• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

Premier 72 Tv De Ekran Görüntüsünün Büyümesi Yardim

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• Premier 72 Tv De Ekran Görüntüsünün Büyümesi Yardim

USTALAR BENDE PREMİER 72 EKRAN FLAT TV. VAR GÖRÜNTÜSÜ ENLEMESİNE HEMEN HEMEN İKİ KATI BÜYÜME OLDU BUNU TV.USTASINA GÖTÜRÜP YAPTIRDIM OLDU FAKAT ARADAN 2 AY GİBİ BİR ZAMAN SONRA TEKRAR ESKİ KONUMUNA GELDİ (BÜYÜME OLAYI) PEK TEKNİK KONULARDAN ANLAMAM FAKAT İLGİLENEN ARKADAŞIMA SORDUĞUMDA HORİZANTAL GİBİ BİŞEYDEN BAHSETTİ HATANIN ONDA OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ DURUM NEDİR???? TEKRAR TAMİRMİ ETTİRMEM GEREK YOKSA AT GİTSİN OLAYIMI.. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Horizontal ayarı reosta ile yapılır, bu reosta ayaklarında bir sorun var, sağlam birisine götür ve bu reostaya baksın tamir edilince düzelecektir, atmayı neden düşünüyorsun arkadaşım? Kolay gelsin.
    En büyük aptallık,
    Kendini akıllı sanmaktır...

Yorum yap

BAKMAN68 Nickli Üyeden Alıntı
      USTALAR BENDE PREMİER 72 EKRAN FLAT TV. VAR GÖRÜNTÜSÜ ENLEMESİNE HEMEN HEMEN İKİ KATI BÜYÜME OLDU BUNU TV.USTASINA GÖTÜRÜP YAPTIRDIM OLDU FAKAT ARADAN 2 AY GİBİ BİR ZAMAN SONRA TEKRAR ESKİ KONUMUNA GELDİ (BÜYÜME OLAYI) PEK TEKNİK KONULARDAN ANLAMAM FAKAT İLGİLENEN ARKADAŞIMA SORDUĞUMDA HORİZANTAL GİBİ BİŞEYDEN BAHSETTİ HATANIN ONDA OLABİLECEĞİNİ SÖYLEDİ DURUM NEDİR???? TEKRAR TAMİRMİ ETTİRMEM GEREK YOKSA AT GİTSİN OLAYIMI.. İlgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
      resmin o şekilde büyümesi horzantel kondansatörlerinin kurumasından yapabilir .onları yenilemek gerekir.yada devresindeki direnç diyot vs elemanlarının değer değiştirmeside olabilir.en sağlamı iyi bir ustaya götür onu atmayı düşünme bencede
      BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

arkadaşım o kadar arıza icin tv atılırmı hele premier cok basit eht trafounun yanıda 4.7 50 v kondostör değişecek bu kondostör kutupsuzdur eğer seninkine kutuplu takıldıysa dediğin gibi 1 ay calışır

Yorum yap

premier Nickli Üyeden Alıntı
          arkadaşım o kadar arıza icin tv atılırmı hele premier cok basit eht trafounun yanıda 4.7 50 v kondostör değişecek bu kondostör kutupsuzdur eğer seninkine kutuplu takıldıysa dediğin gibi 1 ay calışır
          evet bende ilk zamanlar kutuplu kondastör kullanıyordum daha sonra kutupsuz deneyim dedim şuan sorun yok denemeni tavsiye ederim

Yorum yap

bakman68@ , arkadaşım bu arıza o kadar büyük bir arıza değil.
            Horizantal katın içinde e/w (east/west) denilen 7-8 parçalık bir bölüm var.
            Direnç,transistor,diyot,bobin,kondansatö r gibi elemanlardan oluşur.
            senin televizyonunda 1-2 parça değişmiş galiba, ancak kalitesinden dolayı
            fazla dayanmamış.Birkaç parça daha değişirse düzelir.İşçilik hariç 10 ytl'y geçmez.

