Tüm Versiyonu (Orjinalini) Göster : Düzenlenmesini İstediğinİz Özellikler

Sayfalar : [1] 2 3 4 5 6 7 8

mach1
04-02-2008, 11:36
Hdtv de menulerde göze çarpan eksik yada istediğiniz extra özellikle şu işlemi şu şöyle yapsaydık daha iyi olurdu gibi fikirleriniz varsa kullanım ile ilgili buraya yazın mantıklı gerekli yapılabilecek olanlar daha sonra uygulanabilir...

ŞAHİN
04-02-2008, 11:41
.........................

mach1
04-02-2008, 11:42
Emudan bahsedilmiyor menu özellik kullanımdan bahsediliyor yukarda...

serkanguzel
04-02-2008, 12:05
1. Kanal değişimde bilgi barının ekranda kalma süresi var; 1 - 2 - 3 .... 10 saniye gibi...

Bazen popüler kanallar arasında hızlı zap yapıldığı zaman her kanal değişiminde ekrana gelen bilgi barı rahatsızlık veriyor!..

Seçenekler arasına, bilgi barının ekranda kalma süresine 0 (sıfır) değerinin atanması iyi olurdu! Yani kanal değişimde bilgi barının ekrana gelmemesi durumu!

2. Transponder'lerin auto nümerik olarak sıralanmasını istiyorum.

gözde
04-02-2008, 12:19
uydular arası geçişte kilitlenmeler oluyor toplu kanal taşıma ve toplu kanal silme yapılması yasal modüllerin dışındaki modüllerinde tanımlası yapılabilirmi ayrıca cıs bölümüne girerken her seferinde şifre soruyur saygılar

mach1
04-02-2008, 12:21
Uydu arası geçişte kitlenmemi?? bende yok öyle bir sorun..Toplu kanal taşıma silme zaten var..
Cıs bölümüne girerken şifrede sormaz kilit ayarından menuye şifre verip açmadın ise

Turksat_24
04-02-2008, 12:25
HD SD kanal ayırımlarına birde paket diye eklenirse örnegin hotbirdde sadece polsatın kanallarını izleyecek olan o paketi seçer ve izler.

mach1
04-02-2008, 12:52
Sen 7500 kullanıcısı imişsin gözde burası senin bölümün değil yanlış yazmışsın...

cokof
04-02-2008, 13:03
Favori liste bölümünün topluca kilitlene bilmesi daha pratik olur. (örn. yetişkin kanallarının topluca kitlenip açılabilmesi)
Menü güzel fakat Hd cihaz için görsel olarak daha iyi düzenlenebilir yuvarlak sinyal ve kalite göstergesi gibi.

kemalcakirca34
04-02-2008, 13:04
üstad 2000 hd ye pvr özelliği eklenirse birde internet üzerinden yazılım güncellemesi olursa çok güzel olur

ATUMTURK
04-02-2008, 16:17
1. Menü'de kanal taşıma ve silme işleminde seçilen kanallar seçme işleminde ufak pencerede görülse daha şık olurdu.
2. Kanal taşıma işlemi yavaş oluyor.

Cihazı Anadolu yakasında Gizem Elektronikten aldım. ilk alan kişi olduğum söylendi. :) emeği geçen herkese teşekkürler.

Tasarım
04-02-2008, 16:30
1. Menü'de kanal taşıma ve silme işleminde seçilen kanallar seçme işleminde ufak pencerede görülse daha şık olurdu.

Taşırken illaki görmek istiyorsan Info tuşuna basıver bir zahmet. Hem bunun sakıncalarına daha önceleri de yazmıştık forumda. :)

gözde
04-02-2008, 17:03
hocam 7500cıs hd ve 2000cıx plus kullanıcısıyım sorunlarımızı ilgili bölüme yazıyoruz ama cevap alamıyoruz saygılar

doktor
04-02-2008, 17:05
üstad 2000 hd ye pvr özelliği eklenirse birde internet üzerinden yazılım güncellemesi olursa çok güzel olur
Pvr olmayacağı daha önce söylendi olsaydı idi zaten öyle pvr diye satılırdı internet üstünden yazılım güncelleme zaten olacak ilerde.

doktor
04-02-2008, 17:06
hocam 7500cıs hd ve 2000cıx plus kullanıcısıyım sorunlarımızı ilgili bölüme yazıyoruz ama cevap alamıyoruz saygılar

7500 bölümü burası yeri değil

semih79
04-02-2008, 19:26
SD yayınlar için pvr olmaması çok kötü....

