır. Garip gelebilir ama pek çok iddia, HTC 10‘daki bu sorunun esas sebebinin ekranı telefona yapıştırmak için kullanılan yapıştırıcı ile ilgili olduğunu iddia ediyor.
HTC 10 Sinyal Sorunu

HTC 10, sinyal gücü bakımından bir sorun yaşamıyor. Ancak bazı kapalı alanlar, HTC 10’un kolayca sinyal alamamasına neden olabiliyor. Karşılaşılan bu sorunun nedeni biraz da LTE mobil veri aktarımının çeşitli eksikliklere sahip olması. Ana Menü > Ayarlar > Mobil Veri > Bağlantılar kısmından “LTE” seçeneğini açarak işlem yapabilirsiniz. Bağlantılar kısmında HSPA ve 3G gibi seçeneklerden, internet kullanımınıza en uygun olanı seçerek dilediğiniz işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Her ne kadar bu seçenekleri seçtiğinizde batarya daha eskisinden biraz daha hızlı tükenecek olsa da mobil veri aktarımındaki sinyal sorununu çözecektir.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1024x683px.


HTC 10 Ekran Polarizasyonu

Özellikle yaz aylarında bir güneş gözlüğü ile HTC 10‘un ekranına bakıyor ve sorun yaşıyorsanız, ekranı görmekte konusunda büyük sorun yaşayabilirsiniz. Çoğu LCD ekranda karşımıza çıkan bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bunun çözmek için telefonda bulunan “Manzara Görünümü” seçeneğini açarsanız, telefon ekranını görmek konusunda büyük sorunlarla karşılaşmazsınız. Eğer güneş gözlüğünüz ile HTC 10‘un ekranını görmek konusunda problem yaşıyorsanız ekran parlaklığını arttırabilir veya HTC 10‘a çıplak gözlerle kullanmayı deneyebilirsiniz.
HTC 10 Aşırı Ses Çıkarıyor

Bazı akıllı telefonların çalışırlarken çok ses çıkardıkları doğru. Bunlara Apple iPhone 7 gibi akıllı telefon modellerinde dahi kendisini gösteren bu problem, özellikle sessiz bir odada veya telefonu kendinize çok yaklaştırdığınızda kendisini gösterebiliyor. HTC 10‘da karşımıza çıkan bu sorunu çözmek için telefonun yazılımını güncellemeniz gerekebilir. Pek çok kullanıcının HTC 10’daki bu soruna getirdikleri potansiyel çözüm ise HTC 10’un ekran parlaklığını %50 oranında azaltmaktır. HTC 10‘un sistem güncellemesini yapmak için; Ana Menü > Ayarlar > Hakkında > Yazılım Güncellemeleri seçeneğini seçebilirsiniz.
HTC 10 SD Kart Sorunu

HTC 10‘da karşımıza çıkan bir başka problemde pek çok Android Telefonun, Apple’ın önüne geçmesini sağlayan SD Kart yuvası sayesinde hafıza kapasitesinin arttırılabilmesi. HTC 10‘da sd kart girişi bazen sorun çıkarabiliyor. Sorun çoğunlukla mikro sd kartın telefona uymaması veya sd kartı telefondan çıkarsanız bile uyarı mesajı ile karşılaşmanıza sebep oluyor.


Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1024x638px.


NOT: Telefonun aşırı ısınma veya mikro sd sorunlarını çözmeden önce telefonunuzdaki bilgileri her ihtimale karşı yedeklemeyi unutmayın.
HTC 10‘daki sd kart sorununu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Öncelikle, kullandığınız mikro sd kartın bozuk olabileceğini düşünün ve farklı bir mikro sd kart ile telefonunuzu deneyin. Eğer mikro sd kart telefona oturmadıysa ve siz hala sorun yaşıyorsanız, telefonu yeniden başlatabilirsiniz. Bunu yapmak için HTC 10‘un güç tuşuna basılı tutabilirsiniz. Bu da işe yaramıyorsa telefonun hem güç tuşuna hem de ses alçaltma tuşuna 12 saniye basarak telefonu resetleyebilirsiniz.
Yapabilecekleriniz arasında, çalışmayan sd kartı telefondan çıkarmak, telefonu yeniden başlattığınızda hafıza kartını telefona tekrar yerleştirmek ve HTC 10‘u tekrar çalıştırmak var. Ancak HTC 10’un mikro sd kart yuvasına hafıza kartını yerleştirirken dikkatli olmalısınız. HTC 10’un hafıza kartı ayarlarına ulaşmak için aynı zamanda Ana Menü > Ayarlar > Depolama kısmından da çeşitli ayarlar yapabilirsiniz.
HTC 10 Batarya Sorunu

HTC 10‘da 3000 MAh’lık bir batarya bulunuyor. Buna rağmen sadece bataryası ile değil, tüm özellikleri ile dikkat çeken HTC 10, batarya konusunda da zaman zaman sorun çıkarabiliyor. Normal şartlar altında HTC 10‘u şarj etmeyi unutmazsanız, gün içinde telefonu bataryası bitmeden kullanabilirsiniz. Ancak sorunlarla karşılaşıyorsanız o zaman bataryanızla ilgili bir sorunun olduğunu söyleyebiliriz. HTC 10‘da bataryanızın daha uzun süre dayanması için;
1. Bluetooth ve diğer veri bildirimlerini iptal edebilirsiniz.
2. Ana Menü > Ayarlar > Ekran kısmından ekran parlaklığını %50 oranında düşürebilirsiniz.
3. Ana Menü > Ayarlar > Batarya menüsünden “Aşırı Güç Koruması” (extreme power saving mode) seçeneğini seçebilirsiniz.
4. Ana Menü > Ayarlar > Hesaplar Ve Senkronize kısmından ihtiyacınız olmayan ve kullanmadığınız uygulamaları kapatabilirsiniz.
5. Telefonu kapatıp ardından resetleyip “Güvenli Mod” ile çalıştırmayı deneyebilirsiniz.
6. Ana Menü > Ayarlar > Güç > Batarya Kullanımı kısmından hangi uygulamanın telefonunuzun bataryasını ne kadar kullandığınızı görüp oradan da çeşitli ayarlamalar yapabilirsiniz.

