• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Doktor'un bir yazısına rastladım

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Doktor'un bir yazısına rastladım

Doktor hoca ne güzel anlatmış sene 2005(:

"anlaşılan öyle raftan alıpta koy makinanın içine" demekle olmuyo bu işler
    bizim yiceğimiz naneye benzemiyo :ters:
    03-02-2005, 12:33
    madem bu kadar bilen var şunu anlatayım moda seca2 olduğuna göre...1 kere bu işlem 1 aylık ve parayla satın alındı yani seca 2 emusu diye birşey yok..sistem henüz kırılmadı...ne zaman *** girilir izlenir ok dir......2:cisi ise sadece hash table değişikkliğiyle giderseki buda 1 aylık dönem sonında çıkar...hafıza kazanımı için hash table extra alanı açılır....sorun 1 mb flashlarda seca 2 emusunun 75 kb alan gereksinimi..ı****o komple 2 kb kadar..bir modelde seca 2 emu varsa zaten firmada var demektir..yani kon eklemek değil yer....ı mb da şu anda tek yol var 75 kb yer açmak ne yazıkki geri dönüş yok 1)teletext 2)almanca ) 3 usuals giderse seca 2 emu geliyor..(80 kb) ama bundan sonra artık cihaza özellik ekleme şansı bitiyor ..bu yüzden sadece bu değişim sonunda olayın ne olacağına bakılıyor,bu aradada 2. yol gine bir bootla kanal sayısını düşürmek buda onbinlerce yeni flash bozulması ve madur insanlar..en büyük sorunda yapılanın zorunluluk sanılması yani bugün yazılım verilsin, yarın seca 2 çöksün herkes geriye dönüş sorar yada hesap vede tabiiki yeni yazılım ne zaman battık mahfolduk gibi...oysa satışların onbinde biri bile seca 2 nin ne olduğunu bilen izsanlara yapılmıyor..ve ilginci kimse satışta olmayan bir cihaza yazılım verip ve üztelik ASLA DESTEK KESİLMEYECEK seca 2 cihazın değil EMUNUN desteğidir..karıştırmayın demesine ve cihazların desteği kesintisiz olmasına rağmen hala kalıcı olanala GİDİCİ olanı ayıramıyor..bugün 5512 li 8000 e olmaz denen *** loaderi yapan arkadaşlarımız var..ben tabiiki onaylayamaz yorum yapamazdım ama onlar emek verip yaptılar....sorun birşeyleri yıllarca uğraşıp çıkarmakmı??birşey ispatımı?yararlı birşeyleri türk kullnıcılarına kazandırmakmı benim amacım UYDU ALICILARINA KAZANDIRIM..ne yazıkki uydu alıcılarını sadece şifreli yyaın kutusu gibi görmek moda buradaki bilinçli arkadaşlarımada elimden gelen her yardımı yaparım ama dediğim gibi cihazlar yerine cihazlarla kullanılacak yardımcı programlar..editörler vb...bence türk insanına daha yararlı olur...çünkü cihaz desteği değil yazılım desteği vardır ve yazılım desteğide ne yazıkki receiver kavramına değil HER MARKANIN LANSE ETTİĞİ BİLGİSAYAR BORDUNADIR yani ortaya herkesin ortak kullanacağı bir sonuç çıkaramazsınız.çünkü kaynak olarak bir model seçmek zorundasınız..yada bir cihaz bununda yararı sadece b,ir kesime olur..oysa tüm uydu alıcıları kullnıcılarının yaralanacağı ortak çalışmalar bence konu edilmeli,,bunun dışı şahsi ve geçici hevesten başka birşey değil..EMU KAYNAK KODLARININ TÜM YAPIMCILARI SCM MÜHENDİSLERİDİR..ve TÜM RECEİVER YAZILIMCILARI DVB KARTLARININ sourcelerini kullanır..uydu alıcısı geliştiren ve yazılım geliştiren bir mühendis asla kendi bir kaynak yazıp bir sistemi açamaz..yapılan şey sadece açık kaynakları eklemek..ve sonuçta herşey ticari..bugün aynı üretici 50 tane markaya aynı yazılımı değişik isimlerle satılan cihazlara verme zorunluluğunda olmasaydı bu kaynaklar asla açık olmazdı....emuda süreç bellidir..1)kaynak :şu anca pompa kooperatifi olan başta ki dream team..dreambox ve dragon vb örn metaware firmasının anlaştığı ve ortak **** grupları..bunlar bağımsızdır ve ortak sermaye fahişeleri gibi açıkları bulup vede aylık paralar ödeyip source alırlar...örn..şu anda fullx1-2 aylık source 15.000 usd..bir receiver firması bunu alır,ve cihaz yazılımına ekler...ve zaten ben vermedim diyip 15.000 stok cihazı 1 haftada satar..vb vb...yazılımcılar asla birşey paylaşmaz..kaynaklara sahipseniz verirsiniz sadece eklerler..örn bugün astra 28 komple kırık..yaklaşık 3 aydır...şu anda pazarlıkta...yarın bir receiver üreticisi. yada modül üreticisi sadece 15 günlük öncelik için 1 milyon usd ödeyebilir..alın size nds.herşey düzen.....internette tüm altyapı sourceleri var...açın bir sistem verin sadece işlediğiniz kaynakları sadece satışta olamayan modellerin yazılımına ekleteyim..yani konuyu cihaz yazılımyla ticari kavgaya getirirsek bir süre sonra ben yaptım diyen bunu satar...ne diye emeğini paylaşsın??ve ben rahatlıkla söylüyorum hiçbir uydu alıcısı üreticisi kendi bir emu sourcesi yaratamamaştır..ve kimse amatör çalışmayla yapamaz...
    bu şuna benziyor..her markanın emusu var...ama hiçbir markanın kabul ettği yok....biz yaptık dediğide...bunun için uydu alıcılarının ortak çalışmaları önemli marka bazlılar ticarette takılır..
    ALLAH Nasip Ettirmeyeceği bir Şeyi Hayal Ettirmez .!!.!! Hz. Osman (r.a)
    Next 2000 super HDTV_Orginal ®
    Next 2000 cx super plus_Orginal ®
    MACHINA 3D_V.I.P.___(2'ci seri)_gri panel (26.02.2015)
    Next 1.2 Diseqc Motor/ 70.5 E_68.5 E_53 E_46 E_45 E_42 E_39 E_36 E_31,5 E_28,2 E_26 E_23,5 E_21,5 E_19,2 E_13 E_9 E_7 E_4,8 E
    Windows 7 home basic- intel core i7-3770k - 3.50 Ghz - 3.50 Ghz
    Redmi Note 8 - 65 gb /48MP , FHD+, 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemci (26.01.2020) "Akta Gamat
Hazırlanıyor...
X