Team
04-02-2008, 23:46
yatay sinyal göstergesi olabilirmi yuvarlak yerine. bu çok önemli...

dr.aco
05-02-2008, 01:32
kumandadan color ayarlaması yapılamıyor.bilginize

mach1
05-02-2008, 02:34
Hdmi kabloda iken colour ayarlar sabittir değiştirelemez scart yuv rcada iken değişir renkler kumanda ile

ATM
05-02-2008, 16:08
pvr fonksiyonunda sd veya hd farkedermiki?semih79..
işlemci yeterli gelirmi sevgili mach1?
pvr eklenecek sanırım zamanla ..tesekkurler.

semih79
05-02-2008, 16:20
Olmama ihtimalini doktor yazmıştı,çünki HD yayını kayıt etmek için USB arabirim hızı yeterli değil.Bunun için ya donanımdan destekli HDD olacak yada gene donanımdan destekli SDHC kart olacakki böyle bir özellik zaten yok.

Ancak SD yayınlar için eğer olanak varsa belki olabilir,onuda doktor yazacaktır.

Bülent Tekcandan alıntıdır.

dr.aco
06-02-2008, 00:46
Hdmi kabloda iken colour ayarlar sabittir değiştirelemez scart yuv rcada iken değişir renkler kumanda ile

1 hocam yuv daykende değişmiyor bilginize
2 kanal geçişlerinde görüntü tutuk başlıyor
3 hd suısse kanalında cihazım bazen resetleniyor

ünal43
06-02-2008, 01:14
Sayın doktor.süper serisinde yeni gelen kanalları standby da bulma özelliği eklenbilr mi acaba?teşekkürler...

musk
06-02-2008, 10:23
Merhabalar,

Oncelikle Next ve next ailesine desteklerinden dolayı tesekkürler.
Acaba Screen saver amaçlı, Radyo kanallarını dinlerken sabit kalan görüntünün remottan sinyal almadığı müddetçe gittikçe solması gibi bir ozellik eklenebilirmi? Sabit resim plazmalarda sorun bildiginiz gibi.

Birde kisisel bir sorun yasıyorum HD modelle ilgili olarak. Yamaha RX-v661 av receiver kullanmaktayım. Ve AV receiverın kumandasından sesi arttırdığım veya eksilltiğim zaman Nextte sinyal çakısması oluyor ve izlemekte olduğum kanalı ilerletiyor biraz uzun basınca da devamlı bir sonraki kanala gecme gibi otomatik bir moda geciyor. Bunun bir çaresi var mı acaba kodlarla ilgili.

Tesekkürler

mach1
06-02-2008, 11:24
Sayın doktor.süper serisinde yeni gelen kanalları standby da bulma özelliği eklenbilr mi acaba?teşekkürler...
Öyle birşey olmaz

kemalcakirca34
06-02-2008, 12:28
üstadlar 2000 hd lerde usb ye kayıt yapabilirsek çok iyi olur..

mgl
06-02-2008, 14:48
üstadlar 2000 hd lerde usb ye kayıt yapabilirsek çok iyi olur..

size katılıyorum 2000 cıs süper plusta olduğu gibi usb ye kayıt yapılabilse mükemmel olur..

naum99
06-02-2008, 17:14
slm usta kor tarama olabilırmi mumkunmu tsk ilgınız icın

yaylalı
06-02-2008, 19:09
kanal düzenleme modunda kanalın üzerine geldiğimizde ifo tuşuna basmadan görüntü alınabilirse iyi olur (şimdiye kadarki 2000 serilerinde info tuşu kullanılıyordu ama en azından bu cihazda olabilirmi)

Digium
06-02-2008, 19:50
kanal düzenleme modunda kanalın üzerine geldiğimizde ifo tuşuna basmadan görüntü alınabilirse iyi olur (şimdiye kadarki 2000 serilerinde info tuşu kullanılıyordu ama en azından bu cihazda olabilirmi)

Her kanal üzerine geçtiğinizde açılırsa hem cihazın işleyişi yavaşlar hemde düzenleme yaparken istenmeyen kanallar açılabilir... Info tuşuna basarak o kanalı görmek daha mantıklı ve daha kullanışlı.

ReDaRRoW
06-02-2008, 21:31

Her kanal üzerine geçtiğinizde açılırsa hem cihazın işleyişi yavaşlar hemde düzenleme yaparken istenmeyen kanallar açılabilir... Info tuşuna basarak o kanalı görmek daha mantıklı ve daha kullanışlı.

Uydudaki 10 tane sakıncalı kanal için tek tek info tuşuna basmak zorunda kalmak can sıkıcı ama o kanallarında zınk diye ekrana gelmemesi lazım :ehehe: sorun Kişisel Tercihler menüsüne bu konuda bir seçenek eklenerek aşılabilir diye düşünüyorum... AÇIK-KAPALI isteyen istediği gibi ayarlar ;)

:byeeee:

yaylalı
06-02-2008, 22:39

20 adet uyduyu tarattıktan sonra ne demek istediğimi anlarsın . ben sadece bildirmek istedim olur veya olmaz.

Tasarım
06-02-2008, 23:18
20 adet uyduyu tarattıktan sonra ne demek istediğimi anlarsın . ben sadece bildirmek istedim olur veya olmaz.