Mehmetkarahanlı
05-02-2017, 20:50
HTC 10 Aşırı Isınma Sorunu

Bildiğiniz gibi HTC 10, yekpare alüminyumdan oluşan bir gövdeye sahip. Metal gövde, telefonun aşırı ısınma problemi ile karşı karşıya kaldığında kullanıcılarını rahatsız edecek derecede ısınmasına neden oluyor. Özellikle telefon bir uygulama indirdiğinde veya detaylı bir uygulamayı kullanırken aşırı ısınıyor. Bu sorunun çözümü için sizlere birkaç ipucu verebiliriz.
Kullandığınız HTC 10 çok ısınıyorsa, öncelikle telefonun güç tuşuna basılı tutarak telefonu yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. İşe yaramıyorsa telefonun güç tuşuna ve ses düşürme tuşuna birlikte basarak telefonu resetleyebilir ve de cihazın “güvenli mod” ile çalışmasını sağlayabilirsiniz. Bunları denedikten sonra telefonun sorunları devam ediyorsa telefonda fabrika reseti yapabilirsiniz. Bunu yapmak için Ana Menü > Ayarlar > Destek ve Yeniden Başlat > Fabrika Ayarlarına Dön seçeneğini seçebilirsiniz


HTC 10 Kamera Çalışmama / Düşük Kamera Performansı Sorunu

HTC 10’un kamera özellikleri kullanıcıları oldukça memnun burakıyordu. HTC 10‘daki 12 MP ön kamera oldukça kullanışlı olsa da lazer oto odaklanma özelliği kullanıldığında sorun yaşamanıza neden olabiliyor. Telefonun kamerasını profesyonel modda çalıştırdığınız zaman ise mor karıncalanma gibi sorunlarla karşılaşıyordunuz. Neyse ki bu sorunları bir uygulama yaması ile ortadan kaldırmanız mümkün. Ana Menü > Ayarlar > Uygulama Güncellemeleri kısmından telefonun yazılımı ile ilgili sorunları çözebilirsiniz. Uygulama güncellemesi lazerli oto odaklama ve profesyonel çekim modundaki pek çok sorunun çözülmesine neden olacaktır


Yukarıdaki çözüm, kameranızda bir değişiklikliğe neden olmuyorsa, Ana Menü > Ayarlar > Depolama > Datayı Temizle kısmını da seçebilirsiniz. Kamera lenslerini temizlemeniz, üçüncü parti uygulamalarını silmeniz ve Ana Menü > Ayarlar > Depolama > Ön Bellek Bilgileri > Sil seçeneğini seçerseniz, bu problemi çözebilirsiniz.
HTC 10 Mikrofon Sorunu

HTC 10‘un, özellikle “ses” konusuna odaklanmış başarılı bir akıllı telefon olduğundan daha önce söz etmiştik. Ses konusunda oldukça iyi bir performans sergileyen HTC 10, iş mikrofona gelince bazen sorun çıkarabiliyor. İşte HTC 10‘da karşınıza çıkabilecek mikrofon sorunları ve çözümleri:
Öncelikle HTC 10‘un mikrofonunu kontrol edin ve mikrofonun üzerindeki toz, kir veya başka bir şey varsa onları silmeyi deneyin. Mikrofonun üzerini hiçbir şeyin kapatmadığından emin olun. Eğer buna rağmen telefonunuzun mikrofonu çalışmıyorsa, o zaman da telefonunuzu kontrol edin ve arkaplanda VOIP veya Skype uygulamasının çalışmadığından emin olun. Bu aynı zamanda mikrofonu kullanan başka bir uygulama için de geçerlidir. Eğer mikrofonunuzda sorun olmadığını öğrenmek isterseniz, güç tuşuna basın ve bir süre bu şekilde bekleyin. Telefonu “Güvenli Mod”da açtıktan sonra ana ekrandan ” #*#3424#*#* ” i tuşlayın. Daha sonra Audio Test > Run seçeneklerini seçin ve telefonunuzu yeniden başlatın. Eğer buna rağmen telefonunuz çalışmıyorsa, o zaman teknik servisiniz ile görüşmelisiniz.
HTC 10 Ekran Sorunu

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar onları yatay olarak çevirdiğinizde ekranın pozisyonunu ona göre döndürüyorlar. Ancak HTC 10‘da ekran bazen sorun çıkarabiliyor. Telefonu yatay olarak çevirdiğinizde ekran dönmüyor. Bu sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey var. Bu durumla karşı karşıya kaldığınızda da telefonu yeniden başlatırsanız problemin kendiliğinden çözülme ihtimali vardır.
Eğer probleminiz hala çözülmediyse, Ana Menü > Ayarlar > Ekran > Hareketler & Düğmeler > Otomatik Ekran Çevirme özelliğini seçmeniz gerekiyor. BU özellik kapalı kaldıysa ekranınız dönmüyor olabilir. Açtığınızda da sorun kendiliğinden değişecektir.
HTC 10 “Home” Tuşu Çalışmıyor

HTC 10‘un ön kısmında bulunan “home” tuşu, başta parmak izi okuma özelliği olmak üzere pek çok fonksiyona sahip. Ancak telefon ekranının hemen altında bulunan bu home tuşu eğer çalışmıyorsa yapabileceğiniz şeyler var. Bunlardan ilki, telefonu yeniden başlatmak. Telefonu yeniden başlattığınızda eğer tuş hala çalışmıyorsa, telefonunuzu teknik servise veya satın aldığınız yere götürmelisiniz. Çünkü bu tip bir sorunla ilgili başka bir çözüm yöntemi yok.

Mehmetkarahanlı
20-02-2017, 19:13
HTC One X10 akıllı telefonun görseli ortaya çıktı

HTC'nin yeni orta seviye akıllısı One X10 canlı görsel ortaya çıktı.
Akıllı telefon pazarında mücadele den güçlü firmalardan Tayvan merkezli HTC, geçtiğimiz senelerde beklediği cihaz satışlarına ulaşamazken, bu sene yeni modellerle talihini yenme uğraşında. Firma, kısa bir süre önce iki yeni akıllı telefon modeli olarak HTC U Play ve HTC U Ultra adındaki akıllı telefon modellerini duyurmuştu.

