• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

next ye 7500 fta arızası

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• next ye 7500 fta arızası

Next YE 7500 FTA receiver arızası :ilk açıldığında display ekranında başlangıç display led döngüsü olmamakta ( iki nokta üst üstte display de gözükmekte ve sonra kanala ait rakamlar displaye gelmektedir.birkaç gün sonra 5dk bekledikten sonra receıver açılmaya başladı. Besleme kartında ölçüm yaptım. kart çıkışında 22-5-12-8-3,3v gerilimler mevcut. Soğuk leğim yok . Ana kart üzerinde tıp142c (pnp) 2 adet transistör mevcut. tuner kısmına yakın yerdeki transistör tetiklenmiyor. kart çift yön baskılı ve alan dar olduğundan tetikleme devresini takip edemedim. belli bir süre receivere besleme verilip tekrar ölçüm yaptığımda 19,42v gerilimi okuyorum ve receiver çalışıyor. birkaç kez besleme on- off verildiğinde bu transistörü tetiklenmesini sağlayan arızalı eleman nedir? böyle bir arıza başınıza geldiyse yardımcı olursanız sevinirim.Elinizde next ye 7500 fta şeması var mı?
Hazırlanıyor...
X