Kanalı silmekte tereddüt ettiğinizde Info tuşuna basmak zor geliyorsa diyecek bir sözüm yok. :ehehe:

yaylalı
07-02-2008, 09:08
:bravo: teşekürler......

ALEYNA12
07-02-2008, 14:36
Kablo Kirliliginden Kurtulmak Icin Usb Den Kablosuz Modeme Baglanmak İcİn Ornek[airties Kablosuz Usb Adaptor Wus-201]gİbİ Apartlar İcİn Yazilim Veya Program Yapila Bİlİrmİ Sİmdİden Ustalara Tesekkurler

antalyalix
07-02-2008, 20:40
mach1 ustam pozisyonerliyi bekliyoruz. lütfen sizden müjdeli haberler bekliyoruz

kocak_1151
07-02-2008, 21:21
mach1 ustam pozisyonerliyi bekliyoruz. lütfen sizden müjdeli haberler bekliyoruz

doktor üstad çıkmayacak demişti ama...

ytek
08-02-2008, 01:01
mach1 kardeş tam anlamıyla deneyemedik ama cihaz gayet güzel yalnız aynı uyduda kanal geçişleri her değiştirmede farklı bir şekilde değişiyor yani bazen geçiş süresi uzuyor bazende görüntü durmuş şekilde oluyor

uykurdu
08-02-2008, 17:27
listedüzeninde hafızalama özelliği gine eski haline alınması daha kullanışlı idi bu özellik gine ski haline değitirilebilirmi ustatalarım

semih79
08-02-2008, 21:09
USB den sadece yazılım atabiliyoruz. MP3 dinleme vs. yok. Bu konuda çalışma var mı teşekkürler...

Team
09-02-2008, 01:50
SeTTİNG ÇIKTIMI

Sıralı reklamsızz

plazma
09-02-2008, 12:40
yaw ustalar kimse yazmamış veya denememiş hiç
usb den resim ve mp3 çalıştırmıyor..!!!!
bu nasıl olabilir çok büyük bir eksik..!
aldıgım yeri aradım gerçektende açmiyormuş resim ve mp3 leri....

buna bir çözüm bulunması şart...
bilginize...

ALEYNA12
09-02-2008, 13:31
bu konuyu bir kez bende acmıstım tam olarak bir cevap alamamıstım mp3 ve resimlerde USB calışmıyor bununla ilgili ustaların bır cozun sunacaklarını dusunuyorum simdiden cok tesekurler

Digium
09-02-2008, 14:39
yaw ustalar kimse yazmamış veya denememiş hiç
usb den resim ve mp3 çalıştırmıyor..!!!!
bu nasıl olabilir çok büyük bir eksik..!
aldıgım yeri aradım gerçektende açmiyormuş resim ve mp3 leri....

buna bir çözüm bulunması şart...
bilginize...

Şu an çalışmıyor ilerideki yazılımlarda eklenir..
Yeni işlemci kullanılıyor herşey yavaş yavaş arkadaşlar panik yapmayın.

bertancakir
09-02-2008, 19:50
kanal taşımada çok yavaş 25-30 tane kanal taşıycak oldum cihaz sanki kilitlendi.yaklaşık iki üç dakika bekliyor.bu herkeste böylemi yoksa sadece bendemi yapıyor.birde cihazı alanlar arasında en şanssız benim herhalde cihazı hdmi girişi ile televizyonun hdmi girişinde çalışdıramadım.normal av kablosuyla çalışdırıyorum.televizyonda ilk kez deneme şansım oldu.cihazı başka yerde denedim.hdmi kabloyla çalışıyor.televizyonum sonny kdf-50E2000 LCD iyi akşamlar

Digium
09-02-2008, 20:32
kanal taşımada çok yavaş 25-30 tane kanal taşıycak oldum cihaz sanki kilitlendi.yaklaşık iki üç dakika bekliyor.bu herkeste böylemi yoksa sadece bendemi yapıyor.birde cihazı alanlar arasında en şanssız benim herhalde cihazı hdmi girişi ile televizyonun hdmi girişinde çalışdıramadım.normal av kablosuyla çalışdırıyorum.televizyonda ilk kez deneme şansım oldu.cihazı başka yerde denedim.hdmi kabloyla çalışıyor.televizyonum sonny kdf-50E2000 LCD iyi akşamlar

Taşımak istediğin kanal ile taşıyacağın yer arasında çok fark varsa bekletiyor çünkü hepsini aslında tek tek taşıyor... Kanal sayısı da çok olunca süre artıyor... Plus serisinde de bu şekilde zaten..
Mesela taşımak istediğim kanallar 1200. kanalda ben ise 20. kanala taşımak istiyorum..

