• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Kanal düzenleme,USB ye yedek alma,Farklı image üzerinde kullanabilme...

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Kanal düzenleme,USB ye yedek alma,Farklı image üzerinde kullanabilme...

Bende bu cihazı araştırıyorum ,

Daha önce bu tarz gelişmiş cihazlarla çalışmadığım için sormak istedğim birkaç konu var.Cevaplarnız için şimdiden teşekkürler;

1. Vu larda kanal sırlalama sadece favori olarak mı yapılabiliniyor ?

2.kanal listesi düzenleyip tek tuşla usb ye yedekleniyor mu?

3.Eğer kanal sıralaması (silme dizme şifreleme gizleme ) yapılabiliyorsa bunu usb ye alıp daha sonra diyer imajlarda kullanabiliyormuyuz ?

4.Motorlu sistemde USALS desteği nasıl? 33 uydu taratıp kanalları düzenleyip daha sonra bunları yedekleyip sürekli kullanılabiliyor muyuz?

5.Softcam yükleyip bulsat izlenebiliyor mu ?veya başka markanın sofcam k.e.y. leri buna atılabiliyormu ?

6.usb ye kayıt olayı mevcut mu?

7. kumandasından tv yi de kontrol etme imkanı varmı ?

ustralı Nickli Üyeden Alıntı
    Bende bu cihazı araştırıyorum ,

Daha önce bu tarz gelişmiş cihazlarla çalışmadığım için sormak istedğim birkaç konu var.Cevaplarnız için şimdiden teşekkürler;

1. Vu larda kanal sırlalama sadece favori olarak mı yapılabiliniyor ?

2.kanal listesi düzenleyip tek tuşla usb ye yedekleniyor mu?

3.Eğer kanal sıralaması (silme dizme şifreleme gizleme ) yapılabiliyorsa bunu usb ye alıp daha sonra diyer imajlarda kullanabiliyormuyuz ?

4.Motorlu sistemde USALS desteği nasıl? 33 uydu taratıp kanalları düzenleyip daha sonra bunları yedekleyip sürekli kullanılabiliyor muyuz?

5.Softcam yükleyip bulsat izlenebiliyor mu ?veya başka markanın sofcam k.e.y. leri buna atılabiliyormu ?

6.Usb ye kayıt olayı mevcut mu?

7. kumandasından tv yi de kontrol etme imkanı varmı ?

1-2-3- Kanal sıralamalarını çeşitli programlar sayesinde istediğiniz gibi düzenleyip,buket oluşturup çeşitli favori grupları oluşturabilir ve bunların yedeğini alıp tekrar cihazınıza yükleyebilirsiniz.

4- Motorlu sistemler için menü-kurulum-uydu yapılandırma-tuner ayarlarından usals modunu seçip bulunduğunuz yerin enlem ve boylamını yazmanız yeterli ,ayrıca eklentilerden pozisyoner setup kurulup disecq 1.2 modunda da uydularınızı ayarlayabilir,ince ayar yapabilirsiniz.

5- Cihaza bir kaç farklı yöntem ile Emu yüklemesi yapabiliyorsunuz (Ftp - Telnet vb...Bulsat'ı denemedim bu cihazda daha )

6- Usb belleğe- Harici harddiske ve cihazın dahili hard diski var ise bunlara kayıt yapma imkanınız var ayrıca pc ye de kayıt yapabiliyorsunuz. yada pc deki videolarınızı (hard diski tanıtıp)cihazla izleyebiliyorsunuz.

7- Henüz çözemedim

Eksiklerim ve de yanlışlarım varsa diğer arkadaşlar düzeltecektir.

Kolay gelsin.
    [B][CENTER]Next & NextStar RESMİ İletişim Adresleri
    www.next.com.tr

Yorum yap

Çok Çok teşekkürler karbon hocam .Birkaç gündür vu + u inceliyorumda anladığım kadarıyla hangi özellik isteniyorsa eklentiyle (plug-in) le yapılıyor .Ve pc gibi sürekli yeni imaj çıktıkça yeni özellikler gelip gidiyor.Şuana kadar sürekli hazır uydular kullandık içinde ne varsa bu bukadar dedik ama linüx uydu olayı xp kullanırken vista geldi xp kaldır onu kur misali .birde arasıra driver güncelleme işine de el atmalıyız anlaşılan .altı üstü bir tv izliycez diye işte prof olana kadar biraz kafa yormamız gerekecek anlaşılan ...

peki hocam birde şu arkasındaki fan olayına takıldım biraz ,2005 yıllarında panasonic plazmalarda fanyüzünden büyük badireler atlatmıştım ,bundaki fanın çalıştığı belli oluyormu ? şu noktadan sonra artık 1 adet alıp daha yakından incelemek lazım ama birkaç birşey için arasıra takıldığımda yardımlarınıza ihtiyacım olacak .tekrar teşekkürler...

