• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

transporter (tp) güncelleme..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• transporter (tp) güncelleme..

merhaba.. daha önce receiverımın bulamadığını söylediğim bazı kanalları (mehtap tv, saman tv, kaçkar) cihazda mevcut (önceden var olan) tpleri silip tekrar girip "yeni kanal ekleme" komutuyla buldum şükür.. oysa daha önce kaç kez "kanal arama" yapmama rağmen çıkmamıştı o kanallar..
    şimdi.. anladıklarım.. yani çıkarımlarım..
    1. demek ki uyduya katılan yeni kanalları bulmak için cihazın "kanal arama" komutu tek başına yetmiyor.. yani mevcut tüm tp'lerde güncelleme yapmak gerekiyor yeni kanal var mı bakmak için.. e bunu nasıl yapacağız? silcek miyiz tümünü de tek tek?
    2. "kanal arama" yaparken cihaz sadece mevcut/varolan tplerde mi arama yapıyor sadece? yeni tpler varsa onları da buluyor mu? bunun için ne yapmak gerek? örneğin belki de hotbird uydusunda benim cihazımda kayıtlı olmayan yeni tpler var.. ben bunları nasıl bulurum?
    3. gene "kanal arama" yaparken.. her bir tp için kalite/sinyal yüzdeleri farklı oluyor.. biz hangi tp'deyken "kanal arama" (bakın kanal ekleme değil) fonksiyonunu çalıştıracağız.. atıyorum türksat için 11096'yı mı? bir başkasını mı? (çünkü bir sürü tp var orada)
    4. anlatmayı beceremedim sanırım pek.. az da olsa derdimi anlayan arkadaşlar cevap verebilir mi acaba?
    herkese selam ve saygılar..

hangi uyduyu aramak istiyorsan o uydu üzerinde,otamatik kanal aramada network (şebeke) aramayı on (açık) konuma getir ve o şekilde ara,bu şekilde eksik frekanslar varsa makine ekler...
    manuel aramada yine network açık yapın...
    turksat için:
    12140 V 04444 EAS PROMO PAKETİ (şebeke arama TÜRKİYE ve batı AVRUPA frekansı)
    türksat frekansları için:
    http://www.mach1digital.com/mach1for...ead.php?t=2745
    hotbırd için:
    en fazla TP yi 90 adetle 12.539 H 27500 EUTELSAT SKYPLEX frekansı vermektedir
    hotbırd frekansları için:
    http://www.mach1digital.com/mach1for...read.php?t=260
    hotbırd network arama detaylı bilgi için:
    http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=10315

Yorum yap

umarım bu bilgiler işinize yarar...
      kolay gelsin...

Yorum yap

network açıkken de bulamamıştı kaçkar'ı, mehtap'ı..

bi de yukardaki 3. sorum.. yani kanal arama yaparken frekansın önemi yok mu?
        ikinci bi de.. ;-)
        kanal bilgisinde frekanstan sonra 2222-3/4 gibi
        ibareler var.. 2222 olanı giriyoruz da.. diğerini (3/4) de mi gireceğiz biyerlere ve nereye?

Yorum yap

çok teşekkür ederiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimmm.. :-)

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X