Televizyon için Sony servisi ile görüşün çünkü HDMI olmadan keyif vermez :)

plazma
09-02-2008, 21:50
Şu an çalışmıyor ilerideki yazılımlarda eklenir..
Yeni işlemci kullanılıyor herşey yavaş yavaş arkadaşlar panik yapmayın.

umarım bu gercekleşir
fakat ilk önce bunların düzeltilmesi gerek diye düşünüyorum
USB'den mp3 ve resim oynatma cok gerekli bir olay..

alperkon
09-02-2008, 23:16
Toplu kanal taşımadaki düşük hız yeni HD cihazda düzeltilmiştir diye düşünmüştüm sorun demek ki devam ediyor bence halledilmesi gereken en önemli olay...

murat70
09-02-2008, 23:51
zaten adı gibi süper cihaz ancak sistemin izinverdiği sürece yapılabilirmi diye biliriz doktor mach1 ve koreliler varya bu gün olmaz denen eklere yarın yapıyorlar.
1.mp3 resim vs zaten eklenecek
2.kanal swilmede toplu silme tp silme
3.mp3 vinamp gibi farklı arayüz
4.donarak geçiş
5ğiriş menü ve diyerleri tam sayfa ve daha canlı olabilirmi
6.hotbirt 10719 ve 10723 tp lerde sinyal geç geliyor
7.astra gibi türksata kolay tarama
8.hdmi de kolorda heralde işlev kapalı değiştirince etkisi olmuyo
bunları eleştiri olarak yazmadım zaten üstatlar dedi yapılmasını istediklerinizi yazın diye hep beraber geliştirelim bunlar zaten genelle ilgili istekler düşünün süperler ilk çıkdıgında kim tahmin ederidi kayıt vs neler geldi hd de olacak inşallah

hbelir
10-02-2008, 00:13
zaten adı gibi süper cihaz ancak sistemin izinverdiği sürece yapılabilirmi diye biliriz doktor mach1 ve koreliler varya bu gün olmaz denen eklere yarın yapıyorlar.
1.mp3 resim vs zaten eklenecek
2.kanal swilmede toplu silme tp silme
3.mp3 vinamp gibi farklı arayüz
4.donarak geçiş
5ğiriş menü ve diyerleri tam sayfa ve daha canlı olabilirmi
6.hotbirt 10719 ve 10723 tp lerde sinyal geç geliyor
7.astra gibi türksata kolay tarama
8.hdmi de kolorda heralde işlev kapalı değiştirince etkisi olmuyo
bunları eleştiri olarak yazmadım zaten üstatlar dedi yapılmasını istediklerinizi yazın diye hep beraber geliştirelim bunlar zaten genelle ilgili istekler düşünün süperler ilk çıkdıgında kim tahmin ederidi kayıt vs neler geldi hd de olacak inşallah

murat70 in söylediklerine aynen katılıyorum.

Özellikle de 6. Maddedeki hotbirt sinyal sorunu umarım yeni yazılımla çözülür.

ünal43
10-02-2008, 00:33
kumandadan rakam tuşlayınca beklemek gerekiyor.önerimşu:1 ve ok a bastığımda hemen birinci kanal gelse diyorum.şu anda 1 ve ok a bastığımda kanal listesi geliyor.stannby da yeni kanalları ekleme isteğim olmuştu fakakat fazla önemsenmedi.satışları artıracağından şüphem yok.teşekkürler...

hipzup
10-02-2008, 02:45
Normal scart ile bağlantıda RGB ile CVBS bağlantı seçeneklerinde yanılmıyorsan komutlar tam tersine işliyor (RGB=CVBS, CVBS=RGB). CVBS'i seçince RGB devreye giriyor.

ünal43
11-02-2008, 00:03
Syın mach1 ve doktor.Gerek rgb gerekse cvbs de izlerken ve siyah geçişde hafif bir kumlama var 2000 hd de.diğer süper pluslar kaymak gibi.bilmiyorum herkesin aynımı?

yaylalı
11-02-2008, 10:15
hotbird 10719 ve 10723 tp lerde sinyal geç geliyor diyen arkadaşım bende şıkır şıkır çalışıyor.

bastet
11-02-2008, 11:44
hotbird 10719 ve 10723 tp lerde sinyal geç geliyor diyen arkadaşım bende şıkır şıkır çalışıyor.

Bende de problemli, merkezi uydu sistemi var Next haricinde başka 3 tane uydu alıcısını takıyorum hiç bir problem yok, lnb ve switchler yeni kablo kaliteli ve eksiz.

cokof
12-02-2008, 00:59
Modüllü Digiturk üyeliğinde problem bendemi acaba Digiturk güncellemelerinde seyredilen kanalın üstünde donuyor kanal değiştirince düzeliyor iki ayrı DT modülü denedim sonuç aynı.
Hotbird söz konusu iki tp de bende sorun yok.

asfio
12-02-2008, 01:14
Bende de Digitürk modüllü üyeliğim var ve kartımı cihazın kart girişine taktıktan sonra kart bilgileri için üzerine gelip OK lediğim zaman donup kalıyor ve cihazı aç kapa yapmadan hiç bir işlem yapamıyorum...

