Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Türk Yazılımcılardan Cep Telefonu Hırsızlığına Çözüm


collo1
01-08-2010, 18:42
Türk Yazılımcılardan Cep Telefonu Hırsızlığına Çözüm...

Bilişim güvenliği ve bilişim suçlarına karşı mucadele derneğinin tamamen yapımında türk yazılımcıların olduğu Cep telefonu hırsızlığına karşı önlem amaçlı yaptıkları yazılım, günlük hayatta çokça rastlanan çalıntı cep telefonu vakalarını en az'a indirmeyi planlıyor.

Bu uyguluma sayesinde şimdilik Android işletim sistemine sahip cep telefonları, uygulamayı cep telefonuna kuran sahiplerine, telefonu kullanan 3.şahısların telefona takmış olduğu SIM Kart serial numarası, imei numarası, gsm operatorunu bildiren bir SMS gönderiyor. Bu sayede cep telefonu çalınan kişiler bu bilgilerle savcılığa suç duyurusunda bulunarak, telefonun bulunmasını en kısa süreye indiriyor. Bu uygulama kamu yararına yapılmış olup tamamen ücretsizdir.

Uygulamanın çalışma sistemi ve detayları ;

Tamamen sim kart eşletirme mantığına dayalı olarak çalışan bu yazılımda , 1 defaya mahsus olmak üzere telefonunuza kuruyorsunuz.

Kurulumun sırasında mevcut cep telefonu numaranızı giriyorsunuz.Bu işlemin hemen ardından uygulama cep telefonunuzun arka planında gizli olarak çalışıyor, Android sistemlerde mevcut olan görev yöneticisi "Task Killer" dahil olmak üzere programın çalıştığını hiç bir şekilde görmüyorsunuz.

Eşleştirme sonrasında, cihaza tanıtılmış numaradan farklı bir sim kart yerleştirilmesi durumunda, arkaplanda çalışan programımız devreye girerek, yeni kullanıcıdan habersiz bir şekilde, daha önceden kayıtlı telefon numaralarına bilgi mesajı gönderiyor. Bilgi mesajını alan kişiler, telefonun IMEI numarası, sim kart seri numarası, operatör adı gibi bilgilere sahip olmuş oluyor. Bu bilgiler de savcılığa suç duyurusunda bulunabilmek için zaten yeterli.Programa Android Marketten PhoneSecurity olarak aratıp, ücretsiz ulaşabilirsiniz.

Mrdp
24-08-2010, 19:17
Aslında android kullanıcıları için güzel bi haber. Hem beleş hemde kullanışlı. Okuyan olmamış heralde hiç..Bilgilendirme için teşekkürler..

collo1
30-08-2010, 11:52
Aslında android kullanıcıları için güzel bi haber. Hem beleş hemde kullanışlı. Okuyan olmamış heralde hiç..Bilgilendirme için teşekkürler..

ben tesekkur ederim