• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

MVision FCIS 7000 Software Yükleme talimatı

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• MVision FCIS 7000 Software Yükleme talimatı

Uydu alıcınıza yazılım yüklemesi yapmak için ilk önce Bilgisayarınız ile uydu alıcınız arasına bağlantı kurmak için hazırladığınız RS-232 kablosunun bir ucunu bilgisayarınıza diğer ucunu da uydu alıcınızın RS-232 girişine bağlayınız. Bağlantıyı yaptıktan sonra receiver'i çalıştırınız.Bilgisayarınıza indirmiş olduğunuz BoxLoader1.2.exe programını çalıştırınız ve BoxLoader1.2.exe programı çalıştırıldığı zaman göreceğiniz Setup Com tuşuna basınız Bilgisayar ekranında "Communication Setup" menüsü çıkacaktır.Burada istediğiniz COM numarasını girebileceğiniz bir Com port bölümü bulunmaktadır(Örneğin RS232kablosu bilgisayarınızda com2'ye takılmışsa;bu bölümde Com 'un yanında bulunan yazı yazılabilen alana bilgisayarın klavyesinde bulunan numerik tuşlardan yararlanarak 2 yazmanız gerekmektedir.)daha sonra "Communication Setup" menüsündeki "Ok" tuşuna basarak bu menüden çıkınız.Ardından BoxLoader1.2 programındaki "Upgrade Software" tuşuna basınız,bilgisayar ekranında receiver'e yükleyeceğiniz dosyayı seçmenize yarayacak bir "Aç" menüsü çıkacaktır.Buradan yüklenecek dosya seçilir ve Aç butonuna basılır ve cihaz otomatik olarak yüklemeye başlayacaktır.Cihazın ön displeyin de "GOOD" yazısı çıkana kadar hiç bir işlem yapmadan bekleyiniz!!!!! "GOOD" yazısını receiver'in ön panelinde gördükten sonra receiver'i kapatınız ve RS232 kablosunu çıkarınız.Ardından receiver'i çalıştırınız.Yükleme işlemi tamamlanmıştır
    Topfield TF3000CIPpro-GigaBlueQuadPlus-OctagonSF8008-Mecool KIII Pro- 180cm Hareketli sistem

Tsk, ler birde bu cihazlara nasil key atilir unuda buraya ilave veya yeni bi baslik altinda eklersen sevinirim acemiler. Yoksa bunlara yazilim yeterlimi key atilmiyormu?
    Bu cihazin iki degisik dosyasi var biri yazilim olsa gerek suan en son Classic version 2.81 (upgrade bootloader) birde UPB Firmware v.2.94 uzantili dosyasi var. Aradaki fark nedir ve bu UPB Firmware v.2.94 nasil cihaza atiliyor. Birinci cihazi bozdum ikincisinide bozmayim biri yardimci olursa sevinirim.

Yorum yap

rayu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Tsk, ler birde bu cihazlara nasil key atilir unuda buraya ilave veya yeni bi baslik altinda eklersen sevinirim acemiler. Yoksa bunlara yazilim yeterlimi key atilmiyormu?
      Bu cihazin iki degisik dosyasi var biri yazilim olsa gerek suan en son Classic version 2.81 (upgrade bootloader) birde UPB Firmware v.2.94 uzantili dosyasi var. Aradaki fark nedir ve bu UPB Firmware v.2.94 nasil cihaza atiliyor. Birinci cihazi bozdum ikincisinide bozmayim biri yardimci olursa sevinirim.
      sadece 2,94 lu dosya atılıyor hepsini denedim bazıları eeer,6 bazısı sadace kırmızı yanıyor tekrar 2,94 atınca düzelıyor bende 2,94de uyan yazılım bulamadım

Yorum yap

smt182 ilk basta cvb icin tesekkürler,simdiki sorum ise 2.81 classic versionunu attiktan sonrami atiyoruz yoksa direk upb uzantili dosyayi v.2.94 clasic versionunu 2.81 atmadan evvelmi atabiliriz ?

Yorum yap

smt182 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          sadece 2,94 lu dosya atılıyor hepsini denedim bazıları eeer,6 bazısı sadace kırmızı yanıyor tekrar 2,94 atınca düzelıyor bende 2,94de uyan yazılım bulamadım
          m2.94_FCIS-7000E_up dosyasina uyan yazilim m2.81 degilmi ? yoksa yazilim degilmi bu m2.81_up_MDR_NL_81_FCIS7000 uzantili dosya ? Bu iki dosyalarin aralarindaki fark nedir. MDR uzantili dosyalari bende sorunsuz calisiyor.
          Bilgi ve paylasim icin simdiden tsk.

Yorum yap

Hazırlanıyor...
          X