Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Hollanda maçında TV yayını yok!


collo1
25-03-2015, 22:28
Futbolseverler Hollanda-Türkiye maçının hangi kanalda yayınlanacağını merak ederken, kötü haber geldi. Şu an itibariyle bu maçı Türkiye'de hiçbir Tv Kanalı naklen yayınlayamayacak. Bırakın naklen yayını, özet görüntüsünü hatta internetten canlı yayını dahi mümkün değil.

Bu şok gerçeği ortaya çıkaran Milliyet Gazetesi yazarı Attila Gökçe'nin 'Düğmeye kim basacak?' başlıklı yazısının bazı bölümleri şöyle:
Futbolumuz, bugüne kadar eşine rastlanmamış bir krizle karşı karşıya. Hollanda- Türkiye milli maçını televizyondan izleyip izleyemeyeceğimiz henüz belli değil.

TMSF 11 MART'TA KARAR ALDI
TMSF’nin 11 Mart’ta aldığı “Show TV’nin maçı yayınlamaması” kararı, son anda değişmezse, bilin ki 50 yıl geriye gidip Hollanda- Türkiye maçını radyodan dinleyip gazetelerden okuyacağız. Tıpkı 60’lı yıllarda olduğu gibi. O yıllarda sınırlı da olsa maçın iki - üç dakikalık özetini sinemalarda “Dünya Haberleri” gösterimi ile izleyebiliyorduk. Ama TMSF’nin kararı hukuk açısından o kadar bağlayıcı ki, bugünkü yayın hakları nedeniyle hiçbir kanalda özeti bile yayınlanamaz. Dijital çağımızda maç görüntülerine ulaşmak teknolojik olarak sonsuz kolaylıklarla mümkün olsa da -internet dahil- canlı yayını elde edemezsiniz.

TMSF, SHOW TV'NİN YÖNETİMİNİ ÜSTLENMİŞ DURUMDA
Futbolda 2016 Avrupa Şampiyonası ile 2018 Dünya Kupası eleme maçlarının yayın hakkı 2014 Mart’ında UEFA tarafından ihaleye çıkarıldı. Bu ihalenin Türkiye haklarını Sadettin Saran’ın şirketi kazandı. Saran, daha sonra alt lisans anlaşmasıyla bu hakkını AKS TV’ye verdi. Bilindiği gibi TMSF, AKS TV’nin yayın Kanalı olan Show TV’nin yönetimini üstlenmiş durumda. Bugüne kadar Kanal yönetiminin personeline dokunmadılar. Ne var ki konu Show TV’den yayınlanacak maçlara geldiğinde üst yönetim 11 Mart’ta Hollanda maçını “yayınlamama” kararı aldı.

SARAN HOLDİNG İLE AKS TV ARASINDA HİÇBİR RESMİ GÖRÜŞME YAPILMADI
Öğrendiğime göre, Saran Holding ile TMSF ya da AKS TV arasında karar sonrası hiçbir resmi görüşme yapılmamış. Temsilciler ya da teknik ekipler arasında bir diyalog olabilir. Ama o düğmeye kim basacak? TMSF ile Saran arasındaki sözleşme şu ana kadar feshedilmiş değil. Dolayısıyla bu maçın Show TV dışında bir kanaldan yayınlanması hem hukuk açısından, hem de teknik koşullar bakımından adeta imkansız!

muslum-baba
25-03-2015, 23:45
izlemesekte olur milli takımmı kaldı...

muslum-baba
25-03-2015, 23:51
arkadaşlar Show tv maçı yayınlamayacak duyuru haber sitesinde
http://spor.haber7.com/spor-medyasi/haber/1329456-show-tvden-milli-mac-yayini-aciklamasi

Karbon
26-03-2015, 09:10
Karşılaşmayı yabancı uydularda da bir çok kanal yayınlayacak, buradan takip edebilirsiniz.

http://liveonsat.com/los_soc_int_M_euro2016.php

mestg
27-03-2015, 16:10
Hollanda'nın başkenti Amsterdam'da 28 Mart Cumartesi günü TSİ 21.45'te başlayacak kritik maç, Show TV'den naklen yayınlanacak.

Show TV'den konu ile ilgili olarak yapılan son dakika açıklaması şöyle:

"Bilindiği üzere, Avrupa Şampiyonası grup eleme maçları kapsamında oynanacak Türkiye-Hollanda milli maçının yayını konusu iki günden beri Türkiye gündemini meşgul etmektedir.

Show TV, dünden bu yana Gençlik ve Spor Bakanlığı ile yürüttüğü iletişim çerçevesinde, Türk halkını milli bir maçı izlemekten mahrum bırakmama konusundaki sorumluluk bilinci ile, konunun ticari, ekonomik boyutuna bakışı ve hukuki duruşu değişmeksizin maçı yayınlama kararı almıştır."