Twitter üzerinden sunduğu sızıntılarla adından söz ettiren Evan Blass, geçtiğimiz ay başında HTC X10 adındaki yeni bir akıllı telefon hakkında bilgiler vermiş ve ayrıca cihazın görseli de ortaya çıkmıştı. Şimdi de bu yeni akıllı telefonun yeni bir görseli daha sızdırıldı ve baktığımızda akıllı telefon HTC One X10 adı ile geliyor.
Geçtiğimiz sene sunulan HTC One X9 modelinin halefi olarak gelecek olan akıllı telefon orta seviye bir cihaz olacak. Akıllı telefonun önünde kapasitif tuşlar yer alırken, parmak izi tarayıcısı da arka tarafta konumlandırılmış.
Teknik özelliklerine bakarsak eğer, HTC One X10 akıllı telefon 5.5" büyüklüğünde dokunmatik ekran ile sunulacak. Cihazın ekran çözünürlüğü ise 1920x1080 piksel Full HD olacak. MediaTek tarafından geliştirilen sekiz çekirdekli işlemci ve ARM Mali-T860 grafik işlemcili MT6755 yonga setinden güç alacak.
Yeni akıllı telefonun arkasında 16MP kamera yer alacak ve ayrıca Selfie kamerası da 8MP olarak geliyor. Büyük ihtimalle bu yeni akıllı telefonu bu ay sonunda MWC 2017, Mobil Dünya Kongresi'nde görebiliriz.

Mehmetkarahanlı
20-02-2017, 20:39
HTC, orta seviye akıllı telefonunu Mobile World Congress 2017'de tanıtabilir. Cihazın özellikleri, çoğu kullanıcı için yetecek düzeyde.
Söylenti fabrikası, geçtiğimiz yıl Aralık ayında HTC'nin geçen yılki One X9'ın halefi üzerine çalıştığını duyurmuştu. Söylentiler bir kez daha haklı çıkmış gibi görünüyor. Ayrıca bilişim uzmanı Evan Blass, akıllı telefonun bu yılın ilk çeyreğinin sonuna kadar satışa sunulacağını iddia etti.

Spekülasyonlar, X10'ın 27 Şubat'ta düzenlenecek Mobile World Congress (MWC) 2017 yüzünü gösterebileceğine işaret ediyor. Hatta HTC One X10'a ait olduğu iddia edilen sızdırılmış bir fotoğraf Weibo isimli Çin sitesinde göründü.Weibo'da Görüntülen HTC One X10

Akıllı telefonun sızdırılmış fotoğrafı, cihazın Nexus 6P'ye biraz benzediğini ve tam metalik gövdeye sahip olduğunu gösteriyor. Akıllı telefonun arka yüzünde bir parmak izi tarayıcı mevcut. HTC One X10, 1920 x 1080 piksellik 5,5 inç ekrana sahip olacak şekilde biçimlendirildi.

Önceki söylentilerin de işaret ettiği gibi, orta seviye akıllı telefon MediaTek MT6755 yonga seti ile güçlendirilecek. Yonga, Mali-T860 grafik yongası ile desteklenecek. Söylentilere göre HTC One X10, 3 GB RAM ve 32 GB dahili saklama alanına sahip olacak. HTC One X10, microSD kart yuvası ile de donatılmış. Cihaza, Android 7.0 Nougat işletim sisteminin ile önceden yüklenmiş olması bekleniyor. HTC One X10,16 megapiksellik fotoğraf makinesi ile çoğu kullanıcının beklentisini karşılayacak, ayrıca 8 megapiksel çözünürlüğüne sahip bir ön kamera ile zenginleştirilecek. Bataryasının ise 3000mAh olması bekleniyor.

Mehmetkarahanlı
23-02-2017, 20:01
HTC’nin geçtiğimiz ay tanıttığı yeni telefonu HTC U Ultra, Romanya’da satışa sunuldu. Bununla birlikte cihaz, Birleşik Krallık’ta da ön siparişe açık. Tüm bunlar, telefonun ülkemizde de kısa bir süre içinde satışa sunulabileceğine işaret ediyor.
HTC’nin geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği bir etkinlikle tanıttığı yeni telefonu HTC U Ultra, Avrupa’da satışa çıktı. Romanyalı perakendeci QuickMobile, telefonun 64 GB dahili depolama alanına sahip modelini satışa sundu. Telefonun satış fiyatı ise 3.899,90 Romen leyi, yani bu da yaklaşık olarak 3.260 TL’ye denk geliyor.Cihaz şu anda Birleşik Krallık’ta 615 pound’luk başlangıç fiyatıyla ön siparişe açık ve sipariş edilen cihazların teslimatı ise 1 Mart’ta başlayacak. ABD’de ise telefonun 749 dolar ve burada ön siparişe açık. Ancak ABD’deki ön siparişlerin teslimatının mart ayının ortasından önce başlaması beklenmiyor.


HTC’nin 2017 Efsaneleri Geldi: Karşınızda U Ultra ve U Play!
HTC U Ultra’nın Türkiye çıkış tarihiyle ilgiliyse henüz bir bilgi yok. Ancak telefonun Avrupa’da satışa sunulduğunu göz önünde bulunduracak olursak Türkiye’de de kısa bir süre içinde satışa sunulacağını söylemek yanlış olmaz.

HTC U Ultra’nın özellikleri şu şekilde:

5,7 İnç Quad HD Super LCD5 Ekran
2,05 İnç 1040x160 İkinci Ekran
Qualcomm Snapdragon 821 İşlemci (Adreno 530 Grafik İşlemci)
4 GB RAM
64/128 GB Dahili Depolama Alanı (256 GB’a Kadar MicroSD Kart Desteği)
12 MP Arka Kamera
16 MP Ön Kamera
3000 mAh Batarya
Android Nougat İşletim Sistemi

Mehmetkarahanlı
10-03-2017, 23:47
HTC, iki ay önce yeni yeni amiral gemisi sınıfı telefonu U Ultra da dahil olmak üzere iki yeni cihazını tanıttı. Şirket bu hafta başlarında ABD’deki web sitesinde 10 Mart‘ta cihazın gönderilmeye başlayacağını açıkladı.
Bugün, beklendiği gibi U Ultra, önceden sipariş edenler de dahil olmak üzere ABD’deki alıcılara gönderilmeye başlandı. Bugün yeni bir telefon satın almak isteyenler, bekleme listesiz stokta olduğu için hemen alabilecek.
Sapphire Blue, Brilliant Black ve Ice White renk seçenekli cihazlar HTC.com’dan satın alınabilir, ancak Ocak ayında açıklanan Cosmetic Pink seçeneği ABD’de listelenmiyor.

