Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : hd kanalları izleyemiyorum yardım

mehmet3458
09-03-2008, 03:28
birtek horbirt uydusunda hd suise kanalını izliyordum oda bir hafta önce gitti bu kanalları yada başka hd kanallarını izlemek için *** yazılımı gönderirsen çok sevinirim mach1 usta şimsiden teşekkür ederim yardımın için

scarface
10-03-2008, 00:29
bende bi türlü açamadım .hotbird de bir sürü hd kanal var hiç birini açıp seyredemiyorum.sadece bir kanal var onu izliyorum NK HD diye bir kanal.son ******* de girdim ama olmadı.ustalardan yardım istiyoruz.bize yardımcı olurlarsa seviniriz.saygılar

sampiyon
10-03-2008, 19:36
bende bi türlü açamadım .hotbird de bir sürü hd kanal var hiç birini açıp seyredemiyorum.sadece bir kanal var onu izliyorum NK HD diye bir kanal.son ******* de girdim ama olmadı.ustalardan yardım istiyoruz.bize yardımcı olurlarsa seviniriz.saygılar

arkadaşım bu NK HD keyle izlenmez bir kaç gündür fta yayın yapıyor şuanda hala yapıyor

scarface
11-03-2008, 22:31
valla kafam karıştı.ben usta değilim tam anlamadım.şimdi biz polsatspor kanalını izleyebiliyoruz ama polsat spor HD kanalını izleyemiyoruz.yani bu kanallar ayrımı yayın yapıyor.yasal kartlar mı lazım.tam anlamadım.bende ki cihazda next 7500 cıs hd.tv de lcd tv.şu hd yayınlarıda izlesek iyi olacaktı.mesela anımal planet ve dıscovery kanallarıda öyle normal olanları izlenebiliyor fakat hd olanlar izlenemiyor.yani bunların bir çözümü yokmu.kusura bakmayın ben yeni olduğumdan sordum.saygılar

kocak_1151
11-03-2008, 22:58
valla kafam karıştı.ben usta değilim tam anlamadım.şimdi biz polsatspor kanalını izleyebiliyoruz ama polsat spor HD kanalını izleyemiyoruz.yani bu kanallar ayrımı yayın yapıyor.yasal kartlar mı lazım.tam anlamadım.bende ki cihazda next 7500 cıs hd.tv de lcd tv.şu hd yayınlarıda izlesek iyi olacaktı.mesela anımal planet ve dıscovery kanallarıda öyle normal olanları izlenebiliyor fakat hd olanlar izlenemiyor.yani bunların bir çözümü yokmu.kusura bakmayın ben yeni olduğumdan sordum.saygılar

şifreleme sistemi nagra 3 tür...yada kanallarda yayın olmadığı için şifreli ibaresi görünebilir...

hakanoz2000
11-03-2008, 23:07

Bazı paketlerde HD kanallar ayrı şifrelemeye tabi tutuluyor. Örneğin Digiturk. Yasal üye olmamıza karşın HD yayınlarını izleyemiyoruz. Çünkü farklı şifreleme mevcut.

vabeste
22-06-2008, 16:08
HD kanalları izlemek için televizyonun hd özelliği olması gerekmezmi...

Diyelimki benim tv hd özelliği var,izlediğim kanalında hd özelliği var,cihaza ayar yapmadan veya yazılım atmadan izleyebilirmiyim?

bu bir çelişkimidir :D

cimbom77
05-11-2008, 04:06
HD kanalları izlemek için televizyonun hd özelliği olması gerekmezmi...

Diyelimki benim tv hd özelliği var,izlediğim kanalında hd özelliği var,cihaza ayar yapmadan veya yazılım atmadan izleyebilirmiyim?

bu bir çelişkimidir :D

bi çelişki değil :)
hd kanal şifreliyse şifreleride public olmuşsa cihazınızda uygun yazılım ve keylerle izlersiniz.
hd özellikli tvnizle :D