Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Mesaj Sayısı "X" in Altında Olanların Yetkilerinin Kısıtlanması

organik81
03-11-2005, 04:14
Mesaj Sayısı "X" in Altında Olanların Yetkilerinin Kısıtlanması

Açıklama : Altta anlatacağım yöntemle, en az X sayıda mesajı olmayanların forumdaki bazı yetkileri kısıtlanır. Ben örnek olarak "mesaj sayısı 20'nin altında olanların bazı haklarını kısıtladım" (PM atamasın vesaire...)

- Yeni bir kullanıcı grubu oluşturun. Adı da örneğin "Kayıtlı Kullanıcı 2" olsun. Foruma üye olanlar da "Kayıtlı Kullanıcı" isimli grupta olsun.

- ikinci eklediğiniz grubun ("Kayıtlı Kullanıcı 2") ayarları, diğer grupla aynı olsun. Sadece kısıtlamak istediğiniz yetkilerin ayarlarını değiştirin. Örneğin PM yetkisini almak. Bunun için; ayar şöyle olacak;
"Kayıtlı Kullanıcı 2" Grubu >> PM Limiti = Kendi standart limitiniz
"Kayıtlı Kullanıcı" Grubu >> PM Limiti = 0

- Kullanıcılar >> Kullanıcıları Toplu Sil / Taşı >> Ayarları alttaki gibi yapıp "Bul" tıklayın.
- Kayıtlı Kullanıcı
- 0
- Tarih kısmı boş
- 0
- Mesaj Sayısı (Post Count)

- Çıkan sonuç listesinden; mesaj sayısı 20 ve üstü olanları işaretleyip sayfanın en altına inin. "Taşı" (Move) seçeneğini işaretleyip yandaki kutucuktan da "Kayıtlı Kullanıcı 2" grubunu seçin. Ve "Git" (Go) tıklayın. Bu şekilde şuanda 20 ve üstü mesaj sayısı olanlar, diğer gruba geçti ve PM atabilme hakkına sahip. Diğer yerde kalanlar ise PM atma hakkı yok.

- Kullanıcı Grupları >> Promosyonlar >> Yeni Promosyon Ekle >> Ayarlar ;
- En az veya eşitse (ilk seçenek)
- 0
- 3650
- 20
- Mesaj sayısı veya rep puanı veya tarih (üstten 5'inci seçenek)
- Birincil Kullanıcı Grubu (ilk seçenek)
- Kayıtlı Kullanıcı 2
ve kaydedin.. Bu sayede; yeni üye olup ta mesaj sayısı 20 ve üstü olanlar otomatikman diğer gruba geçecek ve PM atma yetkisine sahip olacak...

Anlatım Sahibi : organik81

KİLLER
23-12-2005, 16:04
akat bazen hemen geçio bazen 30 mesajı olan geçmio ben nerede hata yaptım işte resim organik:

http://img23.imagevenue.com/aAfkjfp01fo1i-12615/loc113/ae3c5_xxxx.JPG

organik81
23-12-2005, 16:23
resmi çıkmadı göremedim fakat, sayaçları güncellemeyi dene..

mettyou
01-01-2006, 21:11
promosyon stratejisine yeni bişeyler ekleyebilirmiyiz mesela bende cinsiyet eklentisi kurulu bayan bölümüne erkekler giremesin istiyorum (gerçi mesaj sayısıyla bi alakası yok ama :D )

«X-Men»
26-01-2006, 03:13
cinsiyetini bayan yapar girer :)

dr.farox
05-02-2006, 19:05
Olmadı malesef harfiyende uyguladım ama 20 mesajı geçenler diğer gruba geçmedi anlam çıkaramadım.... :S

metinkara1
29-03-2006, 09:51

Açıklama : Altta anlatacağım yöntemle, en az X sayıda mesajı olmayanların forumdaki bazı yetkileri kısıtlanır. Ben örnek olarak "mesaj sayısı 20'nin altında olanların bazı haklarını kısıtladım" (PM atamasın vesaire...)

- Yeni bir kullanıcı grubu oluşturun. Adı da örneğin "Kayıtlı Kullanıcı 2" olsun. Foruma üye olanlar da "Kayıtlı Kullanıcı" isimli grupta olsun.

- ikinci eklediğiniz grubun ("Kayıtlı Kullanıcı 2") ayarları, diğer grupla aynı olsun. Sadece kısıtlamak istediğiniz yetkilerin ayarlarını değiştirin. Örneğin PM yetkisini almak. Bunun için; ayar şöyle olacak;

- Kullanıcılar >> Kullanıcıları Toplu Sil / Taşı >> Ayarları alttaki gibi yapıp "Bul" tıklayın.
- Kayıtlı Kullanıcı
- 0
- Tarih kısmı boş
- 0

- Çıkan sonuç listesinden; mesaj sayısı 20 ve üstü olanları işaretleyip sayfanın en altına inin. "Taşı" (Move) seçeneğini işaretleyip yandaki kutucuktan da "Kayıtlı Kullanıcı 2" grubunu seçin. Ve "Git" (Go) tıklayın. Bu şekilde şuanda 20 ve üstü mesaj sayısı olanlar, diğer gruba geçti ve PM atabilme hakkına sahip. Diğer yerde kalanlar ise PM atma hakkı yok.

- 0
- 3650
- 20
- Kayıtlı Kullanıcı 2
ve kaydedin.. Bu sayede; yeni üye olup ta mesaj sayısı 20 ve üstü olanlar otomatikman diğer gruba geçecek ve PM atma yetkisine sahip olacak...

buna göre forumdaki adult yaş sınırı 18 ve üzeri olanlar bu gruba veya şu seçenegi işaretleyenler şu gruba gibi düzenleme yapabilirmiyiz ustam

organik81
29-03-2006, 11:13
buna göre forumdaki adult yaş sınırı 18 ve üzeri olanlar bu gruba veya şu seçenegi işaretleyenler şu gruba gibi düzenleme yapabilirmiyiz ustam
yok o dediğin farklı bir olay bu yolla olmaz.

dr.farox
31-03-2006, 17:58
Harfiyen uyguladım ama olmadı nedense sayaçları falanda güncelledim sonuç aynı gemiyor diğer gruba

tumacarr
05-06-2006, 16:18
bende de aynı sorun var dığer guruba gecmıyor organık

metinkara1
27-07-2006, 00:11

- Kayıtlı Kullanıcı
- 0
- Tarih kısmı boş
- 0

- 0
- 3650
- 20
- Kayıtlı Kullanıcı 2

peki 1 mesajı olmayan konuyu göremesin nasıl yaparız
teşekkürler şimdiden

enisen
11-08-2006, 01:13
organik81 bi sorum olcaktı..

ne zamandır bunu arıyorum buldum ama şöyle bişii olcak..;

foruma kayıt olmadan (guest olarak) forumda dolaşıyo diyelim

sora konuya gircek resim msj vb. görüntülüycek ama linklerde ör; içerik için üye olmalısınız yazcak bunu nası yapabilirim. ??

*MASTER*
28-08-2006, 15:05
bende de aynı sorun var dığer guruba gecmıyor organık

arkadasim yapdigin hata Promosyonlar'da
Promosyon düzenlemesini dogru yapmalisin yoksa gecis gerceklesmez..
saygilar
Master