Yeni HTC amiral gemisi ana ekranın üstünde, LG’nin V10 ve V20 ahizelerindeki gibi küçük bir ikincil ekrana sahip. HTC’nin One M9 ve 10 gibi daha önceki aygıtların metalik gövdesini ön ve arka camlı yeni bir ‘sıvı yüzey’ lehine hapseden HTC’nin yeni donanım tasarımıyla piyasaya çıkan ilk cihaz.
U Ultra, Android 7.0 Nougat ile birlikte geliyor ve kilit özellikleri ise şunlar:

5.7-inç Süper LCD5 Quad HD (2560×1440 piksel) çözünürlük ve Corning Gorilla Glass 5
160 x 1040 piksel çözünürlüklü 2.05 inç ikincil ekran
Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 821 SoC
4GB RAM
64GB yerleşik depolama (ayrıca 2TB’ye kadar microSD kart desteği)
F / 1.8 diyafram, lazer ve faz tespit otofokuslu, optik görüntü sabitleme, çift LED flaşlı ve 30fps’de 4K video kaydı olan 12MP ‘Ultrapixel’ arka kamera
1080p video kaydı ile 16MP ön kamera
Çift SIM desteği
802.11 a/b/g/n/ac Kablosuz
Bluetooth 4.2
NFC desteği
Type-C konektörlü USB 3.1 bağlantı noktası
Parmak izi sensörü
3000mAh pil
162.4 x 79.8 x 8 mm; 170 gr

Birkaç hafta önce HTC, “yeni bir amiral gemisi” nin yeni bir işlemci üzerinde yola çıktığını söyledi fakat bununla, Qualcomm’un yeni Galaxy S8’de yer alması beklenen yeni Snapdragon 835 yongasına atıf yapılıp yapılamadığı açık değil.

Mehmetkarahanlı
11-03-2017, 14:13
Akıllı telefon devlerinden biri olan HTC için son dönemde pek olumlu haberler gelmiyordu. Hatta markanın zarar etmeye başladığı ve bu yüzden istediği satışları alamadığı için akıllı telefon pazarından çekileceği yönünde haberler bile yapılmaya başlamıştı.
HTC ise tüm bu haberlere karşı ne akıllı telefonunu durdurduğunu belirten ne de yeniş seri üretimlerini geciktireceğini belirten bir açıklama yapmadı. Aksine akıllı telefon devinin sürekli yeni model akıllı telefonları piyasa bir bir çıkmaya başladı. Bu noktada son modelin ise HTC X10 olacağı da belirtilmişti. Markanın orta segment serileri içerisinde yer alan HTC X9 serisine devam serisi olarak eklenecek olan HTC X10 için ilk özelliklerde ortaya çıktı.
HTC X10 İçin Belirlenen Tüm Özellikler

Henüz resmi tanıtım yapılmasa da yapılan duyurularla beraber artık kesinleşen HTC X10 modeli için yeni detaylarda bir bir ortay çıkmaya başladı. Yavaş yavaş ortaya çıkan detaylarla beraber HTC’nin yeni telefonu ne gibi özelliklere sahip olacak? Belli olan detaylar neler? Daha detaylı ele alalım.
5.5 İnç Ekran İle Yeni Orta Segment Üyesi

Telefonun belli olan tüm detayları içerisinde en çok merak edilen detaylardan biri telefonun ekranı oldu. Ekran konusun tıpkı diğer seride olduğu gibi 5.5 inç gibi ideal bir seçim yapan HTC’nin bunun dışında FULL HD yani 1920 X 1080 çözünürlük değeri sunacağı da belirtildi. Hem yüksek çözünürlüklü ekranı hem de ideal ekran boyutu olarak gösterilen 5.5 inç ile beraber gelmesi serinin orta segment için aranan modellerden de biri olacağını gösteriyor


8 Çekirdek Helio P10 İşlemciler

Gelelim teknik detayalar konusunda en çok merak edilen özelliklerden birisine. Dediğimiz gibi HTC X10 modeli orta segment için düşünülen bir model. Bu nedenle modelin işlemci özellikleri de yine orta segment olarak gösterebileceğimiz bir model olan 8 çekirdek Helio P10 işlemcileri. 2 GHz hız değerine sahip olacak işlemcilerde yine oldukça ideal olarak gösterebileceğimiz bir özellik.HTC X10 serisinin grafik kartı kısmına gelirsek bu kısımda da markanın 700 MHz değerine sahip olan Mali-T860 grafik işlemcilerine sahip olacağını da belirtelim. Genel olarak performans konusunda bu değerlerle beraber oldukça olumlu sonuçlar verilmesi bekleniyor.

Mehmetkarahanlı
11-03-2017, 15:34
Optik Sabitleme Ve Yüksek Ram Boyutu

Orta segment için özellikle genelde 2 GB Ram seçimi yapıldığını biliyoruz. HTC ise bu konuda biraz daha cömert davranan markalardan bir tanesi. Zira seride 2 GB Ram değil HTC X10 modeliyle beraber 3 GB Ram kullanıcılara sunuluyor.
İşlemcilerle oldukça olumlu çalışacak olan Ram bellek miktarının dışında kamera konusunda da seride 13 megapiksel tercihi yapıldığını da belirtelim. Muhtemelen tek arka kamera ile beraber gelecek olan modelin iPhone telefonlarda alışık olduğumuz Optik görüntü sabitleme teknolojisini yani OIS’i de kullanıcılara sunacağını belirtelim.

Mehmetkarahanlı
15-03-2017, 22:06
HTC'den 20 Mart Tarihinde Sürpriz Bir Tanırım Etkinliği Duyurusu Geldi

HTC, resmi facebook sayfası üzerinden yeni bir duyuru etkinliğinin tarihini paylaştı. 20 Mart tarihinde yapılacak etkinlikte tanıtılacak ürün şimdiden merak konusu oldu.

Akıllı telefon pazarının köklü üreticilerinden Tayvan merkezli üretici HTC ya da şirketin Tayvan kolu, en yeni amiral gemisini piyasaya sürdükten sadece bir kaç gün sonra resmi facebook sayfası üzerinden "Bahar Geliyor" sloganı ile 20 Mart tarihinde yapılacak bir tanıtım etkinliğinin ilk duyurusunu yaptı. Bu beklenmedik sürpriz, 20 Mart tarihinde yani önümüzdeki hafta açıklanacak.Orijinal boyotunu görüntülemek için buraya tıklayın 1080x1287px.

