Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Apple'ın yeni bombaları ortaya çıktı


collo1
02-09-2010, 18:48
Apple sadece birkaç saat içerisinde bombaları ardı ardına patlattı. İşte Apple'In yeni oyuncakları..

Apple'ın düzenlediği en son etkinlikten yepyeni Apple ürünleriyle ilgili açıklamalar ve bilgiler geldi.

Apple'ın daha önce çıkarttığı Apple TV ile ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. Yeni Apple TV 2 duyuruldu ve sadece streaming gösterim yapıyor. Eskisinin dörtte biri boyutunda olan Apple TV'nin güç kaynağı kendi içerisinde yer alıyor. HDMI, ethernet ve 802.11n kablosz internet bağlantısına sahip. Apple TV'nin fiyatının 99 dolara düşmesi ise ona büyük bir başarı şansı veriyor.

Apple'In yenilikleri bununla da kalmıyor, iTunes 10 ile eski logo bırakılıyor ve yeni özellikler geliyor. Bunlar içerisinde en önemlisi müzik için bir sosyal ağ oluyor. Ping isimli bu ağın Apple kullanıcıları ve genel tüketici arasında ne kadar popüler olacağını zaman gösterecek. Twitter benzeri takip özellikleriyle ilginç bir hibrit olduğunu söylemek mümkün.

İşte yeni inciler...

Apple'ın yeni tanıttığı iPod Touch dikkat çekiyor. ORijinalinden daha ince bir model.

Yeni iPod Touch da iPhone 4'ün güçlü yanlarından olan Retina Display'e sahip. Bu yeni nesil ekran 326ppi yüksek çözünürlüğe sahip ve kaliteli bir görüntü sunuyor.

Apple'ın A4 işlemcisini kullanan cihazda jiroskop ve her iki yönde de dijital kamera yer alıyor. Bu sayede Facetime ile görüntülü görüşme mümkün oluyor. Üzerindeki tuş dokunmatik ekrana daha fazla yer açmak için ortadan kalkıyor.

Yeni iPod Touch ile birlikte eski iPod klasik serisi de tarihe karışıyor. Nano, Touch ve Shuffle serileri yenileniyor. iPod klasik hala satışta olsa da yeni bir modelin çıkması beklenmiyor.

Yeni iPhone işletim sistemi!

Yeni iPad'ler iOS 4.2 işletim sistemine de kavuşacak. Ancak öncesinde gelecek hafta çıkacak olan iOS 4.1 sürümü var.

iPhone 4'te yakınlık algılayıcı sorunu da bu yeni sürüm ile gideriliyor. Ayrıca HDR fotoğraflar, uzun zamandır beklenen Game Center yani oyun merkezi desteği geliyor. iOS kullanan cihazlarda multiplayer oyun da bu sayede yaygınlaşacak.

iOS 4.2'deki özellikler ise özellikle iPad'i hedef alacak ancak henüz bütün detaylar açıklanmadı. Bu sürüm ile birlikte streaming müzik ve video desteği haliyle iTunes üzerinden sağlanacak.

Steve Jobs'un bizzat sahneye çıkarak sergilediği bu yenilikler Apple hayranlarını heyecanlandırdı. Bu ürünler ve yazılımlar hakkında yeni detayları sizlerle paylaşmayı sürdüreceğiz.