ReDaRRoW
12-02-2008, 01:49
Bende de Digitürk modüllü üyeliğim var ve kartımı cihazın kart girişine taktıktan sonra kart bilgileri için üzerine gelip OK lediğim zaman donup kalıyor ve cihazı aç kapa yapmadan hiç bir işlem yapamıyorum...

Super Plus serisindede durum aynı yazılım çıktığı gün (05-02-2008) ilgili bölüme yazmıştım...

ertan081
12-02-2008, 10:16

bazı tvlerin hdmı girişini menüden aktif etmeniz lazım mesela pioneer sanırım sony de öyledir

bastet
12-02-2008, 11:47
Modüllü Digiturk üyeliğinde problem bendemi acaba Digiturk güncellemelerinde seyredilen kanalın üstünde donuyor kanal değiştirince düzeliyor iki ayrı DT modülü denedim sonuç aynı.
Hotbird söz konusu iki tp de bende sorun yok.

Bende modüllü digitürk abonesiyim aynı sorun bendede var bir kanalı seyrederken bir süre sonra donuyor, kanal değiştirip seyredilen kanala geri geldiğinizde kanalı açıyor, digitürk kartını modülden çıkartıp cihazın kart girişine takıyorum hiç bir problem yok ben sorun modüldedir diye düşündüm hatta digitürk servisini çağırdım bakalım sonuç ne olacak.

uykurdu
12-02-2008, 12:57
Digitürk Modül de sorun yaşayanlar arkadaşlar modüllerinin yazılımını Güncellerse daha sağlıklı V.4.02.006 yazılımında daha iyi çalışmaktadır kart lar sorun yaşayan arkadaşlar günceleme yaptırsınlar. kolay gelsin

Digium
12-02-2008, 14:34
Digitürk Modül de sorun yaşayanlar arkadaşlar modüllerinin yazılımını Güncellerse daha sağlıklı V.4.02.006 yazılımında daha iyi çalışmaktadır kart lar sorun yaşayan arkadaşlar günceleme yaptırsınlar. kolay gelsin

@cokof'taki bir modül 4.02.006 diğeri de 3.02.007 ikiside aynı demiş cihazın yazılımsal bir sorunu galiba...

mach1
12-02-2008, 14:38
Son yazılımda isen fabrika resete gel 8503
sistem bilgisine evet de diğer hepsine hayır seç oke bas sonra kartını takıp oklemeyi dene

asfio
12-02-2008, 15:01
sistem bilgisine evet de diğer hepsine hayır seç oke bas sonra kartını takıp oklemeyi dene

Üstad akşama deneyip bilgi veririm...

trtamer
12-02-2008, 15:02
hocam bence kanal düzenleme konusunda kanalları alfabetik olarak sıralayabilirsek güzel olur zira alfabetik düzenledikten sonra birde özel düzenleme yaptıkmıydı neyin nerde olduğu daha basit bi şekilde bilinebilir teşekkürler

ReDaRRoW
12-02-2008, 16:03

Aynen yazdığın gibi denedim Ali kardeşim Super Plus için değişen birşey yok :( Super HDTV kullanan arkadaşlarda akşam yazar...

http://img522.imageshack.us/img522/306/digi1pi4.png

http://img218.imageshack.us/img218/5810/digi2fu4.png

:byeeee:

cokof
12-02-2008, 16:37
Evet kart bilgisi üzerinde ok. leyice makina kitleniyor.
Dikkatimi çeken doğrudan kart takılıyken kanal geçişleri çok yavaş (kanal şifreli veya sorunlu) uyarısından sonra açılıyor. Modüllü kullanımda kanal geçişleri normal. Ayrıca @Digium un yazdığı gibi (modül 4.02.006 diğeri de 3.02.007 ikiside aynı cihazın yazılımsal bir sorunu galiba...)

bastet
12-02-2008, 17:06
Direkt Kart takılı iken cart menüsüne girdim ve geri çıktım kitlenme yok . Fabrika ayarları bende evet ayarlı takılma olmadığı için ayarları değiştirmedim fakat dikkatimi çeken doğrudan kart takılıyken kanal geçişleri çok yavaş (kanal şifreli veya sorunlu) uyarısından sonra açılıyor. Modüllü kullanımda kanal geçişleri normal. Ayrıca @Digium un yazdığı gibi (modül 4.02.006 diğeri de 3.02.007 ikiside aynı cihazın yazılımsal bir sorunu galiba...)