Bu tarihte ortaya çıkacak olan şey hâlâ gizemli halini koruyor olsa da, yine de bu ürünle ilgili birkaç tahminimiz var. En belirgin beklenti bir akıllı telefon olması yönünde olsa da şirket HTC U Ultra ve U Play modellerini henüz piyasaya sundu. Ayrıca şirket alt seviye segmentten çekileceğini de resmi olarak açıklamıştı. Bir başka olasılık ise HTC'nin farklı bir VR kulaklık duyuracağı şeklinde ancak onun da yıl sonunda piyasaya çıkacağı duyurulmuştu ve henüz Mart ayındayız ve böyle bir duyuru için çok erken diyebiliriz.
Ayrıca, bu fikirlerin her ikisi de,f facebook sayfası üzerinde yayınlanan ve yeşil renk üzerine yoğunlaşılan teaser'ın stiline tam olarak uymuyor. Daha önce duyurulan safir ekranlı 128 GB HTC U Ultra edition ya da cihazlardan biri için basit bir yeni yeşil renk seçeneği daha olması da göz önünde tutuluyor.
Belki de HTC, son zamanlarda eşine rastlamadığımız bir şekilde hakkında hiç bilgi sızmaya bir akıllı telefon duyurusu gerçekleştirecek. Bu durumda HTC hayranlarının büyük çoğunluğu, 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmamasını umuyor gibi görünüyor.

Mehmetkarahanlı
22-03-2017, 01:13
Geçen hafta HTC’nin Tayvan biriminin Facebook sayfasında, HTC’nin kullanıcılara beklenmedik bir sürpriz sunacağı mesajını içeren gizemli bir tanıtım görseli paylaşılmıştı. Birçok yayın HTC’nin geçen yılki amiral gemisi HTC 10’un takipçisi olacak yeni bir amiral gemisinin pazarlama kampanyasını başlattığını düşünürken gerçek çok daha farklı oldu.
HTC’nin “beklenmedik sürprizi” U Ultra’nın safir cam ekranlı ve 128 GB depolama kapasiteli, sınırlı sayıda piyasaya sürülecek özel bir versiyonu oldu. Aslına bakarsanız, bu gerçekten de beklenmedik bir sürpriz oldu; herkes HTC 11’i beklerken şirket zaten ilginç tasarım unsurlarına sahip olan ve yüksek fiyatıyla bir kesimin eleştirilerine maruz kalan telefonun daha da pahalı bir versiyonunu çıkarma yoluna gitti.
Android Central sitesinin belirttiğine göre, bu duyuruyla birlikte bazı bilgiler de paylaşıldı. HTC, bu yeni duyurduğu sınırlı sayıda üretim U Ultra’yı Tayvan’da, 28 bin 900 yeni Tayvan doları (yaklaşık 3440 TL) fiyat etiketiyle ön siparişe sundu. Bunun standart versiyonun fiyatına göre yaklaşık 700 TL’ye karşılık gelen bir tutarda daha yüksek olduğu söyleniyor.
Safir ekranları akıllı telefonlarda pek sık görmüyoruz. U Ultra’nın bu yeni versiyonunun ayırt edici olan ve değerini yükselten yanı da safir ekranı olmalı. Henüz standart versiyonunu Türkiye’de görmediğimiz HTC U Ultra’nın safir ekranlı versiyonunun ülkemize gelip gelmeyeceğini şu an için bilmiyoruz.

Mehmetkarahanlı
31-03-2017, 18:53
Akıllı telefon pazarında düşüş yaşayan markalardan biri olan HTC, yaşadığı düşüşün sonrasında yeniden yükselişe geçmek için ardı ardına adımlar atmaya başladı. HTC 11 ile piyasadaki en güçlü akıllı telefonlarından birini sunacağı düşünülen markanın yeni amiral gemisi serisinden önce HTC U Ultra telefonunun yenilenmiş modeli ile gelecek. HTC U Ultra (2017) modeli için hazırlıklarına başlayan markanın bu seride ise maksimum özellikler sunacağını da ortaya çıktı. Peki yeni telefonun özellikleri neler?
HTC U Ultra (2017) Tasarımı Nasıl Olacak?

Tasarım konusuna yeni serinin özellikleri çok farklı değil. HTC U Ultra modelinin tasarımından çok farklı olmayan yeni seri tasarımında yine arka kısımda ortalanmış bir kamera ve kameranın hemen yanında yer alan flaş ışığı da dikkat çekiyor. Ön kısımda yer alan Home tuşu bölümü yine kullanılacak olan akıllı telefonun metal çerçeveli ve cam arka kapak ile beraber geleceği düşünülüyor. Tasarım konusunda en büyük iddia ise artık ekranlarda safir camların kullanılacağı.


HTC U Ultra (2017) Ekran Özellikleri

HTC U Ultra (2017) akıllı telefonunun en iddialı özelliği ise ekranı olacak. Ekran kısmında 5.5 inç seçimi yapacak olan akıllı telefonun safir cam kullanırsa ekran güvenliği de maksimum olacak. Safir cam paneli çizilmeye karşı dayanıklı ve fiziksel etkiye karşı da oldukça başarılı bir model olmasını sağlayacak. Çözünürlük değeri de WQHD olacak olan akıllı telefonun 2560 X 1440 çözünürlük değeri piksel yoğunluğunun da maksimum seviyede olmasını sağlayacak. Ekran konusunda başka ilginç bilgi ise giriş değişikliği. Metal çerçeve bölümünde kilit ekranına geçiş için özel bir giriş yöntemi kullanılacağı düşünülüyor.

HTC U Ultra (2017) Teknik Özellikleri

Ekran konusunda maksimum kalitede en yüksek performansı verecek telefonlardan biri olması beklenen HTC U Ultra (2017) serisi teknik özellikler kısmında da yine üst segmenti zorlayacak gibi gözüküyor. İçerisinde Snapdagon 835 serisi işlemcilerle beraber gelen akıllı telefonun 2.4 GHz hız değerinde olması bekleniyor.

