Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Next2000 hd reciver axex point takılması hakkında

heretic2008
22-03-2008, 12:42
Arkaşlar merhaba,Bir Bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum.Kullandığım Next 2000 hd cihazının usb girişine axex point takmak istiyorum.(Bu sayede reciver cihazının wireless özellik kazanacağını düşünüyorum)Evimdeki us robotics wireless modem cihazı ile ethernet kablo bağlantısına gerek kalmaksızın next hd 2000 cihazını confugre ederek bağlantı kurmak niyetindeyim.Acaba olur mu?Bunu Yapma amacım ise televizyonum ve reciver cihazı salonun bir köşesinde modem cihazı ise evin bir diğer odasında.İki cihazı ethernet kablosu ile birbirine bağlamam çok zor. Yorumlarınızı bekliyorum selamlar.

hakanoz2000
22-03-2008, 12:54
Sizin bahsettiğiniz USB Wireless adaptör. O çalışmaz. Ama aşağı-yukarı aynı fiyata sahip bir Access Point'in konfigürasyonunu herhangi bir bilgisayarda yaptıktan sonra receiver'ın ETHERNET portuna taktığınızda çalışır.

heretic2008
22-03-2008, 13:02
hakancım teşekkür ederim

asfio
22-03-2008, 13:04
Evet doğru söylüyor Hakan...Birde elektrik pirizine takılan adaptörler var ama deneme imkanı bulan arkadaşlar varmı bilmiyorum..Şuan bayağı revaçta...Ama aktarım hızı düşük geldi bana...