Evet doğrudan kart takılıyken donma vs. problem yok ama kanal geçişleri yavaşlıyor, modüle kartı takıp modül girişine takınca kanal geçişleri normale dönüyor ama kanallarda donma oluyor bu sefer.

neciphan
12-02-2008, 21:37
Bu Kadar İyİ DedİĞİnİz Cİhazin Server ÖzellİĞİ Kapali,aldik Bİr Kere Ne İŞe Yarar Bİlmİyoruz.
Kart PaylaŞim YapilamiyormuŞ Al Sana Kos Kocaman Bİr Kazik.
Selamlar

asfio
12-02-2008, 22:14

Üstad dediğinizi yaptım...CIS Super plus ve HDTV cihazımada düzeldi..HDTV cihazıma yeni yazılımıda attım.Şuan bu problem ortadan kalktı.Cihazın kart girişine kartımı takıp üzerine gelip OK lediğim zaman direk menüye geliyor.OK demeden exit yaptığım zamanda normal menüye dönebiliyorum...Cihazın kendi modülüne taktığım zamanla cihazın kendi kart girişine takıp baktığım zaman herhangi bir anormallik ve yavaşlama görmedim.Özellikle 12/02/2008 tarihli yazılımla problem yok...Saygılar...

mach1
12-02-2008, 22:16
Üstad dediğinizi yaptım...CIS Super plus ve HDTV cihazımada düzeldi..HDTV cihazıma yeni yazılımıda attım.Şuan bu problem ortadan kalktı.Cihazın kart girişine kartımı takıp üzerine gelip OK lediğim zaman direk menüye geliyor.OK demeden exit yaptığım zamanda normal menüye dönebiliyorum...Cihazın kendi modülüne taktığım zamanla cihazın kendi kart girişine takıp baktığım zaman herhangi bir anormallik ve yavaşlama görmedim.Özellikle 12/02/2008 tarihli yazılımla problem yok...Saygılar...

Bendede digiturk kartım ile o yöntemle sorunsuz ...

mach1
12-02-2008, 22:18
Bu Kadar İyİ DedİĞİnİz Cİhazin Server ÖzellİĞİ Kapali,aldik Bİr Kere Ne İŞe Yarar Bİlmİyoruz.
Kart PaylaŞim YapilamiyormuŞ Al Sana Kos Kocaman Bİr Kazik.
Selamlar
Bilmiyorsan öğren bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp oku araştır server bul seyret herşey açar o zaman...

neciphan
12-02-2008, 22:34
Next 200 Superhdtv Cİhazlarinda Neden Server ÖzellİĞİ KonmamiŞ? Yoksa Kazikmi Yedİk Acaba? Kart PaylaŞim Dİye SattiĞiniz Cİhazlar HİÇ Bİr İŞe Yaramayacak Mi?
Selamlar

asfio
12-02-2008, 22:41
Arkadaşım @mach1 üstad bir üstünde size cevap vermiş...Anlamadağınız bir konumu var yoksa sizmi anlatamıyorsunuz...Açıklarsanız seviniriz...Belki yardımcı oluruz...

Digium
13-02-2008, 10:33
Next 200 Superhdtv Cİhazlarinda Neden Server ÖzellİĞİ KonmamiŞ? Yoksa Kazikmi Yedİk Acaba? Kart PaylaŞim Dİye SattiĞiniz Cİhazlar HİÇ Bİr İŞe Yaramayacak Mi?
Selamlar

Önce gözünü aç...
http://www.mach1digital.com/mach1forum/showthread.php?t=37777
Sonra sana kim kartpaylaşımı diye sattıysa ona hesap sor...

Digium
13-02-2008, 15:48
Şifreli kanallar gömülü modül yada modül ile çözüldüğü halde newcamd servera sorgu gönderiyor. Haliyle serverı yoruyor...
Örnek: Modülle digitürk izlerken, servera durmadan irdeto ve cryptoworks kartlara sorgu gönderiyor...

cokof
13-02-2008, 20:38
@mach1 Üstad yazdığın gibi uyguladım @asifo nun dediği gibi ok. teşekkürler.

sampiyon
13-02-2008, 20:39
bende kanal dizmede tek ve 3lü taşıma süper hızlı ama 10dan fazlası biraz bekletiyor taşıma normalmidir birde orjinal dijitürk kartı ultra gibi hemen okuyamıyor bu saydıklarım acaba sizlerdede oluyormu yoksa hem emu +modül+gömülüdeki kart hemen okumuyor

asfio
13-02-2008, 20:42
@sampiyon istersen makinanın fabrika ayarlarına bir dönüş yap ve tekrar dene...Fabrika ayarlarına dönerken ilk seçenek evet diğerlerine hayır demeyi unutma...Gerçi pek o kadar farketmedim bekletmesini ama...Belki de çok etkilendiğimden görmemiş olabilirim... :D

sampiyon
13-02-2008, 20:49
@sampiyon istersen makinanın fabrika ayarlarına bir dönüş yap ve tekrar dene...Fabrika ayarlarına dönerken ilk seçenek evet diğerlerine hayır demeyi unutma...Gerçi pek o kadar farketmedim bekletmesini ama...Belki de çok etkilendiğimden görmemiş olabilirim... :D

zaten evde ilk kurdugumda iki kere reset atmıştım ilk seçenek evet digerlerine hayır ne işe yarıyor

asfio
13-02-2008, 20:59
Cihazınızı resetliyorsunuz bir anlamda bende lig tv üyeliğim vardı ve kartımı cihazın modülüne takdığımda donma oluyordu o problemler bitti, tabiki @mach1 üstadın sayesinde...O bu sorunumuza hemen yetişti...Sadece bir öneri..Problem olduğunu düşündüğün konuları iletirsin, @mach1 üstad yardımcı oluyor....Minnettarız ona...