Muhtemelen RAM bellek miktarı konusunda ise model 6 GB RAM bellek miktarına sahip olacak. LPDDR4 teknolojisinde gelecek olan RAM belleklerin modele göre 4 GB seçeneği olarak da gelebileceği konuşuluyor. UFS 2.1 depolama teknolojisinde 64 GB depolama alanı sunması beklenen akıllı telefonun hafıza seçeneklerinin ne derece değişiklik göstereceğini de tanıtımla beraber öğrenmiş olacağız.
HTC U Ultra (2017) Kamera Detayları

Arka kamerasında tek kamera yer alacak olan modelin 16 MP değerinde arka kameraya sahip olacağı belirtiliyor. 16 MP değerinde arka kameraya sahip olan akıllı telefonun ön kamerada ise 12 MP değeri sunduğu belirtiliyor. Sony IMX362 sensörlerine sahip olan cihazın kamera performansları da oldukça başarılı. Tabi beklenen değerlere


HTC U Ultra (2017) İşletim Sistemi ve Çıkış Tarihi

En güncel Android sürümüyle beraber gelecek olan telefonun Android Nougat 7.1.1 sürümü ile çıkış yapması bekleniyor. Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber çıkacak olan serinin çıkış tarihi ise net değil. Sadece şöyle bir bilgi var telefonun Nisan ayı içerisinde tanıtılacağı ve Mayıs ayı içerisinde de satışa çıkacağı belirtiliyor. Telefonun tanıtımının yapılmasından sonra fiyat ve geri kalan tüm bilgilerin de ortaya çıkması bekleniyor.

Mehmetkarahanlı
02-04-2017, 18:29
HTC U hakkında yeni detaylar gelmeye devam ediyor. HTC'nin iddialı yeni amiral gemisinin render görselleri gün yüzüne çıktı.
HTC U ile ilgili yeni bir sızıntı ortaya çıktı!

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz haftalarda HTC U ile ilgili yeni bilgiler ortaya çıkmıştı. Ortaya çıkan bilgilere göre yeni HTC U, Snapdragon 835işlemcisinden güç alacak. 1440 x 2560 çözünürlüğündeki 5-5 inçlik ekran ile karşımıza çıkacak olan yeni amiral gemisi, 64 ve 128 GB arttırılabilir depolama seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak. HTC'nin Sense 9 arayüzü ile kullanıcılarla buluşacak olan HTC U oldukça iddialı geliyor.
Bugün ise HTC U'ya ait olduğu iddia edilen render görselleri paylaşıldı. Paylaşılan görsellere bakacak olursak, HTC U ince kenar çerçeveleri ile oldukça dikkat çekiyor.
Çift hoparlörün bulunduğu HTC U, USB Tip C portuna da sahip olduğunu görmekteyiz. Cihaz hakkında sızdırılan görsellerde gördüğümüz diğer bir dikkat çeken detay ise, power ve home tuşunun bulunmuyor olması.
Yeni amiral gemisinde bu tuşların olup olmadığı hakkında henüz net bir bilgiye sahip değiliz. Fakat ilerleyen günlerde cihaz hakkında yeni detayların gün yüzüne çıkması bekleniyor.

Akıllı telefon pazarında düşüş yaşayan markalardan biri olan HTC, yaşadığı düşüşün sonrasında yeniden yükselişe geçmek için ardı ardına adımlar atmaya başladı. HTC 11 ile piyasadaki en güçlü akıllı telefonlarından birini sunacağı düşünülen markanın yeni amiral gemisi serisinden önce HTC U Ultra telefonunun yenilenmiş modeli ile gelecek. HTC U Ultra (2017) modeli için hazırlıklarına başlayan markanın bu seride ise maksimum özellikler sunacağını da ortaya çıktı. Peki yeni telefonun özellikleri neler?
HTC U Ultra (2017) Tasarımı Nasıl Olacak?


Tasarım konusuna yeni serinin özellikleri çok farklı değil. HTC U Ultra modelinin tasarımından çok farklı olmayan yeni seri tasarımında yine arka kısımda ortalanmış bir kamera ve kameranın hemen yanında yer alan flaş ışığı da dikkat çekiyor. Ön kısımda yer alan Home tuşu bölümü yine kullanılacak olan akıllı telefonun metal çerçeveli ve cam arka kapak ile beraber geleceği düşünülüyor. Tasarım konusunda en büyük iddia ise artık ekranlarda safir camların kullanılacağı.


HTC U Ultra (2017) Ekran Özellikleri

HTC U Ultra (2017) akıllı telefonunun en iddialı özelliği ise ekranı olacak. Ekran kısmında 5.5 inç seçimi yapacak olan akıllı telefonun safir cam kullanırsa ekran güvenliği de maksimum olacak. Safir cam paneli çizilmeye karşı dayanıklı ve fiziksel etkiye karşı da oldukça başarılı bir model olmasını sağlayacak. Çözünürlük değeri de WQHD olacak olan akıllı telefonun 2560 X 1440 çözünürlük değeri piksel yoğunluğunun da maksimum seviyede olmasını sağlayacak. Ekran konusunda başka ilginç bilgi ise giriş değişikliği. Metal çerçeve bölümünde kilit ekranına geçiş için özel bir giriş yöntemi kullanılacağı düşünülüyor.


HTC U Ultra (2017) Teknik Özellikleri

Ekran konusunda maksimum kalitede en yüksek performansı verecek telefonlardan biri olması beklenen HTC U Ultra (2017) serisi teknik özellikler kısmında da yine üst segmenti zorlayacak gibi gözüküyor. İçerisinde Snapdagon 835 serisi işlemcilerle beraber gelen akıllı telefonun 2.4 GHz hız değerinde olması bekleniyor


Muhtemelen RAM bellek miktarı konusunda ise model 6 GB RAM bellek miktarına sahip olacak. LPDDR4 teknolojisinde gelecek olan RAM belleklerin modele göre 4 GB seçeneği olarak da gelebileceği konuşuluyor. UFS 2.1 depolama teknolojisinde 64 GB depolama alanı sunması beklenen akıllı telefonun hafıza seçeneklerinin ne derece değişiklik göstereceğini de tanıtımla beraber öğrenmiş olacağız.
HTC U Ultra (2017) Kamera Detayları

Arka kamerasında tek kamera yer alacak olan modelin 16 MP değerinde arka kameraya sahip olacağı belirtiliyor. 16 MP değerinde arka kameraya sahip olan akıllı telefonun ön kamerada ise 12 MP değeri sunduğu belirtiliyor. Sony IMX362 sensörlerine sahip olan cihazın kamera performansları da oldukça başarılı. Tabi beklenen değerlere


HTC U Ultra (2017) İşletim Sistemi ve Çıkış Tarihi

En güncel Android sürümüyle beraber gelecek olan telefonun Android Nougat 7.1.1 sürümü ile çıkış yapması bekleniyor. Yeni işletim sistemi sürümüyle beraber çıkacak olan serinin çıkış tarihi ise net değil. Sadece şöyle bir bilgi var telefonun Nisan ayı içerisinde tanıtılacağı ve Mayıs ayı içerisinde de satışa çıkacağı belirtiliyor. Telefonun tanıtımının yapılmasından sonra fiyat ve geri kalan tüm bilgilerin de ortaya çıkması bekleniyor.

