Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Next 2000HD Gölgelenme Sorunu

gece.serkan
24-02-2008, 14:36
mach1 hocam yeni aldığım next hd2000 cihazında bir sorunla karşılaştım yardım ederseniz sevinirim..
cihazı rgb den tvye bağladım zaman gölgelenmeler oluyor tv o an normal karasal yayında hangi
kanaldaysa rgbde izlendiğinde karışmalar oluyor elimdeki diğer cihazlarla deneme yaptım gayet normal
nexti taktığımda gölgelenme oluyor birde sadece rgb giriş soketinde oluyor vcr girişte ve normal üç renkli girişle bağladığımda gayet normal acaba benim cıhazdamı bu sorun var yoksa hepsindemi var yardımcı olursanız sevinirim

Tasarım
24-02-2008, 14:39
Kişiye özel başlık açmak kurallar gereği yasaktır. Bu yüzden konu başlığını düzelttim.

gece.serkan
24-02-2008, 14:42
tamam sayın tasarım düzelttim... saygılar...

Digium
24-02-2008, 16:21
Televizyonunda sorun var tamirciye götür baksınlar, Skart ile RF karıştırıyor de...

gece.serkan
25-02-2008, 12:25
Televizyonunda sorun var tamirciye götür baksınlar, Skart ile RF karıştırıyor de...

evimde üç tane tv var üç çeşit scart var altın uçlu dahil iki tanede cihaz var her yolu her şeyi denedim
diğer cihazlarda problem yok ayrıca dikkatli kontrol ederseniz forumda aynı problemden bir çok arkadaşın
msjı var sayın digium yardımlarınızı bekliyorum......
saygılar.....

gece.serkan
25-02-2008, 12:48
bazı konularda kumlanma diye geçiyor anten rf girişi taktığınızda gölgelenme yani karışma oluyor çıkardığınızda ise kumlanma oluyor aynı sorundan olan arkadaşların yazmalarında fayda vardır.... saygılar...

Tasarım
25-02-2008, 12:54
Çatı anteninde Yükseltici kullanıyorsan fişini çek ve tekrar dene bakalım.

gece.serkan
25-02-2008, 13:13
onuda denedim sayın tasarım çatı antenini tamamen iptal ettim gölgelenme kayboluyo
ama bu defada kumlanma oluyor... diğer cihazlarım troya2 takıyom çok olumlu premier ki geçen sattım onlada denedim olumlu nexti takıyom olumsuz... valla denemediğim yol kalmadı
ama nafile inşaallah ana yazılım düzeltir...

gece.serkan
25-02-2008, 13:16
ha birde arkadaşlar bu olay sadece rgb girişinde oluyor cihazın arkasındaki üçlü çıkıştan bağladığım zaman olmuyor...

gece.serkan
25-02-2008, 13:42
Çatı anteninde Yükseltici kullanıyorsan fişini çek ve tekrar dene bakalım.

TASARIM bey benim msja cevap yazdı ya artık problemim çözülmesede olur
altındaki resimdenmidir nedir bilmem tasarım hayranıyım üstadım Allah ömrünüzü bereketlendirsin sayınızı arttırsın inşaallah.... saygı ve sevgilerimle....

Tasarım
25-02-2008, 14:23
TASARIM bey benim msja cevap yazdı ya artık problemim çözülmesede olur
altındaki resimdenmidir nedir bilmem tasarım hayranıyım üstadım Allah ömrünüzü bereketlendirsin sayınızı arttırsın inşaallah.... saygı ve sevgilerimle....