sampiyon
14-02-2008, 00:09
Cihazınızı resetliyorsunuz bir anlamda bende lig tv üyeliğim vardı ve kartımı cihazın modülüne takdığımda donma oluyordu o problemler bitti, tabiki @mach1 üstadın sayesinde...O bu sorunumuza hemen yetişti...Sadece bir öneri..Problem olduğunu düşündüğün konuları iletirsin, @mach1 üstad yardımcı oluyor....Minnettarız ona...

benim cihaz üzerindeki sıkıntım şuan sadece kanal taşımada tek veya 4lü taşıma süper ama bilmiyorum dogrumu yapıyorum 10nun üzerinde taşımada biraz bekletiyor dogrumu yapıyorum bilmiyorum birde orjinaj diji türk kartını biraz gec okuyor gömülü yerinde + dragon modül + gömülüde kart şuan şüper çalışıyor diji türkte sorunsuz donma felan olmadı gömülüsünde birde çok ilginç kendi modülünde kanalları zor açıyor ortalama 15 saniyeyi buluyor cihaz gömülüsünde şak birde cihazı açtıgımda 10saniye zaman açsa süper olacak verdigim para kuruşuna kadar helal olsun süper cihaz

asfio
14-02-2008, 09:38
Bir sorumda benim olacak...Gerçi kendim denemedim. ama.İşyerinde bir abimizede HDTV aldık.O vcd bağlantısı kurmak için vcr çıkışına scart kablosu bağlayarak vcd ye bağlamış....Ama birtürlü cihaz üzerinde vcd sini çalıştıramamış.Sat/tv tuşuna basmış cihazı kapatmış ama bir türlü olmamış.Benimde test etme imkanım omadı ama yardımcı olabilecek veya bilgi verecek arkadaş varmı?

sampiyon
14-02-2008, 14:03
mach1 hocan süper 2000hd de toplu tp silme yok galiba tek tek siliyor acaba ultralardaki gibi olabilirmi ilerde yada var ben mi bulamadım hd de hocam yoksa yapılırsa ilerde gülez olur ultralarada işaretliyorsun istedigin kadar bi anda siliyor hocam

Tasarım
14-02-2008, 14:43
mach1 hocan süper 2000hd de toplu tp silme yok galiba tek tek siliyor acaba ultralardaki gibi olabilirmi ilerde yada var ben mi bulamadım hd de hocam yoksa yapılırsa ilerde gülez olur ultralarada işaretliyorsun istedigin kadar bi anda siliyor hocam

Silmek istediğin kanalları OK. tuşuyla işaretle ve Kırmızı tuşla sil.

sampiyon
14-02-2008, 14:48
Silmek istediğin kanalları OK. tuşuyla işaretle ve Kırmızı tuşla sil.

tasarım hocam öyle yapabiliyorum ben şimdi totor uydusunu taratıyorum fakat bazı tpler var onları silmek için tek tek siliyor ultrada tp silme diye biryer var orda ister kanal ister tp silme var hangisinde işlem yaparsan yap istedigin tp veye kanala işaret atıyorsun sonrada istedigin tüm tp ve kanallar siliniyor hd de bu özellik yok galiba tp leri tek tek siliyor ilerde olursa bu özellik güzel olur hocam ayrıca ben bütün tp leri üşenmeden yenisine göre yazıyorum ve taratıyorum biraz zor oluyor ama olsun vakit geçiriyorum o uyduda hiç tp atlamıyorum bu bende hastalık oldu hocam onun için sordun toplu tp sileme varmıdiye saygılar

Tasarım
14-02-2008, 14:54
Özür ben yanlış okudum :(

sampiyon
14-02-2008, 15:13
Özür ben yanlış okudum :(

yok hocam estafurullah ben biraz karışık yazıyorum hocam süperlerdede olursa çok iyi olur ilerki yazılımlarda

murat70
17-02-2008, 00:20
var kardeş toplu auto silme menüdeyken yeşil tuşa bas o tp deki kanalların işaratlendiğini görürsün kırmızı sil ok

plazma
17-02-2008, 12:34
menü fon rengi deyiştirilebilir olsa fena olmaz
su an sadece mavi ve deyişmiyor..