Mehmetkarahanlı
04-04-2017, 14:23
HTC U (Ocean) Basınca Duyarlı Ekran Çerçevesi İle Gelebilir

HTC'nin Nisan ayının ikinci yarısında tanıtmayı beklenen yeni amiral gemisi HTC U'ya ait sunum dosyaları, telefonun tüm teknik özelliklerini ve Edge Sense özelliğini gözler önüne serdi.

Tayvan merkezli üretici HTC'nin, HTC U adlı yeni amiral gemisi Nisan ayının ikinci yarısında bekleniyor ancak neredeyse tüm özellikleri tamamen sızdırılmış durumda. Sızdırılan özellikler arasında görülen en etkileyici özellik dokunmaya duyarlı bir çerçeve olup, ne kadar bastırdığınıza veya telefonu ne kadar sıkı kavradığınıza bağlı olarak çeşitli özellikler sağlayacak.

En etkileyici özellik ise cihazı elinizde sıkarak etkileşime girmenizi sağlayan Edge Sense özelliği olacak gibi görünüyor. Edge Sense özelliği ile cihaz kapalı olsa bile Google Asistanı veya kamera uygulaması gibi bir uygulamayı başlatabilirsiniz. Bu benzersiz özellik, birden fazla görevleri yerine getiren farklı baskı düzeylerini destekliyor. Android Headlines tarafından edinilen bir ürün sunumu, HTC'nin yeni amiral gemisinin sahip olacağı en heyecan verici özellikleri ve yenilikleri ortaya koyuyor.


.


HTC'nin bir diğer sürpriz özelliği, kamera ihtiyaç duyduğunda otomatik olarak devreye giren HDR + özelliği. Daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz üzere, cihaz en yeni Snapdragon 835 yonga seti ve HTC'nin Sense 9 kullanıcı arayüzü ile birlikte gelecek.
HTC U, U Ultra'da da kullanılan dört mikrofonla birlikte geliyor. HTC U, ses çıkışı için sadece USB Type-C bağlantı noktasına sahip ama en azından, kulaklarınıza yüksek kaliteli sesleri ileten, HTC USonic ses teknolojisini de HTC U ile birlikte sunulan özellikler arasında yer alıyor

Mehmetkarahanlı
06-04-2017, 16:52
12 Ocak günü düzenlediği lansmanda kamera ve ses özellikleri ile ön plana çıkan U Ultra ve U Play modellerininin tanıtımını gerçekleştiren HTC, aradan geçen 4 ayın ardından U Ultra için ilk güncellemeyi yayınladı.
HTC U Ultra modeli için yayınlanan ilk güncellemenin duyurusunu HTC'nin üst düzey yöneticilerinden Mo Versi yaparken, cihaz sahiplerinden gelen ekran görüntüleri ile güncelleme onaylanmış oldu.
HTC U Ultra modeli için ilk güncelleme!

1.15.401.12 sürüm numarasına ve 638.2 MB'lık bir boyuta sahip olan güncelleme, HTC'nin lansmanda duyurusunu gerçekleştirdiği kişisel asistan uygulaması Sense Compaion'u, U Ultra kullanıcıları ile buluşturuyor.

Sesli etkileşim desteğine sahip olmayan ve bu nedenle Siri gibi rakiplerinin oldukça gerisinde kalan Sense Companion, hava tahminlerinden restoran gibi mekanlara kadar birçok konuda kullanıcılara bilgi sağlayacak.
Günümüzde yazılımlar için standart hale gelen hata düzeltmelerine ve performans iyileştirmelerine ev sahipliği yapan güncelleme ile birlikte, U Ultra'nın ikinci ekranı için yeni özellikler sunuluyor.

Mehmetkarahanlı
06-04-2017, 23:34
HTC U Ultra, ilk yazılım güncellemesine kavuştu

Tayvan merkezli HTC firmasının geliştirdiği U Ultra isimli akıllı cep telefonu için bugün 1.15.401.12 sürüm numaralı bir yazılım güncellemesi yayınlandı.

Tayvan merkezli ünlü akıllı cep telefonu üreticisi HTC, kısa bir süre öncesinde satışlarına başladığı U Ultra modeli için ilk yazılım güncellemesini indirmeye sundu. Güncelleme firmanın Ürün Yönetim Başkan Yardımcısı olan Mo Versi tarafından duyurulurken, sürüm numarasının 1.15.401.12 olduğu ve 638 MB kapasitesinde olduğu belirtildi.

Güncelleme ile birlikte cihazlara önemli güvenlik ve performans geliştirmeleri getirilirken, artık dokunmatik ekranı bölerek kullanabileceksiniz. Bazı kesimler ülkemizde güncellemeye erişemediğini belirtirken, bir iki gün içerisinde tüm cihazlarda indirilebilir duruma gelmesi bekleniliyor.

HTC U Ultra akıllı telefon 5.7" büyüklüğünde ve 2560x1440 piksel Quad HD çözünürlüğünde dokunmatik ekran üzerinde şekillenirken, 4 GB sistem belleği ve 64 GB ile 128 GB iki farklı depolama seçeneği içeriyor. Qualcomm'un dört çekirdekli işlemci ve Adreno 530 grafik işlemcili Snapdragon 821 yonga setinden güç alan akıllı telefona yazılım cephesinde ise Android 7.0 Nougat işletim sistemi destek sunuyor

Mehmetkarahanlı
10-04-2017, 20:50
HTC U Ultra'nın Safir Versiyonu Avrupa'da 849€ Fiyatla Satılacak

HTC'nin seviye phablet modeli HTC U Ultra'nın Safir versiyonunu Avrupa'da satışa sunacağı ve fiyatının ise 849€ olacağı iddia ediliyor.