Benim mesaj yazmamla eğer sizin probleminiz çözülecekse her zaman yazayım ama gördüğüm kadarıyla problem hala devam ediyor. :)

Birde Color tuşuyla Renk Ayarlarına girin ve oradaki ayarları kurcalayın. :)

gece.serkan
25-02-2008, 14:41
tasarım bey ben bu probleme daha önce diğer formda rastlamıştım katılımcılar arçelik tvlerin
bu problemi yaptığını yazmışlardı bende üç tv var arçelikde var ama öyle bisorunum yoktu
daha sonra katılımcıların çoğunun next kullandığını tahlil ettim hocam mesela dt bana üye
likle birlikte hediye verdiği cihaz vardı ondada aynı sorun vardı onu sattım ama diğer kullandığım enaz 5 cihazda bu sorun yoktu zaten lcd tv bekliyom o geldimi hdmı girişten izlicem böylecede
sorun bitmiş olucak ama rgbden izleyenlerinki devam edicek inşaallah onlarınkide çözülür.....
saygı ve sevgilerimle....

arif0571
25-02-2008, 15:29
ha birde arkadaşlar bu olay sadece rgb girişinde oluyor cihazın arkasındaki üçlü çıkıştan bağladığım zaman olmuyor...

arkadaş o zaman sende skarttan bağla kurtul .

gece.serkan
25-02-2008, 15:36
arkadaş o zaman sende skarttan bağla kurtul .

rgbnin görüntüsünü scart veremez birde konu cihazdamı bir problem var acaba giderilsin diyerekten yazdım.... saygılar

gece.serkan
07-03-2008, 16:02
demekki bu problemden olan arkadaşlar yok galiba...

gece.serkan
16-03-2008, 10:53
inşaallah yeni yazılımla bu görüntü problemleride düzelir....

alemkes
16-03-2008, 14:42
var dostum bendede yapıyor sony bravia marka lcd tv var hdı ile izliyorum ama ne yaptım ise servis dahi geldi başka hdı kablo ile denedik aynı başka cihaz ile denediler olmuyor net kumlama dahi yok demek cihazdan ve yazılmı ile düzelmesi gerekiyor

gece.serkan
16-03-2008, 15:05
var dostum bendede yapıyor sony bravia marka lcd tv var hdı ile izliyorum ama ne yaptım ise servis dahi geldi başka hdı kablo ile denedik aynı başka cihaz ile denediler olmuyor net kumlama dahi yok demek cihazdan ve yazılmı ile düzelmesi gerekiyor

inşaallah yazılımla düzelir ben sadece scarttan sanıyodum demekki hdmi çıkıştada aynı sorun var bu kusur cıhaza pek yakışmıyor yazılımla düzelmezse satacam artık....

alemkes
16-03-2008, 17:20
inşallah doktor ve mach hocam bunları değerlendirir saygılar

mussti
16-03-2008, 18:22
aynı sorun bende de var altın uçlu hdmı kablo aldım yine de eski cihazım next YE 8000 plus da görüntü daha iyi idi bu sorun beklenen yazılımda düzelmezse bende cihazı satmayı düşünüyorum

gece.serkan
16-03-2008, 19:30
aynı sorun bende de var altın uçlu hdmı kablo aldım yine de eski cihazım next YE 8000 plus da görüntü daha iyi idi bu sorun beklenen yazılımda düzelmezse bende cihazı satmayı düşünüyorum

bende satıcamda kardeş çok zarar ediyoruz yazık ya forma koymaya kalktım adamlar nerdeyse beleş ver diicektiler bende kaldırdım...

alemkes
17-03-2008, 01:19
hocam kafama takıldı inan 2000 hdı kablosu ile sony bravia lcd marka televizyonda görüntü gölgeli ve kumlu gibi gösteriyordu sony yetkili servisini çağırdım baktılar başka kablo ile denendi scart ile ama aynı ayarlarını yapmaya çalıştılar nafile ancak başka bir hdı li bir cihaz ile denendi televizyon görüntü pırıl pırıl acaba bu neden kaynaklanıyor bu konuda yardımlarınızı ve bilgilerinize sığınıyorum acaba yeni çıkacak yazılımda bunlarla iligli bir çalışma var mı saygılar kolay gelsin kusurum olmuş ise af ola