Yorum yap

ustralı Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
        Çok Çok teşekkürler karbon hocam .Birkaç gündür vu + u inceliyorumda anladığım kadarıyla hangi özellik isteniyorsa eklentiyle (plug-in) le yapılıyor .Ve pc gibi sürekli yeni imaj çıktıkça yeni özellikler gelip gidiyor.Şuana kadar sürekli hazır uydular kullandık içinde ne varsa bu bukadar dedik ama linüx uydu olayı xp kullanırken vista geldi xp kaldır onu kur misali .birde arasıra driver güncelleme işine de el atmalıyız anlaşılan .altı üstü bir tv izliycez diye işte prof olana kadar biraz kafa yormamız gerekecek anlaşılan ...

peki hocam birde şu arkasındaki fan olayına takıldım biraz ,2005 yıllarında panasonic plazmalarda fanyüzünden büyük badireler atlatmıştım ,bundaki fanın çalıştığı belli oluyormu ? şu noktadan sonra artık 1 adet alıp daha yakından incelemek lazım ama birkaç birşey için arasıra takıldığımda yardımlarınıza ihtiyacım olacak .tekrar teşekkürler...
        Endişelenmenize gerek yok,fanın çalıştığını duymuyorsunuz bile ses yok denecek kadar az..
        www.next.com.tr

Yorum yap

Mgcamd ve CCcam ilede softcam ile biss ve bulsat seyredebilirsiniz.Tripledragon ve Dreambox için verilen softcamları kullanabilirsiniz.Ben USALS olarak kullanıyorum sorun yok.
          BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

peki ilk satın aldığımda üzerinde hangi imajla gelecek ve ben ilk olarak neler yüklemeliyim daha doğrusu madde madde hangi işlemleri yaptıktan sonra 33 uydulu kanal sıralaması kafama göre yapıp izleyebileceğim sağlıklı usalslı bir sistem olur? en iyi imaj pli kimisi vti vs demiş ama dreamdaki gemini gibi vudaki en yaygın kullanılanı hangisi?

birde vu ile anladığım kadarıyla en çok kullanılan bağlantı tipi ftp ile .sürekli ıvır zıvır için bağlantıyı telnetle mi yoksa beraberinde gelen cd nin içersindeki proglarlamı sağlanıyor.

bilgisayarımda vu ile sürekli bağlanacağım masa üstümde neler olmalı ?

Yorum yap

Üzerinde orijinal offical yazılımla gelir.Siz istediğiniz imajı kurarsınız.Yapmanız gereken verilen imajı flash diske atıp flash diski cihaza takacaksınız.Cihazı kapatıp açtıktan sonra yazılım yüklenmeye başlayacaktır.Yazılım bitince flash diski çıkarıp VU+ yı yeniden başlatıyorsunuz.
              Dream de kullandığın bütün programları kullanabilirsin.Zaten gerekli programlar CD içindede var.Masa üstünde sizin kullanmak istediğiniz programlar neyse onları bulundurursunuz.Çünkü herkes kendine göre bir program kullanıyor çeşit çok.İmaja gelince PLİ,VTI,VIX ve GİGAENT en populer imajlar.Size göre hangisi ise onu kullanırsınız.Ben kendim şu an GİGAENT kullanıyorum.
              BeeLink GT King Pro-TBS5520SÊ-WETEKPLAYER 2,-120 cm Ofset çanak-İNVERTO 0.2 LNB-USALS Motor

Yorum yap

teşekkürler crazyturk,cihazı bu hafta kısmet olursa alıyorum....

Yorum yap

Hayırlısı olsun.Güle güle kullan.

Yorum yap

alet geldi arkadaşlar ,tüm gün gece dahil kurcalamakla geçti. vtı imajı attım arasıra yeşil ekran gelip restart attı çaresi nedir çözemedim .imajın üzerinde hazır kanallar geldi ama benim 30 küsür uyduluk usalslı sistemim vardı o yüzden bana hiçmi hiç uymadı. dream edit ile kanal düzenleme buket işini çözdüm ama ilk buket 1 den başlıyor fakat diyer buketlerdeki 10 kanal var önlerinde 5000 küsürlü sayıları yok edemedim yada bunlar bu şekilde mi kalacak? newcamd eklentilerden indirdim (1.35) ama eklenti menüsünde içine girip kullanıcı şifre bölümünü buamadım . trt hd emu ile açılıyor mesajı var bilgi barında fakat emuyu nereden müdahale edeceğimi yeni biss emusunu nereden aktif edeceğimi bulamadım .