gece.serkan
17-02-2008, 13:37
sayın mach1 hocama ve sayın doktor hocama sesleniyom iki yıldır neta truva2 kullanıyorum
ustadlarım yeni aldığım 2000hd ile kıyaslanamayacak kadar güzel bi cihaz truva2 'kanal geçiş hızı, aynı tpde pip özelliği, her kanalda ses ayarı, saat ayarı, okladığında kanal taşıma ve arama gibi özellikler saat ayarıyla istediğin kanalı istediğn zaman açma kapama donarak ve hızlı kanal geçeişleri herşeyiiyle çok seri' üstadlar birkaç özelliğini 2000hd'ye aktarırsanız çok güzel olur acizane görüşüm saygılarımla

ATUMTURK
18-02-2008, 15:44
Cihazım belirli süre aralıklarda ses kesip açıyor. Neden olabilir? LNB veya kablo ile ilgili değil. Ancak Hotbird'de LUXE TV den sonra başka kanala geçilince bu ses olayı düzeliyor. sebebi ne olabilir?

gece.serkan
19-02-2008, 11:09
mach1 hocam yeni aldığım next hd2000 cihazında bir sorunla karşılaştım yardım ederseniz sevinirim..
cihazı rgb den tvye bağladım zaman gölgelenmeler oluyor tv o an normal karasal yayında hangi
kanaldaysa rgbde izlendiğinde karışmalar oluyor elimdeki diğer cihazlarla deneme yaptım gayet normal
nexti taktığımda gölgelenme oluyor birde sadece rgb giriş soketinde oluyor vcr girişte ve normal üç renkli girişle bağladığımda gayet normal acaba benim cıhazdamı bu sorun var yoksa hepsindemi var yardımcı olursanız sevinirim

jordan232323
19-02-2008, 12:21
Mach1 üstadıma sevgi ve saygılarımla,

Benim cihazımda , özellikle tps kanallarındaki multilerde ses de bazen , özellikle baslarda cızırtılanma oluyor, bazı türk kanallarında trt 1 ve kanal d de de başıma geld,i nedeni nedir acaba ? ( hem digital ses ,hem scart lı iki ayrı kaynaktan da denendi )

sampiyon
19-02-2008, 20:36
mach1 hocam kardeş formada.türkey.f. yazdım ama belki burda cevap daha erken alırım diye düşündüm hocam

1.mesela tpleri işaretliyerek toplu silme olursa **aynı toplu kanal silme gibi ** çok iyi olur hocam tek tek tp silmek zor oluyor..toplu kanal silme mükemmel.

2.hocam birde toplu kanal taşıma 5den fazla biraz daha hızlanırsa oda çok iyi olur hocam

3.hocam mesela hotbitr uydusunu tüm tarattım 1415 adet kanal buldu şifreli ve sifresiz sonrada astrada tümtv yerine tüm fta kanalı işaretledim ve tarattım astradaki fta kanallarını ayarladı sonra hotbir uydusundaki şifreli kanallar gimmiş sadece oradada fta kanalları kalmış bu sadece bendeki hdlerdemi oluyor yada özelligi bumu hocam

birde 2000süper hd cihazda dayzekmotoru açıyorum uyduları manuel olarak bulup kayıt diyorum anten otomatik dönmüyor motor ayarı nasıl yapılıyor hocam

siren1
19-02-2008, 20:44
hd kanallarda ses kaybı oluyor
arka anahtardan kapatıp açınca ses geliyor
düzeltilebilirmi acaba

deliboran
19-02-2008, 21:06
böyle süper bir cihazın nds lere kapalı olması tek eksik yanı.bu şuna benziyor.süper çok pahalıbir elbise giyen birinin ayakkabılarının sporposyet olması gibi birşey.siz onu anladınız.

ersinerdogan
19-02-2008, 22:07
Abiler buna kayıt özelliği eklenirse başka da hiç bir şey demiyorum :)

asfio
19-02-2008, 22:33
3.hocam mesela hotbitr uydusunu tüm tarattım 1415 adet kanal buldu şifreli ve sifresiz sonrada astrada tümtv yerine tüm fta kanalı işaretledim ve tarattım astradaki fta kanallarını ayarladı sonra hotbir uydusundaki şifreli kanallar gimmiş sadece oradada fta kanalları kalmış bu sadece bendeki hdlerdemi oluyor yada özelligi bumu hocam

Görüntüde iken OK bas ve kırmızı tuşa bas bakalım tüm kanallar şifreli ve şifresizler gelecekmi? Fta seçeneği yapınca sadece fta ları görüntülemiş olmasın?

sampiyon
19-02-2008, 22:41
Görüntüde iken OK bas ve kırmızı tuşa bas bakalım tüm kanallar şifreli ve şifresizler gelecekmi? Fta seçeneği yapınca sadece fta ları görüntülemiş olmasın?

malesef gelmedi otomatik taramada fta olarak bi uyduyu taratınca diger uydular rın tamamı fta oluyor allahtan liste yaptım tekrar yükledim mach1 hocanın serverini kullanıyorsan forma koydum 1den başlıyorsun hepsini serediyorsun ben daha bugün gördüm server işini açıldıgını hemen pm attım hala cevap gelmedi mach1 hoca yok galiba