mussti
17-03-2008, 23:17
başka bir hd li cihazla denendi derken başka bir hd li receiver ı mı kastettiniz yoksa başka bir hdmı kablo mu denediniz de iyi sonuç aldınız eğer başka bir hd receiver denediyseniz markası nedir açıklarsanız sevinirim

alemkes
17-03-2008, 23:35
sony yetkili firmasının yanında getirdiği cihazın ismini şöylemeye gerek reklam olmasını istemem next gerekli yazılımla düzeltir öyle umuyorum çünkü yetkili servis çalışanlarıda şaşırdılar bir türlü sd yayınlarında gölgelenme ve puslamayı ayarlarla oynadılar kablo değiştirdiler hele bir tana getirdikleri internetten baktım 178 euro idi ama malesef next hdı ide bir türlü olmadı yetkili servis cihazdan dolayı olduğundan birşey yapamadılar

gece.serkan
18-03-2008, 14:55
arkadaşlar bu sorunun üstüne düşmessek valla aldırış eden yok... düzeleceğinide pek sanmıyom ben cıhazı satışa koydum bakalım...

alemkes
18-03-2008, 20:25
arkadaşlar bu sorunun üstüne düşmessek valla aldırış eden yok... düzeleceğinide pek sanmıyom ben cıhazı satışa koydum bakalım...

dostum satışa sunmana gerek inşallah ana yazılmıla düzelecek gerekli çalışmaları zaten doktor ve mach1 hoca yapıyordur bilgileri vardır çünkü bir veya iki kişi değil tüm 2000hdı kulanıcılarıda böyle bir proplem var next yaparsa en iyisin yapar rahak ol saygılar

tayloss
18-03-2008, 22:27
evet arkadaşlar bendede aynı sorun var görüntü net değil inşallah sorun düzelir, bende hdmı kablosu ile bağlanıyorum.samsung lcd konsantrastı:7000/1 arkasaşın ki ise samsung 3000/1 onun uydu alıcısı başka marka ama çok net gösteriyor inşallah hallolur

tayloss
18-03-2008, 23:13
valla içim kaçyı ne yalan söyliim

alemkes
18-03-2008, 23:16
valla içim kaçyı ne yalan söyliim

merak etmeyin arkadaşlar ana yazılımda düzelecek rahat olun

tayloss
19-03-2008, 01:22
merak etmeyin arkadaşlar ana yazılımda düzelecek rahat olun

inşallah yazılımla alakalıdır. usta arkadaşlar ne der? acaba düzelirmi yazılımla mach1 hocam sizce?

alemkes
19-03-2008, 01:42
inşallah yazılımla alakalıdır. usta arkadaşlar ne der? acaba düzelirmi yazılımla mach1 hocam sizce?

yazılımla düzeleceğini bir dost şöyledi konunun uzmanı merak etmeyin hocalar not almış yeterki sabır ile bekleyim birşey kalmadı next her zaman en iyisini yapar saygılar

cokof
19-03-2008, 14:39
yazılımla düzeleceğini bir dost şöyledi konunun uzmanı merak etmeyin hocalar not almış yeterki sabır ile bekleyim birşey kalmadı next her zaman en iyisini yapar saygılar

Size katılıyorum arkadaşlar hemen karamsarlığa kapılıyor biraz sabır dediğiniz gibi Next kulanıcısı olduğumuzu unutmamak lazım.

gece.serkan
19-03-2008, 14:42

verdiğin müjdeli haber için çok teşekkürler...:okay:

gece.serkan
19-03-2008, 15:12
arkadaşlar diğer formdan alemkes arkadaşımızın açtığı başlık kaldırılmış yada ben göremedim...!

mussti
19-03-2008, 18:10
inşallah yazılımla düzelecek bir sorundur bekleyeceğiz

alemkes
19-03-2008, 22:58
herkese hayırlı kandiller ve next ailesine saygılar

doktor
22-03-2008, 16:32
Yuvdan hdmiden 3lüden seyret sende rgb den hdtv cihaz seyredilirmi