Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Paypal Nakit Kart Artık Kullanılmayacak!


Mehmetkarahanlı
16-04-2016, 21:00
Paypal Nakit Kart Artık Kullanılmayacak!

Online ödeme konusunda en eski markalardan birisi olan PayPal bu konuda yeni bir karar aldı. Alınan karar doğrultusunda PayPal nakit kart hizmetinin sonlandırılacağı açıklandı.

Dünya genelinde kullanıcıların kolay bir şekilde para transferi yapmasını sağlayan PayPal pek çok konuda güvenli bir şekilde işlemlerin yapılmasını mümkün kılarken firma tarafından alınan karar doğrultusunda kullanıcılara önemli bir çağrı yapıldı. PayPal tarafından alınan bu karar ile PayPal nakit kart hizmetinde herhangi bir desteğin verilmeyeceği belirtilirken artık kartların kullanılamayacağı açıklandı.

Yapılan açıklamada mevcut kartlarda bakiyesi olan kullanıcıların da ne yapması gerektiği belirtilirken kullanıcıların kalan bakiyelerini ATM'ler üzerinden çekebileceği ya da online olarak kullanarak kolay bir şekilde bu bakiyeyi harcayabileceği belirtildi.

Türkiye'de PayPal nakit kart kullanıcı sayısı oldukça yüksek olurken bu konuda işlem yapmak isteyenlerin TEB bankalarının şubelerini ya da ATM’lerini kullanması yeterli olacak. Paypalın Türkiye'deki iş ortağı olan TEB sayesinde PayPal nakit kartlar kolay bir şekilde kullanılabiliyor.

1 Mayıs 2016 itibariyle PayPal nakit kartları herhangi bir şekilde para yüklemesi yapılamayacak ve bu tarihten sonra da kart kullanımı iptal edilecek. kartlarında bakiyesi bulunan kişiler için son tarih 31 Temmuz olurken bu tarihlere kadar belirtildiği üzere TEB ATM’lerinden nakit olarak paralar çekilebilecek ya da master kart ödeme alan yerlerde kart üzerinden kolay bir şekilde PayPal ile ödeme yapılabilecek.