• If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Duyuru

Gizle
No announcement yet.

yalova dan thor uydusu

Gizle
X

• Filtrele
  • Zaman
  • Göster
Hepsini Sil
new posts

• yalova dan thor uydusu

yer: yalova
    çanak:90 lık
    makina :sunny 7010 dci
    arkadaşlar sorum şu yalovadan bu uyduyuda neler seyredebilirim ?
    kaç kanal alırım?
    şu an 3. çanak sirus ta sorunsuz izliyorum 4. çanak boş değermi thor a çevirmeye ?
    izleyecegim kanallar huster benzeri kanallar
    ve sirus gibi fazla yazılım gerektırmıyomu yoksa arasıra soft cam atmak gerekirmi?

Mrb öncelikle THOR uydusunu ŞİDDETLE tavsiye ederim, Aklınıza gelen ne varsa var.
    90 lık Çanak ile 11785 Frekans 28000 Symbol H Polarite ile bu uyduyu bulabilir . sonrada
    12723 Frekans 27500 Symbol H Polarite
    12607 Frekans 27500 Symbol H ve V Polarite den ince ayar yapabilirsiniz.
    Dikkat etmeniz gereken LNB konumudur ÇANAĞA önden bakılınca LNB pozisyonu saat 5 konumu gibi olmalıdır. \ aynı böyle..
    yalnız cihazınız SUNY olduğu için yazılım çözermi onu bilemem.
    MACHİNA - 3-D
    8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
    PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
    TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
      Mrb öncelikle THOR uydusunu ŞİDDETLE tavsiye ederim, Aklınıza gelen ne varsa var.
      90 lık Çanak ile 11785 Frekans 28000 Symbol H Polarite ile bu uyduyu bulabilir . sonrada
      Dikkat etmeniz gereken LNB konumudur ÇANAĞA önden bakılınca LNB pozisyonu saat 5 konumu gibi olmalıdır. \ aynı böyle..
      sayın dijitalci ben ist esenlerde 90 lık çanakla çok uğraştım 11785 frekansı dışındakilerden sinyal alamadım.oysa çanak apartmanın tepesinde terasta ve doğu batı- güney yönleride tamamen açık hiç bir engel yok ayrıca cihazımda next x pulus ince ayar içinde en az 2 saat uğraştım ama olmadı ve vazgeçtim yani bence 90 lık çanak yeterli değil.
      BU VATAN HEPİMİZİNDİR VE HEP BÖYLE KALACAKTIR

EĞER İNSANIM DİYORSAN ÖNCE SEVMEYİ ÖĞRENİN
      ÇÜNKÜ SEVGİ ANAHTARI TÜM KÖTÜLÜK KAPILARINI KAPATIR İYİLİK KAPILARINI AÇAR

Yorum yap

dostum izmirdende 90 çanakla randıman alamayınca 120 lik taktım bence uygunu ve sinyallerde kırılmasız ve 396 kanal
        next8000xcam plus ,next 9000xcamultra ,gm9400cı ,vestel-telkom7200 ,ss2tvkart, xdream modül ,daizek motor 2adet-,120ofset hareketli 3adet90canak sabit, 2000 CX super plus ,dazzle convektör,seoul 1180 500s dreambox

Yorum yap

uyducubaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
          sayın dijitalci ben ist esenlerde 90 lık çanakla çok uğraştım 11785 frekansı dışındakilerden sinyal alamadım.oysa çanak apartmanın tepesinde terasta ve doğu batı- güney yönleride tamamen açık hiç bir engel yok ayrıca cihazımda next x pulus ince ayar içinde en az 2 saat uğraştım ama olmadı ve vazgeçtim yani bence 90 lık çanak yeterli değil.
          Mrb aslında çok zor gibi duran bu uydu inanın çok basittir ve ben bunu öylesinede yazmadım. Ben 90 lık PARABOL ile DİGİ tv frekanlarını sıkıntı çekmeden aynen buluyorum. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken en önemli
          husus LNB konumudur. saat 5 konumu gibi \ aynı buna benzer F Konnektör çıkışı aşağıda olacak şekilde olmalıdır. Şimdi size DİGİ Frekanslarından bazılarının KALİTE değerlerini yazıyorum( değerler 90 Cm Offset ile CX Süper ile
          alınan değerlerdir.) \ bu konum Çanağa karşıdan bakıldığında olması gerekendir.
          12607 / 53 H ve V polariteleri
          12723 / 54 H
          12643 / 55 V
          12643 / 57 H
          12718 / 52 V
          MACHİNA - 3-D
          8 Lİ DAYZEK = TÜRKSAT + HOTBİRD + ( Tek Lnb İle 7*W3 + EUROBİRD 9* ) + ASTRA 19* + EUTELSAT 16* + THOR 0.8* + ASTRA 23*5 + HELLAS SAT 39*
          PHILIPS 7665 LED TV... PHILIPS ALTIN UÇLU HDMI KABLO.
          TTNET İNTERNET + AİRTİES 5442 ( 300 MBPS KABLOSUZ MODEM.) UYDU BULUCU:SATFİNDER 3-HD

Yorum yap

dijitalci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
            sağol sana katılıyorum daha önce hipasat kurulu idi yanı yer olarak bi sorunum yok thor uydusunada hispa yı ayarlarken rastlamıştım yanı yalovadadan 90 likla zahat alıyorum ama seytedebilecegim konusunda yardımcı olursanız duydugum kadarıyla daha önce hispasatta ki tegulalar bu thor uydusuna geçti diyorlar varmı acaba gerçeklik payı ve bunları hispadayken emu ile çözebiliyorduk thorda da aynı sey mümkünmü çözmüyorsa haybeye ugraşmayalım ramazanda çatılarda

Yorum yap

tarıktarı Nickli Üyeden Alıntı
              sağol sana katılıyorum daha önce hipasat kurulu idi yanı yer olarak bi sorunum yok thor uydusunada hispa yı ayarlarken rastlamıştım yanı yalovadadan 90 likla zahat alıyorum ama seytedebilecegim konusunda yardımcı olursanız duydugum kadarıyla daha önce hispasatta ki tegulalar bu thor uydusuna geçti diyorlar varmı acaba gerçeklik payı ve bunları hispadayken emu ile çözebiliyorduk thorda da aynı sey mümkünmü çözmüyorsa haybeye ugraşmayalım ramazanda çatılarda
              Tequilla kanalları astra uydusuna geçti ve nagra3 sistemdeler halen publiç değil kanallar gerçeklik payı yok THOR için değer bi okadarda kaliteli kanallar var orada Natioanal geo wıld previte Spıce v.s.........

Yorum yap

yardımcı olan tüm arkadaşlara teşekkürler bugün deniycem sonucu sizinle burda paylaşırım

Yorum yap

Hazırlanıyor...
                X