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC'nin geçen ay resmi olarak tanıtımını yaptığı safir ekranlı ve 128GB dahili depolama alanına sahip HTC U Ultra modelini hatırlıyor musunuz? Gelen yeni bilgilere göre şirket, safir ekranlı HTC U Ultra modelini Nisan ayında Avrupa'da satışa sunmaya hazırlanıyor.

Safir cam içermeyen 64GB modelinin aksine, yeni versiyon 128GB'lık bir dahili depolama alanı ve Mohs sertliği 9 olan bir ekranla geliyor. HTC U Ultra ekranını kaplayan olağanüstü dayanıklı cam, çoğunlukla çizilmelere karşı yüksek dirençe sahip olması nedeniyle premium saatler üzerinde kullanılıyor.Bir çok analistin aksi yöndeki yorumlarına rağmen Tayvan merkezli üretici HTC, safir ekranlı HTC U Ultra'yı beklenenden çok önce piyasaya sunmayı başaracak gibi görünüyor. Safir ekranlı akıllı telefon HTC U Ultra, 18 Nisan tarihinde Almanya ve İsviçre'de satışa sunulacak ve gelen bilgilere göre HTC U Ultra'nın Safir Versiyonu 849€'yu geçmeyecek bir fiyat etiketine sahip olacak.
HTC U Ultra'nın şu anda Corning Gorilla 5 cama sahip versiyonu 699€ fiyat etiketi ile satışa sunulmuş durumda. Fiyatın bu kadar yükselmesinin ana nedeni olarak ise safir cam gösteriliyor. Dahili belleğin büyüklüğü ve olağanüstü güçlü ve etkileyici ekran dışında, 64GB ve 128GB HTC U Ultra modelleri arasında herhangi farklı bir özellik yok.
HTC U Ultra'nın safir ekranlı versiyonunu gerçekten isteyen tüketiciler, akıllı telefonu Almanya ve İsviçre'de önceden sipariş verebilirler. HTC'nin premium akıllı telefonunun Almanya'daki duyurunun ardından diğer Avrupa ülkelerinde de piyasaya sürülmesi ihtimali yüksek.

Mehmetkarahanlı
30-04-2017, 17:58
HTC'nin yeni akıllı telefonu U 11'in, 16 Mayıs tarihinde resmi olarak tanıtılacağı bilgisini ve teaser videosunu geçtiğimiz günlerde sizler ile paylaşmıştık.


Tanıtımına yaklaşık iki hafta gibi bir süre kalan HTC U 11, GeekBench'te görülmesi ile birlikte teknik özelliklerini büyük oranda açığa çıkarmış oldu.
Gelin, şimdi Geekbench verilerine göre HTC U 11 özelliklerine hep birlikte göz atalım.
HTC U 11 özellikleri!

HTC CBP model adı ile Geekbench verilerinde kendine yer bulan U11, gücünü Qualcomm'un bu yıl amiral gemi modellerine güç veren Snapdragon 835 işlemcisinden ve Adreno 540 grafik biriminden alıyor.

4 GB RAM'e ev sahipliği yapan HTC U 11, görüşüne göre Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile kutudan çıkacak. Cihazın test sonuçları, Snapragon 835'den güç alan Galaxy S8 ikilisi ile oldukça benzer.
Ancak, HTC U 11 modelinin halen geliştirilmeye devam edildiğini ve cihaz piyasaya çıktığında kullanılacak olan yazılımın skorları değiştirebileceğini unutmamak gerekiyor.

Mehmetkarahanlı
17-05-2017, 15:41
HTC’nin bir süredir söylentileri dolaşan yeni telefonu U11 resmen tanıtıldı.

Sanal gerçeklik gibi konulara yoğunlaşan HTC, bir yandan da akıllı telefon pazarında kendine yer aramaya devam ediyor. Şirketin yeni tasarım ilkelerine uygun geliştirdiği üst seviye akıllı telefonu U11 en sonunda resmen tanıtıldı.
HTC U11 beklendiği üzere 5.5 inçlik Gorilla Glass 5 korumalı bir ekrana sahip ve 2560×1440 çözünürlük destekliyor. Cihaz Qualcomm’un ilk 10 nm işlemcisi olan Snapdragon 835 modeline sahip. 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesiyle gelen cihazın, 2 TB microSD hafıza kartı desteği var.
3,000 mAh bataryaya sahip olan U11, Quick Charge 3.0 teknolojisini de destekliyor. Cihazın arka kamerası 12 MP, ön kamerası ise 16 MP. Cihazda 3,5 mm kulaklık çıkışının bulunmaması hemen dikkati çeken detaylardan biri.
IP67 su dayanıklılık sertifikasıyla gelen U11, yağmur altında da kullanılabiliyor. Kasa tasarımında ise HTC’nin bir süredir önem verdiği erimiş cam görüntüsüne sahip kaplama dikkat çekiyor.
HTC U11 dünya genelinde satışa Haziran ayı itibariyle çıkacak. Türkiye fiyatı henüz kesin değil ancak yurt dışı fiyatı 946 dolar olarak belirlenmiş.

Mehmetkarahanlı
22-06-2017, 15:18
HTC, U Ultra akıllı telefonuna yeni bir güncelleme göndermeye başladı. Sürüm 1.62.708.1 olarak gelen bu güncelleme, resmi değişiklik günlüğüne göre yalnızca bazı sistem geliştirmelerini getiren küçük çağlı bir güncelleme.
Ancak, güncellemenin boyutu (yaklaşık 600MB) göz önüne alındığinde, bazı diğer değişikliklerin de dahil edilmesini beklemek mantıklı.
Güncelleme ile ilgili kısıtlı bir bilgiye sahibiz. Bu nedenle güncelleme bildirimini cihazınıza yüklerseniz başka hangi değişiklikleri gözlemledinizi lütfen bize bildirin.
Güncellemeyi manuel olarak telefonunuzun ayarlar bölümüne giderek kontrol edebilirsiniz. Bazı OTA güncellemelerinin telefonlara ulaşması epey zaman alabiliyor.