Yorum yap

patriot Nickli Üyeden Alıntı
              bakman68@ , arkadaşım bu arıza o kadar büyük bir arıza değil.
              Horizantal katın içinde e/w (east/west) denilen 7-8 parçalık bir bölüm var.
              Direnç,transistor,diyot,bobin,kondansatör gibi elemanlardan oluşur.
              senin televizyonunda 1-2 parça değişmiş galiba, ancak kalitesinden dolayı
              fazla dayanmamış.Birkaç parça daha değişirse düzelir.İşçilik hariç 10 ytl'y geçmez.

bu modellerin hepsinde aynı sorun var arkadaşım fabrikasyon olsa gerek yapılacak en mantıklı iş kutupsuz kondastor kullanmak

Yorum yap

dostum cihaz kaç yıllık yaw bizde almıştık beko 72 flat inşallah böle bişi olmaz

Yorum yap

arkadaşlar baknam arkadaşımız sonuçta teknik eleman olmadığını belirtmiş zorla tv'yi tamir ettirmeye çalışmayalım....anladığım kadarıyla arkadaşımız bu arıza sürekli tekrarlanırmı başım ağırırmı demeye çalışmış.. sayın baknam68 110 derece tüp kullanılan tv'lerde genelde ostwest arızası sıkca görülür...önemli olan işinin ehli bir servisin bakım yapması arıza tekrarını azaltacaktır...tv'yi çöpe atmana gerek yok cok kalite bir tv almadıkça bu tip rekabet için üretilmiş ucuz tv'lerde teknoloji biraz zayıf olduğunda alacağın yeni tv'de bir müdet sonra benzer sorunlar cıkacaktır.............saygılarımla

Yorum yap

arkadaşım bu ekran büyümesi bir kondansatörün arızalanması yüzünden oluyo bu sorun üretimde malzeme hatasından kaynaklanıyor o kutupsuz kondansatörün değiştirilmesi il düzeliyor bu premierin genel sorunu.fabrika bu kondansatörü değiştirmekle sorunu çözmüş gibi oldu zaten bu marka cihazlarda ya ekran büyümesi yada renk bozulması oluyo renk bozulmasındada PTC,yi değiştirmek sorunu çözüyor emin olabilirsin ben premier servisindeydim önceden ordan biliyorum ,umarım yardımım dokunur.

Yorum yap

arkadaşım kondansatör teşhisi doğru 4.7 mf takıyorsun yalnız 400 veya 450 volt kullan bu kutupsuz olacak düşük voltluda taksan yine aynı arıza olur fabrikasyon hata dır bu.........

Yorum yap

Sevgili Tamirci meslektaşlarım.Konu hakkında vermiş olduğunuz değerli bilgi için tüm cevaplayan arkadaşlara teşekkür ederim.Yani bu tv 'de 4'7/50 veya 63 volt kondansator kuruduğu zaman yerine bipolor kondansator(yani kutupsuz)kullanacağız.Dikkat edeceğizadımızın kötüye çıkmaması için.:mzk:

CAHİLDEN DOSTUN OLACAĞINA
                        ALİMDEN DÜŞMANIN OLSUN
                        DÜRÜST OL DAİMA KAZAN

Yorum yap

@kuscubaycan
                          malesef arkadaşım bu ucuz tvler yüzünden ustalarında adı kötüye çıkıyor aslında en akıllıcası bunları almamak ama gelde bu maddi şartlarda alma diymi
                          neyse saygılar dostum...
                          BEN UCUZ MAL ALACAK KADAR ZENGİN DEĞİLİM...

Yorum yap

çözüm

şase üzerindeki C 329 4,7 MF kutupsuz kondansatörü değiş 3 veya 5 mf 250 v yaprak kondansator tak düzelir
                            yunus emre elektronik -derince kocaeli --0532 4403778
                            ---------------------------------------------------------

Yorum yap

4041 Nickli Üyeden Alıntı
                              şase üzerindeki C 329 4,7 MF kutupsuz kondansatörü değiş 3 veya 5 mf 250 v yaprak kondansator tak düzelir
                              yunus emre elektronik -derince kocaeli --0532 4403778
                              ---------------------------------------------------------
                              Yunus Emre Elektronik Arkadaşım Yaprak kondansator ,nasıl bir kondansatör şekli anlatma imkanın varmı.:mzk:

CAHİLDEN DOSTUN OLACAĞINA
                              ALİMDEN DÜŞMANIN OLSUN
                              DÜRÜST OL DAİMA KAZAN

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                              X