Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Premier Lig maçları gelecek sezon TV8'de


collo1
18-04-2014, 16:40
TV8 patronu Acun Ilıcalı, dünyanın 1 numaralı ligi olarak kabul edilen Premier Lig'inin yayın haklarını satın aldı.

İngiltere Premier Lig maçları TV8'e geliyor. Acun Ilıcalı, İspanya Kral Kupası ve İtalya Kupası maçlarını yayınlayan kanalına Dünya Kupası maçlarından sonra bir transfer daha yaptı. Bu yaz Brezilya'da düzenlenecek olan 2014 Dünya Kupası maçlarını TRT ile birlikte yayınlayacak olan TV8, 2014-2015 sezonundan itibaren İngiltere Premier Lig maçlarını da yayınlayacak. Dün gece Barcelona ile Real Madrid arasında oynanan İspanya Kral Kupası finalini TV8 ekranlarında anlatan spiker Fikret Engin, maç sırasında gelecek sezon Premier Lig maçlarının TV8'den yayınlanacağını duyurdu.

Bilgi: (http://www.netgazete.com/ekonomi/629863.html)

collo1
22-04-2014, 16:40
Acun Ilıcalı’nın, TV8’i aldıktan sonra yaptığı ilk ciddi hamlelerden biri TRT ile 2014 FIFA Dünya Kupası’nın bazı maçlarına dair yaptığı anlaşmaydı. Ancak bu anlaşmanın bozulacağı gerekçeleriyle belirtilmişti. TV8'den konuyla ilgili açıklama geldi.

Acun Ilıcalı, TV8'i aldıktan sonra yaz dönemi için sürpriz bir hamle yapmış ve TRT ile Brezilya'da gerçekleşecek Dünya Kupası'nın bazı maçlarını yayınlama anlaşması imzalamıştı. Maç öncesi ve sonrası yeni sezondaki programlarını tanıtarak izleyiceleri bilgilendirmeyi düşünen Acun Ilıcalı'ya FIFA'dan kötü haber geldi.

TV8'den açıklama geldi!
TV'den yapılan açıklama şu şekilde;
2014 Dünya Kupası maçlarının kanalımızda yayınlanmayacak olması ile ilgili haberler üzerine bir bilgi karışıklığı yaşanmaması adına aşağıdaki açıklamayı bilgilerinize sunarız.

TV8, Dünya Kupası maçlarının bir bölümünü yayınlama konusunda yaptığı fizibilite ve finansal çalışma neticesinde, bu büyük bütçeli organizasyona ait alt lisans satın alınmasını bu aşamada uygun bulmamıştır.

TV8’in HD yayınları ile ilgili alt yapısı mevcut olup, bu hizmetini büyük ve sürpriz projeleri ile hazırlandığı Eylül’de başlayacak yeni yayın dönemi öncesi, yaz aylarında sunacaktır.
Gerekçe olarak bu gösteriliyordu

Acun Ilıcalı’nın, TV8’i aldıktan sonra yaptığı ilk ciddi hamlelerden biri TRT ile 2014 FIFA Dünya Kupası’nın bazı maçlarına dair yaptığı anlaşmaydı.

Buna göre, 12 Haziran- 13 Temmuz 2014 tarihleri arasında Brezilya’da gerçekleşecek FIFA Dünya Kupası’nda oynanan maçlardan TRT’deki iftar saatine denk gelenleri, TV8 yayınlayacaktı.
Böylece Acun Ilıcalı, sonbaharda başlayacak yeni yayın dönemini beklemeden TV8’i atağa kaldıracak ve maçların önü, devre arası ve sonunda yeni programlarını tanıtacaktı.
Ancak TRT yetkililerinin bu konuda verdiği son bilgi şu:

“O iş olmadı. Çünkü Dünya Kupası maçlarının pazarlama hakkını elinde bulunduran ve bize de satan Avrupa Yayın Birliği’nin (EBU) kriterlerinden biri HD yayın mecburiyeti... EBU, TV8’in HD çıkışı olmadığı için Dünya Kupası maçlarını yayınlamasına izin vermedi. mO nedenle 2014 FIFA Dünya Kupası’nın tüm maçları sadece TRT’de.”