Yorum yap

DreamSet ile kanal listesi atabilirsin.Favorileri dreamset ile veya cihaz üzerinde kumanda ile oluşturabilirsin.VTI panelden bütün cam ları kurabilirsin vede çalıştırabilirsin.

Yorum yap

teşekkürler hocam ,birçok şeyi çözdüm .usalsı cam menülerinin nereden müdahale edeceğimi ,editleri vs... cihaz daha da hoşuma gitmeye başladı ancak kanal buket oluşturmada oluşturulan her buketteki sıralama biçimine müdahale özelliği olsaydı iyi olurdu ,fan a bence hiç gerek yokmuş cihazda ısıproblemi yok üstteki kapakta havalandırma deliklerini çoğaltsalarmış yeterli olurdu bence tabi dahili hdd takmazsak çünkü 3.5 inç hdd ler bir nebze ısınıyor .belki farklı bir eklentiyle fanı tamamen durdurma yada rpm hızına müdahale özelliği olabilir .birde neutrinio *** ayarlarından kumanda klasik tuş biçimine getirilince ses kontrolü ilave edilemiyor buna da bir çözüm getirilirse daha da iyi olur. hatta bence kumanda komple revize edilmesi gerekiyor menü tuşu ve exıt tuşu daha kullanışlı yerlerde olması gerekiyor ve tv kontrolü böyle güzel vegelişmiş makinada bulunması gerekiyor.bugünde edimaxın wireless dongleini kullanabilmek için uğraşçam wireless diye eklenti indirmiştim ama ağ ayarlarına giremez oldum yeşil ekran ve restart etmeye başlayınca kaldırdım şimdi onu araştırıyorum. yardımlarınız için tekrar çok çok teşekkür ediyorum .

Yorum yap

Kumandaya kendinizde işlev ataması yapabilirsiniz. ''Quickbutton'' eklentisi ile bu mümkün, cihazın kendini resetleme olayları kullandığınız image ve arayüzlerden olabilir bazı eklentiler çakışma yapıyor,farklı arayüzler deneyebilirsiniz, wireless aparat kullanmak istiyorsanız eğer şu an için orginal image'ler yerine başka image'ler kullanmanız gerekli, Vti image de kablosuz aparatları sorunsuzca kullanabilirsiniz. Kolay gelsin.
                          www.next.com.tr

Yorum yap

VTI image kullanıyorum.wireless ile ilgili menüde ayar bölümü bulamadım.quickbutton eklentisi dediğiniz paul neutrino ise o eklentiden sadece pr +-,page down up,openlist vs .. var volume +- yok.kumanda tuşları ile ilgili bildiğiniz başka eklenti varmı .birde uzunbas kısa bas şeklindeki eklentiyi de renkli tuşları atadım .yeşil ekran olayını davtı eklentiyi yükledikten sonra fabrika ayarlarına geri dönüp hazır kanal kullanmadan yaptım ve yeşil ekranı şuana kadar hiç görmedim.yalnız kanal zapta bazen kanal sid içersinde bulunamadı hatası veriyor buda sanırım imagenin sorunu .sizce vtı dan başka daha stabil denediğiniz image hangisi. yada orjinalin üstüne panel kurup skinlerle yapılandırmak daha mı stabil oluyor?

Yorum yap

Vti image de wireless aparatı taktıktan sonra cihazı kapatıp açın menü - kurulum-sistem - ağ ayarları bölümünde Wlan yapılandırma ayarları aktif olacaktır.buradan ağınız ile ilgili ayarları yaparak bağlantı sağlayabilirsiniz.

Bana göre Vti en stabil gelen image,benim için usbden film izlemek ön planda değil, medya oynatıcıyı kullanmadığım için bu imajdaki görüntüler bana daha kaliteli geliyor.ama eğer siz usb den film seyretme işine meraklıysanız VIX 1.1 imajı kullanabilirsiniz bu image daha fazla uzantı destekliyor,isteğiniz imajları deneyip kendinize göre en iyi geleni kullanabilirsiniz,yada dediğiniz gibi de yapıp original üzerine panelden flash üzerine istediğiniz imajı deneyip kendi zevkinize göre düzenlersiniz,ben bunlarla uğraşamam derseniz her imaj için hazırlanan backupları kullanıp başka bir şey yapmadan keyfinize bakarsınız, seçenek çok
                              www.next.com.tr

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X