• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

acil yardım arkadaşlar..çift çanak kurulumu..

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• acil yardım arkadaşlar..çift çanak kurulumu..

herkse saygılar selamlar...arkadaşlar yni eve taşındım..çift çanak monteli hazır..ben kablomu ortak çıkışa taktım..aşağı indim..resiverde hiç bir janal bulamıyorum..daha doğrusu iki çanak anteni ve ayarlarını resiverde nasıl tanıtıp kaydedeceğimi bilmiyorum..hangi menüden neyi kaydedeceğim yardımcı olursanız çok sevinirim..türksat ve hotbird kullanacağım..bide bu hizada başka uyduyu da tanırmı..
    lütfen acemi olduğumu varsayrak sırasıyla yazarsanız çok minnettar kalırım..
    saygılar..

menüden anten-kurulum u seçip,diseq(anten anahtarlama) kısmına hotbird 1,türksat 2 veya tam tersi konumu seçip heriki uydudan sinyal gelip,gelmediğine bakın.bazı cihazlarda sistemin anteni tanıması için 220 v fişini pirizden söküp-takmak ta gerekebilir.kolay gelsin.

Yorum yap

türksat ın yayında 39 doğu bulsat uydusu var,anteni biraz batıya çevir.hotbird ün yanında astra 19 doğu var anteni biraz sola çevir.ancak antenin yukarı aşağı ayarlarını iyice gevşetip aramalı ve bulunca lnb ile hafifçe(sağa-sola) ayar yapman da gerekecektir.

Yorum yap

uydu kaydetme yeri yok bide türksat 1c görünüyor sadece..cihaz next 2000 cıs

Yorum yap

Konu uygun bölüme alınmıştır.

Çanakların yanında bulunan diseqc switch üzerinde kabloların girdiği yerde harfler bulunur A -B - C - D gibi yada bunlar rakamda olabilir 1-2-3-4 gibi..örnek Türksat çanağından gelen kabloyu A girişine yada 1 nolu girişe taktığınızda,uydu alıcınızın Disecq ayarları bölümündende Türksat uydusunu A olarak ayarlamanız gerekmektedir.

[B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
          www.next.com.tr

Yorum yap

uydu kaydetme yeri olmayan cihaz olamaz!kanal aramayı seçince uydular çıkar.1c ismine bakma 42 doğu yu seç yeterli.42 doğu da da 1c çıkıyorsa cihaza yeni program yüklenmesi gerekir.

Yorum yap

arkadaşlar ilginize minnetraım..karbon hocam resimde gösterdiğin transporder bende görünmüyor..türksat için yani..cihazı fabrika ayarlarına geri getirdim..resetledim yani..bana hem türksat için hem hotbird için şu an güncel değerleri yazar mısınız resimli olsa mutlu olurum..
              veya hiçbirini yapmadan..usb den dosya var mı flash diske yükleyip cihaza yükleyeceğim bir şey..emular gibi yan..komple herşeyi halledecek şekilde..

Yorum yap

Buradaki son yazılımı yüklediğinizde zaten transponder bilgilerinizde güncellenmiş olacaktır.
                http://www.mach1digital.com/mach1for...ad.php?t=56614

Emular için ise bu softcam dosyasını atmanız yeterli.
                http://www.mach1digital.com/mach1for...478#post463478

Sadece Resimdeki transponder'e bağlı kalmasanız da olur sinyal alabildiğiniz frekansları deneyiniz,sinyal aldığınızda kumandadan yeşil tuş ile kaydedersiniz.
                Sinyal aldıktan sonra NIT tarama açık olacak şekilde otomatik tarama yaparsanız,tüm frekansları ve kanalları güncellemiş olursunuz.

Kolay gelsin.
                www.next.com.tr

Yorum yap

acil resiverde uydu ayarı

selam arkadaşlar..next 2000 super cıs kullanıyorum..çanak anten ayarlarında kaydettiğim uydunun ayarını değitiremiyorum..yanlış tp ile kaydettim şimdi her kanal aramada o çıkıyor..uyduya ait ayarları nasıl değiştirim..

Yorum yap

Konular birleştirildi.

Lütfen her sorunuz için ayrı konu açmayınız!
                    www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                    X